Şimdi Ara

Tayland ( Phuket vs. Phi Phi Adası ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
3
Favori
21.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar Tayland'la ilgili detaylı bilgiye buradan da ulaşabilirsiniz..

Tayland :)
  • Benimde yakın bir zamanda gitmeyi planladığım bir ülke gitmiş olan arkadaşlar olumlu olumsuz tecrübelerini yazarlarsa bizde bilgilenelim tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vector x-31 -- 6 Mayıs 2012; 16:35:23 >
  • En iyi site. Tek gecerim. Guneydogu Asya'da otel ayırtacaksanız en iyi fiyatlar icin agoda.com tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanbu

En iyi site. Tek gecerim. Guneydogu Asya'da otel ayırtacaksanız en iyi fiyatlar icin agoda.com tavsiye ederim.

Peki hocam ucuz ucak bileti nerden bulabiliriz malum otarafa ucak biletleri epey yuksek
  • arkadaşlar geçen sene planlamıştım olmadı bu temmuza kısmetmiş :) ucuz bilet soranlar... Turkmenistan havayolları... aşkabat aktarmalı... 611 dolar gidiş dönüş.. Bilginize...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemadrian35

arkadaşlar geçen sene planlamıştım olmadı bu temmuza kısmetmiş :) ucuz bilet soranlar... Turkmenistan havayolları... aşkabat aktarmalı... 611 dolar gidiş dönüş.. Bilginize...

Vay be baya uygunmus iyi yolculuklar
  • bende 2 ay önce taylanddaydım. gerçekten güzel bir , bir kere farklı bir kültür görüyorsunuz , insanlar cok sıcakkanlı ve hep gülümser bir tavırları var . güvenlik olarak çok güvenilir bir ülkedir ." deniz , kum , güneş ve kızlar " bütünlemesinin karsılığını verir tam manasıyla :) tavsiyem çok eşya almayın yanınıza farklı noktalara gidicekseniz. ayrıca orda otellerde cok uygun fiyata camasırlarınızı yıkatabilirsiniz , yanlıs hatırlamıyorsam kilosu 3-4 tl ye geliyordu. ben bangkok ,pattaya , phuket yakınında patong ve phi phi adasına gittim. phi phi adasına gitmenizide mutlaka tavsiye ederim 2 veya 3 gece yeterlidir , cılgın plaj partileri olur ve dünya ordadır. birde gidebiliyorsanız thy ile gidin gerçekten farkediyor. giderken direk uçuşla 8.30 saatte indik bangkok havalimanına , dönüşte benim comfort class tı birde güzel bir sürprizle karsılastım saolsunlar benim uçuşu upgrade etmişler ve business olarak geldim :D ama böyle bir olay gerçekten yok , ikramda sınır tanımıyorsunuz :)) anlatmakla olucak birşey değil umarım herkese hayatında 1 kere nasip olur business uzun uçuş yapmak thy ile :))

• Tatil beklentiniz, deniz, kum, plajlar, doğa ve gece hayatıysa bunu en güzel karşılayacak yer Phukettir. Birbirinden güzel plajları keşfedilmeye değer.

Koh Phi Phi ise doğru bir alternatif olabilir. Phi Phi çevresindeki tekne turları inanılmaz güzeldir. Kasaba ise küçük ve kalabalıktır. Gece kasabanın iki yanında olan plajlarda ateş showları, danslar ve kumalr üzerinde dans partileri düzenleniyor. Genç sırtçantalı gezginlerin tam anlamıyla dağıttığı yerdir. Önceden rezervasyon yapılması tavsiye edilir.

İster Phukete, ister Koh Phi Phi'ye gidin ancak Phang Nga National Park'a düzenlenen tekne turlarına bir gününüzü ayırmayı unutmayın (James Bond Adası)
    James Bond Adası: Ao Phang Nga National Park

Ayırdığnız bütçe yeter de artar bile diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yoldaolmak -- 14 Mayıs 2012; 7:05:42 >

• phuket e gitmek isteyen sınırlı bütçeli arkadaşlar için bir önerim var.http://www.sabaideepatong.com/Ana_Sayfa.html.sahibi türk.niyazi bey.size her konuda yardımcı olur.eşi tay lı.döner,türk kahvaltısı da var.not.phukette toplam 100-150 gün kaldım.bu otelde toplam 3 gece kaldım,o da kız arkadaşım arıza çıkartınca gece 2-3 de gidiyorum.sabah hatun geliyor,9-10 da sulh halinde otelimize dönüyorduk.ben daha düşük seviyeli bir guesthousede kalıyorum ve tüpüm,tencerem tavam,kuşburnu ve diğer çaylarım,rakı stoklarım,bütün giyim eşyalarım, toplam sekiz valiz,benim otelin deposunda.devamlı bir odam var.gitmeden bir ay evvel telefon ediyorum.geleceğim gün odam temizlenip eşyalarım yerleşiyordu,
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahrı

phuket e gitmek isteyen sınırlı bütçeli arkadaşlar için bir önerim var.http://www.sabaideepatong.com/Ana_Sayfa.html.sahibi türk.niyazi bey.size her konuda yardımcı olur.eşi tay lı.döner,türk kahvaltısı da var.not.phukette toplam 100-150 gün kaldım.bu otelde toplam 3 gece kaldım,o da kız arkadaşım arıza çıkartınca gece 2-3 de gidiyorum.sabah hatun geliyor,9-10 da sulh halinde otelimize dönüyorduk.ben daha düşük seviyeli bir guesthousede kalıyorum ve tüpüm,tencerem tavam,kuşburnu ve diğer çaylarım,rakı stoklarım,bütün giyim eşyalarım, toplam sekiz valiz,benim otelin deposunda.devamlı bir odam var.gitmeden bir ay evvel telefon ediyorum.geleceğim gün odam temizlenip eşyalarım yerleşiyordu,

Bu mekanın sahibi Türk mü ?

• slmlar... ben kasım 7 de malesia hava yolları ile phukete uçuyorum, bi arkadaşımla gidecektim ama arkadaş iptal etmek zorunda kaldı... halbuki oteli bile ayarlayıp ödemesini yapmıştık...eğer bu tarihlerde gitmek isteyen arkadaşlar varsa benle irtibata geçebilirler ( yanlız yanlış düşünmeyin tek gitmek sıkıcı olur diye düşünüyorum ) hatta otel konusundada yarcı olabilirim...irtibat hamdierdogan@windowslive.com
  • evet,türk,
  • Bana pm den bi fiyat listesi gonderme sansin varmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

Bana pm den bi fiyat listesi gonderme sansin varmi ?

fiyatlar sitesinde yazıyo.

http://www.sabaideepatong.com/Odalar_Resimler.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydemir52

quote:

Selamlar, 2 hafta önce bu otelde 5 gün kaldım. Sahibi Niyazi Bey motor, tur ve diğer konularda çok yardımcı oldu sağolsun. Guesthouse zaten beklentiniz yüksek olmasın (yani eşinizle ya da balayı gibi opsiyonlar için çok uygun değil) ama merkeze yakın (plaja 10 dk. lık yürüme mesafesinde). Kahvaltı dahil anlaşırsanız iyi olur 300 baht civarında kahvaltı alıyorlar, orası için biraz yüksek gelebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: enginkurt

quote:

Orijinalden alıntı: maydemir52

quote:

Selamlar, 2 hafta önce bu otelde 5 gün kaldım. Sahibi Niyazi Bey motor, tur ve diğer konularda çok yardımcı oldu sağolsun. Guesthouse zaten beklentiniz yüksek olmasın (yani eşinizle ya da balayı gibi opsiyonlar için çok uygun değil) ama merkeze yakın (plaja 10 dk. lık yürüme mesafesinde). Kahvaltı dahil anlaşırsanız iyi olur 300 baht civarında kahvaltı alıyorlar, orası için biraz yüksek gelebilir.

300 baht Tayland'da kahvaltı için pahalı .. Ben giderken kahvaltılık ve konserve götürmeyi düşünüyorum :) Daha önce gittiğimde rahat etmiştim :)

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byob -- 3 Kasım 2015; 9:42:52 >
  • Merhaba,

Arkadaşım Ali'yle uzun araştırmalar sonucunda phuket e gitmeye kara verdik. Önce 2 vesikalık fotoğraf kapıp bankaya pasaport ücretimizi yatırarak emniyet müdürlüğüne başvuruda bulunduk. 15 dk lık işlem sonrası 3 gün içinde pasportumuzu adresimize gönderdiler. Bu kadar basitmiş meğer. O pasaport un üzerinde resmini görünce acaip moda giriyosu tafrası yeter yani :) Neyse, Daha sonra en ucuz uçak bileti almak için 6 web sitesine alarm kurduk ve bir gece yarısı çalan alarmla birlikte kelepir fiyatına bilet aldık. (hava yolu şirketlerinin kendi web sitelerinde her zaman daha pahalı) İlk kez yurtdışına çıkacağımız için birçok soru işareti vardı kafamızda. Yanımızda 4 kilo kavurma, 2 kangal sucuk, 1 kilo kaşar, 100 lava<ş ekmek götürdük:) korkmayın sorun etmiyolar . 14-23 haziran 2018'e e gidiş dönüş biletimizi aldık. İstanbul atatürkten kazakistan başkenti almatı ya uçtuk. Orda 8 saat çok çileli bir bekleyişten sonra sonra da bangkok a uçtuk. Ordan da 1 saate phuket e. Yalnız söyliyim Kazakistan çok boktan bi yer 3. dünya ülkesi gibi. rüşvet yaşamlarının bir parçası olmuş. Güya uluslararası havalimanı ama mülteci kampı gibi. İçeride 10 dolar almadan size wifi vermezler zorlamayın yani. Allahtan dışarı çıkıp şehri gezmedik yoksa tatilimiz ziyan olurdu. Neden diyeceksiniz, çünkü dönüşte o hatayı yaptık:) Yalnız hiç yurttan dışarı çıkmamış biri için gördüğünüz herşey dikkatinizi çekiyo bence yaşadığımız herşey çok eğlenceliydi. Neyse... derken o sevimsiz şehirden ayrıldık ve bangkok a indik. Çok büyük bi havaalanları var. İner inmez koridordan yürüyosunuz ve bankolardan ülkeye giriş evrakını alıp dolduruyosunuz. Sonra da o evrakla pasaport kontrol noktasından girişinizi yapıp havaalanının içine doğru yürüyosunuz. Orda daty free yani free shop larsan alışveriş yapabilirsiniz. Hiç heveslenmeyin sigarayı türkiyeye göre sadece 1 tl aşağı alabilirsiniz öyle anlatıldığı gibi ucuzluk yok. Varsada eskidenmiş heralde. Ama yinede bi karton alın içiyorsanız çünkü phukette 1 paket sigara 22 tl ye denk geliyo. Ülke insanı aç zaten sigara içen bile yok gibi. Neyse, sonrasında havaalenına giriyosunuz. Aman Allahım o nası bi koku. İlk kez ülkenin kokusunu orda almaya başlıyosunuz. Arkadaşım ali havaalanında yürürken sürekli öğürüp durdu o derece yani. Baharattan mıdır yağlardan mıdır böceklerdenmidir artık yiyolarsa tüm ülke tüm insanlara o koku sinmiş. Havaalanında dev budalar var çok değişik. Orda biraz takılıp phuket uçağına bindik. Zaten saat başı phukete uçuş var. Hostesler çok tatlı çok yardımsever. onlara savadi kap demeyi ihmal etmeyin:) ama yinede verdikleri hiçbişyi yemedik. düşünün ki verdileri kek te bile o koku var. phukete inmeden havada müthiş bi manzara var cam kenarı almayı ihmal etmeyin. rüya gibi bi doğal güzellik. Phuket havaalanında inince birleşmiş milletler gibi her tür insan görmeniz mümkün. taksiye verek paranız varsa o ayrı ama üçte bir fiyatına patong merkeze götüren dolmuşlar var kapıda. hem daha eğlenceli ve maceralı. Yalnız dostlar, haziranda gitmeyin derim. 9 gün kaldık 8 gün boyunca sürekli yağmur yağdı. yağıp açıyor diyenler bizi çok yanılttı. sadece 1 gün açtı ve o gün ada turuna gidebildik. patong sahilinde denize girerim derseniz o zaten mümkün değil. kırmızı bayrak var plaj boyu izin vermiyolar. dalgalar sörflük. Hava böyle olunca kendini sakoğa caddeye veriyosun zaten. çok dolu dolu bi tatil yaşadık biz. beklediğimizin çok dışında acaip şeyler yaşadık.gitmek isteyenlere küçük tiyolarımız olacak elbet :) şimdilik bu kadar...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.