Şimdi Ara

TATA INDICA TURBO DİZEL MOTOR AÇMA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
82.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam ben 10 ila 11.500 ytl araba almayı düşünüyorum ne alyım
  • uygun fiyata bir kaç tata bulmuştum ama artık bu yazılanlardan sonra vazgeçtim birden fazla kişi kötü diyorsa mutlaka doğrudur
  • TATA MARKA ARABA SAKIN ALMAYIN VE BU HABERİ MUTLAKA OKUYUN

Gazete ilanı… “Çok ucuz”… “Dizel”… “Ekonomik”… “Kaçmaz”

- Krediyi biz alıyoruz.
    - Şu kadar da indirim yaparız.
    - Biz İsotlar A.Ş.’yiz. Tek yetkiliyiz. Ayrıca merkez servis burası!
    - Şöyle iyi araba,böyle iyi araba.
    - Şu da var,bu da var!
    - İlk 5000 km. ücretsiz bakımınız var.

Yedim tabi bu numarayı!
    Gittim bir Tata aldım. Çünkü aylık ortalama 2000 km. yol yapıyorum işim dolayısıyla, ekonomik araba lazım.
    Daha aldığım gün, evin önüne park ettim. Varan bir! Uzaktan kumanda kilit sistemi çalışmıyor. Aradım İsotlar A.Ş.’yi.
    - Garanti kapsamında, hemen hallederiz.
    - Güzel.

Hallettiler.
    Yağmur yağdı. Varan iki. Silecekler camdan uzak dolaşıyor, cam silinmiyor. Aradım İsotlar A.Ş.’yi.
    - Garanti kapsamında değil. Para vermeniz lazım
    - Hö?!
    - Öyle.
    - İyi de daha sıfır araba. Ben ne yapmış olabilirim sileceklere? Sabahları kalkıp dişliyor muyum silmesin diye?... Yetkiliyle görüşelim.

Görüştük. Hallettiler.

Daha 5000 km. dolmadı. Varan üç. SRS yazılı bir ışık yanıyor. Daha önce yanmıyordu. Kullanım kitapçığına baktım, hava yastıklarıyla ilgili ve üstelik “hemen servisi arayın” yazıyor. Aradım İsotlar A.Ş.’yi.

- 5000 bakımında gelin hallederiz.
    - Olmasın bir şey!
    - Olmaz olmaz!
    - İyi.

Varan dört. Arka silecek açıktan geçiyor, silmiyor camı… 5000 km. dolsun bari.
    Doldu 5000 km. Gittim İsotlar A.Ş.’ye.
    Ve 15 dakika falan sürdü 5000 km. bakımı… Ücretsiz ya!
    Arka silecek tamam da, SRS ışığını söndüremediler.
    - Bir şey olmaz abi, o bilgisayarla halledilecek bir iş ama, program çöktü, 10000 bakımında hallederiz.
    - Sakata gelmeyelim.
    - Olmaz bir şey.
    - İyi.

Varan beş. “İlk 5000’de araba biraz fazla yakar sonra düzene girer” demişlerdi satarken, ama süper yakan eski arabam kadar yakıyor hala. Aradım İsotlar A.Ş.’yi.
    - Ne kadar yakıyor.
    - Süper kadar yakıyor.
    - E o kadar yakar, normal.
    - Hö?!

Varan altı. Arka silecek hiç çalışmıyor. Aradım İsotlar A.Ş.’yi. Baktım aramakla olmuyor, gittim İsotlar A.Ş.’ye.
    - Silecek motoru yanmış.
    - Eee?
    - Garanti kapsamında, hallederiz.

Hallettiler. SRS ışığı hala yanıyor ve başıma ne gelebilir bilmiyorum. 10000 km. bakımı geldi.
    - Şikayetiniz var mı?
    - SRS ışığı.
    - Ha! Halledelim.
    - Ben 10000 km.’dir bu ışık yanar halde dolaşıyorum. Neydi tehlike?
    - Kaza yapsaydınız hava yastıkları açılmazdı.
    - Yok ya! Kaza yapmadım ama siz beni bu riske attınız öyle mi? Oha! Ya yapsaydım kaza? O zaman bunun tazmini nasıl olacaktı, tabi yaşarsam?
    - …

Hallettiler. Derken 20000 km.’ye doğru çıktık yola.

Varan yedi. Arabanın elektrikli ön camı açılıyor ama kapanmıyor. Bir yere park edip bırakamıyorsun arabayı.

Varan sekiz. Baştan beri zorlukla açtığım kaput artık hiç açılmıyor arabaya su koyamıyorum.

Varan dokuz. Vites artık geçmez oldu. Vitesi geçirmek için ciddi yoruluyorum. Bir de kıracağım da elimde kalacak diye korkuyorum.

Varan on. Arabayı kışın aldığım için klimayı hiç çalıştırmamıştım. Yaz geldi. Klimayı açtım ama sıcak üflüyor. Ya klima yok ya da bozuk.

Varan on bir. Kullanım kitapçığına bakıyorum. Marşa basınca kapıların otomatik kapanacağından söz ediyor. Ben aldığımdan beri böyle bir şey olmadı. Elimle kilitliyorum kapıları.

Varan on iki. Vites kolunun bağlı olduğu körüklü deri yeriden çıktı takılamıyor.

Varan on üç. Arka silecek su püskürtmüyor. Cam kirlenince arkayı görmek mümkün değil. Durup durup arka camı elimle temizliyorum.

Dayanamadım artık ve internetten, bir posta gönderdim İsotlar A.Ş.’ye ve her arızayı yazdım. Sözlerimi de şöyle bitirdim: “Lütfen bu arabanın ne zaman infilak edeceğini bana bildirin de o sırada içinde olmayayım.”

Aradılar hemen. “Halledelim” dediler. 20000 bakımı da gelmişti zaten. Gittim İsotlar A.Ş.’ye.

Hallettiler.
    Şunu sordum:
    “Şu anda yaptığınız ya da hallettiğiniz her şey garanti dahilinde. Peki garanti süresi bitince ne olacak? Sonrası kol gibi… değil mi?”

Sonra, geçenlerde bir kaza yaptım. Tutanak tutturdum polise ve gerekli evrakla gittim İsotlar A.Ş.’ye.

Arabayı satan İsotlar A.Ş., kaskomu yapan İsotlar A.Ş., servis hizmeti veren İsotlar A.Ş.

Ne dediler bana?
    - Biz ayrıldık. Servis başka şirket oldu, arabayı satan başka şirket.
    - Eee?
    - Biz o sigortayla çalışmıyoruz artık. Siz bize tamir parasını vereceksiniz, sonra sigortadan alacaksınız.
    - Hö?!

Neyse, sözü daha fazla uzatmayayım. Tata alacaksanız iyi düşünün. Reklamlara kanmayın. Arabayı satarken on takla atanlar, sonradan beklediğiniz ilgiyi göstermeyebilirler.

İlginç iki diyolog:

- Arabanın yenisini verin o zaman.
    - Yok ya! Senin anan güzel mi?

--------
    - Bu araba 25 milyara mal oldu bana, şimdi satsam kaç para?
    - 14 milyar falan.
    - Nasıl yani 2006 model bu araba, daha 2007 modeller gelmedi bile.
    - E o kadar!

Bu da bir tüketiciyi koruma yazısı olarak geçsin tarihe. Aslında tarihe değil, daha çok bana “geçti” ama neyse!

Aydoğan Temel

• uygun fiyata bir kaç tata bulmuştum ama artık bu yazılanlardaN SONRA
    http://www.habershow.com/index.php?option=com_content&task=view&id=4215&Itemid=68

• cidden bu ne beta araç mi yolluyorlar bize bun hintliler

ama allahi var motoru sağlammiş
  • güzel çalışma teşekkürler arkadaş bilgi için
  • Ekmek kofte hesabı. PArasının karsılıgını veren bır arac. Sonucta bu fıyata class bı arac almıyorsunuz. Bıraz konfordan feragat etmek lazım. Ama bu kadar da sorunlu olabılecegını sanmıyorum. Sonucta etrafımda bır kac kısıde var ve bır cogu memnun 1 ı harıc. O da zaten aracın kendısıne ufak kalmasından sıkayetcı. Dıreksıyonu gobegıyle cevırmesı harıcınde herhangı bır sıkayetı yok.
  • Bu yazılanlar hiç inandırıcı gelmedi ama doğruda olabilir.
  • Bu yazılanlar her marka da olan seyler..Yazan guzel uslup kullanmıs....Opel,peugeot....v.s.Mercedes ini gazetecilerin onunde yakmak isteyenler...Ne beklediginizi bilirseniz TATA indigo yeterli bir arac yolda bırakmadı henuz..Emsallerine gore ic hacim oldukca genis....On takım masrafı cıkarmaz...Yakıt ekonomisinde de lider...Deposunda akrep var adeta....
  • Tata' nın pikap ve çift kabin piakpalrdaki motorları mercedes intercol motordur. 1998 cc olarak kullanılıyor dizel motor. Ama kasaya yetmediği için mazotuda içer. Kuvvetli bir motor ama eğer tatanın 2006 model pikabını kullandık epeyi kurumda eğer taksiside az çekmişse ağabeyisine pek fazla tavsiye edemem. Çok beklentim yok diyorsanda idare eder yani Saygılar..
    quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

tatanin dizel motoru mercedesin diye biliyorum...
  • cimirytos tatayı çok sevmiş herhalde

babamda iş için bana bi tane tata marina alalım dedi de benim bu teklife hiç içim ısınmadı
  • Rover diye biliyorum ben.
    http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haberler/2007/Aralik/18/Haber_305832.aspx

Bende aracı incelemiştim. Turbo dizel olmayanı vardı test için. Bu motorun performansı iyi değildi ama tdi daha iyidir diye tahmin ediyorum. İşçilik sorunları var.Malzeme kalitesi düşük olan bir araç.Ama ne kadar ekmek o kadar köfte ,fiyatının aracıydı. Gerçi şimdi logan dci çıkınca bence fiyatı pahalı bir araca dönüştü.
  • değişik bir diyalog olmuş yukarıdaki yazı.

bu tata jaguarı alacak ama yakında:)

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 29 Aralık 2007; 0:48:37 >
  • bu akşam alacam 2. elini hayırlısıyla
  • İki senelik konuymuş bende okudum sonuna kadar Hayırlısı olsun yeni aracınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoman

6 ay tata indigo SW'la üniye gittim geldim geçen sene arkadaşın arabasıyla araç 2007 modeldi.Tek bişi diyim 97 Corolla onun yanında Mercedes bile değildir,Ferrari'dir.

Hız ve performans olarak mı düşündünüz, yoksa diğer etkilerde var mı? Yani kırılan,bozulan bir parçası falan oldu mu yolda yada buna benzer olumsuzluklar yaşadınız mı acaba ? Söylemek istediğiniz sadece motorun performansı mı? Bilgi yazarsanız iyi olur.
  • Hız ve performans olarak iyi araba.Fakat denildiği gibi kullanılan plastikler 3. sınıf. :S
  • iki yıldır tata indigo sw kullanıyorum. 1- motoru çok iyi, 2- fazla konfor aram, 3- çoğu sıfır arabada olmayan donanımlar mevcut, 4- fiyatına göre fazla bile, 5- yakıt ekonomiktir. 6- arkadaşlar önce bi kullanın aracı bir iki sene gidin gelin sonra ne yazacaksanız yazın lütfen, yorum yazanların çoğu bu arcı hiç kullamamış bile, bende doğan vb. kullanmadım, yada hundai yada bir başkasını, bana görede bunlar kötüdür mü? diyeyim, yapmayın lütfen. bilip bilmeden yazmayın, ayıptır.
  • ne derseniz diyin ama jaguar ve land rover adamların ellerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yarbay

Biz devirli adamlarız motor açalım derken blok çatlatmayalım... .

allahina kurban
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.