Şimdi Ara

Tavsiye - Termosifon mu şofben mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
7
Favori
262.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuda özellikle termosifon kullanıcılarından öneri rica ediyorum. Emniyet venti konusundaki deneyimleriniz nedir? Benim yaşadığım durum kaygı sebebi midir? Geri vermek kolay bir süreç olmayacağı için bilinçli bir karar vermeye çalışıyorum. Teşekkürler.
  • geri vermek çkta kolaydır,kanun var nizam var vede 30 gün iade hakkınız var,arsiton markası buna alışık,merkezlerinden fatma hanımı arayın bak nasılda geri alıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pol-on -- 4 Mart 2008; 21:10:16 >
  • Zannediyorum ilk 30 gün boyunca ayıplı mal olduğu keşfedilirse iade hakkı var. Şu ana kadar termosifonda ayıp olarak kabul edilebilecek bir durum görüp görmediğimden emin değilim. O yüzden termosifon kullanıcılarına soruyorum. Ayrıca Ariston termosifonlarını Ariston merkez şirketi değil, MTS Group adında başka bir şirket pazarlıyor. (Sadece termosifonlar için bu durum geçerli.) Dolayısı ile Fatma Hanım direk ilgilenmiyor olabilir. Ama yine de her türlü bilgiye ve öneriye açığım, teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sparkplug

Bu konuda özellikle termosifon kullanıcılarından öneri rica ediyorum. Emniyet venti konusundaki deneyimleriniz nedir? Benim yaşadığım durum kaygı sebebi midir? Geri vermek kolay bir süreç olmayacağı için bilinçli bir karar vermeye çalışıyorum. Teşekkürler.

Biz 1993'te Baymak marka termisifon almıştık(Konfor 60)ve 2000 yılında deposu delindi.Emniyet ventili hemen hemen hiç su vermemişti.
  • Tabiki termisfon
  • Emniyet ventilinden hala su akıtması hiç normal değil.Hele hele servis bu sorunu giderememişse!Bence Ariston Isıtma sistemlerini arayın ve sorununuzun giderilemesini isteyin.Onlarda çözüm bulamazlarsa ya ürünü değiştirecekler ya da para iadesi yapacaklardır.Prosedür böyle işliyor.
    İletişim sayfası: http://www.ariston-tr.com/comm.htm
  • http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=156751&productid=evdemirdt265s

Bu ürün konusunda tecrübesi olan var mı arkadaşlar ? Fiyat gayet uygun görünüyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenya64

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=156751&productid=evdemirdt265s

Bu ürün konusunda tecrübesi olan var mı arkadaşlar ? Fiyat gayet uygun görünüyor.

bu konuda bu forumda ve başka forumlarda okudugumu ve deneyimlerimi aktarayım,titanyum olanların vede demirdöküm olanların kesinlikle alınmaması tavsiye ediliyor 2 sene içinde hurdaya çıkıyormuş ve çıkıyor daha uygun rünlere bakın,mesela hiç tutulmasada ariston platınyum modelleri tam 10 yıl garantili ama birazcık pahalı biz ondan alacagız çünkü her ay tüp almak bizi mahfetti,birde süsler markası var onada bakabilirsiniz ama demirdökümden uzak durulması gerekiyor,o para bile etmez

• quote:

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=156751&productid=evdemirdt265s

http://www.ariston-tr.com/products/plat_heater.htm

http://www.teknoestore.com/pinfo.asp?pid=1826

• quote:

Orjinalden alıntı: D e n i z
    bu konuda bu forumda ve başka forumlarda okudugumu ve deneyimlerimi aktarayım,titanyum olanların vede demirdöküm olanların kesinlikle alınmaması tavsiye ediliyor 2 sene içinde hurdaya çıkıyormuş ve çıkıyor daha uygun rünlere bakın,mesela hiç tutulmasada ariston platınyum modelleri tam 10 yıl garantili ama birazcık pahalı biz ondan alacagız çünkü her ay tüp almak bizi mahfetti,birde süsler markası var onada bakabilirsiniz ama demirdökümden uzak durulması gerekiyor,o para bile etmez

Sağolasın,
    ben araştırmaya devam.

Süslere bir bakayım.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: D e n i z

Sağolasın,
    ben araştırmaya devam.

Süslere bir bakayım.

süsleri 5 senedir arkadaşlarım canavar gibi kullanıyorlar

• Süsler sanki daha basitmiş gibi bir izlenim var okuduğum mesajlarda, hiç öyle olmadığını düşünüyorum ve süsler markasını da iyi biliyorum.
  • quote:

Süsler sanki daha basitmiş gibi bir izlenim var okuduğum mesajlarda, hiç öyle olmadığını düşünüyorum ve süsler markasını da iyi biliyorum.

bilmenize sevindim,benimse ariston alma sebebim direk 10 yıl garantisinin olması gerçi baştan biraz fazla para verecegim ama bir daha ugraşmayacagım paraydı yeni termosifondu diye,bir 10 sene en az
  • Alım sırasında verilen paraya acımamak lazım aslında, 400 verip sıkıntı çekeceğine 500 verip rahat etmek var.
  • quote:

Alım sırasında verilen paraya acımamak lazım aslında, 400 verip sıkıntı çekeceğine 500 verip rahat etmek var.

aynen bende böyle düşünüyorum
  • Yaklaşık 1 sene önce tüplü şohbeni yenilememe rağmen, yeni geçeceğim evde elektrikli termosifon kullanmak istiyorum. Bir de ne alacağıma karar verebilsem
  • bizde 15 sene demirdöküm şofben kullandık tabii bu arada çok sık arıza yaptı ve onuda arçelik şofbenle yeniledik(her ikiside demirdöküm fabrikalarında yapılan kalitesiz ürünlerdi)inanın süsler veya ariston işinizi görecek birinin fiyatının uygunlugu digerininde 10 yıl tam garantili olması
  • bir şey almadan önce şikayetvar'ın web sitesine girmenizi öneririm. Süsler bu konu üzerine hiç düşmüyor mesela, ama ariston bütün şikayetleri dikkate alıp geri dönüş yapıyor. sorunlu ürünü dğiştiriyor.

Elektrikli şofbenleri (ihlasınki gibi ) kesinlikle almayın rezalet. dünyanın elektriğini yakar ve ısınamazsını.
    Termosifonlar alınabilir.

Biz LPG'li şofben kullanıyoruz. Anında sıcak su istediğin zaman banyo yapabilirsin ve sıcacık yapıyor. 3 kişilik bir ailede sık yıkanmada ayda 1 tüp bitiyor. ona göre hesabınızı yapın
  • quote:

Orjinalden alıntı: style_cool

bir şey almadan önce şikayetvar'ın web sitesine girmenizi öneririm. Süsler bu konu üzerine hiç düşmüyor mesela, ama ariston bütün şikayetleri dikkate alıp geri dönüş yapıyor. sorunlu ürünü dğiştiriyor.

Elektrikli şofbenleri (ihlasınki gibi ) kesinlikle almayın rezalet. dünyanın elektriğini yakar ve ısınamazsını.
    Termosifonlar alınabilir.

Biz LPG'li şofben kullanıyoruz. Anında sıcak su istediğin zaman banyo yapabilirsin ve sıcacık yapıyor. 3 kişilik bir ailede sık yıkanmada ayda 1 tüp bitiyor. ona göre hesabınızı yapın

Zaten en çok şikayeti Ariston ve demirdöküm termosifonlar alıyor.Almadan önce çok iyi araştırma yapılması gereken konu.Bende 3 ay kadar araştırmıştım.Sonunda Bosch 65 lt Termosifonda karar kıldım ve 3 aydır kullanıyorum.Çok memnunum.

• Ben babama demirdöküm titanyum almıştım.Valla 2 aydır da çok memnun.yorumları okuyunca içim yandı.Bizim burada sular çok kireçli olduğu için titanyum da karar kılmıştım.İnşaallah 3-4 yıl kullanır.Bende kendime bosch almayı planlıyordum,tekrar bir inceleme yapsam iyi olacak.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.