Şimdi Ara

TCDD Doğu Ekspresi (Yataklı Tren) Yolculuğu Yapıyorum [Detaylı Bilgi ve Görsel]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
43
Favori
16.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TCDD Doğu Ekspresi (Yataklı Tren) Yolculuğu Yapıyorum [Detaylı Bilgi ve Görsel]

Merhaba DH Üyeleri,

Uzun zamandır planını yaptığım ve merak ettiğim Doğu Ekspresini bugün kız arkadaşımla gerçekleştireceğim. Gidecekler ve gitmek isteyenler için elimden geldiğince detaylı bilgiler vereceğim. Gitmeden önce çok araştırma yaptım ama hep bir eksiklik içinde okudum. Fiyatlar, numaralar, mekan isimleri vs her şeye konuda yer vereceğim. Ve belirtmek isterim, diğer ekspresleri zamanla yapacağız.
    Öncesini anlatmakla başlayayım;

Öncelikle kum güneş denizli bir tatil düşündük ama onu zaten sık sık yaptığımız için farklı planlar kurmak istedik ve uzun zamandır planını yapmaya çabaladığım Doğu Ekspresini kız arkadaşımla yapabileceğimi düşündüm. Bloglardan, Youtube videolarından araştırmalar yaptık ve son kararı verip 20 gün öncesinden Gidiş/Dönüş biletlerimizi satın aldık. Ardından uçak biletlerimizi satın aldık. Daha sonra hotel araştırması yapıp bir hotel belirleyip oda tuttuk.
    Tren Bileti Satın Alma Google Play TCDD E-Bilet uygulamasını kullanarak Gidiş/Dönüş biletlerini genç tarifesinden yararlanarak kişi başı 89 TL'ye satın aldık. Gidiş/Dönüş toplam 356 TL tuttu. Trene binmeden yarım saat önce biletlerimizi bastırdık. Bilet bastırmakla uğraşmak istemiyorum diyen arkadaşlar varsa; bilet satın aldıktan sonra telefonlarına gelen SMSi vagon görevlisine gösterirse problem olmaz. Bunu danışma kendisi söyledi. Ama siz biletinizi bastırın, benden tavsiye.
    Uçak Bileti Satın Alma Öncelikle, Yüksek Hızlı Tren varsa tercih edebilirsiniz.
    Gidiş biletimi Pegasus'dan 95 TL'ye satın aldım. Yolculuk bir saat sürdü. Yeme/İçme ücretliydi.
    Dönüş biletimi ise AnadoluJet'ten 63 TL'ye satın aldım. Gidiş/Dönüş için 55 TL'ye bilet gördüm ama saatleri bana uymadığı için tercih etmedim.

Hotel Rezervasyon Birçok Hotel araştırdık ve Konak Hotel'i seçtik. 2 gece konaklama için 2 yataklı 2 oda tuttuk. Kahvaltı dahil 360 TL ödedik. Tek oda tutmama nedenimiz, fiyatlar birbirine yakın olduğu için. Kız arkadaşımla birlikte aynı odada kaldım. Diğer odaya eşyaları yerleştirdik. Ferah olması açısından. Çalışanları çok yardımcı oluyor belirtmek isterim. Çok iyi insanlar. Hotel'in konumu ise mükemmel. Rezervasyon Numarası: (0474) 212 33 32 Ararsanız konudan bahsedebilirsiniz. Belki yardımcı olur. Belirteyim, taksi kiralamak isterseniz yardımcı oluyorlar.

Herhangi bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.
    Gezimize başlayalım :)

İstanbul'dan Ankara'ya..

Esenboğa Havaalanı'na iniş yaptıktan sonra çıkışta farklı yönlere giden otobüsler bulunmakta. Gara giden otobüsü öğrendik ve 11+11= 22 TL karşılığında Ankara Garına gitmek için bindik. Çanta/Bavul için ekstra bir ücret almıyorlar. (Havaş ile gittik) Belko Air var önermiyorum. Ankara Garına indikten sonra trenin gelmesine yaklaşık bir saat vardı. Çanta ve valizimizi 13 TL karşılığında emanete bıraktık. Emanet sistemini beğendik, öneririm.

Çantalarımızı emanete bıraktıktan sonra garla bitişik olan AVM'ye gittik. 50 TL'ye yemek yedik. Toksanız bunu hesaba dahil etmeyebilirsiniz. 40 TL'ye yemek aldık, yolda acıkınca yemek üzere. 50 TL'ye ise Migros'tan alışveriş yaptık. Kantinden bir şey almanızı önermiyorum, o sebepten alışverişinizi tam yapın. Kantin fiyat ve ürünlerine yer vereceğim. Alışverişimizi yaptıktan sonra Trene geçtik.

Koridor Tek kişi rahatlıkla yürüyebilir. Bir yolcuyla karşı karşıya kalırsanız sıkışma/ezilme olmaz.

Kuşetli Kompartıman: Kuşetli kompartımanlar dört kişilik. Rahat bir yolculuk istiyorsanız yataklı vagonları öneririm. Birçok avantajı var. Yazacağım..

Yataklı Kompartıman:

Biz yataklı kompartımanı tercih etmiştik. Detaylı bilgi vereceğim;
    Altlı üstlü iki tane yatak bulunmakta. Bu yataklar açılıp kapabiliyor. Alttaki yatağı kapatırsanız koltuk görevi görüyor. Rahat ve geniş. Yatağın altı boş olduğu için üç çanta rahat sığar.
    Çanta/Bavul koymak için üst tarafta bir bölme bulunmakta. Oraya üç tane çantanızı koyabilirsiniz.
    Bir dolap ve bir buzdolabı bulunmakta. İkram niyetine; 2 tane çizi, bir tane biskrem, iki tane albeni, iki tane dimes meyve suyu ve iki tane su koymuşlar.
    Bir lavabo bulunmakta. Lavabo derken tuvalet değil. Sıcak ve soğuk su akıyor ama içme suyu değil. Sıvı sabunu var, yeterli bir aynası var. Aynanın üstünde bir aydınlatma ve prizi var.
    Giriş kapısının hemen üstünde dört tuş bulunmakta. Üç tanesi aydınlatmalar için. Teki gece lambası niyetine. Diğeri ise görevli çağırma butonu. Biz bir kere denedik ve hemen geldi. Ve bir ayarlanabilir klima bulunmakta.

Yolculuk sırasında sıkılmamak adına yanınıza meşgul olacağınız bir şeyler alabilirsiniz. Ben notebooka birkaç video ve film attım. Keyifle izledik. Ve nedendir bilmem, trende çok yiyorsunuz. Biz bu sebepten ve çocuklar için yanımıza bolca abur cubur aldık. Çocuklar ne alaka? Ilıca Durağına ulaştığınızda köy çocuklarını göreceksiniz. Sizden abur cubur isteyecekler. Herkes bir şey atıyor. Yazının devamını okursanız yer vereceğim. Fotoğraflı şekilde. Ve belirtmeden geçmeyeyim, telefonun çekmediği bölgeler oluyor. Yani, yolda nette gezinirim canım sıkılmaz düşüncesiyle yola çıkmayın.

Görevliler çok hassas. Yataklı ve Kuşetli vagonda genelde aileler kaldığı için özel anlar yaşanabiliyor. Ve özel eşyalar olabiliyor. O sebepten dolayı o vagona diğer vagonlardan geçiş kesinlikle yasak. Yataklı vagon - Kuşetli vagon - Kantin - Koltuklu Vagon. Sıralama bu şekilde. Kantindekiler aynı zamanda güvenlik görevi görüyor. Kİ her vagonun güvenliği/görevlisi var. Kantin çalışanın gözünden kaçsa vagon görevlisi/güvenliği geçişe engel olur. Sert dille uyarıyorlar. Birkaç kere şahit oldum

Yemek/Kantin:

İki görevli bulunuyor. Siz masaya oturuyorsunuz gelip siparişi alıyor. Veya sesleniyorsunuz. Fiyat listesi bu şekilde, açıkçası bana normal gelmedi. Şurada çay 5 TL burada 2.5 TL çok ucuz deyip kendimi kandırmak istemiyorum. Fiyatlar diğer yerlere göre iyi olsa dahi fazla buldum. Ve porsiyonları küçük. Lezzet olarak ortalama, yenebilecek durumda.

12'li kahvaltı ve kumru söyledik. Bu şekilde:

Cağ Kebabı:

Bu yolculuğu yapıyorsanız Cağ kebabı yemenizi kesinlikle öneriyorum. Araştırmalarım sonucu iki farklı kebapçıya ulaştım. Gel Gör ve Aksu Kebap. Aksu kebabın daha iyi olduğunu öğrendik ve Erzurum'a birkaç durak kala sipariş ettik. Telefondaki kişi bir durak kala tekrar aramamızı istedi. Ve aradık. Tren istasyona yaklaştı, yaklaşık 15 dakika mola verdik. Yemeğimiz vagon girişine kadar geldi. Kebap, kola, tatlı ve ikramlar toplam 64 TL tuttu. 1-2-3 Cağ seçeneği bulunmakta. Biz 3 söyledik. Doyurdu. Birçok yerde Cağ kebabı yedim ama böylesini yememiştim. Ayrıca tatlısı çok lezzetli.

Ilıca ve Abur Cubur bekleyen çocuklar..

Yukarıda Ilıca durağı ve çocuklardan bahsetmiştim.. İşte o çocuklar. Biz ne varsa çocuklara verdik. Bir çikolata hariç :) Tren kalkınca el sallamaları içimizi ısıttı, iyi ki varsınız masum çocuklar.

Çektiğim Fotoğraflardan Bazıları:
    Sorunuz varsa sorabilirsiniz. Cevaplarım.

Kars'a iki saat gecikmeli olarak indik.

Konaklama/Hotel/Yemek

Önceden rezervasyon yaptırmış olduğumuz gara 7-8 dakika uzaklıktaki Konak Hotel'e gittik. Ödemeyi yaptık, odalarımıza yerleştik.

Daha sonra çıkıp biraz dolaştık.

Önce Kaz Evine gittik. Maalesef kapanmak üzereydi.
    Resepsiyonun önerisiyle Doğu Yakası isimli restorana gittik. 24 liraya böyle bir karışık ızgara yemek tatmin etti. Yemekten sonra ikram çay ve kazandibi oldu. Ben Karışık ızgara, kız arkadaşım sac kavurma sipariş etti.

30 Ağustos Perşembe
    Merhaba arkadaşlar,

30 Ağustos Perşembe günü sabah erken uyanıp açık büfe kahvaltımızı ettik ve yola koyulduk. Taksi kiralamadan Ani Harabeleri ve Çıldır Gölüne gitmek istedik lakin herhangi bir tur/toplu taşıma bulamadık. Taksiyi kabul etmeme sebebim fiyatı fazla bulmamdı. Tabii taksi kiralamak zorunda kalınca fiyatın normal olduğunu anladım.

Saat 11 gibi taksiyi aradım ve birkaç dakika sonra kız arkadaşımla beni aldı. İlk Ani Harabelerine gittik. Merkezden Ani Harabelerine gitmek yaklaşık 40 dakika sürüyor. Eğer muhabbet açarsanız taksiciyle yol boyu muhabbet edersiniz. Size Kars'tan bahseder. Şunu belirteyim bazı noktalarda telefon çekmiyor. Son olarak taksimetre açınca gidiş/dönüş yolculuğun tamamı 900 lira tutuyor. (Taksiler bu geziye 200/270 TL arası istiyor)
    Taksicimiz Eren: 0531 200 1349

Birkaç defa bu manzarayla karşılaştık. :D

Ani Harabeleri: Giriş ücreti 8 TL. 16 TL ödedik.
    Köyle bitişik denebilir. İsterseniz çıkışta köyü gezebilirsiniz.

Bu fotoğrafları detaylı inceleyebilirsiniz. Fark ettiyseniz kurşun izleri bulunmakta.
    Devamı:https://i.hizliresim.com/oVmzy7.jpghttps://i.hizliresim.com/lZDz4E.jpghttps://i.hizliresim.com/VD7yBP.jpghttps://i.hizliresim.com/nlDGyR.jpg

Karşıdaki kule Ermenistan sınırı..

Çok yapı var ama pek fotoğraf çekemedim. Daha çok kız arkadaşımla birbirimize yapılara ait bilgiler verdik. Son olarak size çirkin bir görüntü göstereceğim. Ben utandım açıkçası. Eskiden sahipsizmiş burası o sebepten ötürü böyle olmuş. Gerçi biz gezerken bir tane bile görevli görmedim. Bomba döşesek kimsenin ruhu duymaz. Sahipsiz söylentisi bana inandırıcı gelmedi yani :)

Çıldır Gölü
    Ani Harabelerinden Çıldır Gölüne gidiş bir buçuk saat sürdü. Güzel manzara eşliğinde ve müzikle yolumuza devam ettik. Göle giren insanları görürseniz şaşırmayın, şortunuzla gidin mutlaka.
    Üç farklı restoran varmış sanırım ve şoför bizi en iyi restorana götürdü. Göl manzaralı ahşap bir restoran. (Balık çeşitleri, tavuk çeşitleri, et çeşitleri, kahvaltı çeşitleri, tatlı çeşitleri, kahve çeşitleri, salata çeşitleri vs vs gibi zengin bir menüsü var) Sarı balık yemenizi öneririm. Garsonlara soracak olursanız sarı balığı önerceklerdir. Yediğim tatlıyı şiddetle tavsiye ederim. İsmini hatırlayınca yazacağım. (Sıcak servis ediliyor) -Çay ikram.

Bilinçli ağaçlandırma çok hoşumuza gitti. Sıralı şekilde.. Bir çardak bulunmakta orada oturabilirsiniz. Kayalıklara gidip oturmanızı öneririm.

Restoran: Kütük Evi
    Ben menüyü zengin buldum. Meşhur balık olan sarı balığı denedik. Gölde tutuyorlarmış.
    Bilgisini aldım, 400 gram servis ediyorlar. Balığın normal ağırlığı 7-10 KG
    Balık lezzetli ama sert. Bıçak zor kesiyor. Böyle olduğunu bilsem farklı bir şey tercih ederdim.
    Park alanı mevcut. Çocuğunuz oynayabilir.

Balıklar: 60 TL, Patates: 10 TL, Salata: 10 TL, Tatlılar: 20 TL, İçecekler: 8 TL, Çay: İKRAM

Kars'taki Son Yemeğimiz:
    Sabah trenle Ankara'ya döneceğiz. Ama yöresel yemekleri hala tatmamıştık.
    Birkaç restoran baktık ama kapalıydı. Tam umutlar tükenmişti netten en iyi restoranlara baktım ve sonuç şaşırttı. Çünkü hotele 2 dakika mesafedeymiş. Han-ı Hanedan isimli restorana gittik. Garsonlar güleryüzlü ve bir o kadar yardımcı oluyor.
    Garson önerisiyle yöresel birkaç yemek söyledik ve afiyetle yedik. Belirteyim, alkollü tek restoranmış. (otantik yemekler kategorisi yöresel yemeklere ait)

Önce kesme aşı çobalarımız geldi. Ben pek çorba içen birisi değilim ama çok hoşuma gitti. Kesinlikle öneririm. (15 TL)

Çorbalardan sonra Tandır Kaz ve Piti servis edildi. Kazın görüntüsü pek hoş değil gibi ama lezzetli. Derisini soyup etleri parçalar haline getirip yedik. Biraz ağırdır belirteyim. (75 TL)

Çorbadan sonra beğendiğim yemek Piti oldu. Bu şekilde servis ediliyor:
    Yanında gelen lavaşı önce parçalar halinde tabağın içine atıyorsunuz. Ardından Pitinin suyunu tabağa döküyorsunuz. Etleri parçalar haline getiriyorsunuz ardından üstüne nohutu ilave ediyorsunuz. Görüntü belki iştah açıcı değil ama lezzeti kusursuz. (35 TL)

Kars'a özgü bir tatlı var mı diye sordum ve Umaç Helvası ikram ettiler. Ağızda dağılıyor. Beğendik. Dört parça helva ve bir çay ikram ettiler.

Hesabı ödedikten sonra kahve ikram etmek istediler.

Yemekten sonra çıkıp biraz yürüdük. Karşımıza bu sevimli yavru kedi çıktı. Açık bakkal bulana dek kucağımızda taşıdık. Hayvanları sevin :)

31 Ağustos Cuma Günü Tren ile Ankara'ya Dönüş
    Öncelikle;
    İçeriğe bakınca sıkça yiyecek ve içecek fotoğrafı attığımı fark ettim. Yanlış anlayan birkaç arkadaş olmuş, amacım gösteriş yapmak değil. Veya yediğimi içtiğimi özellikle gözünüze sokmak değil. Kars'a özgü/yöresel/yenmesi gereken yiyecekleri görmeniz açısından atıyorum. Açıkçası ben yolculuğa çıkmadan önce yöresel lezzetleri çok merak ediyordum. Ve özellikle görmek için fotoğraflara bakıyordum.
    Umarım anlaşılır olmuşumdur.

Merhaba arkadaşlar, kısa ama keyifli Kars gezimize bugün Ankara'ya gitmek üzere son veriyoruz. Eğer bir gecikme olmazsa yarın sabah saat 09'da Ankara'ya inmiş olacağız. Saat 16'da uçağımız kalkacak. O saate kadar Ankara'da gezeceğiz. Kayda değer bir şey olursa uçağa binene dek fotoğraf atmaya devam edeceğiz. (Gidiş biletini genç tarifesinden yararlanarak 178 TL'ye satın aldık. Uçak biletlerimizi ise 65 TL'ye satın aldık. Planınızı ileri tarihe yapıp önceden uçak bileti alırsanız 55 TL'ye bulabilirsiniz.)
    Sabah 06:10'da uyandık. Son hazırlıklarımızı yaptık, kahvaltı etmeden çıktık. Saat 08:00'da kalkış yapan trenimiz, kalkışa 20 dakika kala gara geldi. Biz bilet kontrollerimizi yaptırıp gara en yakın markete gittik. (1 dakika mesafe) Çok nakit para taşımadığımız için kartla alışveriş yapmak istedik lakin sorun çıktı. Birçok dükkan kartla ödemeyi kabul etmiyor. O sebepten ötürü yanınızda nakit bulundurun. Kredi kartı demişken trene kart kullanırım düşüncesiyle binmeyin. Kabul etmiyorlar. Gelmeden önce araştırma yapmıştım, kredi kartı kullananlar olmuş. Sanırım bize denk gelmedi. Siz yine nakit taşıyın, kredi kartı kabul ediyorlarsa kullanırsınız.

Tren Kantini
    Yanımıza yemek niyetine pek bir şey almadığımız için kantini kullanmak zorunda kaldık. 6,5 TL olan Ayvalık tostu tercih edilebilir. Doymadığımız için şiş sipariş ettik ve kısa süreli şok geçirdik. 14 TL'ye servis edilen şişi siz yorumlayın.. Ayrıca pilav soğuk servis ediliyor.
    Bizi bu yemekler kesmediği için netten araştırmaya koyuldum. Gara sipariş alan Erzincan da bir dönerci bulduk. 2 tane bir porsiyon döner, iki tatlı, iki kola sipariş ettik. 68 TL ödedik. Döneri İstanbul'daki dönerlere nazaran çok lezzetli. Öneririm, kantini kullanmaktan iyidir.

Erzincan Kebapistan İnan Döner 0446 502 04 74
    Biz gara beş dakika kala sipariş ettik. Sekiz dakika sonra sipariş vagonumuza ulaştı. Acele olduğunu belirttik ve hemen göndereceklerini söylediler. Normalde gönderim süresi sekiz dakika değil. Tatlıları aynı şekilde lezzetli. Bizi kadayıf kesti. Sütlacı sonraya bıraktık.

Sivas 10/15 dakika mola veriyor. Eğer açsanız; Gardan çıkın sol tarafta bir köfteci var. Oradan bir şeyler alabilirsiniz. Acil olduğunu söylerseniz yardımcı olur. Gitmeden önce görevliye kaç dakika mola verdiklerini sorun daha sonra gittiğinizi söyleyin. Ne olur ne olmaz :)

Film izledik.. Akşam kompartıman kapısı açık film izledik. Bizim vagonun görevlisi İbrahim amcanın geçerken gözü takılmış olmalı ki selam verdi. Biraz muhabbet ettik, içecek ikram ettik. Çok sıcak kanlı bir insandı.

Domatesim ve forum yazım :D

Ankara'ya indik..

Bahsettiğim AVM.. Sessiz sakin. Tuvaletlerin çok temiz olması dikkatimi çekti. Hem garla hem bir hotelle birleşik.

Biz trenden indikten sonra yemek yedik ardından Anıtkabir'e gittik. Yakın dendi ve yaklaşık 15 dakika yürüdük. Sıcakta hiç çekilmiyor.
    Fotoğraf çekmek yasak yazıyor ama görevliler hiçbir şey demiyor. Konuya atmak amaçlı birkaç fotoğraf çektim. Saatlerinizi alacak müzeler bulunmakta. Bizim zamanımız kısıtlı olduğu için Esenboğa'ya dönmek zorunda kaldık. Son olarak hediyelik eşya satılıyor. Fiyatları normal buldum.

İstanbul'a Dönüş..

Yorucu ama harika bir gezinin daha sonuna geldik.
    Umarım herkesi bilgilendiren bir konu olmuştur. Olabildiğince anlatmaya çalıştım. Merak ettiğiniz, kafanıza takılan herhangi bir şey varsa buradan veya özelden sorabilirsiniz. Yakında diğer ekspresleri deneyeceğiz. Yeni konularla devam edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodiac Killer -- 1 Eylül 2018; 21:52:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba iyi eğlenceler. Size şu an herhangi bir sitem etmiyorum ama tren artık seyahat aracı olmaktan çıkıyor galiba. Uçak biletleri pahalı, otobüs zor olduğundan trenle Ankara'ya oradan da İstanbul'a geçmek istiyorum ama maalesef yer yok doğru düzgün. Olan yer pulman. Valizim falan var ve koyacak yer yok bildiğim kadarıyla pulmanda. Ayrıca 20 saatlik yolculukta koltukta geçirmek istemiyorum. Bilmiyorum daha fazla mı sefer yapsalar. Çünkü gerçekten ihtiyacı olanlar kullanmakta bazen zorluk çekiyor.
  • İyi yolculuklar, takipteyim Zodi
  • Theologist bunu beğendi.
  • Kar yok ki?

Hogwarts'a gidiyormuş havası veremezsin fotoğraflarında.
  • manuş baba bunu beğendi
  • Konuya cevap gelmedi sanıp yeni konu açtım.. Pardon..

• bilete ne kadar verdin?
  • Kompartman iki kişi için ideal..

Temiz yastık, çarşaf, havlu vs bulunmakta. İki adet terlik bulunmakta. Bir dolap, bir buzdolabı var. İçine birkaç çikolata, iki meyve suyu ve iki su koymuşlar. Bavul koymak bir bölme var. Ayrıca yatağın altına rahatça koyulabilir. Çöp bulunmakta. Oldukça konforlu arkadaşlar. Biz beğendik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lüzumsuz Adam

bilete ne kadar verdin?
    Genç tarifesinden yararlandık. Kişi başı 89 TL verdik. Gidiş/Dönüş 356 TL tuttu.

• Tek kişilik odalar varsa ne kadar?

Edit: Ayrıca o yatağın boyu nedir? Fotoğraftan çok küçük gözüküyor. 1.90 biri sığabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methionine -- 28 Ağustos 2018; 19:50:31 >
  • Trende bildiğim kadarıyla alkol satışı yasak,alkolü kendimiz alıp dolaba koysak ve içsek sıkıntı olur mu,tabii ki insanlara salça olmamak kaydı ile.

• beğendim takipteyim hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Methionine

Tek kişilik odalar varsa ne kadar?

Edit: Ayrıca o yatağın boyu nedir? Fotoğraftan çok küçük gözüküyor. 1.90 biri sığabilir mi?
    Tek kişilik oda yok. Çift kişilik odalar var. Belli bir ücret verip kapatabilirsin. Net bilgim yok maalesef. Öğrenirim.

190 boy rahat edemez. Hatunun boyu 1.75. Birkaç santim daha uzun olsa sığmazdı. Test ettik

• quote:

Orijinalden alıntı: Silenforce

Trende bildiğim kadarıyla alkol satışı yasak,alkolü kendimiz alıp dolaba koysak ve içsek sıkıntı olur mu,tabii ki insanlara salça olmamak kaydı ile.
    Eskiden alkol satışı vardı. Sonradan yasak geldi.

Trene istediğin her şeyi getirebilirsin. Bir sınırlama yok. Görevliler sadece bir kez rahatsız ediyor. Mesela bizi bir kere rahatsız etti bileti almak için. Birazdan yemekli vagona gideceğiz. Menüyü atarım.

• Dolaplar bunlar..

• bileti nerden ve kac gun once aldınız.gardan bılet alabılırmıyım yataklı olandan.. arabamla ankaraya gelsem garın orada otopark var mı(ankaraya hıc gelmedım bu arada). gıttıkten sonra otelde kalıp mı doneceksınız. aslında planmanızı nasıl yaptınız tum detayları merak edıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yemekli vagon bu şekilde.

Yemekli vagon görevlileri aynı zamanda güvenlik görevi görüyor. Yemekli vagondan sonrası yataklı ve kuşetli olduğu için aileler kalıyor düşüncesiyle geçişleri izin vermiyorlar. Sadece orada kalanlar gidebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Petrikan

bileti nerden ve kac gun once aldınız.gardan bılet alabılırmıyım yataklı olandan.. arabamla ankaraya gelsem garın orada otopark var mı(ankaraya hıc gelmedım bu arada). gıttıkten sonra otelde kalıp mı doneceksınız. aslında planmanızı nasıl yaptınız tum detayları merak edıyorum.
    Yaklaşık bir ay önce TCDD uygulamasından biletlerimizi kişi başı 89 TL'ye satın aldık. Daha sonra gara en yakın hotele rezervasyon yaptırdık.

Gara yakın bir otopark bulunmakta, orayı kullanabilirsiniz. Ve garla bitişik bir AVM bulumakta. Alışverişinizi oradan yapabilirsiniz.

• Zodiac Killer Z kullanıcısına yanıt
    tesekkurler cevap için. takıp edıcem konuyu. guzel gezmeler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.