Şimdi Ara

TCL 55C745 & Philips 55PUS8808 (Karşılaştıralım) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
12
Favori
30.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ThorinOakenshield T kullanıcısına yanıt

Kulaklık hediyesi nedir bende bugün c635 aldım daha servis gelmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu modeller arasında kaldım siz hangisini önerirsiniz?

Samsung 65CU8500

Samsung 65CU8100

Philips 65PUS8108

LG 65UR91006LA

LG 65UR81006LJ

• yorgundemokrat06 kullanıcısına yanıt

Hepsi çok kötü cihazlar, beklentiniz yüksek değilse alabilirsiniz tabi ki.

İlla 65 almanız gerekmiyorsa boyutu 55'e düşürüp FALD bir televizyon alın, mesela Samsung Q80C veya TCL C745.

• TCL'i kötüleyen yorumlara aldırmayın, eğer FALD modelleri uygun fiyata görürseniz alabilirsiniz. Elbette bir Sony veya Samsung ile karşılaştırılmaz fakat aynı markaların muadil modelleri hep daha pahalı oluyor.

Örneğin TCL C745 yerine Samsung Q80C alabilmem için ikisinin de aynı fiyatta olması gerekir. Sony zaten Türkiye'den çekildi, yoksa X93L alabiliyorsanız alın derdim. TCL C745 bence bu yılın f/p modeli olur, eğer daha sonra absürt fiyatlara satılmazsa tabi. Q80C'den daha ucuz olduğu müddetçe hep tercih sebebi olacaktır.

Başlığı açan arkadaş aslında hatalı bir tercih yapmış ama umarım memnun kalır. Başlıktaki iki tv arasından her zaman C745 tercih edilir. Philips'in tepe modeli bile çok sorunlu bir cihaz, yoksa donanım olarak üst seviyede. PML9507 bile sorunlar yumağı bir model, youtube'da skyform adlı üyenin karşılaştırma videolarına bakabilirsiniz. Ayrıca marka olarak burada çok problemli.

• unforgotten kullanıcısına yanıt

Bu fiyatlara 65'' öneririniz nedir sizin?

• Bende 50pus8808'e karar verdim. Oturma odasının tv ünitesi daha gelmedi. Kasım'da indirim olur diye biraz daha bekliyorum. Memnuniyetsizliği olan var mı acaba

• cepcep34 kullanıcısına yanıt

2 gündür 20-21 bandına düşüyor ilgili cihaz , 2 kere alıp kara cumayı beklıyım dıye ıptal ettım.

• DerMeister_ D kullanıcısına yanıt

Bende biraz bekleyeyim dedim ama şimdi baktığımda fiyatlar yükselmiş. Önümüzdeki ay bakalım, inşallah daha uyguna buluruz.

Öncelikle şunu söyleyeyim, baktığınız televizyonların hepsi markaların en ucuz modelleri. Eğer sadece uydu yayını izlemek için televizyon alacaksanız, bunların arasından hangisini alırsanız alın sizin işinizi görür.

Ama ben 4K yayın izleyeceğim, iyi bir HDR performansı almak istiyorum, derin siyahlar olsun, parlaklığı yeterli olsun, kontrastı düzgün olsun derseniz bu bütçe ile mümkün değil. Full Array bir cihaz almanız gerekir, onlar da fiyat olarak yüksek.

- Ben LG'den Oled dışında tv almam, QNED serisi dahi benim kriterlerime göre yetersizdir.

- Philips de tavsiye etmem. Neden derseniz; birincisi Türkiye'deki en kötü müşteri hizmetleri ve servis ağına sahip tv markasıdır. İkincisi PUS8108'in 10 bit olduğu konusunda şüphelerim var. Aşağıdaki kaynak 8 bit gösteriyor, hatalı da olabilir elbette ama belirsiz şimdilik.

https://toengel.net/philipsblog/wp-content/uploads/2023/08/2023-08-30_Toengels-Philips-Blog_Philips-TV-Overview-Range-Line-up_2023.png

- LG ve Philips'i yerden yere vurduk ama Samsung'un da aşağı kalır yanı yok açıkçası.

DCI-P3 renk uzayı: LG 81% - Samsung 92%

Rec.2020 renk uzayı: LG 60% - Samsung 68%

SDR parlaklık: LG 250 civarı - Samsung 280 civarı

HDR parlaklık: LG 300 civarı - Samsung 290 civarı

Bunlara bu kadar para vermek yerine TCL C645 almak bence daha mantıklı. Hatta indirimde yakalayabilseniz C745 çok daha iyi olurdu. Bir süre önce Teknosa'da 24.000'lere kadar düşmüştü 745.

TCL 55C745  &  Philips 55PUS8808  (Karşılaştıralım)
    TCL 55C745  &  Philips 55PUS8808  (Karşılaştıralım)trendyol.com
    TCL 65C645 65" 165 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    https://www.trendyol.com/tcl/65c645-65-165-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-746387926

• TCL kime sorsam servis açısından önermiyor bu nedenle listeye hiç almadım

O zaman siz bilirsiniz, ben sadece teknik verileri paylaştım sizinle. Listedeki televizyonlar sadece HDR sinyalini alır, hiçbirinden gerçek HDR performansı alamazsınız. Bunlara 30.000 vereceğinize 20.000'e Vestel alın daha iyi.

• unforgotten kullanıcısına yanıt

Piyasada bulunan %90 tvlerin hepsi 6bit , 6bit + frc veya 8bit dir bununda %70 6 bit tir firmalar 6bit lik ürünü 8bit + 2bit frc gösteriyor

8bit lik ürün %100 sRGB yi destekler

8bit lik ürün DCI P3 %94 destekler

8bit lik ürün Rec.2020 %65-70 destekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 18 Ekim 2023; 19:59:1 >

• 50Pus8808 kaç bit panel hocam??

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • *INVICTUS* kullanıcısına yanıt

philips 8808 6bit + frc dir

tlc c645 6bit

tlc c745 6bit + frc olduğunu düşünüyorum

LG G3 OLED Rec 2020 %75 bu tv bile 8bit + frc dir

Samsung S90C OLED Rec. 2020 %85 üzeri gerçek 10 bit panel

monitörde gerçek 10 bit panel kullanan biri bunu rahatlıkla fark eder

TV lerde delta E ve tepki süresine kimse bakmıyor buyüzden firmalar Hz ile milleti kandırıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 18 Ekim 2023; 20:10:16 >
  • İnanılmaz memnunum 50pus8808den. Bu durumda Tek kusuru 6bit artı frc olmasi sanirim . 27dell monitör kullanıyordum gerçek 10bit. Dolayısı ile farkı anlamam çok kolay değil.

• BlacKartal78 kullanıcısına yanıt
    siz becerememişsiniz. yapay zeka düzeltmelerini kapatıp beyaz dengesini ayarlayınca gayet orijinal renkler aldım. Android TV nin özelliği bu keyfinize göre ayarlanır. Önemli olan FALD teknolojisi onu da en uygun bu firma sunuyor bu fiyata.
    kumanda akıllı değil evet ama ne rahatsız etti anlamadım gayet sade güzel, entegre mikrofonu ile sesli arama yapılan güzel bir kumanda.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. 20-28 bin arası bütçem var 55-65 inç arası günlük kullanım ve dizi,film,spor müsabakaları özelinde olacak kullanımım ürün salonda kullanılacak. Bana önerebileceğiniz bir marka ve model var mıdır? TLC 55 C 745 kağıt üzerinde aklıma yatmıştı ama forumda biraz kullanıcıların yaptığı yorumlara baktım çok fazla sorun yaşayan insan var açıkcası TLC özelinde şüphelerim oluştu pek düşünmüyorum o yüzden.

Diğer aklımda olan marka ve modeller

Philips 58 Pus 8507

Philips 55 Pus 8508

Philips 65 Pus 8057

Sizin de önerilerinizi bekliyorum

• 75" boyuta çıkınca ürün seçmek zor oluyor. Ürünün sadece başındaki boyutu belli eden 2 rakam değişik ama aynı aileden diyorsun. Bir bakıyorsun bir sürü şey değişik.

Neyse bir indirim yakalarsam 75C745 alıp olayı kapatmak istiyorum. Ama çok ucuza 75P615 yada 75P735 felan görürsem 2 katı paraya değmez diyip her an elimde kayabilir.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.