Şimdi Ara

tavşanlara nasıl tuvalet eğitimi vereceğinizi anlatabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • eğer merak eden ya da ihtiyacı olan varsa. olmasa da yazıcam ileride birinin işine yarar

• nope93 kullanıcısına yanıt
    Size başka bir şey sorucam bu gece bir yaşından biraz büyük bir tavşanım öldü bir gecede önceki gün bir şeyi yoktu yemeğini yedi suyunu içti normal hareketliydi ölüsü çok sertti felçten şüpheleniyorum sizce neden olmuş olabilir
  • strange01 kullanıcısına yanıt
    evinizde klima ya da sıcaklar için vantilatör var mı? sıcaktan inme inmiş olabilir malesef soğuğa karşı dayanıklılar ama sıcağa karşı değiller
  • fiziksel olarak bir sorun gözlemlemediniz mi ya da dışkıda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nope93

evinizde klima ya da sıcaklar için vantilatör var mı? sıcaktan inme inmiş olabilir malesef soğuğa karşı dayanıklılar ama sıcağa karşı değiller

Dışkısında bir sıkıntı gözlemlemedim vücudunda yara kan falan yoktu 1,5 aydır balkonda duruyor gölgelik yerleri mevcut oralarda takılıyordu gündüzleri sıcaktan dolayı bir sıkıntı olsaydı çok daha önce olurdu bugün akşamüstüne doğru çıkardım bahçeye hareketsizdi yattı sadece çimenlerde pek dolaşmadı önceleri biraz daha akşama doğru çıkarıyordum erken çıkardım diye düşündüm ama annemin söylediğine göre akşamda yatıyormuş sadece ben o sırada uyuyordum.
    kulak kızarıklığı ve hareketlerde yavaşlık belirtilerinden ikisi hocam. bir de av hayvanı oldukları için çok uğraşıyorlar belli etmemeye anladığımızda çok geç olabiliyor. sebzeyle mi besliyordunuz hazır yem mi kullanıyordunuz? başınız sağolsun ne kadar zor olduğunu biliyorum
    Kulakları normaldi hatta bugün şüphelenip bir ters düz edip her tarafına baktım ishal mi diye ama poposu da temizdi testisleri de çok anlamam ama normal gibiydi.Onun dışınca hazır yemle besliyordum en iyilerinden alıyordum yemi bitmişti 3 gündür ekmek havuç salatalık falan veriyordum yiyordu açlıktan olduğunu sanmıyorum çünkü yatmadan önce kafesine koyduğum salatalığı yememiş.1 yaşındaydı kediden büyük kocaman bembeyaz güçlü ve çok hızlı bir tavşandı umarım çok acı çekmemiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strange01 -- 10 Ağustos 2016; 7:01:54 >
    hazır yemle uzun süre beslenince yavrulukları bittiği zaman vücutlarındaki su oranı düşebiliyor. gerçekten çok üzüldüm hocam en azından günlerce acı çekmemesi teselli olur biraz. malesef bu küçük dostlarımızda mide sıkıntıları en fazla görülen sıkıntılar belki sindirimle ilgili bir şey vardı gi stasis şüphesiyle çok boğuştuk biz de. ama dışkılar cıvık değilmiş gerçekten başınız sağolsun
    Siz sağolun ilgilendiğiniz destek olduğunuz için teşekkür ederim.Yapacak bir şey yok artık elimden gelen sadece arkadaşı kedime en iyi şekilde bakmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strange01 -- 10 Ağustos 2016; 7:34:53 >
    ne demek hocam tavşanlarım hayatta çok şükür ama 9 yıllık kuşumuz öldüğünde çok kötü olmuştum hayvan beslemeyene de anlatmak zor o duyguyu,kimsem yoktu. gine domuzum da sindirim sistemi yüzünden ölmüştü kemirgen olmasalar da bu grupta çok oluyor bunlar. anca devamlı gözünüzün önündeyse gazı olduklarında değişimlerini görebiliyorsunuz koşmuyor yatıyorlar daha çok ama yine de canlı görünüyorlar. evcil tavşanlar dışarıdaki sıcaklıklara da çok zor uyum sağlıyorlar. çok üzüldüm belki veteriner bir dostumuz bu sitedeki bize nedenlerini söyleyebilir
    Bence kedi-köpek gibi insanlarla yaşamayı kendi seçmiş insanların yaşamına uyum sağlamış hayvanlar dışında bir hayvanı evde beslemenin yanlış olduğunu düşünüyorum artık bu ölümden sonra.Ne kadar iyi bakarsak bakalım onların ihtiyacını tam olarak sağlayamıyoruz metabolizmalarının istediklerini tam olarak karşılayamıyoruz benimde kuşlarım öldü bir anlık hataları tolere edebilecek canlılar değil 1 günde hastalanıp aynı gün ölebiliyorlar. Aynı şey kemirgenler,balıklar,sürüngenler ve eklem bacaklılar için de geçerli gençliğimde bende bunlara merak sararak besledim ne kadar iyi bakarsan bak hep sonu hüsran oldu.Ama hayvan sevgim bitmedi her fırsatta onlara yardım etmeye çalıştım kapımın önüne su-ekmek koydum sakatlanıp balkonuma düştüklerinde baktım besledim sevgi gösterdim ve göstermeye de devam edeceğim.Ama bundan sonra kedi-köpek dışında bir hayvan beslemeyeceğime yemin ettim ve kimseye de tavsiye etmeyeceğim artık.Şuan bir kedim var ve bu ölümden sonra ona bir şey olacak diye çok korkuyorum ona en iyi şekilde bakacağıma kendime söz verdim.

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.