Şimdi Ara

Tek Başına Moskova veya St.Petersburda gitmek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
3
Favori
2.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

moskova ve petersburg tek kişi için (orta seviyede ing biliyorum) tehlikeli mi , iki şehir içinde söylerseniz sevinirim
  • Blizzard Days kullanıcısına yanıt
    moskova dan geleli 1 hafta oldu,bende tek gittim inan pek keyifli olmuyor.ingilizce hiç bir işe yaramiyor,güvenlik konusuna gelince istanbul kadar tehlikeli.ama polis var heryerde kimseye satasmassaniz bişey olmaz,güzel şehir ama imkanıniz varsa avrupaya gidin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Blizzard Days kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar biraz klişe olacak ama Türk'e bir şey olmaz

Yani şunu demek istiyorum, biz zaten kendi ülkemizden her türlü şeye alışık olduğumuz için oralara gidince daha da temkinli davranıyoruz, bu yüzden bu korkuları bir kenara bırakmak lazım. Oralarda başımıza bir şey gelme ihtimali İstiklal Caddesinde başımıza bir şey gelme ihtimali ile aynı. Tabi gittiğiniz yer Suriye veya Yemen vs. değilse. Şimdi başımıza bir şey gelecek diye nasıl evden çıkmamazlık yapmıyorsak aynı şekilde yurtdışına gitmekten vazgeçmemek lazım.

Bunlar kader kısmet meselesi (benim inanışıma göre). Bu yüzden aklınızdaki son soru bu olsun bana kalırsa.

İngilizce konusuna gelince, kardeşim tamam bilmek iyi bir şey elbette, işini kolaylaştırır ama herşey de değil açıkçası. Çünkü senin gittiğin yerde ingilizce bilen adam zaten ya oteldeki resepsiyonist ya da sana hediyelik eşya satmaya çalışan dükkan sahibi. Oradaki halk zaten ingilizce bilmiyor. Ee şimdi böyle diye gideceğimiz her ülkenin dilini öğrenme gibi bir lüksümüz de olmayacağı için, dil olayına da çok takılmamak lazım.

Sonuçta en nihayetinde maksat gezmek, görmek, keşfetmek. İçinizde bu varsa hiçbir şey bahane olmaz, içinizde yoksa zaten herşeyi bahane edebilirsiniz. Bu yüzden bu şeylere takılmamak gerekiyor.

Nacizane fikrimdir.

• Garanti isteyen herkesi toplayıp gitsin...Git kardeşim sen , başkasına bakma.
  • İngilizce pek işe yaramaz, benden de söylemesi, iyi bir arkadaşınızla gitseniz daha çok eğlenirsiniz bence...
  • Bende düşünüyorum böyle bişey. Beraber gidelim kardeş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendelse

Bende düşünüyorum böyle bişey. Beraber gidelim kardeş

rusca varmı kardes :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: t3ksas

quote:

Bende düşünüyorum böyle bişey. Beraber gidelim kardeş

rusca varmı kardes :D

Rusça yok ingilizce var

Daha evvel couchsurfing ile rusyadan bir kızı misafir ettim türkiyede .Ekaterina . İstanbulda kalmıştık 3 gün. Şimdi illa çağırıyor s.petersburga. Tüm petersburgu gezdireceğim seni diyor. :)

Harikaymis dostum.hadi gidelim:))

• Ben de Ocak ayında gittim doyamadım, Mayıs ayı için düşünenler varsa bende iletisime gecmek isterim...

• Avrupa'dan sonra gitmek istediğim yer Moskova ve St.Petersburg. Her birine 2 gün yeterli sanırım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Avrupa'dan sonra gitmek istediğim yer Moskova ve St.Petersburg. Her birine 2 gün yeterli sanırım ?

Moskova için yeterlidir. 2 günde önemli olan her yeri gezebilirsiniz. Ben, 13 Saatte bile baya gezdim. Aşağıda gezi notlarımı bulabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_104426156/tm.htm
  • 1 lt süt 100 ruble imiş vaybe "Dün haberlerde izledim Herşey pahalanmış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • St.Petersburg mükemmeldir mutlaka git
  • Konu baya eskide kalmış.
    Ekim 2019'da Petersburg ve Moskova ya gitmeyi düşünüyorum tek başıma.
    Tavsiye ve önerileriniz varsa çok iyi olur.

• konu hortlamıs..bende yılbası cıvarı moskova ve petersburga bılet aldım...bakalım ne olacak..?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.