Şimdi Ara

tebliğ edilmeyen trafik cezası tebliğ edilmiş gözüküyor. nasıl itiraz edebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 18 ekim 2020 de hız cezası yemişim yeni öğrendim edevletten bakınca. ama ptt yle tarafıma ceza tutanağı gönderilmemiş olmasına rağmen 13 ocak 2021 de tebliğ edilmiş gözüküyor. tebliğ tarihine nasıl itiraz edebilirim?

• Cezayı sizi bulamamışlarsa muhtarınıza bırakmışlardır. Muhtara bırakılan cezalar tebliğ edilmiş sayılıyor itiraz hakkı pek olmuyor.

• Postacı kapiniza not birakip muhtarliga birakmis olmasi lazim tutanagi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edemezsin. Muhtardadır.

• Muhtarın ****liği.

• Benim başıma da geldi hatta ara ara muhtara da uğradım, muhtara da bırakmamışlar. Faizi ile ödedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FE2F1DE54

Benim başıma da geldi hatta ara ara muhtara da uğradım, muhtara da bırakmamışlar. Faizi ile ödedim.

Muhtar şart değil.

Zaten tebligatı alanın da umrunda unrunda olduğunu sanmam. Direk çöpe atıyorlardır muhtemelen.

Bütün puştluk postacının kapıya ihbar yapıştırmasında. Ama onların da umrunda olduğunu sanmıyorum. Çünkü sen vatandaşsın onlar devlet.

(Ek fıkra: 11/1/2011-6099/5 md.) Gösterilen adres muhatabın adres kayıt sistemindeki adresi olup, muhatap o adreste hiç oturmamış veya o adresten sürekli olarak ayrılmış olsa dahi, tebliğ memuru tebliğ olunacak evrakı, o yerin muhtar veya ihtiyar heyeti azasından birine veyahut zabıta amir veya memurlarına imza karşılığında teslim eder ve tesellüm edenin adresini ihtiva eden ihbarnameyi gösterilen adresteki binanın kapısına yapıştırır. İhbarnamenin kapıya yapıştırıldığı tarih, tebliğ tarihi sayılır.

(Ek: 19/3/2003-4829/5 md.) Muhtar, ihtiyar heyeti azaları, zabıta amir ve memurları yukarıdaki fıkralar uyarınca kendilerine teslim edilen evrakı kabule mecburdurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihangirCanavarı -- 8 Mart 2021; 23:1:20 >

• Bizim postacı kapıya kağıt yapıştırmıyordu. Tebligatlar ulaşmıyordu. Büyük sorun oluyordu. Ptt ye postacıyı şikayet ettim. Müdür ayrı aradı, şef ayrı aradı. Kapıya gelip özür dilediler. Şikayeti ısrar üzerine geri çektim ama o günden beri hiç aksama yok. Postacı gerekirse cepten arıyor. Kağıt mutlaka yapıştırıyor. Bu arada tavsiyem e tebligata kayıt olun. Vergi dairesine dilekçe veriliyor. Tebligat SMS le geliyor. Büyük kolaylık.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.