Şimdi Ara

Tavsiye - Hangi Android TV Box'ı Almalıyım? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
14
Favori
35.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • An itibarı ile beelink GT1 siparişi verdim. Seller kuponu ve kargosu dahil 58.01 dolar tuttu. Normalde 10 günde geldiğide oldu , bir ayda sürdü önceki (tvbox) siparişlerim. Daha önce 2 kez daha beelink R89 u hem istanbul hem de Antalya'daki evim için sipariş etmiştim. RK3288 chipsetinden ve freaktab ta wasser updatleri sayesinde 2 yıldır da sorunsuz kullandım. İlk kez S900 grubu chipset ile tanışacağım. Geçen hafta bir arkadaşımın S912 3gb/32gb cihazı teslim edildi. Ne durumda bilmiyorum. 2014 ten beri android tv box kullanıcısı olarak tavsiyemi isteyen olursa;
    1. Asla 1gb/8GB modellere bakmayın. Çünkü 1 GB ram sistem kullanımı ile dolacağından decooding işlemleri için çok az yer kalır. Mousunuz atlamaya zıplamaya başlar. Filmler akıcılığını kaybeder v.s. Ucuzluğa kanmayın.
    2. Min 16 GB tercih edin eğer torrent vs kullanıcaksanız size usb disklere taşıyana kadar nefes aldırır.
    3. Showbox ve benzer uygulamalar müthiş çalışr.
    4. Eziyet çekmeyin kablosuz logitech ya da microsoft mouse kullanın. Uyumsuz olanı denk gelmedi daha.
    5. Kodi olayı ile plex işine benim kafam basmadı hiç.
    6. Cihazlar root taşıdığı için digitürkün play haricindeki uygulamaları , dsmart blu vs yasal platform uygulamaları bende çalışmıyor.
    7. İlgisi nedeniyle ihtiyaç duyduğunuzda İPTV var zaten, ben kullanıyorum çok memnunum ama sever için tavsiye falan vermem , internetten araştırın.
    8. En önemlisi , süreç içerisinde cihaz üzerindeki yazılım gelişimin gerisinde kalıyor, güncellenmesi lazım. Freaktab da popüler olan cihaz bakmak avantajlı. Beelink R89 popülerdi hala da güncelleniyor 2 yıla rağmen.
    9. Merak eden olursa bu cihazlarda torrent iyi çalışıyor. Web siteleri üzerinden de film , dizi seyredilebiliniyor.
    10. Mxplayer ve codecleri ile hevc ile sıkıştırılmış filmleri sorunsuz izlemek mümkün. Alt standarttaki cihazlarda atlamalar oluyor. En azından benim gözüm bu atlamaları farkediyor. Hevc formatı data kullanımını yarı yarıya düşürdüğü için kotalı internet için lazım.
    11. 4k işinden bunun bit değerinden falan anlamıyorum , zaten televizyonum full hd . Okuduğum kadarı ile S912 bu konuda da başarılı imiş. 4k izleyebilecek kotanız ve yüksek hızlı internetiniz var ise ve tabi TV de bizler de öğrenmiş oluruz.
    12. Kotam bittiğinde 3mbit ile maç , film , dizi v.s rahat izliyorum. Merak eden bunu çok oluyor. Normalde 50 mbit/175GB superonline fiber kullanıyorum. Ama diğer evimde 25mbit/75GB süperonline fiber var. 25/75 çok yoğun kullanıyorum (akşam işten dönünce) bitmedi benim kullanımıma rağmen.
    Saygılar...

• Eyvallah kardeşim anlatımın tsk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Playstation VR alacağım için çok yakın zamanda aldığım nexbox A1 S912 cihazımı 250 tlden satacağım ilgilenen varsa mesaj atabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: baidoo

Amacim iptv ve digiturkplay gibi tv uygulamalarini sorunsuz izlemek. Oyun vs. Cok onemli degil dostum.

Normalde S905X li cihazlar isini görecektir arkadasim.. Ama Digiturk Play dedigin icin isler biraz karisiyor..Zira cogu kisi S905 li islemcilerde sorun yasiyor..

Mini M8s II uygun fiyatina karsilik sunduklariyla senin icin öne cikacaktir..Ama Digiturk Play sorununun cözülüp-çozülmedigini kullanicilarindan teyit ettir..

• quote:

Orijinalden alıntı: bysavasir

Slm bu Beelink GT1 TV box veya diğer modellerini AliExpress te sağlam cihazın arkasında duran satıcı varmıdır

Aliexpress in calisma mantigi gittigidiyor gibidir..Yani garantiyi saglayacak olan saticinin direk kendisidir.. Yani tamamen sansiniza kalmis bir durum.. dogru saticiyi bulmak o yuzden cok onemlidir.. allah kolaylik versin..

Gearbest ve Banggood ise direk urunlerin yasal saticisidir.. Hepsiburada gibi dusenebilirsiniz bunlarida..( Gerci bir senedir falan 3. Sahislarada satis imkani sunmaya basladi hepsiburada ama neyse ) Nihayetinde bu iki siteden alinan urunler orjinal garanti kapsamindadir.. Bir sorun olmasi halinde urunu garantiye yollayabilirsiniz.. Bence bu siteleri de dusunun derim..

• quote:

Beelink GT1 TV box aliexpressten mi almalı yoksa gearbestten mi

Gearbest veya Banggood dan almak daha mantikli.. Oradaki urunler resmi garanti altinda oluyorlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: liberta50

Türkiyde satılan modelleri yokmu bunların. Bende smartsız olan tv mi akıllandırmak istiyorum. En çok da interttenki film ve dizi sitelerine rahatca girip takılmadan donmadan izlemek istiyorum asıl amacım bu. Bunun için önereceğiniz bi cihaz varmı? Bütcem max 200 tl.

Turk markasi olarak istiyorsan Dark ve Everest gibi markalarin var..
    Hatta Dark Evobox 4k Ultra modeli var 1GB Ram ve 8GB Dahili hafiza ile ama fiyati 450 TL.. Bilmem o parayi ona verir misin?
    Mesela TR de cok satan Mini M8S II modeli yurt disinda 120TL fiyata alinabiliyorken, urunu getiren birkac kisi burada iki kati fiyatina 240TL ye satiyor.. Imkan ve zaman varsa Yurtdisindan almak mantikli..

• AnGets A kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz doğrudur yanlız bangood yetkili satıcı olarak görünmüyor beelinkin kendi sitesinde. Gaarbest amazon ve aliexpressi vermis ama yetkili satıcı kimdir bilinmiyor.
    AliExpress te bir kaç satıcı var

Hocam benim evde pc de yok ipad kullanıyorum ben appletv3. Nesil alayım zaten sadece film ve dizi için istiyorum bu tarz aletleri. Bu sekilde sanki daha basit çözecek gibiyim ama alıp ondada tam ekran yansıtmaz ve takılmalar olur diye çekiniyorum off çok kararsızım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

quote:

Gearbest veya Banggood dan almak daha mantikli.. Oradaki urunler resmi garanti altinda oluyorlar..

Neyin garantisi bozuk yada bozulan ürünü yurt dışındaki yoolllamyi düşünüyorsunuz bunu başarabilecek biri olduğu şuana kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: krokodil06

quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

quote:

Neyin garantisi bozuk yada bozulan ürünü yurt dışındaki yoolllamyi düşünüyorsunuz bunu başarabilecek biri olduğu şuana kadar

Genellikle şöyle oluyor sevgili kardeşim..

Ürün bozulduğunda firma ile iletisime geciyorsun.. Onarılacak biseyse yapiyorlar veya Durumuna gore hic ugrasmadan sana direk yeni urunu yolluyorlar.. Bende garanti konusunda kaygılıydım ama şahsen linkteki arkadaşı izlemeye başladiktan sonra bu çekincem kayboldu..

Aşağıdaki Video dan yabancı alışveriş siteleri hakkindaki açıklayıcı bilgilere ulaşabilir, nedir ne değildir iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 18 Ekim 2016; 18:53:33 >

• Güzel kardeşim karşındaki adam 10 yıldır hernevi siteyi kullanarak ürün getiriyor ben zor ve sıkıntılı bi süreç anlamında yazdım aynı zamanda işim dış ticaret bil istedim

• hocam oncelikle bu inceleme icin tesekkur ederim. hicbir fikri olmayan birine fikirler verdin :)

benim alma istegim digiplay ve dsmart go kullanmak ve bazen youtube kullanmak olacak. fakat gorduklerime gore digiplay ve dsmart go calismiyormus bazi android boxlarda. calisan box marka model biliyorsaniz yazabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: quu

hocam oncelikle bu inceleme icin tesekkur ederim. hicbir fikri olmayan birine fikirler verdin :)

benim alma istegim digiplay ve dsmart go kullanmak ve bazen youtube kullanmak olacak. fakat gorduklerime gore digiplay ve dsmart go calismiyormus bazi android boxlarda. calisan box marka model biliyorsaniz yazabilir misiniz ?

Aslında bu iş birazda üreticinin yazılım desteğiyle ilgili bir durum..

Hatırladığım S905X li ilk cihazlarda sorun yokken, guncelleme aldiktan sonra problem cikarmaya baslamislardi..Keza almayi dusundugum S912 islemcili cihazlar icin daha net bilgim yok..

Aklımda kaldığınca sana söyleyeceğim aşağıdaki cihazlar Digiturk Play veya DSmart GO yu sorunsuz çalıştırıyor olmalı..

Chromecast, Himedia Q3, Wintel Pro PC, Zidoo X6 Pro, Nvidia Shield TV, Pipo x8

dediğin cihazları araştıracağım hocam net bilgi alınca yazarım burayada
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenoz

bahsettiğiniz box bumu
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-android-tv-box-belink-2-gb-ram-16-gb-rom-348315626/detay

Benziyor ama maalesef benim bahsettiğim cihaz bu değil.. Muhtemelen geçen sene çıkan cihazlardan..Ayrıca bahsettiğim cihazı ilandaki fiyata bulsam direk TR den alırdım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 25 Ekim 2016; 22:17:37 >

• Arkadaşlar buarada benim 9 gün önce GearBest ten sipariş ettiğim Beelink GT1 cihazım geldi. Denememi istediğiniz şeyler varsa, lütfen söyleyiniz.. Zaman bulduğumda incelemesini hazırlamayı düşünüyorum..
  • İlk karşılaşma resimlerini yüklüyorum..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.