Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (358. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 20 sayfa okudum geriye doğru notlar ala ala ilerliyorum :) Ama biraz da ben sorayım istedim.

Mayıs ayında 6 gün Phukette olmamız gerek. 12 Mayısta yolduluk başlayacak.

Ulaşım için Bangkok sonra uçakla Phuket mi yapalım yoksa aktarmalı hava yolları ile phuket e mi uçalım. Zaman az olduğu için boş a vakit kaybetmemek gerek diye düşünüyoruz. Bangkokta bir gün kalmaya değer mi? Yani bir günde birşeyler yapılabilir mi? 14 Mayısta zaten Phukette olmak zorundayız.

En iyi gezinti için turlara mı dahil olalım orada yoksa kendimiz plan yapıp mı gidelim. Nereye gidelim. Zaman çok kısıtlı biliyoruz ancak gitmişken en azından şunu yap/gör gibi önerileri bekliyoruz.

Phuket Hilton'da yapılacak bir etkinliğe katılacağız. Ancak orada kalmayacağız elbette:) Ne önerirsiniz başımızın ağrımayacağı, problem yaşamayacağımız otel önerisi verebilecek var mı , özellikle Hilton 'a yakın olması daha iyi olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merzer

Yaklaşık 20 sayfa okudum geriye doğru notlar ala ala ilerliyorum :) Ama biraz da ben sorayım istedim.

Mayıs ayında 6 gün Phukette olmamız gerek. 12 Mayısta yolduluk başlayacak.

Ulaşım için Bangkok sonra uçakla Phuket mi yapalım yoksa aktarmalı hava yolları ile phuket e mi uçalım. Zaman az olduğu için boş a vakit kaybetmemek gerek diye düşünüyoruz. Bangkokta bir gün kalmaya değer mi? Yani bir günde birşeyler yapılabilir mi? 14 Mayısta zaten Phukette olmak zorundayız.

En iyi gezinti için turlara mı dahil olalım orada yoksa kendimiz plan yapıp mı gidelim. Nereye gidelim. Zaman çok kısıtlı biliyoruz ancak gitmişken en azından şunu yap/gör gibi önerileri bekliyoruz.

Phuket Hilton'da yapılacak bir etkinliğe katılacağız. Ancak orada kalmayacağız elbette:) Ne önerirsiniz başımızın ağrımayacağı, problem yaşamayacağımız otel önerisi verebilecek var mı , özellikle Hilton 'a yakın olması daha iyi olacaktır.

merhabalar;
    Geziniz direk phuket odaklı ise bangkok vs hiç gitmeyin derim.
    istanbul kalkışlı aktarmalı phuket bileti alın derim...
    neden?
    bekleme süresi sonunda ucaga biniyorsunuz direk phukete varıyorsunuz bagaj taşıma derdi yok biliyorsunuzki uçağa aktarılıyor..birde uygun yakalarsanız harika olur..
    --------------
    neden böyle yazdım çünkü vakit kaybından hoşlanmadıgınızı yazdınız..
    1 gün için bangkok degmez asla degmez hiç bir şey anlayamazsınız zamanınız trafikte geçer...

tutun ki illa ki bangkok gidicem dediniz. ist dan bindiniz bangkokda indiniz 1 gün trafik vs.. sonra ertesi sabah tekrar don muang havalımanı yada diger havalımanına gitmek zorundasınız yetişme telaşı vs. .ekstra maliyet..
    yaklaşık bir kişi gidiş donus ucak malıyeti.. normal donem.. 3300 baht civarı..
    ama promo bilet yaklarsanız 2000 bahta kadar bulabılırsınız sabah erken saatler oluyor genelde. bu zamandada kampanya yok..
    ama illaki giderim derseniz.. bangkok airways nok air orient thai.. air asia gibi şirketlere bakabilirsiniz..
    diger sorunuz ..
    en iyi gezinti için..
    turlara dahil olun nasıl turlar..
    phukete geldiniz..
    ada turları ..
    smilan island.
    khai islan
    coral racha island
    phi phi island
    james bond island
    vb ada turlarına katılabılırsınız.
    klasik fil safarisi yapabilirsiniz.
    fil safarilerinin yanında gününüzü atv turu ile tamamlayabilirsiniz.
    thaı insanın dini inanış gibi konular ilginizi cekıyorsa big buddha yı ziyaret edebilirsiniz.
    big buddha ya giderken yol üstüne phuket botanic garden i ziyaret edebilirsiniz.. çiçek börtü böcek :)
    surf house da surf yapabılırsınız
    bunge jmpıng yapabılırsınız
    motor kıralıyp bir cok yeri daha rahyat kesefedebılırsınız..
    plajlara gidebilirsiniz..
    freedoom beach
    paradise beach
    nai harn beach
    kata beach
    karon beach
    rawai beach
    laeam singh beach
    surin beach
    kamala beach.
    gibi bir çok plajı gezebilirsiniz..
    bunları konu içinde uzun uzu nyazmıstım plajlar hakkında detaylı yazılarım vardır.. fotograflı..
    phukette ne nerede nasıl yapılır..
    nerede yemek yiyebiliriz gibi sorulara uzun uzun cevaplar vermıstım adreslerde verdim biraz okursanız hepsını goruceksınız guncel bilgilerdir..
    uptown house
    trick eye
    adlı muzelere gidebilirsiniz. youtubedan bakabılırsınız

gelelım phuket hilton a
    bu dedıgınız hotel tam patong un içinde degildir.
    biraz uzaktır 15 dk kadar
    oraya yakın hoteller yine o tarz yüksek yıldızlı hotellerdir.
    ama illaki derseniz isim verebilirim
    phuketteki hilton eski bir hoteldir. .evet evet belkide nasıl dıyceksınız gercekten asırı eskı ve yenılenmeyen bir hoteldir.. asla orada kalınmaz...
    oraya yakın olmaktansa..
    nereye nasıl giderim gezelim dediginiz için size patong şehir merkezinde kalmanızı öneririm
    eger cevabınızda bu yönde olursa
    bana lutfen butcenızı soyleyın gunluk..
    size uygun hoteller soyleyebılırım
    saygılar sevgıler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seradonin

Bugün itibariyle Phuket tatilimi sonlandırıp, Bangkok'a geçtim. Bu güzel ülkede son günümü yaşıyorum arkadaşlar. Aslında tatili uzatmayı düşünüyordum, ama 1 nisanda İstanbul'da olmam gerektiği için olmadı.
    İnanın son günümü yaşıyor olmanın burukluğu var bende. Çok güzel dostluklar, anılar kazandım. Tayca öğrendim, Türkçe öğrettim, bir Tayland tatili de sanırım bitiyor. Anılarımı dönünce bol bol paylaşacağım.
    Not : Bu sene ilkkez giden ve 15 günde sıkılacağını düşünen rehberlik ettiğim arkadaşım, seneye ne zaman gideriz diye şimdiden bana rica etmeye başladı.
    Buraya bolca fotoğraf ne yazık ki atamıyorum. İsteyen arkadaşwww.instagram.com/seradonin adresinden gezi fotoğraflarıma bakabilir.

Serhatcım
    merhabalar
    ülkeye hoşgeldin diyorum ama ne kadar üzgün oldugunu hissedebiliyorum..
    benım gelelı 1.5 ay oldu yenı yenı ıyıyım gibi... ama gibi.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: rilhan

Tatilim harika geçiyor. Whatsapp ulaşamıyorum sana, onun için haberleşemedik, aradigin kitap burada varsa getiririm yeter ki kardesimin işi görülsün söylemen yeter.selamlar...

abi merhabalar
    aradıgım kitaplar bunlar belki 2 nolu kitabı bulabılırsın yinede bakarsan sevinirim..
    iyi tatiller... saygılar seni line dan arıyacagım
  • Tesekkur ederim.
    Aktarmali ucuslar cok uzun bekleme suresine sahip oldugu icin acaba o sureyi bangkokta kalarak mi gecirsek diye dusunmustuk.
    hilton da zaten kalmayacagız. Butce bir sekilde cozumlenir cok luks otel olmasina gerek yok basimiz agrimasin yeter modundayim.
    Hilton a yakin olsun dememin sebebi sehir ici ulasimi bilmemem. Ulasim.sorunnolmayacaksa uzakta olabilir dert degil ;)

Cok tesekkurler yeniden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celilbey

O kadar yol gelmişken bir gece kalın en azından. Kwai köprüsünün haricinde de görülecek yerler var. İstasyon, şelaleler, savaş müzesi gibi iyi fotoğraflık manzaralar var. Benim geçen yıl çektiğim birkaç Kanchanaburi fotosu ekliyorum, bir fikir verebilir.

Tham Kra Sae, Kanchanaburi

The Bridge on the River Kwai

Sai Yok Noi Waterfall, Kanchanaburi

quote:

fotoğraflar mükemmel
  • Teşekkürler Serkancım. İstanbul'a geldim. Geldiğim gibi elektriksiz bir ülke gördüm. Aralık ayında ya da seneye yeniden gitmek farz oldu. Busefer maddi durumuma göre 25 ya da 30 günlük bir tatil planı düşünüyorum. Yine yapamadığım çok şey kaldı. Öyle bir ülke ki 20 kere de gitsen, ve her seferinde 30 gün kalsan, mutlaka yapamadığın şeyler kalıyor.

Bu seneki tatilimi sadece gezi ve analiz üzerine yaptım. Ülke insanını daha yakından tanıdım. Birçok olaya şahit oldum. Birçok olay dinledim. Hani ufak bir hikaye kitabı yazacak kadar hikayem var diyebilirim. Hele bir kendime geleyim. Bu ülkenin elimden geldiğince bilinmeyen yönlerini de anlatmaya çalışacağım. Ayrıca şunu da belirteyim. Halk artık turizmin eskisi kadar canlı olmadığından şikayetçi. Geçen seneki darbe ve bu seneki Rusya krizinin sanırım bunda büyük bir etkisi var. Çünkü, Ruslar artık yok denecek kadar az. Bu sene özellikle Phuket'de fransız çoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boombip

quote:

fotoğraflar mükemmel

Teşekkürler. Fırsat buldukça bol bol fotoğraf çektim. Atamadığım daha baya fotoğraf ve video var.
  • arkadaşlar iyi geceler.
    budgetair isimli firmadan 410 Euro ya gidiş dönüş Bangkok bileti buldum. site güvenlimi bilen arkadaş varsa lütfen.

• Hoşgeldin hocam umarım güzel bir tatil geçirmişsindir
  • quote:

Orijinalden alıntı: flamme

Hoşgeldin hocam umarım güzel bir tatil geçirmişsindir

@flamme

Teşekkürler. Benim için Tayland bir tutku cidden. Oraya gidip, kötü bir tatil geçirme ihtimalim cidden yok bence. Ben oraya sadece tatil için gitmiyorum. Aşık olduğum için gidiyorum inan.
    Ayrıca, Tayland öncesi Moskova'yı da gezme şansı buldum. Moskova'da oldukça güzel diyebilirim. Tek sıkıntı kimse ingilizce bilmiyor, ama yardım etmek için elinden geleni yapan harika insanları da tanıdım. İyi insan dünyanın heryerinde harika. Kötü insan da dünyanın her yerinde berbat.

Tatil anılarıma yakında başlayacağım. Moralim çok bozuk. Dışarı çıkasım, yazı yazasım bile yok.

@altunozzz

Seninle aynı kafadayız cidden. Sen de Thai insanını çok yakından inceleyip, onlardan biri gibi oluyorsun. Ben bu şekilde çok daha keyif alıyorum. Umarım sen de büyük keyif alıyorsundur.
  • adios kampanya yapmış. temmuz ayında tayland'a gidilir mi arkadaşlar ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: amamoslavida

adios kampanya yapmış. temmuz ayında tayland'a gidilir mi arkadaşlar ne dersiniz?

Gdilmez mi bea :D
    daha 2 gün önce hanımla konuştuk temmuz 16-26 arası izin koparmıştım ki temmuzda kampanya olmuş,,,ama mali durumları yedik bitirdik bazı durumlardan dolayı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: kambochian

quote:

Orijinalden alıntı: amamoslavida

adios kampanya yapmış. temmuz ayında tayland'a gidilir mi arkadaşlar ne dersiniz?

Gdilmez mi bea :D
    daha 2 gün önce hanımla konuştuk temmuz 16-26 arası izin koparmıştım ki temmuzda kampanya olmuş,,,ama mali durumları yedik bitirdik bazı durumlardan dolayı :(

Temmuzda modkovada olmasam kacmazdi

• quote:

Orijinalden alıntı: altunozzz

Aynen hocam ben de 3000+ fotoğraf çektim .daha 11 günüm var.

Upload hızı AIS de çok fenaa...

Geçen sefer ki gibi sürekli fotoğraf yollayamıyorum.Kusura bakmayın

Buriram,Satuk,Khaen Dong ve Putthaisong (ISSAN) yaptım son 4 gün .Bu gece Bangkok a döneceğim.Birkaç fotoğraf ekliyorum.

Asya sevdalısı arkadaşlarıma selamlar ve sevgiler.

Yahu hocam ne güzel kültürler görüyosun valla özendim şimdi
  • saba6873 S kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, site güvenilir fakat 410 euro olan fiyat sanırım gulf air , aktarma süresi çok uzun onu dikkate alın derim, eger aktarma süresinde sizin için yoksa alabilirsiniz ayrıca 8 saatten fazla bekleme süresinde havayolu şirketi size ücretsiz konaklama saglıyor.
  • Temmuzda gidilir miyle ilgili bikaç yorum daha alabilir miyim arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: altunozzz

Aynen hocam...Bu bizim hobimiz.Tayland da ülkemiz gibi bölge bölge kültürler gelenekler ...Her bölgenin pirinç yiyişi bile başka.

Dünya büyük ,yaşamımız küçük...insan heryerde aynı..çocuk heryerde çocuk..kötü heryerde kötü...

Bazılarını iphone6 mutlu eder beni aynı değerde bir çift bilet mutlu edebiliyor.

Aynen hocam katılıyorum.
  • Darısı başımıza
  • amamoslavida A kullanıcısına yanıt
    ben gittim yağmura yakalanmazsan 10 numara git derim
  • 
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.