Şimdi Ara

team xtreem 4-4-4-10 800mhz hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar elimde team xtreem 800mhz 4-4-4-10 ram var anakartım asus p5q her nedense ortos ile bench alırken ramler hata variyor everest ve 3dmark 2006 da herhangibir sorun yok ram leri teker teker denedim ve bir tanesinde sorun yokken digeri ortos ta hata veriyor oda bazen vermiyor bu durumdan hiçbirsey anlayamadım bir türlü... elinde bu ramler den olup bu anakart ile sorun yasayan var mı ya da sorun ne olabilir
    barada sogutucuyu degiştim a.c. ram cooler takılı üzerinde
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkaniq -- 12 Mayıs 2009; 21:56:09 >

• Bende aynı ramleri kullanıyorum. Hata ramlerden mi cpu'dan mı?
    Biliyorsun Orthos tam yükleniyor işlemciye ve ram e.. Ama 3dmark tam yüklenmiyor denilebilir. Everest ile ne testi yaptın? Benchmark mı?
    Ramleri 1100mhz 5-5-5-5 demi kullanıyorsun? Peki v?

1000 4-4-4-4 değerlerde +6v ile kullanıyorum. Sorularımı cevaplarsan yardımcı olabilirim.
  • hata ram de ortos ta sadece cpu ya yükleniyorum sorun yok cpu and ram a yüklenince hata veriyor üzerine tekrar yapınca hata vermiyor everest te sistem karrlılık testi yapıyorum hiçbir sorun yok
    ramleri 800mhz 4-4-4-10 da bile hata veriyor ama dedigim gibi bazen her zaman degil ama performans alamadım bir türlü istedigim gibi 54ns altına inemedim okuma yazmada da 9000 civarı acıkcası daha yüksek degerler bekliyordum
    2.4v a kadar denedim işletim sistemi de kafayı yedi sp3 güncellemesi yüzünden ondan da süpheleniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkaniq -- 13 Mayıs 2009; 22:13:22 >
  • illa aynı değerlerde deneme 4-4-4-12 de dene gene hata veriyorsa işlemcin eski revizyonsa biraz daha voltaj ver işlemciye birde bendede son sp3 kurduğumda bilgisayar sapıtmıştı yazılımsal olarak gördüm
    quote:

Orjinalden alıntı: volkaniq

hata ram de ortos ta sadece cpu ya yükleniyorum sorun yok cpu and ram a yüklenince hata veriyor üzerine tekrar yapınca hata vermiyor everest te sistem karrlılık testi yapıyorum hiçbir sorun yok
    ramleri 800mhz 4-4-4-10 da bile hata veriyor ama dedigim gibi bazen her zaman degil ama performans alamadım bir türlü istedigim gibi 54ns altına inemedim okuma yazmada da 9000 civarı acıkcası daha yüksek degerler bekliyordum
    2.4v a kadar denedim işletim sistemi de kafayı yedi sp3 güncellemesi yüzünden ondan da süpheleniyorum
  • herseyi denedim 5-5-5-18 800mhz vs 1200 5-5-5-15 te bile sistem acıyor ama bir tek bu ortos ta hata veriyor baska hiçbir sorun yok kafayı taktı bir kere işletim sistemi de sacmalıyor olabilir anakart uyum da olabilir degerler cok düşük yaw eski hyperx bile daha iyi sonuclara imza attı işlemci e0 rev
    denenen gecikme ve mhz ler 1200 5-5-5-18// 1125 5-4-4-7 //1100 5-4-4-7// 800 5-5-5-18 //1066 5-5-5-15//1100 5-5-5-5 bunlar 2.4 v sorunsuz acıyor sistemi sorunsuz calısıyor ama everest 9300 okuma 8900 yazma 54ns geçikme alıyor en iyi deger olarak... stabilite sorun yok sadece ortos ta cakılıyor o da işlemci ve ram bench inde sadece ram bench ya da işlemci bench de sorun yok
    2.2v denendi yine aynı 2.0 2.1 2.3v denendi
    1.5 üzeri ramler cakılıyor diye bi dünya program calıstırdım yine cakılma yok baka test edebilecegim bir program var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkaniq -- 14 Mayıs 2009; 6:35:50 >
  • kuzey köprüsüne volt ver belki sorun düzelir birde prime 95 denermisin gene hata verecekmi
  • rightmark memory stabilty test yaptım ramler hata veriyor 800mhz 5-5-5-18 yani anlasılan birini oldürdüm galiba sogutucuyu degişirken teşekkurler
  • üzücü gerçekten bununla geçmiş olsun
  • kırınca rahatlama oldu bende sorun da ortadan kalktı 1gb ile idare ediyorum artık eşini bulursam alacagım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkaniq -- 14 Mayıs 2009; 22:28:45 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.