Şimdi Ara

TCL 55C745 & Philips 55PUS8808 (Karşılaştıralım) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
12
Favori
29.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Samsung olarak bu paralara 55q60c alabiliyorum. O da hem edge led hem de 50hz ekran. İçim rahat şekilde bu paralara alabildiğim bir tv yok şu an hangisini alsam soru işareti olacak gibi ama üstüne de çıkamıyorum.

bir de şu an yaklaşık 15 senelik lg plazma kullanıyoruz. Logo yanıkları dışında sapasağlam ve esasında çözünürlük hariç renk olarak memnunuz. Muhtemelen bir 10 sene kullanırım geçici olarak almayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rrphzz -- 25 Eylül 2023; 23:28:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rrphzz R kullanıcısına yanıt

• Mağazada ben de 50pus8808’i görüntü olarak çok beğenmiştim ama bir tık da ekran büyüklüğü olsun diye 55pus8808 aldım.
    Hem TCL markasını çok bilmediğim hem de ambilight sebebiyle philips aldım. İnşallah pişman olmayız yardımcı olanlara teşekkür ederim.

• rrphzz R kullanıcısına yanıt

sizin beğendiğiniz 50pus8808 va panel 55 olanı bildiğim kadarıyla ips panel almadan önce teyit edin yoksa gördüğünüz tv değil başka tv gelebilir...

• İndirim belki biter diye siparişi verdim aman bugün gidip yerinde bakmayı düşünüyorum eğer kötüyse siparişi gelmeden iptal ederim. Evimde köşe koltuk düzeninde oturuyoruz o yüzden belki ips panel faydalı olabilir düşündüm ama bazı 8807 videoları siyah konusunda kötü göründü.

• 27Yi 28'e bağlayan gece mediamarkt tvlerde sağlam indirim yaptı. 55pus8808'i 23.299 TL'ye aldım. Uzun süredir kararsızdım xbox için 120 Hz olsun istiyordum ama 120HZ işin içine girince fiyatlar uçuyor biliyorsunuz. En alınabilir TV 50 inç philips karşıma çıktı hep. Valla sabaha karşı uyku tutmadı bir baktım düşünmeden aldım. LG şüphesiz daha iyi ama Ocak ayında memurlara işçilere yapılacak zamdan sonra bu fiyata hayatta bulamam diye aldım. Bugün geldi. Kurulumu tee salıya attı teknik servis.Ya da kendin yap kutudan çıkarırken, kurulum yaparken video çek bir şey olmaz dedi ama içim rahat etmedi beklerim ne olacak :D Yani foruma baktım tabii teknoloji kıyaslaması panel türü falan ama inanın bunları düşünemedim bile. Evet bu da muazzam bir para benim gibi maaşlı birisi için ama iş ev başka da bir hobisi olmayınca insanın heves ediyor. Böyle bir indirim bulmuşken de kaçırmak istemedim. Niye bu kadar uzattım bilmiyorum baya içimi döktüm :D Neyse demek istediğim akakçe uygulamasından takip ederseniz bence sene sonuna kadar bu fiyatı yine görür. Nebileyim black friday şahane pazar bilmem ne indirimleri illa ki olur. Herkese hayırlı günler :)

• Benim tv de geldi kurulumu yaptık ama 120 hz ekran titremesine hiç alışamayacağım gibi Teknosa ile görüşüp iade etmeyi düşüneceğim.

Ne kadar ayar denediysem o titreme, bulanıklaşma efektinden kurtulamadım ki ben tv’yi en çok futbol, f1 ve kafes dövüşleri için kullanıyorum ve bilim kurgu tarzı bol hareketli sahneye sahip filmler izliyorum o yüzden bana uymayacak gibi geldi.

Ambilight harika olsa da titremeler yüzünden bir türlü televizyona adapte olamıyorum.

• Merhaba hocam titremeden kastınız ne? Neden titriyor ki?

• Mesela hareketli sahnelerde kare atlayarak gidiyormuş gibi oluyor özellikle futbol maçlarında daha çok hissediliyor. Nasıl diyim hani elimizi hızlı sallayınca parmaklarımızı nasıl bir var bir yok gibi görürüz ya aynı şekil TCL 55C745  &  Philips 55PUS8808  (Karşılaştıralım) 

• bjkyener kullanıcısına yanıt
    Samsung 50qn90b ile Philips 50pus8808 arasında kaldım hocam. Sizce hangisi daha akıllıca olur Xbox series X ve sinema-futbol ağırlıklı kullanılacak.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • *INVICTUS* kullanıcısına yanıt

Samsung 50qn90b (Va MiniLED) --------------> Teşhir veya kutusu açılmış ise kesinlikle alınmaz

Philips 50pus8808  (Va Direct LED)

Tabiki samsung

TV de IPS panel alınmaz (TV Kanunudur görüntü kalitesi düşüktür) hangi marka olursa olsun 5 para etmez

Sony 6 - 7 yıl önce bunun farkına vardı varamayanlara geçmiş olsun

TV de IPS panelin renk kalitesi çok çok düşüktür ( 1 tane Rec. 2020 %80 - 90 ürün yok çok bilmişler IPS renk kalitesi VA dan iyi diyor bu tamamen şehir efsanesi)

Panel firmaları Monitörde IPS, TV de VA paneli geliştiriyorlar (5-10 yıl sonra kimse IPS panel kullanmaz)

Bu ürün bu fiyata düşütü acele etmeyin bunu alın

TCL 65C845 4K Mini LED 35699 TL (APP'e Özel Sepette 33914 TL)

https://forum.donanimhaber.com/tcl-65c845-4k-mini-led-35699-tl-app-e-ozel-sepette-33914-tl--156951041

OLED C2 - Mini LED C845

TCL 55C745  &  Philips 55PUS8808  (Karşılaştıralım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 30 Eylül 2023; 18:41:17 >

• Ev çok küçük hocam, 50 inç ucu ucuna sığıyor

• Donanım haber de VA panel güzellemesi senelerdir şu foruma girerim.Burda çok değerli insanlar faydalı bilgiler paylaştılar VA panel duvara montaj olduğunda açı kaybı nedeniyle başımıza ne gelir birde onu yazalım.İnsanlar tv lerin seri nolorından ips panel düşürmeye çalışıyorlar forumlarda burada artısı eksisi paylaşılmalı Va en iyi ips en iyi diye bir şey yok.30 bin tl veriyoruz tv lere philips 55pus 8808 aldım ayın 24 ünde gayette güzel bir cihaz sd yayınlarda upscale olayını çözmüşler bozulma hissedilmiyor.TCL 745 yanında 2000 tl kulaklık 3000 tl garanti hediye ettiler almadım.TV zevk işi önemli olan ederi kadar kaliteli olması.Bu ara bakınız tüm tv ler VA panel tipinde VA paneller model model Açı kalitesi sunuyor ben bu kaybı yaşamam tam karşısından izlerim diyene siyah kalitesi heyecan verir.Kusura bakmayın çok kafa ütüledim kalın sağlıcakla...

• asyacafe A kullanıcısına yanıt

Bu açılardan tv ve monitör hayatta kullanmadım kullanırım diyen kişinin bu hayatta yaşama hakkı yoktur NOKTA

TCL 55C745  &  Philips 55PUS8808  (Karşılaştıralım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 1 Ekim 2023; 1:15:10 >
  • bjkyener kullanıcısına yanıt

tcl 55c745 tv yi aldım yaklasık 1 aydır kullanıyorum konuya bir bakayım dedim konuyu bozan tek kişisin millete üstten bakmalar yok yasam hakkı yokmus falanlar aklınca ironi yapmışsın seni dinleyen de televizyonu sen icat etmişsin sanacak tcl yi övmüşsün övmüşsün gitmişsin philips almışsın birader biraz mütevazi ol bu uslubunu birak bence tv ye gelince birde ben anlatayım playstation 5 bağladım tv nin tek başarılı olduğu konu bu gerçekten iyi playstationda tv yayınları berbat yapay renkler,görüntüde bozulmalar menülerde takılmalar hiç memnun kalmadım kendim 5 senedir a101 den aldığım jvc tv yi kullanıyorum inanın onun görüntüsü bundan çok daha doğal çok daha iyi hangi ayarı yaptıysam tv yayınlarında görüntünün çamurluğunu düzeltemedim hele bazı kanallarda bir kırmızı rengi var o kadar cırtlak ki kızgın boğa gibi sadece gözün ona takılıyor birde kumandası var keşke hiç vermeselerdi servisi aradım bunun normal numaratik kumandası varmı diye oda yokmus yani işin özeti hiç keyifli değil en azından ben keyif almadım tv den va panelin bana göre olmadığını anladım 30 gün iade hakkım var bu hafta iade için başvurucam tv ile alakalı sorusu olan varsa memnuniyetle yardımcı olurum.

• BlacKartal78 kullanıcısına yanıt
    Uzun araştırmalardan sonra sizin aldığınız modele karat vermiştim ama şimdi bir tereddüt ettim sizin tavsiyeniz nedir??

• *INVICTUS* kullanıcısına yanıt

kardeşim ben bu modeli almadan önce 50pus8807 alacaktım o zaman bu tv 35000 tl idi tam alacakken amazonda 29000 tl ye düşmüştü bende kağıt üstünde özellikleri çok iyi olduğu için bunu tercih etmiştim daha önce va panel kullanmamıştım birdahada va panel almam ips in doğallığını vermedi bana tv yayınlarının kalitesi çok düşüyor renkler çok yapay bunu hissedebiliyorsun bunu iade edip ya ips panelli bir model araştırıcam veya paraya kıyıp oled alıcam.

• BlacKartal78 kullanıcısına yanıt

TLC babamın firması değil fiyat aralığında daha iyisi yok 300 - 350 nits lik dandik ürünler değil

Philips 50PUS8808 22 bintl (550 nits kesinlikle üzerinde çünkü 550 nits lik sony xe9005 ten yüksek ) kullandığı 8807 gibi dandik ürün değil

TLC 55C745 24 - 26 bin tl (1000 nits gören ürün)

TCL 65C845 34 - 36 in tl (2000 nits)

TCL 65C845 4K Mini LED 35699 TL (APP'e Özel Sepette 33914 TL)

https://forum.donanimhaber.com/tcl-65c845-4k-mini-led-35699-tl-app-e-ozel-sepette-33914-tl--156951041

• Ve tüm dünyada samsung qn90a lg c2 oledlere kafa tutan model olarak övgülere mazhar olmuş c845 serisi. TV tüm gün açık olmasa c3 oled alıp geçicem ama risk çok fazla. Geriye c845 ya da q70-80 kalıyor. Paradoks gibi bir şey tv seçimi maalesef

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.