Şimdi Ara

tek ethernet girişinde 2 pc'yi nete bağlamak ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bunu nasıl başarabilirim ? 2 gün önce adsl kampanyasıyla airties rt-103 modem aldım.Modemin 1 adet ethernet 1 adet de usb girişi var. Usb çok sorun çıkartıyor. Sürekli kopmalar yaşanıyor diğer pc'de. O yüzden ethernet girişini 2 pc'ye de dağıtmak istiyorum.Bunun için ne yapmalıyım ?

Bir de telefoncudan 1 ethernet girişini 2 yapan küçük bi aparat almıştım. Onunla denedim. Modemi tek girişe diğer ethernet kablolarını da pc'lere dağıttım. Fakat böyle olunca 2 pc de ip adresi alamıyor. İkisi de bağlanamıyor. Sanırım bi şeyleri yanlış yapıyorum.

Tam olarak ne yapmak gerek? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• ihtiyacın olan bir adet 5 port switch almak ve modemi switche, switchden de pclere kablo uzatmak.
  • 2 port switch'ler yok mudur peki ?

Bir de benim telefoncudan aldığım şey nedir merak ettim ? O switch değil mi ?
  • switch dediğimiz alet tek port adsl modem bıyuntu olan aletlerdir. (5 port olanlar). en az 5 port olarak var piyasa da. 2 li yetmez zaten sana olsa bile

neden mi?

birtane ethernet girişini modemden, 2 tanede pc ler için kullanacaksın

o aldığın parça splitter(ayırıcı) olabilir mi?
  • evet evet splitter sanırım. yani o tek ethernet girişini çift ethernete çeviriyormuş. o şekilde bağlayınca 2 pcde de ağ adresi alınıyor diyor ama ikisi de başaramıyor.

Peki son bi sorum daha olucak.. Switch hub ile aynı şey mi ?
  • hımmm senin aldığın splitter değil. çükü ethernet kablosu girmez onun uçlarına. neyse ama zaten switch(hub) olmadan problem çıkartır paralel bağlantılar.

çok pahalı bir ürün değil zaten 5 port olanlar. 15YTL veya taş çatlasın 20YTL arasındadır
  • Tşekkürler ilginiz için. Yarın bi switch alıp halledicem. (=
  • pc'ne 2.bir ethernet kartı takarak da bağlantıyı paylaştırabilirsin.. Bu durumda 2.pc'de ağ kurulumunu yaparken "bu pc başka bir pc üzerinden internete bağlanır" gibi bir mesaj olan seçeneği seçmen gerekir..Ama ilk pc açık olmadıkça internete giremezsin.. Bağımsız iki pc'den de internete girmek için en pratik çözüm hub veya switch alman..
  • hub ile switch aynı şey değildir mumkunse switch almanı tavsiye ederim switch hubun akıllı halidir. daha kararlı ve sorunsuz çalışır belki 5 portlu bir hubda pek sorun yaşamassın ama 12 portluda sıkıntı çekersin o yüzden almışken switch al zaten artık hublar üretilmiyor
  • switch almadan nasıl yapacaksın bu işi?splitterin cakları küçüktür bildiğimiz hat connektörüdürler onlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.