Şimdi Ara

Tek Başına Yaşayanlar İçin Temizlik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ögrenciyim ve tek başıma eve çıktım. 1. ay bitmeden ben bitmek üzereyim. O kadar temizlik falan yapmama rağmen 3 günde evin her yeri kirleniyor. Evde zaten yemek falan yapmıyorum dolap boş. 60m2 ev olmasına rağmen sildiğim kapı kolları vs her şey yağlandı. Hadi bunlara çok takılma dersin daha kötüsü sürekli kullanılan nevresim yatak kılıfları gibi şeyler. Bunları yıkamakla uğraşıyorsun. Tuvalet banyo desen yine hemen kirleniyor. Zaten tek kaldığın için kendi içinde ayrı bir psikolojik bir savaş veriyorsun. Şu an aklıma gelmeyen o kadar olumsuz yanları var ki. Normalde bu tarz sızlanmayı falan sevmem problemlerin üstüne gitmeye çalışırım ama bi problemi çözsen diğeri başlıyor. Bunlarla uğraşmaktan kendine ayrılacak zamanın azalıyor. Ekşi sözlükte bu durumlardan hiç bahsetmiyorlardı

Şu an en mantıklı çözüm bir temizlik şirketi ile anlaşıp haftalık temizlik yaptırmak. Zaten kira fatura vs fazla bir de bu çıkacak. Sonuç olarak sakın tek eve çıkmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tek basina yasayip temizligi yaptiktan sonra 1 ayda kirleniyorsa sorun sende birader

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem küçücük daire hemde tek yaşıyorsun . Nasıl bu kadar kirletebiliyorsun hemde yemek yapmadığın halde

• quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Tek basina yasayip temizligi yaptiktan sonra 1 ayda kirleniyorsa sorun sende birader
    Alakası yok. Raflar ve kitaplar tozlanıyor. Nasıl bende? Camlar zaten hemen kirleniyor. Ya tamam 4/4'lük olmasın ama bazı şeyleri 2-3 günde hatta hemen hemen her gün yapman gerek. Yerleri viledayla silmek halıları süpürgeyle almak vsvs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Hem küçücük daire hemde tek yaşıyorsun . Nasıl bu kadar kirletebiliyorsun hemde yemek yapmadığın halde
    Saç dökülmesi en büyük nedeni. Onun dışında ne kadar temiz kullanırsan kullan tuvalet de kirleniyor. Sürekli kullanılan kılıflarda.

• ben haftada 1 genel temizlik yapıyorum. Ev 40m2. Bana bu aralar yemek yapmak zor geliyor, dışardan yemek yemiyorum. Eve yorgun geldigimde evde yemek olmaması cok fena oluyor ama

• quote:

Orijinalden alıntı: Kostokss

Saç dökülmesi en büyük nedeni. Onun dışında ne kadar temiz kullanırsan kullan tuvalet de kirleniyor. Sürekli kullanılan kılıflarda.

Alıntıları Göster
    Tuvalet , banyo gibi yerlerin her gün deterjanla temizlenmesi lazım zaten de , kıllar içinde yerleri supurursun olur biter ama cam ve yerleri silmek falan bence biraz fazla. Sanırım siz fazla titizsiniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: white4343

ben haftada 1 genel temizlik yapıyorum. Ev 40m2. Bana bu aralar yemek yapmak zor geliyor, dışardan yemek yemiyorum. Eve yorgun geldigimde evde yemek olmaması cok fena oluyor ama
    Ne kadar süredir teksin hocam? Psikolojik olarak alışmışındır belki. Benim ilk yalnız kalma tecrübem.

• Kostokss kullanıcısına yanıt
    Zaman geciyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi white4343 -- 27 Ekim 2018; 20:30:52 >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Hergün mü hocam haftada bir fazlaca yeterli insanca kullanılıyorsa bence. Alaturka kullanıyoruz 4 kişiyiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Tuvalet , banyo gibi yerlerin her gün deterjanla temizlenmesi lazım zaten de , kıllar içinde yerleri supurursun olur biter ama cam ve yerleri silmek falan bence biraz fazla. Sanırım siz fazla titizsiniz :)

Alıntıları Göster
    Belki 1 ay önce eve girerken detaylı bir temizlik yapmadığım için böyle hissediyor olabilirim. Aslında yaptım ama kendi başıma ve hayatta ilk defa bu evde sildiğim çok yer oldu. Bir de her şey senin sorumluluğunda ve teksin. En can sıkıcısı da bu.

• Bence sorun sende bende evde 1.5 aydır tek yaşıyorum ama heryer temiz neden acaba dağıttığın gibi direk topla
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodrama11

Hergün mü hocam haftada bir fazlaca yeterli insanca kullanılıyorsa bence. Alaturka kullanıyoruz 4 kişiyiz.
    Tuvalet gibi yerler genellikle mikrop yuvası olur o yüzden en azından 3 güne bir deterjanla temizlenmesi iyi olur .

• Olum sen herhalde pis birisin. Tek başıma ben de yaşadım ve mutfak hariç her yer toplu oldugun takdirde temiz kalır. Tuvalete ise girdikçe fırça çek veya banyo yap hemen çekçek ile çek. Ki en kolay temizlik aslında banyo temizliğidir. Bu gidişle sen temizlikçi tutarsın.

• Eylül'den beri ben de tek başıma öğrenci evindeyim. Yalnız senin obsesif kompülsif bozukluğun var gibi. Yemek bile yapılmayan evin o kadar kirlenmesi imkansız. Ha bodrum katsa ve çok işlek bir yerse bilemem. Benim evde nereden baksak 50 m2. Beni en çok zorlayan şey ise mutfak. Bulaşıktı, yemekti derken derse bile vakit ayıramaz oldum.

• Tek başına eve çıkmak ne kadara mal oluyor aylık? Misal eskişehir gibi bir yerde 1000 lira kira ve faturalar için yeterli midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kozmonot.

Tek başına eve çıkmak ne kadara mal oluyor aylık? Misal eskişehir gibi bir yerde 1000 lira kira ve faturalar için yeterli midir?
    Bursa'da 900tl kira veriyorum. Faturalar daha gelmedi. Onun dışında eşya falan alıyorsun. Maliyeti yüksek yani.

• Tek yasiyorum temizlik ne kardes

• ben de öğrenciyim tek yaşıyorum.haftada bir süpürüp paspas yapıyorum banyo,mutfak falan kirlendiyse temizliyorum oraları yetiyor.ev küçük ama stüdyo daire 30 metrekare falan.
  • Giriş kat mı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.