Şimdi Ara

Tavsiye - Hangi Android TV Box'ı Almalıyım? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
14
Favori
35.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nightvision

Yurt disi urunler cok mu pahalanmis bana mi oyle geliyor?

50€ olan urunu almaya kalksak ne kadar daha vergi oderiz peki? Turkiye fiyatiyla neredeyse ayniya gelicek 🤔

S912 islemci ve ddr4 ramli cihazlar el yakiyo su sira :(

hocam s912 işlemci ve ddr4 lü bir cihaz olduktan sonra marka ve modeli önemsiz midir.

bende almak istiyorum bu cihazlardan ama hangisini alacağım bilemedim.

mi box tan buralara kadar geldim. ve ne alacağımı bilmiyorum.
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun. Siparişin gelince en kısa zamanda görüşlerini almak isterim. Ben de gigabit eth. li biri s905 biri s912 işlemcili 2 kutu var. ikisinde de ağ üzerinden h265 1080p 10bitte videolarda takılma sorunu yaşadım. powerline adaptör ile ağ kurdum. performansının düşük olduğunu düşünüyorum. Umarım istediğin performansı alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agronur17

Hocam hayırlı olsun. Siparişin gelince en kısa zamanda görüşlerini almak isterim. Ben de gigabit eth. li biri s905 biri s912 işlemcili 2 kutu var. ikisinde de ağ üzerinden h265 1080p 10bitte videolarda takılma sorunu yaşadım. powerline adaptör ile ağ kurdum. performansının düşük olduğunu düşünüyorum. Umarım istediğin performansı alırsın.

Merhaba,

Ağ üzerinden oynatmada, 10 bit 1080p videolarda takılma olduğunu yazmışsın.
    Ağ sistemin de kullandığın kabloların ve cihazların 1000 mbit olduğuna emin misin ?
    Bence takılmanın sebebi powerline adaptörlerin yeterli hızı sunamaması. Ağ sistemin yetersizse en kral cihazı koy hiç bir işe yaramaz. Hem ağ hem de cihaz ikisi de iyi olacak.

Tecrübelerime göre video oynatmada, 1000 mbit ağ sistemi 100 mbite göre daha iyi.

Sana fikir versin diye bir örnek veriyorum;
    Ağ üzerinde, denemek için " WD MY CLOUD " depolama cihazımdan bilgisayarıma bir film dosyası kopyaladığımda, saniye de 60-70 megabyte' ı gördüm.

Çünkü, benim ağ da kullandığım kablolar ve switch 1000 mbit. Bende s912 işlemcili h96 pro vardı. H265 10 bit 1080p videolarda takılma sorunu yaşamadım (hem cihaz hemde ağ sistemim iyi olduğu için). Gayet iyi bir cihazdı.
    Bu cihazım bozulduğu için x96 siparişi verdim.

x96 deneyimlerimi ürün gelince yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 13 Şubat 2018; 20:10:32 >

• t95z plus cihazım var yakın zamanda bozuldu. Acaba bu konuda yardımcı olabilecek arkadas varmı ?
  • TVBOX ALACAK ARKADAŞLARIN DİKKATİNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arkadaşlar aliexpresten RTV S10 marka tvbox siparişi verdim. 2 ay boyunca gelmeyince para iadesi istedim ve paramı aldım. bunun üzerine yeniden tvbox siparişi verdim. şimdi gelmeyen tvbox kargosuda geldi. yani elimde 2 adet tv box oldu. S10 tvbox ı aldığım gibi satacağım.

SIFIR KUTUSUNDA. GELDİĞİ GİBİ GÖNDERECEĞİM.

PTT KARGO İLE ALICI ÖDEMELİ KAPIDA ÖDEME SİSTEMİ İLE GÖNDERİ YAPABİLİRİM.

Almak isteyen arkadaşlara duyurulur.

S10 Android tv 4K - DDR4 3GB RAM 32GB BELLEK. OTA GÜNCELLEMESİ VAR. ISINMAYI ENGELLEYİCİ METAL KASA.

Fiyat : 320 TL.

DİKKAT. ÜRÜN DDR4 OLAN MODELİDİR.

ÜRÜNÜ UZUN ARAŞTIRMALAR SONUCU ALMIŞTIM. ÖZELLİKLERİ ÇOK İYİ BİR CİHAZDIR.

Özellikleri : R-TV BOX S10 S912 Android 7.1 Smart TV DDR4 3GB / 32GB 4K AC WIFI Gigabit LAN OTA Upgrade

Satıcı :https://www.aliexpress.com/item/NEW-R-TV-BOX-S10-S912-Octa-Core-KODI-17-3-DDR4-3GB-eMMC-32GB-Android/32821095100.html?spm=2114.search0104.3.28.683a4d6aYFj7h0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10307_5711211_10313_10059_10534_100031_5722318_10629_10103_10626_10625_10624_10623_10622_10621_10620_10142-10152_10151,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&algo_expid=a6ecddcd-3930-4004-b408-4415a9aa973a-4&algo_pvid=a6ecddcd-3930-4004-b408-4415a9aa973a&transAbTest=ae803_5&priceBeautifyAB=0

Tavsiye - Hangi Android TV Box'ı Almalıyım?Tavsiye - Hangi Android TV Box'ı Almalıyım?Tavsiye - Hangi Android TV Box'ı Almalıyım?

• Arkadaşlar Tx3 MİNİ ile X96 mini arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz?
  • feykbey kullanıcısına yanıt
    slm üstad rtv s10 nasılbie cihaz memnunmusun güncelleme yapıyormu tv kanalları yüklümü hala satıyormusun cevabını bekliyorum 05334606000 telefonum dönüş yaparsanız cok memnun olcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyce78

slm üstad rtv s10 nasılbie cihaz memnunmusun güncelleme yapıyormu tv kanalları yüklümü hala satıyormusun cevabını bekliyorum 05334606000 telefonum dönüş yaparsanız cok memnun olcam

cihazı sattım hocam
  • feykbey kullanıcısına yanıt
    Alan olmadıysa bana gönderebilirmisiniz acaba. 05053660524
  • arkadaşlar konuya yabancıyım kusura bakmayın. smart olmayan full hd bir televizyonum var. uydu alıcısı harici. ben bunu hem android ile hem hd uydu alıcısı ile kullanmak istiyorum. ikisini birleştiren bir ürün var mı?

xiaomi mi tv yi inceledim ama sanırım onda uydu girişi yok. onun gibi olup uydu alıcılı olan var mı? ne tavsiye edersiniz? şu an tv ye bilgisayar bağlı olarak kullanıyorum, çoğunlukla film, dizi indirip izliyoruz ve youtube ağırlıklı olarak kullanılıyor
  • Odysseus348 O kullanıcısına yanıt
    Aliexpress'te "satellite android tv box" diye aratınca muhtelif seçenekler çıkıyor. Yalnız, hızlıca bakıp gördüğüm kadarıyla ortalama bir cihaz için 70-80, iyi bir cihaz için ise 100 doların üstüne çıkmak gerekiyor gibi geldi bana (uzmanı değilim ve kesin bir kanıyla söylemiyorum; sadece kendimce yorumladım). Velhasıl, seçeneklere iyice bakıp aklınıza yatan ve bütçenize uyan bir cihaz bulabilirsiniz.

Önemli not: Baktığınız cihazda DVB-S2 özelliği olmasına mutlaka dikkat edin. Gördüğüm kadarıyla bazı cihazlar sadece DVB-T2 özelliğine sahip ve bu özellik, karasal dijital yayına uygunluğu belirttiği için uydu bağlantısında işinizi görmez.
  • Fenman kullanıcısına yanıt
    teşekkürler ama bunu yurtiçi bilindik yerlerden almak istiyorum, aliexpress ten çok şey aldım ama bu uydu cihazları güven vermedi.

dreamstar tribün nasıldır sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LiveAndDieOnThisDay kullanıcısına yanıt
    x265 hevc 10 bit 1080p filmler için uygun cihazı bulabildiniz mi?
  • Odysseus348 O kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

Dreamstar Tribün hakkında bilgim yoktu; hatta ismini duymamıştım ve siz bahsedince duymuş oldum. Hızlıca bir göz attım. Anladığım kadarıyla Android tabanlı bir cihaz değil. Sisteme gömülü muhtelif IP TV uygulamaları var ve sadece onları kullanabiliyorsunuz. Bu uygulamalar size yeterliyse, makul sayılabilecek fiyatıyla bu cihaz işinizi görebilir. Tabii DH'de ve internette araştırarak kullanıcı yorumlarına bakıp daha doğru karar verebilirsiniz.
  • https://m.gearbest.com/tv-box/pp_736120.html?wid=1433363

degerli forumdaslarim yukaridaki w95 tv boxu gearbestten 30 dolara almayi dusunuyorum.gumruge takilma olayi vs cok kisa gecebilirmisiniz bu kardesinize?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4k netfix izleebileceğim bir androit box bakıyorum uygun fiyata.

yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar.
  • Herkese merhaba;

Konuya dahil olmak istedim çünkü bu konuda piyasada yeterince anlaşılır ve sağlam bilgi yok.
    Diyelim ki piyasadan donanımına bakıp bilgisayar seçer gibi tv kutusu buldunu ve son android versiyonu kurulu fakat getirip tv ye taktınız ve youtube 1080P ve üstnü çamur gibi gösteriyor ve netflix 720p görüntü bile vermiyor. Bunun nedeni cihazın sertifikasyonu olmaması, google ve netfilix gibi firmalar tarafından desteklenmemesidir. Piyasa da betfilix 4k ya kadar izletecek ve youtube 1080p üzerine çıkıp 4k videoları bile izletecek cihazlar çok yok. Sıradan bir kutu aldığınızda 4k bir mkv dosyasını donmadan izlemem mümkün ama online platformlar için Android TV OS ile gelen cihazlara yönelmek gerekiyor. Bu sebeple paraya kıydım ve 6 aydan fazladır Nvidia Shield kullanıyorum. Abd den bir arkadaşa getirmesini söyledim ve şuan çok memnunum. Bu cihazaq ulaşamasaydım Xiaomi Mi Box s yada Amazon Tv kutularına yönelecektim. Çünkü online tv platformlarını sadece bu cihazlar ve yeni aldığınız içersinde netflik uygulaması olan tv ler destekliyor. Yok kardeşim benim netflix le filan işim olmaz, sadece usb disk ile film ve iptv izlemek için alıyorum derseniz diğer cihazlar işinizi fazlasıyla görür. Bunları dikkate alarak cihaz tercihinde bulunmanızda fayda var. Cünkü projeksiyona bağlayıp 3 metre perdeye görüntü verüyorum ve daha önceden kullandığım tv kutusunu çok iyi olmasına rağmen online platformlarda işe yaramıyordu. Araştırıp yeni kutuya geçtim ve tüm incelikleri öğrenip sizlerle paylaşmak istedim. Sizlerde aynı duruma düşmeyin.

• merhabalar. lütfen biri yardımcı olsun kafa çok karıştı. forumda çok şey okudum ama yine de yardıma ihtiyacım var.

hdmi girişli eski bir hd televizyon var elimizde. kimse tv izlemediği için öyle atıl duruyordu.
    şimdi netflix youtube ve taşınabilir diskten film açabileceğim akarı kokarı olmayan bir cihaza ihtiyacım var.
    500 tl ye kadar verebilirim.
    500 tl kesmez diyorsanız 600 olsun hadi :)
  • Tuff88 T kullanıcısına yanıt
    Amazon Fire TV normali veya 4K veya Xiaomi Mi Box

bunların dışındakilere bakma, Netflix vs. düşük çözünürlük oluyor.
  • Tuff88 T kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba. Forumda bu soruyu soran birisini arıyordum ve senin sorunu gördüm. Bende de on yıl önce aldığım full hd toshiba marka akıllı vs olmayan bir lcd tv var. Ben de bu tarz android box bakıyordum ama birkaç arkadaş çalışmayacağını söylediği için emin olamadım. Sen sorununu çözebildin mi? Ya da bununla alakalı bilgi edinebildin mi? Yardımcı olursan çok sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.