Şimdi Ara

Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.545
Cevap
24
Favori
104.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, bende kendi aracım için ses sistemi topluyorum. Size sormak istediğim hangi kablo setini kaç GA alayım, ne alayım, kaç tane alayım. Bu işleri bilirim ama pek anlamam açıkcası.

Komponent 2 çift Focal rse-165
    Subwoofer jbl cs1214
    Amfi pioneer gm-a6704 4 kanal

Kablo olarak ne alırım bilmiyorum, galiba pioneerden dolayı rca ve deck’e de gerek yokmuş. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz.

Böyle bir setim var fakat ses seviyesi düşükken bass vurmuyor,ses seviyesi ortalarda ise bass gerektiği gibi vurmuyor. bass karakteri çok zayıf sorunu bir türlü çözemedim anfi ayarlarından mı kaynaklanıyor sizce?

• Arkadaşlar merhaba bu ses sistemi işlerinden hiç anlamıyorum internetten indirimli alıp sadece montajı için gidicem clio 2 model aracım var önlerde hoparlör var tek bunları alsam birbiriyle uyumludur mudur uygun olur mu yardımcı olur musunuz
    Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. b
    Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. u
    Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. n
    Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz.

• evoo.9 kullanıcısına yanıt
    Kanal B köprülenmiş ama rcaları kanal A ya takmışsın?
  • DRUGS kullanıcısına yanıt
    kanal b ye takınca bass komple gitti
  • Merhaba,

SX-PW5500.5
    Soundmax

Power@ 4 ohm 65W x4+350W x1
    Power@ 2 ohm 100W x4+400W x1
    Bridged Power 300W x2 + 400W x1
    Min Speaker Impedance 2ohm
    THD Distortion 0.01%
    Frequency Response 20Hz-20khz
    Impedance 10k
    Noise Ratio 100db
    Channel Separation 50db
    Fuse Rating 40Ax2

Amfim var. Buna Infinity PR6500cs 16 cm 320 Watt Oto Hoparlör Mid Takımı ve Jbl Box-1214CS 30Cm 1000Watt Kabinli Subwoofer bağlamak istiyorum. Ama Infinity PR6500cs mid takımını kaldırır mı ? Yardımcı olur musunuz bugün gidip alacağım. Mid eksik sadece.

Infinity PR6500cs Ses özellikleri
    Frekans tepkisi53Hz - 21kHz
    Nominal Empedans3 ohm
    Hassasiyet (2,83V / 1m)93dB
    Güç Kullanımı (RMS)80 W
    Duyarlılık93dB
    Güç Kullanımı (Tepe)320 W
  • Merhabalar
    Ana ünite: Kenwood kmm-bt305

Amfim: ALPINE MRV-F345 A-B class

Hoparlör: 1 takım ön kapılara ALPINE SPX 137 R

Subwoofer: 1 adet Rockford Fosgate P1

Bu sistem için kablo tavsiyesi alıcaktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yankizulu

Merhabalar
    Ana ünite: Kenwood kmm-bt305

Amfim: ALPINE MRV-F345 A-B class

Hoparlör: 1 takım ön kapılara ALPINE SPX 137 R

Subwoofer: 1 adet Rockford Fosgate P1

Bu sistem için kablo tavsiyesi alıcaktım.
    1 takım audison fsk700 ve yanına 1 paket audison fs2550

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba hocam, iki sene önce bana dls rc 6.2 ve dls subwoofer önermiştiniz gayet memnunum anfi ne marka hatırlamıyorum tam 4 kanaldı. Uzun lafın kısası arkadaşıma bir sistem yapıcaz bir takım mid subwoofer anfi lazım bütçe teyp bağlantı hariç 1500 temiz kaliteli ses almak istiyoruz bangır bangır sisteme gerek yok öneriniz ne olur cok teşekkürler tekrardan :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar evde ses için kullanılan Rca kablolar otomobilde dede kullanılıyormu veya aralarında farkmıdır.
  • Merhaba herkese 500-750 tl arasında pioneer teyp arıyorum çin malı diyolar çoguna neye göre alcaz hangi modellere bakmalıyım

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Yeniden merhaba hocam.
    Sizin tavsiye ettiğiniz hoparlöru nihayet alabildim. :)
    Simdi anfi için sizi bekliyorum :)
    Ben jbl gx-a604 modelini buldum ama size de sormak istedim.

• Arkadaslar yardima ihtiyacim var yardim edecek bilgi sahibi bir arkadas cevap verebilirse cok sevinirim.1 takim vibe olum serisi 20 cm 200 watt rms midrange 1 takim hertz dsk 165 80 rms kompenant 1 takim vibe 10 cm 100watt rms tweteerim var.1 adet for x qx 4150 4×150 rms anfim 4 kanal.1 adet pioneer gmd 9705 5 kanal anfim var. 5 kanal anfimle 1takim 20 cm vibe ve subwooferimi calistiricam kopruleme yaparak.koprulemede 2x200 watt rms kolonlara 1 x350 watt rms subvoferima 4 ohm olarak.tweeterlarimalda kompenant takimini for x 4150 4×1500 anfimle beslicem.ana unitemi unuttum navimex 9903 8.0 pie 8 cekirdek 4 gb ram 64 gb hafizasi 4×50 cikis yaziyor birde woofer cikisi yaziyor.benim kac adet guc kablo paketi almam gerek set olarak.yardim edecek bir arkadas cikar insallah

• Merhaba.Bende de sony xm n1004 amfi,önde sony 1621c arkada roadstar mid takımı, sub olarakta stroker marka 30 cm mevcut.Bastan hiç memnun değilim.Asıl problemin pioneer 9450ub yi satıp navitech androide geçtim ve ses kalitesi acayip düştü.2. el pioneer fiyatları ederinin çok üzerinde olduğu için aklımda kenwood kmm bt306 var.bas olarakta rockford p1 düşünüyorum.Daha çok alt seslerde yumuşak,tonlu bas istiyorum.Yüksek seslerde fazla müzik dinlemem.Tavsiyelerinizi bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackbox34

Merhaba.Bende de sony xm n1004 amfi,önde sony 1621c arkada roadstar mid takımı, sub olarakta stroker marka 30 cm mevcut.Bastan hiç memnun değilim.Asıl problemin pioneer 9450ub yi satıp navitech androide geçtim ve ses kalitesi acayip düştü.2. el pioneer fiyatları ederinin çok üzerinde olduğu için aklımda kenwood kmm bt306 var.bas olarakta rockford p1 düşünüyorum.Daha çok alt seslerde yumuşak,tonlu bas istiyorum.Yüksek seslerde fazla müzik dinlemem.Tavsiyelerinizi bekliyorum...
    Kenwood Kmm bt 306 ses kalitesi olarak muazzamdır parasını kesinlikle hak ediyor gerçek bir fiyat performans cihazı diyebilirim. Tahminlerime göre sedan araç kullanıyorsunuz ve sisteminizde tek amfi kullanıyorsunuz. Subwoofer seçiminiz doğru fakat kullanmış olduğunuz amfiyle bu subwooferdan da istediğiniz performansı almanız pek mümkün gözükmüyor. Size önerim kurulu sisteminizdeki component takımlarını bu amfiyle beslemeniz. Subwoofer için d klas uygun değerlerde bir mono amfi eklemeniz. Daha düşük bütçe ile size önereceğim subwoofer ve amfi ikilisiyle bass sorununuzu çözebilirsiniz. Sony xs-nw1202e ve planet audio pl1500.1m pulse. Sony subwoofer 1800w 420rms slim kabindir aşırı yer kaplamaz kabin içi ses yalıtımı elyaf sayesinde sesi tok ve yumuşaktır. Planet audio mono amfi gerçekten güçlü bir amfi 4ohmda 563rms değeri var ve çok rahat çalışıyor istenildiği takdirde 2ohmda 1125rms güç ile stabil çalışabilir yani çift bas bile kullanabilirsiniz. Bu amfi sony subwooferı tam besliyor. Ben bu ikiliyi kullanıyorum gayet başarılı fiyat performans canavarları diyebilirim. Sony xs-nw1202e evkurda 739TL planet audio pl1500.1m 560TL daha uygun maliyetle daha yüksek performans diyebilirim.

• hakancekic88 kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.araç doblo d3.mono amfi alacağım ancak en sona bıraktım.elimdeki sub giris seviyesi bile denmeyecek bir sub.pioneer 9450 kullanirken bile ayar tutturamadım.peki kenwood bt306 nasildir 9450ye göre.

• quote:

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.araç doblo d3.mono amfi alacağım ancak en sona bıraktım.elimdeki sub giris seviyesi bile denmeyecek bir sub.pioneer 9450 kullanirken bile ayar tutturamadım.peki kenwood bt306 nasildir 9450ye göre.
    Kenwood kmm bt306 kenwood kmm bt serisinin en son çıkan modelidir. Bu serinin en büyük özelliği dahili xover bulunmasıdır yani crossover kullanmadan 3 yol frekans ayarı yapabiliyorsunuz ses kalitesi pro denecek kadar iyi. Dahili ses çıkış gücü 4x50w piyasaya göre normal seviyededir. Amfi rca çıkışları ise 3 x 3.5V piyasadaki bir çok cihazda tek amfi çıkışı mevcut onların çıkış gücü ise 2V. Amfili kullanımda bir çok cihaza göre çok avantajlı. Bu cihazın muadili olan pioneer modelleri 1000tl üstü fiyatlara satılıyor pek fazla müşterisi çıkmıyor. Günümüzde en çok tercih edilen cihaz diyebilirim.

Bugün kmm-bt 306yı aldım fakat daha montajını yapamadım.benim sistemim pasif olacağı için 2way seçeceğim sanırım.

• quote:

Bugün kmm-bt 306yı aldım fakat daha montajını yapamadım.benim sistemim pasif olacağı için 2way seçeceğim sanırım.
    Aktif pasif farketmez 3 yol kullanabilirsiniz. Fakat amfiniz 4 kanal olduğu için ön ve arka olarak 2 çift rca var yani teybinizden sadece ön ve arka çıkışları alabilirsiniz 5 kanal bir amfi yada extradan mono amfiniz olsaydı 3 çift rca ile 3 yolu tam manasıyla kullanabilirdiniz. Teybi 3 yol kullanıma aldığınızda teyp ses çıkışlarındaki ön çıkışlar mid arka çıkışlar tweeter olarak ayarlanıyor rca çıkışlarıda aynı şekilde rear yani arka çıkışlar tweeter front ön çıkışlar mid subwoofer için ise subwoofer çıkışı mevcut. Sistemde amfisiz kullandığınız hoparlör varsa arka çıkışlara bağlı olanlar tiz ses verip önlere bağlı olanlar mid ses verecektir bu sizi korkutmasın. Rca kablolarınızı buna göre bağlamanız gerekiyor. Frekans kesimlerinizi hem amfiden hem teypten yapabilmeniz mümkün burada tercih size kalıyor. Subwoofer için önereceğim frekans ayarı lpf modunda 100-120hz yapabilirsiniz midler için hem lpf modu var hemde hpf modu var 3 yol kullanımda ikisinide kullanmanızı öneririm ayarınızı şu şekilde yapabilirsiniz hpf ayarınızı bası kestiğiniz frekansa ayarlayın 100-120hz lpf ayarınızıda sistemde kullandığınız mid hoparlörlerinize ve tweeterlara göre ayarlayın 8-10khz arası idealdir. Tweeter hpf ayarınızıda midleri kestiğiniz üst frekans yani 8-10khz dan 1khz aşağıda tutun 7-9khz civarı böylece her frekansı kullanmış olup mid ve tiz sesleri arasında da tatlı bir geçiş frekansı yaratmış olursunuz. Cihazı biraz kurcalayıp hoparlörlerinize ve kulağınıza hoş gelen tonlardaki frekans ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Bugün montajını yaptım.mono amfi aldıktan sonra dediklerinizi deneyeceğim.

• 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.