Şimdi Ara

Tarihi Camiyi Yıkıp Otopark Yaptılar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
5.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Irishman

Ülkeye kurt lazım . Kurt lazım ki dişini gösterebildiğinde koyun çobanı falan tanımasın, aklı bulansın .

Tehdit olmadıkça demokratik halkımız her şart altında Recep Tayyip Erdoğan'ı seçecektir .

Cami işin bahanesi . Otların tek bir türü .
    Tayyip'in karşısına bir sağ lider çıkar. Tayyip'in taht sallanır. Belki yıkılır.

Ama sol görüşten gelen parti ve liderlerin şansı yok. Bu halk sola asla şans vermez onu kesin biliyorum.
  • Treth kullanıcısına yanıt
    Sağ diyince mide öz sıvılarım genzime doluyor . Deme

Ülke zibilyon senedir sağların elinde .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sağ diyince mide öz sıvılarım genzime doluyor . Deme

Ülke zibilyon senedir sağların elinde .
    Dur daha adamlar 18 20 yıldır özgürce yönetmenin tadını çıkarıyor.

Öncesinde sağ hükümetler seçilse bile muktedir olan hep sekülerdi. Kolay değil adamlar kaç yıl sabretti.

Biraz tadını çıkarıp sonra zamanla ( tabi ülkeyi kaybetmemeyi başarabilirlerse ) düzene girerler.
    Ülkeyle saklambaç oynuyorlar resmen . Halk da körebe tarafından gelme .

• quote:

Ülkeyle saklambaç oynuyorlar resmen . Halk da körebe tarafından gelme .
    Ben bu konu hakkında biraz kafa yordum şöyle bir sonuca vardım.

Hatta bunu başka bir konuya da yazmıştım daha önce.

Demokrasi büyük değişikliklere köklü değişikliklere uygun bir yönetim biçimi değil. Köklü değişiklikler yapmak istediğin zaman demokrasi önüne engel çıkarır işi yokuşa sürer kısacası yapmak istediğini özgürce yapamazsın.

Bu sebepten köklü değişiklikler yapılması isteniyorsa demokrasiden otokrasiye geçiş gerekir.

Ülkede yerleşmiş belirli bir yönetim sistemi zamanla yozlaşmaya başladığı zaman ( bu daha çok sistemden değilde halkın kendi yozlaşmasından kaynaklanır aslında yönetici halkın bir yansımasıdır sadece ) halk bundan sıkılıp artık bunun değişmesini ister. Bunu demokrasi ile yapmak pek mümkün olmadığı için ülkenin yönetim sistemini ve onu destekleyeni düşman olarak görmeye başlarlar. Ve bu sisteme karşı olan bir lidere tüm gücü verip onun kurtarıcı olmasını isterler ( sistemi kökten değiştirecek yani )

Bizim ülke de bu zamanında Atatürk ile yaşandı. Bildiğin gibi neredeyse tam destek aldı. Eski sistemi savunanlar haricinde herkesin desteğini aldı Atatürk devriminde. Eski sistemi destekleyenlere ise halk düşman oldu çünkü sistem yozlaşmıştı..

Atatürk'ün vefatından 80 yıl sonra ( 2002 desek 64 yıl sonra aslında ) bu tekrar yüz gösterdi ülkede. Buna da sebep olan 28 şubat oldu. Halkın 28 şubata tepkisi yozlaşmaya verilen tepki oldu. Halk yine isyan edip kendini kurtaracak bir lider arayışına girdi. Eski sistemi savunan kesime karşı düşmanlaştı ve tek bir lidere bütün gücü verip sistemin değişimini istedi.

İşte şu an o geçiş sürecini yaşıyoruz. Tek fark eden bu sefer kurulacak sistem daha baştan batıyor yani çok kısa bir zaman sonra halk yine isyan edip yine değişim isteyecek ve kendini kurtaracak bir lider arayışına girecek.

Benim Türkiye de olan durum için getirdiğim açıklama bu.

Ve açık konuşayım ben seçmene kızmıyorum. Yani adamlar değişim isteyebilir. Çünkü devlet zaten halka hizmet etmek için halkın kendisi var olduğu için var. Doğal olarak halkın kendisine hizmet etmek vermek için oluşturulmuş bir yapı yine halkın beklentileri ve istekleri doğrusunda değiştirilebilir. Ama burada tek sıkıntı bu sefer ki kurtarıcıları yeteri kadar yetenekli değil.

Artık başka sefere...

Şu an 18 yaş altındaki bireylerde ciddi bir Atatürk sistemine dönüş isteği var . AKP'nin sisteminin yel gibi esip geçecek bir sistem olacağını düşünüyorum . Bunlsr gittikten sonra yine Atatürk'ün medeniyet görüşleri hakim olacak ülkeye .

Atatürk sistemi dediğim de bir nevi şüphecilik ya zaten, dogmalardan arınmış her türlü olasılıklı sistemler .. Atatürkçülük diye bir şey de yok aslında .

• quote:

Şu an 18 yaş altındaki bireylerde ciddi bir Atatürk sistemine dönüş isteği var . AKP'nin sisteminin yel gibi esip geçecek bir sistem olacağını düşünüyorum . Bunlsr gittikten sonra yine Atatürk'ün medeniyet görüşleri hakim olacak ülkeye .

Atatürk sistemi dediğim de bir nevi şüphecilik ya zaten, dogmalardan arınmış her türlü olasılıklı sistemler .. Atatürkçülük diye bir şey de yok aslında .
    Bu ülke de eğer laik sistem tüm inançların ve inançsızlıkların eşitliği anlamında kullanılsaydı yani birileri laik sistemin ve Atatürk ardına saklanarak bunları kullanarak haz etmediği muhafazakarı bastırmaya çalışmasaydı.

İnsanlar sadece dindar olduğu için irticacı olarak fişlenmeseydi. Veya sadece dindar oldukları için devlette yer edinmeleri engellenmeseydi. Yani anlayacağın abartılmasaydı. Ayrım düzgün yapılsa söz hakkı tanınsaydı..

Halk tutup mevcut sisteme zaten isyan etmezdi. Çok hata yapıldı. Düşün dindar insanlar laik sisteme nefret duyuyor. Normalde mümkün olamaycak bir şey ama bu ülkede durum bu nasıl bu hale geldi acaba ?

Bizim seküler kesimin seküler Türkler dışındaki her bir varlığı yok sayma alışkanlığından kurtulması lazım. Kürdü PKK nın kucağına itende muhafazakarı paralel devlet kurmaya zorlayan da bu sistem oldu sonucunda.

Yoksa muhafazakar toplum devletin içinde paralel bir yapıya müsade etmezdi. Ben sana Gülen cemaatinin kadrolaşmasının 80 90 yıllarında muhafazakar gençlik içinde neden kabul gördüğünü anlatsam şaşırırsın.

• Vay hain cehapeliler hala cami mi yıkıyorlar.

Pardon ya konuda cehape ye saldırıyoruz diye geldim ama AKP mis.

Kendileri yıkınca Sorun yok. RTE kendi diyor yol yapılacaksa cami falan fark etmez yikarim amma olay cehape ye geldi mi ahir yaptılar cami yıktılar oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayırelsabah

Bu mesaj silindi.
    Bu kur ile ancak fosseptik kanalı yapılır.

• Heryere gerekesiz camii yapıyorlar, restore edilecek camiileri de yıkıyorlar. Tarihe bu denli ilgisiz başka ülke var mıdır merak ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Vay hain cehapeliler hala cami mi yıkıyorlar.

Pardon ya konuda cehape ye saldırıyoruz diye geldim ama AKP mis.

Kendileri yıkınca Sorun yok. RTE kendi diyor yol yapılacaksa cami falan fark etmez yikarim amma olay cehape ye geldi mi ahir yaptılar cami yıktılar oluyor.
    Akp döneminde o kadar çok cami yıkıldı ki tabanını da "chp camileri ahır yaptı" diye diye uyutuyorlar.. Her zamanki taktikleri
  • meco M kullanıcısına yanıt
    Bir kitle var haber okuyorsun AKP li bilmemne belediyesi yol çalismasi için yüz yıllık camiyi yıktı.
    Adam diyor medeniyet gelecek zaten eski daha yenilerini yapıyor hokumet.
    Başka haber okuyorsun filanca yazar yazmış cehape ülkenin başına beladir. Hemen atlıyorlar zaten camiyi ahir yaptılar yiktirlar.
    Bu perhiz bu ne lahana tursusu. Kendi adami yıkınca normal onlara muhalif olanlar ne yapsa suç.
    Adam kendi dilinde ezan dinlemiş diye kızıyor şahane kafa. Ama cami de bağış toplarken kendi dilinde söyleyince kizmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 16 Eylül 2018; 10:9:26 >
  • İzmitte oturuyorum haftanın neredeyse 3 günü oradan geçiyorum, dopru restorasyon yapılıyordu ancak "TARİHİ" bir cami olduğunu bilmiyordum, hiç tarihi bir camiye benzemiyordu, bir çok kez namaz kıldım içerisinde. Ayrıca o otoparkın hemen bitişiğine prefabrik mescid yaptılar ayrıca cami için yardım toplama kutusu vs. yaptılar. Yani arkadaşlar olan olmuş cami zaten tarihi bir cami görüntüsü vermiyordu(bu onların suçu veya değil, yanlış anlaşılmasın yapılanı savunmuyorum) ama o bölge için ayrı bir yeri vardı, bari dua edelim de o çınarı kesmesinler. Ayrıca izmit merkezde bulunan yeni cuma camii de restorasyon altında umarım o caminin sonu böyle olmaz. Çünkü cami tam bir tarihi cami, o kuşların cıvıltısının altında, çınarın gölgesinde namaz kılmak gerçekten bambaşka. Bakalım zaman neler gösterecek.

Konu sahibi arkadaşım ilk mesaja ekleyebilirsen iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şeyh-i Ekber İBN-İ ARABİ -- 16 Eylül 2018; 10:22:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Saçmalıyorsun. Camiyi yıkıp yerine bir şey yapsalar seni anlarım ama camiyi yıkıp yine cami yapıyorlar neyin derdindesin ki?

O etrafta gördüğün camiler Allah tarafından " ol " diyerek oldurulmadı. Yine Ahmet Mehmet kendi arasında vakıf kurup yine inşaatçı ustası kemal Mehmet vs. bir araya gelerek harçla tuğlayla vs yaptılar camiyi.

Sanki doğa kendinden var etti de adamlar yıktı gibi davranıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Diğer isimleri büyük yazıp Kemal'i küçük yazması Normal bir duygudurum değil bu, kendi düşüncelerinin 10da 1i kadar bir laf da türbanlı veya dinci insanlara söylendiğinde hemen mazlum rolüne geçer. Treth yaşın olmuş bilmem kaç uğraştığın şeylere bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Peanuts

Diğer isimleri büyük yazıp Kemal'i küçük yazması Normal bir duygudurum değil bu, kendi düşüncelerinin 10da 1i kadar bir laf da türbanlı veya dinci insanlara söylendiğinde hemen mazlum rolüne geçer. Treth yaşın olmuş bilmem kaç uğraştığın şeylere bak.

Alıntıları Göster
    Yok artık cidden orada art niyeti mi arıyorsun.

Başka konularda tüm Atatürk leri büyük harfle yazıyorum o zaman o nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 16 Eylül 2018; 10:31:48 >

Postlarınızı okudum ve bilginizin olmadığı konularda zikrinizin olduğunu gördüm. Menderes yıkımlarından bihabersiniz, bir-iki cami diyorsunuz. Yıkılan onlarca-yüzlerce tarihi eser var. Henri Proust’un kesinlikle başka amaçlara hizmet edecek akıl dışı planlarına Menderes el-ayak olmuş ve yıkımları gerçekleştirmiştir.

Diğer bir postta yıkılan caminin yerine başka bir şey değil yine cami yapılacak yazmışsınız ama Menderes yıkımlarının hepsinin yerine yol yapıldı, üzerinden yol geçen kaç hanım sultan kaç şehzade kaç önemli şahsiyet oldu bi araştırın sonra zikrinizi dinleyelim.

• Ulus da da tam tersi var. Kocaman iller Bankası binasını yıkıp cami yaptırlar. Maksat rant

• quote:

Orijinalden alıntı: Muqarnas

Postlarınızı okudum ve bilginizin olmadığı konularda zikrinizin olduğunu gördüm. Menderes yıkımlarından bihabersiniz, bir-iki cami diyorsunuz. Yıkılan onlarca-yüzlerce tarihi eser var. Henri Proust’un kesinlikle başka amaçlara hizmet edecek akıl dışı planlarına Menderes el-ayak olmuş ve yıkımları gerçekleştirmiştir.

Diğer bir postta yıkılan caminin yerine başka bir şey değil yine cami yapılacak yazmışsınız ama Menderes yıkımlarının hepsinin yerine yol yapıldı, üzerinden yol geçen kaç hanım sultan kaç şehzade kaç önemli şahsiyet oldu bi araştırın sonra zikrinizi dinleyelim.
    Haklısın. Daha önce okuduğum bir yazıda Vatan caddesinin yapımında yıkılan 3 camiden bahsediliyordu bir kaç tanede yıkıntı halinde eserden söz edilmişti.

Direk o zamandan kalan bilgi ile cevapladım mesajı fakat tekrar araştırınca o kadarı ile kalmadığını beyazıt aksaray tophane taksim tarafına doğruda yıkımın devam ettiğini ve sadece 74 cami değil binlerce evde istimlak edilmiş.

Zaten yargılanmasının sebeplerinden biride bu olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-078AFC984

Bu mesaj silindi.
    Herşeye maddi kazanç olarak bakan biri, insanlarla ilişkilerinede maddi kazanç olarak bakiyordur!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.