Şimdi Ara

Tamron 17-50 VC'siz Lens ile Hangi diyaframda en keskin fotoğrafı elde ederiz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir çok çekim yaptıım fakat bazen oluyor işte bu derken bazende neden keskin değil neyde hata yapiyorum diye düşünmeye başladım. ISO, Enstantene değerleri sabitken sadece diyaframla oynayarak denemeler yaptım ama sağlıklı bir sonuc elde edemedim.

• F8-f11 arasında parasoley ile birlikte tripod üstünde ve kumanda veya 2sn geciktirmeli çekerek en keskin fotoğrafı elde edersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamamdır deneyeceğim inşallah. Tesekkürler.
  • 5.6-11 aralığında gayet keskindir.

• kullandığım zamanlarda 5.6-8 arasında çok memnundum
  • Tesekkurler dostlar... İnsallah sonucları paylascagım.
  • 5.6-11 aralığında gayet keskin sonuçlar elde edebilirisin ben hep öyle kullanıyorum gayet memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qapuccino

5.6-11 aralığında gayet keskin sonuçlar elde edebilirisin ben hep öyle kullanıyorum gayet memnunum.

tavsiyeleriniz için teşekkürler.
  • önemli degil hocam. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
  • Işığı neye göre ayarladınız?
  • Y2kmtt kullanıcısına yanıt
    Tam olarak ne demek istediğinizi anlamadım...

Anladığım kadarıyla cevaplayayım, ışığı gün ışığı ve harici flaş olarak denedim.

• Demek istediğim gün ışığında ve gece çekimlerde aynı başarıyı elde edebilir miyiz?

• Y2kmtt kullanıcısına yanıt
    Gece çekimlerinde ya diyaramı açmamız lazım 2.8 ki bu değerde bu lens biraz yumuşak, ya da uzun pozlama yapmamız lazım bu şekilde de potre çekemeyiz ama sabit nesne çekilir, birde flaş ve iso kullabımı var isoyu çok arttırmamak lazım ya da raw çekerek isoyuda sınırda kullanıp ( apsc için genelde iso3200) ve jpege öeviriken nıise azaltma uygulayarak güzel fotoğraflar elde edebilirsiniz.

• Birşey daha sorucam. Ben flaşsız çekilmiş çok güzel portreler görüyorum onu nasıl yapıyorlar?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.