Şimdi Ara

Tanrının tanrısı (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
709
Cevap
9
Favori
9.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: choyrn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Afrikalı çocuklar seninle aynı fikirde değil.. Bilim derken müslüman ülkelerin yaptığı çığır açan bir buluş gösterir misin? Petrol varken bazı kodamanlar aç halk ise hep fakir olacak.

İslamın doğduğu ülkeyi bir incele.. Eşcinsellik çığırından çıkmış aslında, kadınlar erkekleri birbirine öcü gibi yetiştirmekten..

hangi ülkeymiş bu eşcinselliğin çığrından çıktığı müslüman ülke ?

Arabistanda prensler eşcinsel ama nedense şeriatın hükmü onlara uygulanmıyor.Bu şeriat sadece halk için mi var?

ilk defa duyuyorum kimmiş bu eşcinseller ?
    yahu prensler (haşa) ilah mı ? , birkaç kişi ile nasıl çığrından çıkmış oluyor ?
    benim bildiğim tam tersi bir durum var ,çoğunun 4 tane eşi var :)

4 tane eşleri var bravo suudi arabistan. Eşcinsellik yok 4 eş var alkış vuhuu. Allah'ın olduğunu kanıtlamaya çalışırken suudi arabistanı da savunun. Ne de olsa şeriat. Bir de şuraya nereden geldiği bilinmeyen bir emoji

bilerek mi yapıyorsun anlayamadım ?
    Arabistan'ı nerede övdüm ?
    ayrıca eşcinsellik ile birden fazla evliliği nasıl kıyaslıyorsun anlamak mümkün değil

Cümlelerini okuyunca anlaşılıyor. Eşcinselliği çığrından çıkmak gibi bir şey olarak söylemişsin. Tam tersi çığrından çıkmamak olduğuna göre bunu da çoğul evlilik için demişsin. Yani sana göre bu bir normal durum ve savunma aracı olarak kullanmışsın. Eşcinselliğe karşı çoğul evliliği göstermişsin. Bizzat sen yapmışsın bunu ve gelmiş üç maymunu oynamışsın. Eşcinselliği de sana anlatmak istemiyorum zira ilk önce insanlığı anlatmam gerekli. Uzun iş yani.

eşcinselliği çığrından çıkma olayını ben söylemedim ,başka bir üye müslüman ülkelerde çok fazla olduğunu belirtmek için o sözü kullandı ,ben cevap olarak söyledim

ayrıca eşcinsellik ile çok eşliliği aynı gibi görmek nasıl bir durum ?
    bir tanesinde bir erkeğin birden fazla kadın ile evlenmesi durumu var
    diğer tarafta erkeklerin erkeklerle cinsel ilişkiye girmesi durumu var

hadi çok eşliliği kabul etmedin diyelim (olabilir)
    ama sapıklığı da aynı gibi göstereceksen hiç konuşmayalım

ayrıca eminim ki birden fazla evlilik şartlarını da bilmiyorsunuz ,siz zannediyorsunuz ki 4 kadını yatağa atıp toplu ilişki olacak gibi algılıyorsunuz
    ki birden fazla evlilik şartı da yok ,hatta bir olan sizin için daha hayırlıdır diye bildirilmiş

• Madem ateistlerin allaha inanmadığını söylüyorsun neden bu kadar kafaya takıyorsun? Zaten onlar haksız değil mi, bırak yansınlar. Kainatın yaratıcısı bana küfür edecek, sizde onu savunacaksınız ve ben birşeyler söyleyince bana niye hakaret ediyorsun diyeceksin. :D :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayato Kirishima

sen dahi emek verdiğin konularda hesap sorarsın değil mi ? Tanrı benim gibi mi düşünüyor da benden emeğinin karşılığını istiyor. Bende tanrıya inanıyorum ama benim tanrım böyle basitçe şeyler ile uğraşacak bir tanrı değil.

sen dahi deyince ikinizde aynısınız mı demek oluyor ?
    aksine beyin fırtınası yapasın diye öyle bir örnek veriyorum ,üstelik sözü tekrarla "sen dahi" ,yani bir şey yaratmadığın ,sadece sana bahşedilen bir ilim sayesinde bunu yapsan dahi anlamında söylediğimi anladığına eminim ama bir açık yakaladım gibi göstermek hoşuna gitmiş :)
  • Burada açık yakalama falan yok. Senin yaptığın bir insan davranışıyla bir tanrıyı kıyaslamak. En azından ben öyle anladım.
  • quote:

Madem ateistlerin allaha inanmadığını söylüyorsun neden bu kadar kafaya takıyorsun? Zaten onlar haksız değil mi, bırak yansınlar. Kainatın yaratıcısı bana küfür edecek, sizde onu savunacaksınız ve ben birşeyler söyleyince bana niye hakaret ediyorsun diyeceksin. :D :D

aksine ben ateistlerin Allah'a inandıklarını ama birilerine kızıp ,hayatta birilerinden gördükleri kötülükler nedeniyle bu yola baş vurduklarını düşünüyorum (aslında böyle olduğunu biliyorum)

sen kendini yaratıcı gibi görüyorsan buyur sende bana bir şeyler söyle ama önce yarat ,daha iyisini getir
  • quote:

Burada açık yakalama falan yok. Senin yaptığın bir insan davranışıyla bir tanrıyı kıyaslamak. En azından ben öyle anladım.

sen bile
    kelimesinde ne anlatılır ?
    aynısın mı demek istenir ?
  • Siz zannediyorsunuz ki... Ben niye böyle bir şey zannedeyim. Ayrı ayrı yatsa da farklı bir şey olacağını zannetmiyorum. Sonuçta gene 4 kişiylede ilişkisini onlara söyleyerekten devam ettiriyor. Kimsenin poligami olmasına bir şey diyemem, olabilir. Ama dünya nüfusunun kadın erkek sayısına bakarak poligaminin yanlış olduğu öngörülebilir. Mesela 1 köyde evlenecek 4 erkek 4 kadın varsa bu kadınlar gidip 1 erkekle evlenirse... Her neyse 1 erkekte 4 kadına aşık olabiliyorsa bir şey diyemeyiz fakat ya diğer 3 erkek?

Eşcinselliği anlayamayacağını tahmin etmiştim. İçinde cinsellik deyince de aklına ilk cinselliğin gelmesi de şaşırtmadı(özellikle erkek diye belirtmişsin bir de sanki malum cinsellik biçimi sadece erkekler arasında oluyor) Siz zannediyorsunuzkilere girmeyeceğim hiç. Bunun yerinin burası olduğunu düşünmüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    konuya atılan mesajları okuma gereği dahi duymadan direk cevap verirseniz biz daha çok uğraşırız

bizim bahsettiğimiz eşcinsellik erkekler arasında olandı (Arabistan prensinin eşcinsel olması konu)
    bakın ne diyorum Allah mutlaka 4 kadınla evlenin diye emretmiyor , çok ağır şartlar öne sürüyor ve bunu kabul edenler için izin veriliyor
    ve ayetin sonunda "sizler eşitliği sağlayamazsınız,o nedenle sizin için hayırlı olanı birdir" diye ekliyor
    buradaki amaç zinaya engel olmak ,yoksa laf olsun diye bildirilmiş değil
    günümüzde bir sürü erkek dost tutuyor eşinin haberi bile olmuyor ,gizli saklı olsa daha mı iyi yani ?
  • quote:

ben sana araklamışsın desem dahi hakarettir ,hele ki inanan insanların peygamberi hakkında bu tarz konuşulmayacağını çok iyi bildiğin halde milleti tahrik etmek için böyle davrandığın belli oluyor

inanmıyorsan ben inanmıyorum der geçersin ,illa hakaret etmen gerekmez

bir defa müslümanlıkta evlat edinme dahi yoktur ,haramdır
    asıl sen oku ,ben okuduklarımın sayısını unuttum
    ben sünni olduğumu ne zaman söyledim ?

Müslümanlıkta evlat edinme yoksa evlatlıkla evlenmek nasıl caiz oluyor?Müslümanlıkta evlat edinme gayet vardır ve evlatlıkla evlenmek caizdir.
    Evlatlığın eşiyle evlenmek sünnettir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi choyrn -- 4 Ocak 2016; 2:49:26 >

• quote:

ben sana araklamışsın desem dahi hakarettir ,hele ki inanan insanların peygamberi hakkında bu tarz konuşulmayacağını çok iyi bildiğin halde milleti tahrik etmek için böyle davrandığın belli oluyor

inanmıyorsan ben inanmıyorum der geçersin ,illa hakaret etmen gerekmez

bir defa müslümanlıkta evlat edinme dahi yoktur ,haramdır
    asıl sen oku ,ben okuduklarımın sayısını unuttum
    ben sünni olduğumu ne zaman söyledim ?

Ne oldu ayeti görünce dilini mi yuttun..
    İslamda oğulları ile ilişkisi kesilmiş olan kadınların oğullarının babasıyla evlenememe yasağı bu ayetle kaldırılmıştır..Zeyd muhammedin neyi oluyordu acaba.Gitte bir kaç islami sitede tanımlamalara bak..Peygamberin evlat ediniyor bu ise islamda haramdır diyor..Neyin kafasını yaşıyorsunuz siz..
    Gelelim iki yüzlülüğüne.Siz önceki sayfalarda çıkıp incil için değiştirildi deme hakkını kendinizde buluyorsunuz.Bu incile inananlar için hakaret değil mi..Yani ben arakladı dersem hakaret siz incil değiştirildi,insanlar kafasına göre yazdı dediğinizde hakaret yok..Dedim ya komedisiniz..

• Konuya atılan mesajları okumadığımı kesin olarak söylüyorsan ya kanıtın olması lazım ya da peygamber. Cinsel ilişkiyi kategorize ettiğiniz için onu söyledim. Çünkü tek çeşit yok. Mesela oralda bir ilişki çeşitidir. Burası yeri değil diye söylemek istemiyordum ama olsun.

Gizli tutsa kandırmış olur. Ama söylerse de büyük ihtimal eşini kaybeder. Siz de demişsiniz zor durumda yapılır diye. Ama verdiğiniz örnek keyfiyetten birliktelik yaşayan bir örnek. Sırf bir eşinin olması onun başka başka kadınlarla ilişkiye götürme isteği onu zinaya sürükler mi sizce? Ya eşini sevmiyordur boşanmalıdır ya da hangisini çok seviyorsa onla evlensin madem. Tabii kolaysa

• Mr. Wayne kullanıcısına yanıt
    ayet nerde ?
    önce ayeti getir sonra gerekirse dilimi yutarım ama bulamazsan sen dilini tutacak mısın :)
    bunların hiçbirini ben söylemiyor ,hepsi kitapta yazanlar
    ama hiç değilse ben o sözleri diğer arkadaşın söylediğine dikkat etmemişim desen çok daha doğrusu olacaktı :)
    dediğim gibi bu kanunları ben yazmıyorum ,yaratıcı bir mahsur görmüş ki buna hükmetmiş
    ama mantıklı düşünüce de doğru olduğu ortaya çıkıyor
    bizim ülkemizde resmi olarak çok eşlilik olmadığı için olamaz gibi geliyor ama Arabistan da çok sayıda çok evli insan var ve ben yakındıklarını duymadım (gerçi bu konu beni aşıyor)
    hatta tanıdığım bir aile var (bu ülkede) çocuğu olmadığı için eşinin başka birisiyle evlenmesini kendisi istedi
    o kadından çocuğu oldu ama biraz pişman da oldu ,ilk eşine haksızlık yaptığını düşünüyor olabilir
    dediğim gibi bu işler hadi yapalım deyince bitmiyor ,bir sürü inceliği var
  • Mr. Wayne kullanıcısına yanıt
    hacı bi sorularıma bakıver be..

bi zahmet hadi..

ayrıca islamda akrabalık ya kan yada süt ile olur bunun dışındaki bağlar akrabalık yakınlık sağlamaz...
  • choyrn kullanıcısına yanıt
    bayındır görüp görebileceğiniz en ahmak tiplerden biridir..

evlatlıkla evlenmekde caizdir..

sünnetdir denemez zira peygamberin her uygulaması sünnet kapsamında değerlendirlemez..mesela teheccüd namazı ona farzdı bizlere değil yani teheccüd namazını her gece kılardı
  • Sırf çocuk için evlenmiş. Bence bu durumda ilk karısını boşamalıydı.

Peki ya bir kadın çok evlilik yapmak isterse? Bu olmaz işte. Kadın doğuran bir kişi olduğu için hoş karşılanmaz. Ama erkeğe gelince evlensin. Adaletsizlik olduğu için bile karşı çıkınabilir. Erkek aşık oluyorsa kadın da aşık oluyor. Çok evlilik sırf çocuk veya mantık gibi şeylerden olmuyor sonuçta. Mesela bir erkek kısır olsa karısının başka bir adamdan en azından çocuğu olsun demesi gibi bir şey sizin dediğiniz. Soy babadan devam ediyor zihniyeti ya sonuçta ama doğuran kadın. Gerçi ben iki durumu da desteklemiyorum ama sadece erkek için bu durum varken kadın için olmaması saçma geliyor.

fikir benim olsa ben tek eş olmasından yanayım ama Tanrı izin verince ona karışamam

anlattığım olayda erkek değil ,kadın istediği için gerçekleşti o nedenle boşanma olamazdı
    kadının birden fazla kişiyle aynı anda evli olmasına izin verilmiyor ,çünkü doğan çocuk kimdendir gibi konularda sıkıntı olacağı için
    efendim dna testi yapılır falan demeyin ,çünkü bundan yıllar öncesi öyle bir test bilinmiyordu ,ayrıca dna testleri % 100 sonuç bildirmez % bilmem kaç şuna ait şeklinde sonuç bildirildiği için kafalardaki soru bitmez ,birde kadının yapısı ile erkeğin yapısı çok farklı ,bir erkek her gülene gönül verebilir ama kadınlar öyle değildir (istisnalar hariç)
    işin gerçeği ben kadın olmadığım için tam bilemiyorum ama zannedersem onlarda birden fazla sevgi olmuyor (aynı anda)
    çoğu erkek karısı ölünce 2. olarak başkasıyla evlenir ama çoğu kadın bir daha evlenmez

• Ben bizzat tanıyorum 2 erkeğe aşık olan bir kızı. Erkekler daha ayran gönüllü olduğunu söylüyorsunuz ama bu kime göre neye göre tartışılır.

Bu arada eskiden dna testi olmayabilir. Ama kuran eğer evrensel bir mesaj ve kıyamete kadar gönderilen bir kitapsa bu bilinerek gönderinilebilirdi. Çocuğun babasından doğacak bir sıkıntıdan bahsediliyorsa eğer tabii. Çünkü böyle bir sıkıntı olabilemez. Ona bakarsanız erkeğin eşinin gidip başka kişilerle yatıp çocuk yattığını da bilemezsiniz. Bu da bir sıkıntı. Sonuçta işin aslını öğrenmek için tek geçerli şey dna testi.

istisnalar kaideyi bozmaz :)
    2 kız/kadın böyleyse % 98 değildir ama erkeklerde bu oran % 80 leri bulduğuna iddiaya varım
    Kuran evrensel olduğu için dna vs. den bahsetmez ,direk yasaklanmıştır
    yapmayın şimdi tek eşle evli olan bir kadının bir başkasından hamile kalma ihtimali ile (zaten buna zina deniyor) birden fazla erkekle evli olan bir kadının hamile kalması durumunu kıyaslamak bile mümkün değildir , bir kısırlık durumu olmadığı müddetçe her ikisinden de hamile kalabileceği kesin ve hangisinden olduğunu kati bilmek mümkün değil
    dna testinde % 60 çıkarsa geriye kalan % 40 hep acaba sorusunu getirir

ha birde aşık olmak ile yatağı paylaşmak aynı değildir ,bizim bahsettiğimiz durum cinsel ilişki ,acaba o dediğiniz kızlar aşık olmasına rağmen her ikisiyle de cinsel ilişkiye girer mi ,bunu bilmek önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 4 Ocak 2016; 4:22:30 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.