Şimdi Ara

TCL 10L 64GB, 6gb ram, NFC, SD665, 6,5'... 1993tl Amazon (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
4
Favori
20.869
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HünkarBeğendi

Bunu bilmiyordum ama note 8 in kamera app i bir tik daha iyiydi. Bu demek oluyor ki gcam ile note 8 de cok iyi isler cikarildigina gore bunda da denenip daha iyi fotolar alinabilir.

şurda karşılşatırmışlar

• Telefon gayet güzel görünüyor. Demek ki Dolar 8 lirayı geçmese, birkaç yıl öncenin kuru olsa bin lira veya altına bile alınabilecek telefonlar olacaktı bunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HünkarBeğendi kullanıcısına yanıt

Tcl 10 plusin ekranında ne sorun varmış? İki aydır kullanıyorum, ekranı tam tersi çok övülüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Tcl 10 plusin ekranında ne sorun varmış? İki aydır kullanıyorum, ekranı tam tersi çok övülüyor.

çok güzel bir ekranı olduğunu biliyorum sağlam inceleme videoları var çok beğenilmiş gerçekten ama ne hikmetse bir çok yerde karşıma ekranında morarma sararma serviste parça bulamama vs. şikayetler çıktı belki de şansıma hepsi peş peşe çıkınca korktum ben de ilk onda karar kılmıştım hatta geçen bir 2400 lere indi alacaktım tam istediğim gibiydi boyutu da daha küçük çok şık bir telefondu ama işte ne bileyim dediğim gibi korktum bayağı ama mesela bu telefonda da şikayet varmış ekranla ilgili neredeyse hiç karşıma çıkmadı. kişisel bir yorumdu benimkisi umarım elektronikten yana şansımız hep güler gerçekten şans işi. bir de benim oldum olası amoled den ve bu telefonlarda yok mediatek işlemcilerden uzak durasım var herhalde hep kötü yorumlara maruz kaldığım için yoksa her elektronik cihazda sorun olabiliyor mesele o iyidir bu kötüdür değil yani. ips ekran ve quallcom işlemcili teller daha uzun ömürlüdür diye bir algı var bende belk ilerde kırılır bilmiyorum siz de iyi günlerde kullanın..

• quote:

Orijinalden alıntı: glory34

Telefon gayet güzel görünüyor. Demek ki Dolar 8 lirayı geçmese, birkaç yıl öncenin kuru olsa bin lira veya altına bile alınabilecek telefonlar olacaktı bunlar.

aynen, 3 sene önce abartmıyorum maks. 700tl idi bu segmentteki cihazlar

• tam almaya niyetlendim 2045 oldu. bekleyeceğiz mecbur

• bende alacaktım ekranı küçükmüş

• mavi olanı şimdi de 2016 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

mavi olanı şimdi de 2016 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: derinlik34000

bende alacaktım ekranı küçükmüş

Tam tersi ekranı çok büyük: 6.53 inç. İlan başlığında hata yapmışlar 5,3 inç demişler.

Çoğu insan nedense büyük ekran istiyor ama cebimde kürek taşıma istemeyen ben ise bir telefonda 5.5 inçten fazlasını kullanamam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ucuzcufiko U kullanıcısına yanıt
    Adam anne baba telefonu demiş siz hizli sarj demissiniz..Yahu bu kisiler zaten aksamdan takip sabaha cikartiyorlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • malzeme kalitesi güven veriyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

telefonu 1 yıldır kullanıyorum.

bu paraya daha iyi telefon varsa yazın, yok. 6 ram koyan bile yok üstüne nfc var tüm kampanyaları kullanıyorsun.

ekranı amoled olmasa da çok canlı. arkada iyi kötü ultra geniş makro kamera var hiç yoktan iyi. ana kamerası da fena değil netleme hızı kötü ama karanlıkta. gayet güzel alet.

hocam nfc performansı nasıl. kullanabildiniz mi sorunsuzca farklı market vb yerlerde

@HünkarBeğendi

• quote:

hocam nfc performansı nasıl. kullanabildiniz mi sorunsuzca farklı market vb yerlerde

@HünkarBeğendi

Alıntıları Göster

Kullandim istanbul kart ta yuklemeyi denedim telefonun arkasina yaklastirdigim anda goruyor bi ssorun yok.

Malzeme kalitesi soran olmus, bence gayet iyi redmi lerden asagi degil ayrica dun biraz didikledim bazi sitelerde ve youtube incelemelerinde ekraninin gorilla glass 3 oldugu soyleniyor ben de ekrana biraz basinc uyguladigimda cam hissi aliyorum kendi sitesinde yazmasa da ekranini gorilla glass kabul edebiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

@HünkarBeğendi

Alıntıları Göster

1 yıl olacak tık yok çalışıyor canavar.

dediğim gibi eğer ki gpu cpu isteyen güncel oyunları oynuyorsanız üzebilir. max oynadığınız şey benim gibi clash royale clash of clans gibi şeyler ise 6 gb ramin rahatlığı ile senkronizasyonda ram tüketen dandik programları çok olan birisi için işlemcinin pek önemi kalmıyor ve dolayısıyla beni üzen tek bir şeyi olmadı.

şarjı bir gün gidiyor, hızlı şarj yok 2 amper ile 1-2 saate doluyor gece yatmadan takıp alarm kurduğum için o da benim için sorun değil.

makro ve ultra geniş kamerasının diyaframı çok kapalı dolayısıyla düşük ışığı bırak aydınlık güneşli ortam değilse performans beklenmez, ana kamera da eh işte fena değil. ois yok, netlemesi çok da hızlı değil tarafsızca yazdım.

dediğim gibi özellikler ortada fiyat ortada. f/p ürünü sonuçta. bence 2000 bandı da cihaz için uygun geçen sene ben 2300-2400'den almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 11 Nisan 2021; 23:11:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

1 yıl olacak tık yok çalışıyor canavar.

dediğim gibi eğer ki gpu cpu isteyen güncel oyunları oynuyorsanız üzebilir. max oynadığınız şey benim gibi clash royale clash of clans gibi şeyler ise 6 gb ramin rahatlığı ile senkronizasyonda ram tüketen dandik programları çok olan birisi için işlemcinin pek önemi kalmıyor ve dolayısıyla beni üzen tek bir şeyi olmadı.

şarjı bir gün gidiyor, hızlı şarj yok 2 amper ile 1-2 saate doluyor gece yatmadan takıp alarm kurduğum için o da benim için sorun değil.

makro ve ultra geniş kamerasının diyaframı çok kapalı dolayısıyla düşük ışığı bırak aydınlık güneşli ortam değilse performans beklenmez, ana kamera da eh işte fena değil. ois yok, netlemesi çok da hızlı değil tarafsızca yazdım.

dediğim gibi özellikler ortada fiyat ortada. f/p ürünü sonuçta. bence 2000 bandı da cihaz için uygun geçen sene ben 2300-2400'den almıştım.

Alıntıları Göster

teşekkürler bilgiler için. 1997 ya düşünce tam sipariş verecektim şimdi baktım yine artmış 2016 olmuş   20 lira için uğraşmiim diyorum ama işte bir iki gün daha bekliim. düşer düşmez aliim olmazsa  

@HünkarBeğendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedikeresekiz -- 12 Nisan 2021; 8:58:27 >

• Memnunmusunuz arkadasim benimde niyetim var, fiyati 2016 suan ama satmasi dert bununda degismek istendiginde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stereo Palma -- 12 Nisan 2021; 19:10:8 >
  • yanlış yorumlara mahal vermek istemem ama eğer beğenmezsen satarım düşüncesindeysen amazon dan alınca zaten 1 ay iade hakkın var tabi temiz kullanmak şartı ile böyle bir imaknın var. ilerde sıkılınca satmaktan bahsediyorsan bir gm veya vestel muamelesi yapanlardan zaten uzaklaş markayı fiyatını bilen mutlaka birisi çıkacaktır. örneğin ben letgo dan tcl 10 plus ikinci ellerine baktım belki dedim ucuza veren varsa diye ama yok valla 2000 liraya koyan bir iki tanesi 3-4 aylık telefonlar bir haftaya falan satmış çünkü araştırıp alanlar var üstelik amazon faturan da olacak linki de olacak vs.. fazla uzatmayayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HünkarBeğendi -- 12 Nisan 2021; 19:55:50 >
  • General Mobile GM20 Pro 128GB'tan bir üstünlüğü veya eksikliği var mı bu telefonun?

Birebir aynı fiyat, GM'nin hafıza 128 GB, işlemcisi Helio P70 de hemen hemen bununkine SD665'e denk.

Sizce hangisi alınır?

• quote:

Orijinalden alıntı: nihilist76

General Mobile GM20 Pro 128GB'tan bir üstünlüğü veya eksikliği var mı bu telefonun?

Birebir aynı fiyat, GM'nin hafıza 128 GB, işlemcisi Helio P70 de hemen hemen bununkine SD665'e denk.

Sizce hangisi alınır?

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/543764-590275/tcl-10l_general-mobile-gm-20-pro/

epey de KurtBay nikli bir arkadaş yorum yapmış ondan alıntı: (parantez içinde kendi bildiklerimi yazacağım)

gm 20 pro da hızlı şarj gözüküyor ama tcl le aynı hızda şarj oluyor (gm 20 pro 15watt, tcl 10l 10watt la şarj oluyor)

kamera bariz tcl önde ama gm 20 pro da kötü değil kesinlikle

tcl ilk ele alındığında daha kaliteli hissettiriyor gm 20 pro ise boyut olarak ele daha iyi oturuyor

ekranları ciddi anlamda farlı tcl daha doğal ve gerçek renkler verirken gm 20 pronun daha canlı ve renk doygunluğunun fazla olduğunu söyleyebiliriz

pil konusunda da tcl bir adım önde diyebiliriz tcl 40 saate yakın ve gm 20 pro yaklaşık 30 saat civarı (TCL in snapdragon işlemci avantajı var)

çerçeveler tcl de bir tık daha ince olsada gm 20 pronun kompakt tasarımı daha çok hoşuma gitti

tcl in nokta ekranı kesinlikle damla çentikten daha sade gözüküyor (nokta çentik bence de çok büyük bir tercih sebebi orada olduğunu unutuyorsunuz)

Yazılım olarak ise saf android bence herzaman iyidir tcl kendinden birşeyler katmış ama keşke gm 20 pro gibi saf android olsaydı diyorum (aslında tcl de saf android sayılabilecek kadar sade bence)

tcl yazılım desteği olarak iyi 3. ayda android 11 e geçti telefon ve ekran süresi 6 saatten 6 saat 40 dk ya kadar çıktı bariz bir şekilde

gm 20 pro da yazılım beklentim yok ama arkadaşlar 2000 tl fiyata bu özellik ve bu tasarımda başka bir telefon alamassınız gm 20 pronun hakkını kesinlikle yememek gerekir

gm 20 pronun kutu içeriği değişmiş ne yazıkki orjinal kulaklık ve kablo yok hızlı şarj etmiyor bu yüzden

ben hiç gm cihaz kullanmadım çünkü senelerdir ürünlerinin arkasında durmadıkları hususunda o kadar çok şikayet okudum ki alıp kullanmak parayı çöpe atmak gibi geldi hep ama şimdi ne durumdadırlar bilmiyorum. ben marka farklı olsa da başta mediatek işlemci sebebiyle uzak dururdum zaten karar sizin..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.