Şimdi Ara

Tekleme Sorunu'''' ÇÖZÜLDÜ''''' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
4
Favori
221.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Adnan67

Bendede lacetti 1.6 var. 1 ve 2. Viteslerde gazdan ayagımı çekince ve basınca tekleme ve sirkeleme yapıyor bu sorunu nasıl çözmem gerekiyor
    ne yaptınız
  • düşük devir tekleme normal mi, devrini alana kadar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adnan67 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba!

Gaz ayarlarınız normal ise EGR valfinizi kontrol ettiriniz. EGR valfinin kanalları tıkandığında araçta ilk gaz veya ayağı gazdan çekme durumunda motorda silkeleme olur. En iyisi EGR valfinin değişimidir fakat yerinden söktürüp şiş yardımıyla kanalların temizlenmesi de kafi gelebilir.
  • OnurKarabıyık O kullanıcısına yanıt
    bendeki sorun ise tam bir baş ağrısı aracın sadece lpg de rolantide zaman zaman sarsılma ve rampada kalkış yaparken stop etme sorunu vardı lpg enjektörü ve bujileri değiştirdim lpg de rolanti titremesi tamamen geçti ama araç zaman zaman gaz yemiyor tekliyor. Değişikliklerden önce benzinde sorunsuz zımba gibi araba benzinde tam bir faciaya dönüştü rolatide sürekli titriyor gaz yememe sorunu benzinde de var hemde daha fazla arac astra k 1.4T 150 Hp
  • eren1271 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba!

aracınızın manifold basıncına baktırır mısınız. neden sordum. manifold basıncı subayların durumu hakkında bilgi verir. en iyisi silindirlerin kompresörlerini ölçtürmek onu da yaptırabilirsiniz. zor ve pahalı bir işlem değil. hem benzinde hem gaz da yaptığına göre subapları bir kontrol etmekte fayda var
  • Bmw e46 aracımda 4.silindir kompresyon kaybı ve tekleme vardı
    Üst kapak açıldı gerekenler yapıldı 8bin lira ödedim eskisinden iyi oldu diye seviniyordumki daha bir hafta geçmeden bugün tekrar aynı sorunu yaptı tekleyerek çalışma!
    Stop ettim benzine aldım çalıştırdım tekleme gitti ama araba normal gaz yemiyor 120geçmiyor gibi ve rölantide hafif titreme var. Neyden yapar bu arızayı? Sorun benzin ve lpgde var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metintekin -- 25 Ağustos 2020; 7:34:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metintekin kullanıcısına yanıt
    Pek anlamam araçlardan hangi parcalar var şahsen bilmiyorum ama turbo varsa turboya egr filan bakibilir..fikir sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 30 Ağustos 2020; 19:46:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • italik İ kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba.

2012 1.4 Benzin LPG 128 bin kmde aracım.

Şu an sizin yaşadıklarınıza çok benzer sorunlar yaşıyorum.

Araçta benzin ya da lpg de stop etme, devir dalgalanması, yağ yakma, duman atma, motorun sersem çalışması, motordan anlamsız sesler vb durumlar yok. Araç benzinde sorunsuz ve nizami ilerliyor. Ancak; LPG ye geçtiğimde düşük devirlerde de herhangi bir problem yaşanmazken 2000 devirin üstüne çıktığımda ivmelenme esnasında anlık olarak gaz gitmiyormuş gibi tekleme-boşluk hissi veriyor. Bunu yaparken motordan herhangi bir ses gelmiyor, devir saati dalgalanmıyor. Sadece ivmelenme esnasında anlık olarak bunu yapıyor ve her seferinde tekrarlıyor. Bu sorun benzinde giderken yok.

LPG Filtresi, enjektörü, buji, buji kabloları, bobin değiştirdim, lpg ayarı yaptırdım sorun devam ediyor.

Bir motor ustası subap dedi. Ancak benzinde aynı arızaları yapmıyor olması bizi benzin haricinde kalan LPG tesisatı ve parçalarına yönlendirdi. LPG ustasına gittim. Çok yoğunum, bu araç üzerinde gaz boruları, tüp tankı dahil kontrol etmem lazım, tak çıkar yapıp görmem lazım diyerek aracıma bakmadı.

Lafın kısası, siz bu sorunu çözebildiniz mi? Bana bir yol gösterirseniz çok memnun kalırım, çok mutlu olurum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.