Şimdi Ara

TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: EcheLoN_ , EcheLoN_ Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.018
Cevap
283
Favori
585.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 559 yükledim sorunsuz dostum sağolasın, kumanda değilde cihaz üstünden komuta ettiğimiz asistanı çalıştıramadım fiziksel tuş harici dikkat edilmesi gereken bir ayar var mı ?

Ayrıca konuda bir çok mesajı okudum, fakat kaçırmış olabilirim Tcl cihazlarda şu ayarı kesinlikle değiştir dediğiniz bir ayar var mı ?

• FrenchKiss35 kullanıcısına yanıt

TV üzerindeki mikrofon ve asistan dili ingilizce yapınca çalışıyor bende hocam. C835

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BurakBilgin kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam denedim çalışıyor.

• Merhaba arkadaşlar c835 google tv ye sahip arkadaş zahmet olmaz ise kumandanın fotosunu ve kumanda kodunu gönderebilir mi?

• V559 basarili olmus. Görsellik ve akıcılık konusunda

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • mrb arkadaşlar ,c735 tv'ye USBden nasıl APK

dosyaşları atabilirim , USB taktığımda tv bu dosyaları görmüyor ,

ben sorunu çözdüm de ,telefondan send files to tv programı yardımıyla

yapabiliyorum , fakat USBden apk yüklemek için ayrı bir dosya yüklemek lazım ,sanırım ,

bunu paylaşabilirmisiniz

• pixelbs kullanıcısına yanıt
    Evet ayrı bir program yüklemeniz gerekiyor. Daha doğrusu bir dosya yönetici uygulaması kurmalısınız. Fx file explorer i öneririm

Ayrı bir programa gerek yok tcl nin guard uygulamasi açıp yapabilirsiniz ben usb içindeki apklari bu uygulama ile kuruyorum

• citiraga kullanıcısına yanıt

FX file programını denemiştim ,görmedi USB ,ya da ben yapamadım

• stagemasterone kullanıcısına yanıt

guard uygulamasına bir bakayım

Gerekli izinleri vermezseniz uygulama hiçbir dosyaya erişim sağlayamaz. Uygulamaya dosyalara erişim izni vermeniz gerekiyor. Bu şekilde tv de bulunan dahili dosyalara ve takacağınız herhangi bir harici diskin dosyalarına erişim sağlayabilirsiniz.

Guard - uygulama yoneticisi - yukleme bu secenek secilince usb nin icindeki apklari bulup yukleyebilirsiniz

• bunları deneme yaparım

• Tcl 65c635 65c735 65p735 gibi modellerde bu güncellemeler şart mıdır? Harici Android tv box olarak amazon fire stick 4k max kullanılacak gibi düşünelim.

Bu güncellemelerin kanal geçişleri harici etkisi oluyor mu cihaza?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • LaGarba kullanıcısına yanıt

Güncellemesine göre değişir. Bazı güncellemelerde işletim sistemi veya tv'nin operasyonel işleyişine ait yenillikler/iyileştirmeler yapılırken bazılarında doby vision/hdr veya parlaklık seviyesi gibi kontrollerde değişiklik olabiliyor. Veya kozmetik güncellemeler denilen değişiklikler. TCL genellikle bir log sağlamıyor hangi değişikliklerin yapıldığına dair, ama bazı kullanıcılar yükleyip kontrol ederek sonuçlarını yazıyorlar güncellemelerin. Ben TV'yi sadece sinyal almak için kullanacağım, onun dışındaki her kontrolü harici cihazlardan yapacağım derseniz pek de ihtiyacınız olmayabilir güncellemelere.

Yeni güncellemeyi beğenmeyip eski yazılımlara dönen epey sayıda kullanıcı var forumlarda ve gruplarda yazdıklarına göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hibo -- 29 Mayıs 2023; 15:45:47 >
  • C825 Google Tv ye
    Önce img olan 558 i, sonrada Ota olan 562 yi yüklemiştim.

Ama şimdi ota için 511 çıkmış.

Neyin nesidir?
    Bileniniz yükleyeniniz var mı

562 mi yeni
    511 mi

• ScRyedd kullanıcısına yanıt

olur tabi ama version dusurmen gerek

• Şu C745 serisi ne zaman stoklara girecek acaba özellikleri 735'e göre daha iyi duruyor girsede fiyatlarını görüp ona göre alsak TV.

• ScRyedd kullanıcısına yanıt
    65c735 Avrupa'da 800 850 euro civarında

Burada 27-30 bin tl arasında satılıyor.

65c745 Avrupa'da 1000 euro civarında

Burada muhtemelen 32-35 bin arasına girer stoklara diye düşünüyorum.

1000 euroluk televizyonu 32 35 arasına alabilir olmak aşırı koyuyor bana ama neyse.

• baki_55 B kullanıcısına yanıt

Telegram bölümünde yorumlarda tartışılmış konu sanırım şöyle

Parantez İçine Alınmış modellerede olabilir gibi gibi bir tartışması var parantez dışındaki modeller için uyumludur aslında hepsi aynı platform

T615T03 MT9615 Platformu ....C735 & C835/C935.......(C728 & C825) V8-T615T03-LF1V474.000418 V474 OTA

T615T03 MT9615 Platformu ....C735 & C835/C935.......(C728 & C825) V8-T615T03-LF1V503.000493 V503 OTA

T615T03 TV modelleri .......C735 & C835 & C935......(C728 & C825) V8-T615T03-LF1V511.000744

T615T03 TV modelleri .......C745 & C845.... (C735 & C835 & C935).......(C728 & C825) V8-T615T03-LF1V562.000747 V562 OTA

Birde cihazlarda ayrıyetten bir entegre çip daha var AiPQ 3.0 ve AiPQ 2.0 bununla alakalı algılama farklılıkları oluşabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrChame -- 30 Mayıs 2023; 10:49:32 >
  • 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.