Şimdi Ara

tchibo caffisimo (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
35
Favori
136.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, Classic modeli aldım bende.. Ama ben ve kızım daha şekerli tercih ediyoruz, latte veya capuccino yapıyoruz daha çok. (farklarını da bilmiyorum )Şekeri soğuk süte mi, karışımı koyacağımız kabın dibine mi yoksa kahveyi ayrı yapıp ona mı koymalıyız? Karıştırmalı mıyız?
  • Arkadaşlar doldurulabilir metal kapsül bulan var mı ? ben birazz araştırdım ama malesef hiç bir yerde rastlamadım
  • espressoda yani en sağdaki tuşa bastığınızda yüksek basınç ve az su ile yoğun kahve aroması elde edilir. cafe creama modunda ise daha düşük basınç ve daha fazla su ile orta yoğunlukta kahve elde edersiniz. tabi bu arada iki kapsulun içindeki plastik filtrelere kendi özelliklerine göre şekillidir. Mesela espresso kapsulunu cafe crema modunda basarsanız bardağınıza kahve özü gelme olasılığı vardır aynı durum cafe creamayı espressoda yada filtre basarsanız da olabilir.
  • Ben en çok filtre kahveyi beğendim, sanırım bundan sonra demleme yöntemi ile içeceğim.
    Makineyi de sadece espresso yapmak için kullanırım, seviyorum bu makineyi...
  • Arkadaşlar merhaba ,

Tchibo cafissimo makinamın bütün ışıkları yanıp sönüyor. Makinayı açıyorum. Işık yanında cafe crema düğmesine basıyorum. Kahveyi doldururken yarısında kesilip bütün ışıklar yanıp sönüyor.

Nedeni ne olabilir ?

Nasıl çözeriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

Arkadaşlar merhaba ,

Tchibo cafissimo makinamın bütün ışıkları yanıp sönüyor. Makinayı açıyorum. Işık yanında cafe crema düğmesine basıyorum. Kahveyi doldururken yarısında kesilip bütün ışıklar yanıp sönüyor.

Nedeni ne olabilir ?

Nasıl çözeriz ?

Kireç çözdürmeyi deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

quote:

Arkadaşlar merhaba ,

Nedeni ne olabilir ?

Nasıl çözeriz ?

Kireç çözücümü almam lazım tchibodan illa ?
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba ,

Nedeni ne olabilir ?

Nasıl çözeriz ?

Alsanız olur ama şart değil nette ev malzemeleriyle yapabileceğiniz şekilde de anlatılmış.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba ,

Nedeni ne olabilir ?

Nasıl çözeriz ?

Bunu bu konuya defalarca yazdım kireç çözmek için limon tuzu kullanın. Suda eritip makineden o suyu geçirin. Parça parça bir şeylerin geldiğini göreceksiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar,
    Elimde 8 aydır kullandığım Cafissimo Pure model bir cihaz var. Bir süredir kapsül dolduruyorum. Tchibo'dan espresso için çektirdiğim kahvelerde sorun çıkmıyordu ancak evime daha yakın diye Kahve Dünyası'nı denemeye başladım. Çektirdiğim kahveyi kapsüle doldurup espresso düğmesine bastığımda makina suyu bastı ancak musluktan kahve gelmedi. Makinanın zorlandığını hissettim. Bir süre sonra alttan su geldi. Mandaldan açınca ciddi miktarda sıkışmış su ve havayı dışarı attı. Kahvenin ince çekilmiş olduğunu düşünüp daha kalın çektirdim (neredeyse filtre kahve ayarında) ancak sadece cılız (zar zor damlayarak, köpürerek) bir çıkış oldu. Tane olarak alıp kendim değirmende çektiğim kahvede de aynı sorunu yaşadım. İyice kalın (filtre kahve) ayarında çekmedikçe düzgün çıkış alamıyorum. Kapsüllerden sorunsuz çıkış alabiliyorum. Sorun makinada mı(basınç yetersizliği), kahvede mi, yoksa öğütme kalınlığında mı bilemiyorum. Ne olabilir?

• Ulkede bu islerden anlayan biri metal kapsul yapsa tcibolar icin parayi goturecek. Hala yurtdisinda da yok. Bu isten anlasam aninda yapar satarim:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpoter

Merhabalar,
    Elimde 8 aydır kullandığım Cafissimo Pure model bir cihaz var. Bir süredir kapsül dolduruyorum. Tchibo'dan espresso için çektirdiğim kahvelerde sorun çıkmıyordu ancak evime daha yakın diye Kahve Dünyası'nı denemeye başladım. Çektirdiğim kahveyi kapsüle doldurup espresso düğmesine bastığımda makina suyu bastı ancak musluktan kahve gelmedi. Makinanın zorlandığını hissettim. Bir süre sonra alttan su geldi. Mandaldan açınca ciddi miktarda sıkışmış su ve havayı dışarı attı. Kahvenin ince çekilmiş olduğunu düşünüp daha kalın çektirdim (neredeyse filtre kahve ayarında) ancak sadece cılız (zar zor damlayarak, köpürerek) bir çıkış oldu. Tane olarak alıp kendim değirmende çektiğim kahvede de aynı sorunu yaşadım. İyice kalın (filtre kahve) ayarında çekmedikçe düzgün çıkış alamıyorum. Kapsüllerden sorunsuz çıkış alabiliyorum. Sorun makinada mı(basınç yetersizliği), kahvede mi, yoksa öğütme kalınlığında mı bilemiyorum. Ne olabilir?

Merhaba öncelikle şunu söyleyeyim

Kahve işinde kahve dünyası personellerinin hiçbiri işten anlamıyorlar, ve aynı zamanda kahve kaliteleri de çok kötü, diğer taraftan çok ince çekilen kahveleri demlemede Cafissimo sorun yaşıyor maalesef...

• .

• Merhaba. Arkadaşlar benim tchibo kapsülleriyle ilgili endişem var. Kapsuül çeşitlerini incelerken, kafeinsiz bir kapsüle denk geldim. Allah Allah, diğerleri kafeinli oyle mi ?

Internette malesef bir bilgi bulamadim. Müşteri hizmetlerini aradım, bu kapsüllerin içindeki kafein miktarını bana soyleyin, cevazi olarak sınırına bakayım, ona göre alıp almamada karar vericem dedim. 3 kere aradım, hep aynı kadın çıktı, bir bilgilendirme oldugunda tarafıma dönüş yapacağını soyledi. 3 ay oldu hala aramadılar.

Şimdi;

Bu kapsüller içinde ne bar bilmiyoruz. Şayet kafein varsa,ki var, bu şekilde içilmez. Harama günaha ne kadar diklat ediyosunuz bilmem. Ama bu konuyla ilgili bi bilgisi olan abiden görüşlerini yazmasını rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: g-sync

Merhaba. Arkadaşlar benim tchibo kapsülleriyle ilgili endişem var. Kapsuül çeşitlerini incelerken, kafeinsiz bir kapsüle denk geldim. Allah Allah, diğerleri kafeinli oyle mi ?

Internette malesef bir bilgi bulamadim. Müşteri hizmetlerini aradım, bu kapsüllerin içindeki kafein miktarını bana soyleyin, cevazi olarak sınırına bakayım, ona göre alıp almamada karar vericem dedim. 3 kere aradım, hep aynı kadın çıktı, bir bilgilendirme oldugunda tarafıma dönüş yapacağını soyledi. 3 ay oldu hala aramadılar.

Şimdi;

Bu kapsüller içinde ne bar bilmiyoruz. Şayet kafein varsa,ki var, bu şekilde içilmez. Harama günaha ne kadar diklat ediyosunuz bilmem. Ama bu konuyla ilgili bi bilgisi olan abiden görüşlerini yazmasını rica ediyorum.

Kafein zaten kahvenin olayı? Nikotin ile mi karıştırıp bu kadar telaşlandın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 13 Mayıs 2017; 11:16:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: g-sync

Merhaba. Arkadaşlar benim tchibo kapsülleriyle ilgili endişem var. Kapsuül çeşitlerini incelerken, kafeinsiz bir kapsüle denk geldim. Allah Allah, diğerleri kafeinli oyle mi ?

Şimdi;

Kafein maddesinin haram olduğuna hangi kaynaktan ulaştığınızı çok merak ettim.

• Arkadaşlar durgol dışında bir temizleme sıvısı kullanan var mı? Önerileri alalım. Seyreltilmiş elma sirkesi önerenler duydum. Kireç çözücüye 40 tl vermek bana dokunuyor.

• Merhabalar,
    Bir arkadaşıma hediye olarak kahve makinesi bakıyorum. Aşağıda ki modeli buldum özelliklerini beğendim. Makinenin kendisi de oldukça şık. Makineyi kullanan varsa yorumlarını rica edeceğim.

Tchibo Cafissimo LATTE Argentohttp://www.tchibo.com.tr/cafissimo-latte-p400068616.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cypresshilltr -- 6 Eylül 2017; 17:17:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeShah

Arkadaşlar durgol dışında bir temizleme sıvısı kullanan var mı? Önerileri alalım. Seyreltilmiş elma sirkesi önerenler duydum. Kireç çözücüye 40 tl vermek bana dokunuyor.

UP

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, elimizde bu kahve makinesinin en eski, süt köpürtmesi olmayan küçük makinesi var.

Bizimki de kireçlenmeden dolayı kilitlendi galiba. Üzerinde büyük ve küçük fincanın olduğu iki düğmesi var ve ikisi de yanıp sönüyor, tuşlara basmaya çalışsak da cihaz hiçbir şeye cevap vermiyor.

Bu kilitlenmiş cihazda kireç çözme işleminin nasıl yapılacağına dair bir bilgi ya da link falan verebilecek bir arkadaş var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.