Şimdi Ara

Mide ağrısından kutarın beni!!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
29.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 19 yaşındayım 15 yaşından beri midem ağrıyor şişkinlik veya gaz değil sebebi doktora gittim ülser,reflü filan dedi. Gerekli kan tahlilleri yaptırıldı ve film çektirildi stres diyor ama yazın tatildeyken bile ağrıyor yazın stres olurmuki hemde tatilde. Rahatıma bakıp geziyorum sonuçta. Bisürü ilaç kulandım en etkili olanı FAMODİN (FAMOSER) Ancak yeni öğrendim bu ilacı uzun vadeli kullanmak böbrek yetmezliğine yol açıyomuş reçetesinde yazıyo. Bi ağrımaya başladımı bu ilacı kullanmaya başladıktan 10 gün sonra ağrısı geçiyor. Ne yapmam lazım bildiğiniz bişey var mı malum bu devirde herkesin midesi ağrıyor ama herkesin ki geçiyor benimki geçmek bilmiyor.

Denediğiniz bildiğiniz bi yöntem var mı nolur yazın Allah düşmanımın başına vermesin bu mide ağrısını. Çeken bilir.!!!

şimdiden saolun.

• kızartma gibi yiyeceklerden ve asitli içeceklerden uzak durman gerekiyor. bunlar kesinlikle mide ağrısı için bire bir. ben pantpas kullanıyorum iyi geliyor.
  • Yapacağın şey tekrar doktora gitmek. Burda hiç kimse yardım edemez sana.
  • Hocam çok doktora gittim verilen ilaçlar hep unutkanlık yaptı ağır geldi. Zaten kızartma ve asitli içecekleri özellikle tüketmiyorum yeterki geçsin şu kaç senedir ağrıyo ben böyle iş görmedim ya. Şu pantpas nedir? İlaç mı?

Düzeltme: Tamam hocam ilaçmış ama sanırım bu ilaçta uzun vadeli değil. Ben kesin çözüm arıyorum ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .brian. -- 21 Nisan 2010; 22:47:23 >
  • Önce tekrar muayene olup hastalığının ne olduğunu öğrenmen lazım. Bir üst basamağa git , üniverste hastanesine git , şikayetlerini güzelce anlat . Burada birinin sana şunu iç bunu ye demesiyle iyileşmeyi umma bence.
  • nefesin kokuyormu?
    baya bi kıvrandırıyormu seni?
    mide hapları geçici olarak ağrını geçirir ama çözüm değildir.
    öncelikle eğer bu gibi şikayetin varsa. midende mikrop üremeye başlamış demektir..
    gasro bölümüne git sana nefes testi yaptırt
    dediğim gibi mikrop üremeye başlamış ise antibiyotik tedavin başlatılır 2 haftada bir kontrole gidilir.. erken müdahale ile yırtmış olursun..
    Şimdiden geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizimdenizci

nefesin kokuyormu?
    baya bi kıvrandırıyormu seni?
    mide hapları geçici olarak ağrını geçirir ama çözüm değildir.
    öncelikle eğer bu gibi şikayetin varsa. midende mikrop üremeye başlamış demektir..
    gasro bölümüne git sana nefes testi yaptırt
    dediğim gibi mikrop üremeye başlamış ise antibiyotik tedavin başlatılır 2 haftada bir kontrole gidilir.. erken müdahale ile yırtmış olursun..
    Şimdiden geçmiş olsun.

ağzım kokmuyır ama fena kıvrandırıyor. Önerini dikkate alıcam saol.
  • benim yasım 30
    bende yaklasık 18 yasından beri cekiyordum
    ama soda icince rahatlıyordum
    özel hastaneye gittim en sonunda endoskopiyi yutamadım cok zor oldu
    fakat mide filmi cektirdim baya detaylıydı
    sonra doktor gaviscon-panto -ismini hatırlayamadıgım bi ilac daha verdi
    bi doktor arkadasıma sordum 3 ay pantoya devam et dedi gece 2 gibi ac karna günde 1 tane atıyorum
    ALLAH doktordan razı olsun inanınki cok mutlu ve rahatım umarım yardımcı olmusumdur
  • quote:

Orijinalden alıntı: canturk_22

benim yasım 30
    bende yaklasık 18 yasından beri cekiyordum
    ama soda icince rahatlıyordum
    özel hastaneye gittim en sonunda endoskopiyi yutamadım cok zor oldu
    fakat mide filmi cektirdim baya detaylıydı
    sonra doktor gaviscon-panto -ismini hatırlayamadıgım bi ilac daha verdi
    bi doktor arkadasıma sordum 3 ay pantoya devam et dedi gece 2 gibi ac karna günde 1 tane atıyorum
    ALLAH doktordan razı olsun inanınki cok mutlu ve rahatım umarım yardımcı olmusumdur

En yakın zamanda bende bi doktora gidip detaylı film çektiricem bakalım nolucak. Öneriler için saol.
  • Bende de var acıdan kıvranıyorum resmen doktor gaz diyor ama inanmıyorum açıkcası.benimki 1.5 ayda falan bir tutuyor 6-7 saat aralıksız ağrı yapıyor ve istifra ediyorum çok ayrıntılı bir filmde ben mi çektirsem ki.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.