Şimdi Ara

Tayland ( Phuket vs. Phi Phi Adası ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
59
Cevap
3
Favori
21.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben geçen yıl şubatta tur ile 2 gün Bangkok 5 gün Pattaya olmak üzere gittim. Fakat bu yıl mart sonu Nisan başı 9-10 gün olarak yalnız gideceğim. Kafa dengi arkadaşlar olursa birlikte de gidebiliriz. Kendi turumuzu kendimiz yapacağız yani. İlgilenen arkadaşlarla detayları görüşürüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: odrin79

Merhaba arkadaşlar. Ben geçen yıl şubatta tur ile 2 gün Bangkok 5 gün Pattaya olmak üzere gittim. Fakat bu yıl mart sonu Nisan başı 9-10 gün olarak yalnız gideceğim. Kafa dengi arkadaşlar olursa birlikte de gidebiliriz. Kendi turumuzu kendimiz yapacağız yani. İlgilenen arkadaşlarla detayları görüşürüz.

Hocam yaşınız kaç acaba? teşekkürler^^
  • yaş 40 niçin sordunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: odrin79

yaş 40 niçin sordunuz?

Hocam bende gitmek istiyorumda yaşıma yakın arkadaşlarla gitmek daha iyi olur diye düşündüm, 20 yaş altı arkadaşlarla gitmek istemem...Bende düşünüyorum gitmeyi...
  • ok. biz şu an 2 kişi olduk. diger arkadaş da 27 yaşında. tarih de 30 mart gibi olacak. Sana da uyarsa MSN= odrin79 sonra tel. ile de detayları konuşuruz.
  • pardon unnuttum sizin yaşınız kaçtı acaba?
  • tayland turu +1
  • buraya birdaha bakıyım
  • ben balayı için 3 haziran da bangkok a bilet aldım ama oradan gideceğim adayı henüz belirlemediğim için henüz başka birşey yapmadım. Muhtemelen samui adasına gideceğim. Hem ordan da pha ngan adasına full moon party e katılırım diye düşünüyorum.

Samui de otel tavsiye eden olursa sevinirim
  • bende balayı için bangkok (2 gün) - samui (3 gün) ve phuket (4 gün) düşünüyorum arkadaşlar..
    ana rota zaten istanbul-bangkok gidiş dönüş olacak..
    bangkok - samui ve phuket arasındaki güzergah nasıl olmalı buralar arasındaki ulaşım nasıldır ?
    acenta dan buralar arasında uçuş fiyatları aldım ancak daha ucuza yerinden de bulunabileceğini söylediler..
    bilen arkadaşlar yardım edebilir mi ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: rueta

bende balayı için bangkok (2 gün) - samui (3 gün) ve phuket (4 gün) düşünüyorum arkadaşlar..
    bangkok - samui ve phuket arasındaki güzergah nasıl olmalı buralar arasındaki ulaşım nasıldır ?
    acenta dan buralar arasında uçuş fiyatları aldım ancak daha ucuza yerinden de bulunabileceğini söylediler..

Merhaba;

5 Mayıs akşamı itibariyle sizin planınızın birebir aynısını gerçekleştireceğim kısmetse.

Bütün uçak bileti ve otelleri kendim aldım ve açıkçası gidecek olanlarada kendilerinin almasını tavsiye ederim.

Şu an için ilgili sitelerden kontrol ettiğimde bölgeler sürekli fırtınalı yağmurlu olarak görünüyor. Sonradan böyle bir sürpriz üzecekse gitmeden bunu iyi bir araştırın derim.

Hotel rezervasyonları için agoda, expedia ve booking com

uçak biletleri için thai airways ve air asia kullanabilirsiniz.

ben 1 gece bangkok central park centara hotel

3 gece samui sareeraya villa &suit
    4 gece phuket hilton arcadia da kalacağım.

samuiden phukete direk uçuş var. genelde bilinmiyor bu bende araştırdıkça öğrendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: servet1903

quote:

bende balayı için bangkok (2 gün) - samui (3 gün) ve phuket (4 gün) düşünüyorum arkadaşlar..

Merhaba;

5 Mayıs akşamı itibariyle sizin planınızın birebir aynısını gerçekleştireceğim kısmetse.

Bütün uçak bileti ve otelleri kendim aldım ve açıkçası gidecek olanlarada kendilerinin almasını tavsiye ederim.

Şu an için ilgili sitelerden kontrol ettiğimde bölgeler sürekli fırtınalı yağmurlu olarak görünüyor. Sonradan böyle bir sürpriz üzecekse gitmeden bunu iyi bir araştırın derim.

samuiden phukete direk uçuş var. genelde bilinmiyor bu bende araştırdıkça öğrendim.

Toplam maliyet kaça patladı ayıptır sorması? uçak + oteller?

• quote:

Orijinalden alıntı: servet1903

quote:

Merhaba;

hocam ben kısmetse kasımın son haftası gideceğim, o mevsimde ani ve kısa süreli muson yağmurları olabiliyormuş sadece..
    malum düğün, ev telaşeleri vs arada kaynamasın zaman bulamam belki diye şimdiden ayarlamak istiyorum hani herşey net olsuni dursun bir köşede ve balayı düşünmeyelim bir de :)
    evet planlarımız tamamen aynıymış, bu anlamda gidip geldikten sonra görüşlerinizi vs. aktarabilirseniz çok ama çok memnun olurum.. hatta kaldığınız otellerden memnun kalırsanız macera aramaya gerek yok bende aynı otelleri alayım :)
    istanbul - bangkok uçuşunuzu nereden aldınız acaba ?
    thai airways ve air asia' ı sadece bangkok - samui ve phuket arası için mi tavsiye ettiniz ??

• Merhaba;

İstanbul bangkok uçuşunu millerle aldım ve para ödemedim.

Bangkok samui - samui phuket uçuşları için bangkok airways. bu uçuşlar tek yön ortalama 60 -70 dolar kişi başı

phuket bangkok için air asia bu havayolu biraz daha ucuz 50 dolar gibi bir şey kişi başı

Otel fiyatlarına gelince. Ben gerçekten en iyilerini almaya çalıştım. Ülkemize kıyasla burası baya bir ucuz

bangkoktaki otelin günlüğü 2 kişi 250 tl

samuideki 2 kişi günlüğü 400 tl ( burası en pahalısı gözüksede odalar 80metrekare jakuzili özel havuzlu v.s )www.sareeraya.com

phuketteki hilton 2 kişi günlüğü 210 tl ( seaview suite )

döndüğümde izlenimleri iletirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servet1903 -- 27 Nisan 2012; 13:00:22 >

• quote:

Bangkok samui - samui phuket uçuşları için bangkok airways. bu uçuşlar tek yön ortalama 60 -70 dolar kişi başı

phuket bangkok için air asia bu havayolu biraz daha ucuz 50 dolar gibi bir şey kişi başı

hocam phuket - bangkok için air asia tamamdır, bangkok - samui için bangkok airways de tamam ancak samui - phuket uçuşunu bulamadım kendi sitelerinde :S
    yanlış mı bakıyorum acaba..
  • quote:

quote:

hocam phuket - bangkok için air asia tamamdır, bangkok - samui için bangkok airways de tamam ancak samui - phuket uçuşunu bulamadım kendi sitelerinde :S
    yanlış mı bakıyorum acaba..

Bangkok Air'in sitesinde sorun var Expedia'dan deneyebilirsiniz tek yon Koh Samui-Phuket 99 dolar.

Samui'ye bir turlu gidemedim kismet olmadi, Guneydogu Asya'ya gittigimde bir dahaki sefere yani ugramayi planliyorum.

• @trineux

teşekkürler hocam evet buldum expedia' da :)

edit: arkadaşlar booking.com dan olsun agoda.com dan olsun mesela son fiyatı görmek için otel seçiyorum oda sayısı seçiyorum (1) olarak, konaklanacak gece sayısı giriyorum mesela (1).. ama kişi sayısı seçemiyorum.. sanırım sadece oda fiyatı bu.. 2 kişi için de 1 kişi içinde gecelik fiyat bu fiyat mı yani ?? buralardan ilk kez rezervasyon yapıcam tecrübesizim :)

Sea Pearl Villas Resort
    Check-in: 24 Kasım 2012 Cumartesi
    Check-out: 25 Kasım 2012 Pazar
    Detaylar: 1 gece, 1 oda, en fazla 2 kişi.
    En İyi Fiyat Garantisi

Oda
    THB 6496.26
    KDV (7%) dahil
    THB 503.74
    Hizmet bedeli (10%) dahil
    THB 700
    Toplam ücret:
    TL 441.22 THB 7700

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rueta -- 28 Nisan 2012; 11:34:50 >
  • @rueta, dostum detaylar kisminda "en fazla 2 kişi" olarak belirtilmis. Yurtdisinda bizimki gibi her sey dahil sistem olmadigindan, ha 1 kisi kalmissin ha 2 kisi kalmissin tek odada pek fiyat olarak farketmiyor.

Bu arada, expedia'ya da bakabilirsin otel icin. Gitmek istedigin otelin fiyatlarini, sitelerin hepsinden karsilastir fiyatlarda bazen oynamalar olabiliyor, ozellikle expedia-agoda-booking.com arasinda...

Rezervasyonunu yaptiktan sonra ciktisini almayi kesinlikle unutma, nedense Tayland'da hep bu ciktiyi istiyorlar benden otele check-in olurken, baska ulkelerde pek karsilasmadigim bir durum bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trineux -- 28 Nisan 2012; 13:33:36 >
  • hocam bilet fiyatları ne öle ya kişi başı gidiş dönüş 800 euro buluo ya valla tatil uçaktan ucuz hay bn böle şeyin
  • @trineux

bilgiler için teşlekkrler hocam arada pm den rahatsız edebilirim bu konuda :)

@26_____

evet maalesef esas maliyet uçak fiyatları(imiş) öğrenmiş olduk
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.