Şimdi Ara

Tanrının tanrısı (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
710
Cevap
9
Favori
9.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dine saygı falan göstermek zorunda değilim.Madem o kadar çok kuran biliyorsun kuranda kafirlere edilen hakaretleri de biliyorsundur zaten. Bize akılsız, kalpleri mühürlü,aşağılık maymunlar ve saymadıgım daha çok şey söylüyor, yani benim yaptığım onun yaptığının yanında sönük kalır. Önce bi kendi kitabını oku ondan sonra gel. Burada bana istediğini diyebilirsin alınmam gücenmem yeter ki mantıklı olsun :) Zira kitabını savunduğuna göre onunla aynı fikirdesin demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soren Kierkegaard -- 4 Ocak 2016; 0:56:36 >
  • hocam bir birinize saygızızlık yapmayın gerek yok fikirleriniz bir değil diye dalga geçmek manasız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anarşist69

kanka senin ile ciddi herhangi bir şeyi tartışmam ..ama eğlence makara yani gayri ciddi şeylerde laflarız sorun diil..

evet fikri yine değişmiş..yanar döner tavır sergilemekte tutarlı olmaktan çok uzak ilginç bi tip işte bu yüzden ciddiye almıyorum..ne onu neden onun takipçilerini..

Güzel kardeşim Hawkingin fikirleri aynı diyorum sana.

Trollüyor musun napıyorsun la

• Lews Therin Telamon kullanıcısına yanıt
    cevabımı editledim amma sende editlemişsin..

videoyu izleyip link atman benden farkın olmadığını gösteriyor seni kurnaz... olur öyle yanlış anlamalar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anarşist69

cevabımı editledim amma sende editlemişsin..

videoyu izleyip link atman benden farkın olmadığını gösteriyor seni kurnaz... olur öyle yanlış anlamalar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

quote:

Orijinalden alıntı: choyrn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Afrikalı çocuklar seninle aynı fikirde değil.. Bilim derken müslüman ülkelerin yaptığı çığır açan bir buluş gösterir misin? Petrol varken bazı kodamanlar aç halk ise hep fakir olacak.

İslamın doğduğu ülkeyi bir incele.. Eşcinsellik çığırından çıkmış aslında, kadınlar erkekleri birbirine öcü gibi yetiştirmekten..

hangi ülkeymiş bu eşcinselliğin çığrından çıktığı müslüman ülke ?

Arabistanda prensler eşcinsel ama nedense şeriatın hükmü onlara uygulanmıyor.Bu şeriat sadece halk için mi var?

ilk defa duyuyorum kimmiş bu eşcinseller ?
    yahu prensler (haşa) ilah mı ? , birkaç kişi ile nasıl çığrından çıkmış oluyor ?
    benim bildiğim tam tersi bir durum var ,çoğunun 4 tane eşi var :)

4 tane eşleri var bravo suudi arabistan. Eşcinsellik yok 4 eş var alkış vuhuu. Allah'ın olduğunu kanıtlamaya çalışırken suudi arabistanı da savunun. Ne de olsa şeriat. Bir de şuraya nereden geldiği bilinmeyen bir emoji

• Butun insanlar, Allah in kuludur.. Allah in bahsettigi o kisiler malum sahislardir.

Kafir nedemektir?
    "Kafir kelime anlamıyla örten demektir."

Musrik:
    "Allah' a ortak kosan demektir."

Munafik:
    "Iman ettigini soyleyipte, iman etmeyen yalancilardir."

Yukaridaki tanimlardan hangisi sana uyuyorda ustune alindin?

Anladigim kadariyla, sen kafir degilsin. Musrik de degilsin. Munafikta degilsin.. Sen, gayri muslim sen eger, o zaman gayri muslimlerle ilgili ayetlere bakman lazim..

Peygamber efendimiz o donem kufre karsi, islami engellemeye calisanlara karsi mucadele etmistir... Kafirler iste onlardir..
    Bugun, islami enellemek isteyen herkesde kafirdir. Isledikleri bu suclar ve fiiler yuzunden bu yakistirmalar yapilmaktadir.

Musluman, kimsenin dinine, inancina karismaz... "Senin dinin sana, benim dinim bana " der..
    Ateistler veya digerleride bunu soylese ve herkes buna uysa; hicbir sorun kalmaz.

Kuran da Allah soyle diyor: Aklini kullanmayanlarin uzerine pislik yagdiririm.. Bu kisiler muslumanlarda olabilir, gayri muslimlerde...
    Allah suc islemeyeni neden itham etsin, cezalandirsin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmudhudavendi -- 4 Ocak 2016; 1:14:19 >

• mahmudhudavendi kullanıcısına yanıt
    Kafir: Müslüman olmayanlara bu isim "İslam inancının getirdiği gerçekleri gizledikleri veya inkar ettikleri″ düşünülerek verilmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

quote:

quote:

quote:

quote:

Afrikalı çocuklar seninle aynı fikirde değil.. Bilim derken müslüman ülkelerin yaptığı çığır açan bir buluş gösterir misin? Petrol varken bazı kodamanlar aç halk ise hep fakir olacak.

İslamın doğduğu ülkeyi bir incele.. Eşcinsellik çığırından çıkmış aslında, kadınlar erkekleri birbirine öcü gibi yetiştirmekten..

Arabistanda prensler eşcinsel ama nedense şeriatın hükmü onlara uygulanmıyor.Bu şeriat sadece halk için mi var?

yahu prensler (haşa) ilah mı ? , birkaç kişi ile nasıl çığrından çıkmış oluyor ?

4 tane eşleri var bravo suudi arabistan. Eşcinsellik yok 4 eş var alkış vuhuu. Allah'ın olduğunu kanıtlamaya çalışırken suudi arabistanı da savunun. Ne de olsa şeriat. Bir de şuraya nereden geldiği bilinmeyen bir emoji

bilerek mi yapıyorsun anlayamadım ?
    Arabistan'ı nerede övdüm ?
    ayrıca eşcinsellik ile birden fazla evliliği nasıl kıyaslıyorsun anlamak mümkün değil

• Sana Kuran dan cevap veriyorum... Baskalarinin yorumlarini birakalim..

Kâfirler; sapık, fasık, kibirli, mücrim, şerli, bozguncu, zalim (Âl-i İmran, 3/90; Nur, 24/55; Ahkâf, 46/20; Casiye, 45/31; Enfal, 8/55; Nahl, 16/88; Bakara, 2/254.) hakkı batıl ile yok etmek için mücadele veren (Kehf, 18/56.), dünyayı ahirete tercih eden, (Nahl, 16/107.), Allah'a yalan isnat eden, peygamber, ayetler ve müminler ile alay eden, dinlerini oyun ve eğlence yerine koyan, Kur'an'a büyü, eskilerin masalı, yalan ve uydurma diyen, hakkı yalanlayan ve batıla uyan (Maide, 5/103; Yunus, 10/105; A'raf, 7/51; Yunus, 10/2; En'am, 6/25; Furkan, 25/4-5; İnşikâk, 84/22; Muhammed, 47/3.) kimselerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmudhudavendi

Degistirelen Tevrat ve incili, nasil, Kuran la bir tutarsiniz?
    Hepiniz akilli gecinen insanlarsiniz..
    Tevrat ve incil, vahiy youlyla degil tamamen rivayet ve anilar uzerine yazilmistir..

Kuran ayetleri inerken, Hz.Muhammed (s.a.v) bu ayetleri kendine saklamiyordu. Hemen muslumanlara ilan ediyordu. Zaten pek cok ayetde muslumanlara soru - cevap olarak inmistir.. Bu cevaplari alan muslumanlar veya ayetleri dinleyenler.. Kitap haline getirilmis Kuran i gorunce aradaki celiksi ve farkliliklara tepki gostermeyecekmiydi?

Tamam, inanmiyorsunuz Allah a.. Fakat en azindan surada tartisirken, ciddi birseyler ileri surun.. Laf olsun diye konusmayin.

yani tevrat ve incil peygamberlere vahiyle inmedi mi diyorsunuz?

onlarda her onune gelenin birseyler uydurmamasi icin incil bilenler toplantiya cagirarak bir kitap yazdilar. onlarda da vahiyleri ezberlemisler, yaymislar vardi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 3 Ocak 2016; 18:17:04 >

Buradan çıkarmamız gereken sonuç?
  • Ben sana bir saldirida bulunursam, mesela sert bir tokat atarsam veya kufur edersem.. Bana karsilik vermek hakkindir degilmi? Yada en azindan beni kotu, ahlaksiz, vahsi biri olarak siniflandirman..
    durduk yere saldiran birisine normal bir insan gozuyle bakamayiz.
    Olay da bu zaten canım dostum. Koskoca tanrı işi gücü yok kendi yarattığı mahluka hakaretler edecek sence bu mantıklı mı ? (Tanrı kavramını düşün ondan sonra cevap ver) Kendi ağzınla diyorsun "insan" yani muhammed yazdıysa böyle yazmakta haklı birşey diyemem :)
  • en çok tuhafıma giden ise bizim ilahi bir kitapta olanları anlatmamıza rağmen ,karşımızdakilerin sanki o hükümleri biz vermişiz gibi bize hakaret etmeleri ?
    ha çılgın gibi savundukları ise hep yokluk ,yani din yok ,kitap yok ,Tanrı yok vs.vs.

yahu yoksa niye bu kadar sinirleniyorsunuz
    varsayalım yok ,peki bu durumda biz ne kaybedeceğiz ?
    sadece kendimize bir şeyleri yasak ettiğimiz için onlardan mahrum olacağız ,birde boşuna ibadet etmiş olacağız

yani bizi bu kadar düşünmeyin :)
    biz içmedik diye yada zina yapmadık diye bir şey kaybettiğimize inanmıyoruz
    hani gerçek anlamda ilmen ispatlanmaya çalışılsa ona da razıyız ama gelen giden "Tanrı varsa beni yakmaktan zevk mi alacak ,bana niye sormuyor ,çok eşlilik ,cennet cehennem ,Huri " gibi konuları temcid plavı gibi evirip çevirip getiriyorlar
    ama dikkat ederseniz sözlerinde bize iyi gelecek hiçbir şey yok

madem bizi bu kadar çok düşünüyorsunuz o zaman söyleyin mesela şimdiki yaşadıklarımıza neleri ilave edelim ,zinaya mı başlayalım ,içkiye mi ,nasılsa ölümden sonra hayat yok deyip çalıp dolandıralım mı ?

Güzel bağlamışsın hadi iyi geceler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayato Kirishima

Dine saygı falan göstermek zorunda değilim.Madem o kadar çok kuran biliyorsun kuranda kafirlere edilen hakaretleri de biliyorsundur zaten. Bize akılsız, kalpleri mühürlü,aşağılık maymunlar ve saymadıgım daha çok şey söylüyor, yani benim yaptığım onun yaptığının yanında sönük kalır. Önce bi kendi kitabını oku ondan sonra gel. Burada bana istediğini diyebilirsin alınmam gücenmem yeter ki mantıklı olsun :) Zira kitabını savunduğuna göre onunla aynı fikirdesin demektir.

bunlar bana söyleniyor diyorsan orasına ben karışmam ama bunları söyledi diye niye bana hakaret ediyorsun ,hadi buna da bir kulp bul
    sonra inanmadığın bir kitapta yazanlara niye kafayı takıyorsun ? ,zaten onlar yok değil mi ?
    benim kitabı savunmama gerek yok ,çünkü orada yazanlar mantıklı ve ben onları aktarıyorum (yani benim fikrim değil) ,doğru olduğuna inandığıma senin hatırın için yok mu diyeyim ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

quote:

quote:

quote:

quote:

bilerek mi yapıyorsun anlayamadım ?
    Arabistan'ı nerede övdüm ?
    ayrıca eşcinsellik ile birden fazla evliliği nasıl kıyaslıyorsun anlamak mümkün değil

Cümlelerini okuyunca anlaşılıyor. Eşcinselliği çığrından çıkmak gibi bir şey olarak söylemişsin. Tam tersi çığrından çıkmamak olduğuna göre bunu da çoğul evlilik için demişsin. Yani sana göre bu bir normal durum ve savunma aracı olarak kullanmışsın. Eşcinselliğe karşı çoğul evliliği göstermişsin. Bizzat sen yapmışsın bunu ve gelmiş üç maymunu oynamışsın. Eşcinselliği de sana anlatmak istemiyorum zira ilk önce insanlığı anlatmam gerekli. Uzun iş yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayato Kirishima

Olay da bu zaten canım dostum. Koskoca tanrı işi gücü yok kendi yarattığı mahluka hakaretler edecek sence bu mantıklı mı ? (Tanrı kavramını düşün ondan sonra cevap ver) Kendi ağzınla diyorsun "insan" yani muhammed yazdıysa böyle yazmakta haklı birşey diyemem :)

Tanrının işi gücü olmaz ,o bir insan değildir ve ne söyleyeceğini de yarattıklarına soracak değildir
    sen dahi gelip burada hesap soruyorsun ,sonra da Tanrı niye şunu dedi ,niye böyle dedi deyip duruyorsunuz
    sen dahi emek verdiğin konularda hesap sorarsın değil mi ?
    misal bir bilgisayar yazılımı yazsan ve birileri hem onu çalsa ve aynı zamanda beğenmedim dese ne cevap verirdin ?
  • sen dahi emek verdiğin konularda hesap sorarsın değil mi ? Tanrı benim gibi mi düşünüyor da benden emeğinin karşılığını istiyor. Bende tanrıya inanıyorum ama benim tanrım böyle basitçe şeyler ile uğraşacak bir tanrı değil.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.