Şimdi Ara

Tamron 150-600 mü, Nikon 300mm f4 afs + 1.4TC mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
83
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba Nikon 300mm kullandım fakat Tamronu sadece net üzerinde inceliyorum. Bu tarz bir sürü de başlık açılmış durumda...
    Tamron daha fazla zoom yapma, zoom aralık seçeneğinin olması ve VC özelliği ile daha cazip duruyor. Fakat 300mm nin fotoğraf kalitesi ve makro kabiliyeti de tartışılmaz...
    Ne kadar da artılarını eksilerini bilsem de bu tarz onlarca konu okusam da arada kaldım.

• 150-600 ü kısa bir süre d7200 gövde üzerinde kullandım, bence rezalet bir lens. 400mm den sonra soft, hele ki 600mm de diyaframı ne kadar kısarsanız kısın soft ötesi... 70-300 VC bence daha mantıklı, en azından daha hafif ve ucuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

150-600 ü kısa bir süre d7200 gövde üzerinde kullandım, bence rezalet bir lens. 400mm den sonra soft, hele ki 600mm de diyaframı ne kadar kısarsanız kısın soft ötesi... 70-300 VC bence daha mantıklı, en azından daha hafif ve ucuz.

Genelde yorumlar iyi olduğu yönünde ilk kez bu kadar olumsuz bir yorum okudum. Kuş fotoğrafı için 70-300 yetersiz kalıyor malesef...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.