Şimdi Ara

Taslak hazırlandı: İkinci el araç alım satımına yeni vergi mi geliyor? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
3
Favori
16.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
136 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devlet: İkinci el piyasasında alım satıma 1000 de 5 vergi geldi.
    2.el satıcıları: Araba fiyatlarını 10-20k arttırıyoruz vergi geldi fırsat bu fırsat!
    Vatandaş: Kulağımın arkasını da vereyim mi?
  • Senkron2 kullanıcısına yanıt
    Mutlaka bir düzenleme yapılacaktır. İnsanların fikirlerini ve zihinlerini değiştirmeleri gerekiyor. Kendilerini yakıyorlar yanında bizler de yanıyoruz.
    Bundan daha kötüsünün olacağını zannetmiyorum.
    Bizler 45 yaşı geçtik , yaşayacağımız 30 sene daha o da meçhul. Bu yüzden değişim şart ve kati suretle olmalı yoksa çocuklarımızın geleceği tehlikede.
  • Oooo ikinci el araç fiyatları yükselecek desene. Çünkü vergiyi alıcıya ödetecekler
  • Bu kadar da olmaz .
  • Belki al sat yapıp piyasayı sisirenlere bir nebze durak olur
  • technician77 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende 34 yaşındayım kendimden çok çocuğumun yiğenlerimin ve Türk halkının günahsız yavruları gelecek nesili için korku dolu senaryolarla yatıp kalkıyorum. Ülkeye insan evladı gibi gelip kendi ülkesinin menfaatini düşünen kim gelir diyorum. 5 dk sonra kimse cevabını kafamda kendim cevaplıyorum. Yıllardır her gelen farklı bir şekilde yemiş ülkeyi. Lanetlimiyiz neyiz anlamadım
  • Çok saçma, vakti zamanında trafikte hareket etmesi için koşul sunduğun tüm vergileri ödenmiş aracımı ( parası benim tarafımdan verilmiş ) satmak istediğimde sana tekrar vergi vermek çooook saçma!!!
    O halde bilgisayarlarımızıda satmayalım onada vergi kesersin...
  • gokhan2 kullanıcısına yanıt
    Bazı haber kaynaklarında, ucuza da satılsa, o günkü kasko değerinin üzerinden vergilendirileceği söyleniyor.

• saimnur S kullanıcısına yanıt
    Üzerine vergisini hesaplayıp ekler olur biter, devlet bunu durdurmak istermi kazanç kapısı oluyorken...
  • Şu zamana kadar alınmaması çok büyük açıktı zaten, neden orayı atlamışlardı ki yani değil mi? Muazzam bir karar
  • Düşene bi tekmede devletten. Kraathane sahibini köy başa vallahi daha iyi yönetir ülkeyi. En azından kendini bi bok zannetmez liyakat getirir işi ehli yapar bu iş bilmezler hem liyakati engelliyo hemde bok g8bi yönetiyorlar beyinsizler sürüsü. Ulan düşürün vergileri millet yatırım yapsın iş kurşun somurmeyin olanı olanı azaltmayı dostmusunuz düşmanmı
  • Lan zaten fiyatlar uçmuş bir de vergi mi vereceğiz ek al satçıları yok etmek için yıllık 2 araba satış imkanı getirin dedik gidip dayamışlar vergiyi.

• Senkron2 kullanıcısına yanıt
    Bu korku hepimizde var ama 20 yıldır bunların ne kadar acımasız olduğunu bütün dünya biliyor.
    Bunun için değişim şart , iyi veya kötü bilemeyiz ama yine diyorum daha kötüsünün olacağını asla düşünmüyorum. Hatta daha demokrat daha laik daha adil daha vicdanlı insanlar gelecektir buna inanıyorum. Çünkü şu an ki devlet yönetimi asla laik ve adil değil. Bunun aksini iddia eden şizofreni hastasıdır , akli dengesi bozuktur. Kimseye söz hakkı vermeyen , konuştuğun anda içeri tıkılma korkusu yaşatan bir hükümet var. Düşünme ve fikir özgürlüğümüzü bile elimizden aldılar. Buna kimsenin hakkı yok. Ayrıca kafalarına göre anayasa değiştirmeyi düşünüyorlar bu kadar ileri gidecekler. Asla izin vermememiz gerekiyor buna.
  • kazığın yanlızca ucu sivridir, bugün binde 5 yarın yüzde 5 olacaktır.

otomobil alırken zaten birsürü vergi veriliyor bir kendimizde 2 tane devlete alıyoruz ama yetmiyor vergisi ödenmiş aracı satarkende vergi vereceğiz.

bizlere müstehak.

halk ağır vergiler altında eziliyordu diye yazacak bu dönemi.

• Şaka gibi ama gerçek. Nalet olası bir döneme denk geldik
  • Para lazım vergi alınacak tabi Yok öyle bedavaya yaşamak!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alırken araba değerinin 2 katı vergi alıyorsun zaten. Yani arabanın vergisi verilmiş.. Bu neyin vergisi. Bakmayın 1000 de 5 yazdığına yarın yükselir o oran. Bunun adı ahlaksızlık. Bugün bunda yarın başka ürünlerde.. Merak etmeyin yakındır. Emeği geçen herkesin Allah belasını versin.
  • Ben neden almiyorlar diye dusunuyordum kanadada %13 vergi veriyoruz 2. El araba alirken... duydugum en sacma seydi, bizden once bulmuslar helal demistim artik bu hizmet memleketimde de var ne mutlu
  • ehueheuehueheu vergisini verip satın aldığın arabanın şimdi bide satarken vergisini istiyorlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.