Şimdi Ara

Talisman cok iyi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
3
Favori
2.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlık Mükemmel bir reklam sloganı olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre4748

quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

quote:

Orijinalden alıntı: Emre4748

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Passat'ı herhangi bir arabanın etkileyebilmesi için Türk insanının aşağılık psikolojisinden ve bunu insanların gözünde araba forsuyla giderme ihtiyacından kurtulması lazım.

Ve tabii ki ikinci el kaygısı.

Yoksa Passat 50.000 fazla fiyata da satılsa Talisman Passatı yakalayamaz.

Ha ne zaman şu Talisman'a VW, Passat'a Renault Amblemi koyarsın o gün Passat filo aracı olur.

Ya bi boş konuşma passatla talisman yan yana dursa talismanın yüzüne bile bakmazsın. İç mekan kalitesi megane den hallice hala cliodaki cruise tuşları kullanılıyor bugün renault mais bölge müdürlüğünde inceledim aracı Passatın rakibi bile olamaz. Kalite olarak D segmentinde anca İnsignia ile yarışır.

Yav ne zaman bir vw konusu açılsa bu nick i görüyorum, yorumlarını okuyunca vw araçlardan soğuyorum, bu kadar mesnetsiz ve dayanaksız atılmaz. Ben vw ni savunduğuna inanmıyorum tam tersi bu itici yorumları kasti yapıp insanları vw den soğutmak için yapıyorsun. Bir malı savunurken diğerine direk çamur atınca ilki temize çıkmaz, biraz objektif ol, talismanın 4control özelliğinden tut koltuklarının deri kalitesine oradan tut deri kaplama konsoluna, kullanılan plastiğin kalitesine kadar herşey yeterli düzeyde. Sanki hayatımızda passat görmedik, kaldı ki onunda kalitesi fiyatına göre yeterli düzeyde ama kardeşim bu nedir ya passatı bentley gibi anlatıyorsun, piyasada kum gibi passat var kim ne yapsın senin yorumunu, bırakta yeni çıkan bir araç tartışılıyor burda insanlar tartışsın, henüz piyasada pek yok.

Araci benim gibi yakindan inceleme firsatiniz oldumu ? Yoksa sizde yukardakiler gibi videolardan fotograflardan gördügü kadariyla yorum yapanlardanmisiniz

Uzaktan resmine baktım
    Sadece kalitesi yeterli seviyede tıpkı passat gibi, sürüş dinamiklerini de kullanınca anlarız.

Bizde yeni A4 icin aynisini diyoduk. Fotograflardan, yurtdisi inceleme videolarindan vuhaa super araba.. D segmentini perisan eder bu falan fistan araba bi geldi leş.. Herşey fotograflardaki gibi degil ne yazikki. Talismanin iç mekan kalitesi latitude den hallice ama yinede bir passat degil. Olamaz. Çünkü o bir fransiz

• O zaman Passat A4'ten daha kalitelidir diyebilir miyiz ? Cevap bekliyorum soru açık ve net.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

O zaman Passat A4'ten daha kalitelidir diyebilir miyiz ? Cevap bekliyorum soru açık ve net.

Hayir degil A4 daha kaliteli bir araba. A4 u begenmedim derken kalitesinden bahsetmemiştim. Videolarda dizayni cok guzel ama yakindan arka tasarim berbar. Ufak duruyor C segmenti sedan araba gibi.. 200 bin tl lik bir araba gorunumu yok asla.. 1.4 motor azcik donanimla 200 bin lirayi geciyor fiyat olarakta cok sacma. İc mekan inanilmaz dar. Arka diz ve baş mesafesi rezalet. Bu konularin tümünde B8 passatin gerisinde.. Ha kalite,sürüş ozelikleri gibi konularda daha iyidir sonuçta o bir audi.. Ama beklentilerin çok altinda kaldi.. Çogu kişi passat varken a4 almaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 8 Şubat 2016; 16:20:23 >
  • Laguna nerede? Safrane nerede? Latitude ne oldu? her çıkardığı modelde ismini tasarımını baştan aşağı yenileyip başarısızlığını renault bile kabul etmiş fakat bizim insanlarımız passatla bu aracı kıyaslıyor. Talismanın kaderi de önceki modeller gibi olacaktır, 5 sene sonra yeni bir isim ile yeni bir araç çıkardıklarında, passatlar ikincielde peynir ekmek gibi giderken tedavülden kalkmış bir talismanı kim neden satın alsın?
  • Dışı süper de içi beş para etmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

Laguna nerede? Safrane nerede? Latitude ne oldu? her çıkardığı modelde ismini tasarımını baştan aşağı yenileyip başarısızlığını renault bile kabul etmiş fakat bizim insanlarımız passatla bu aracı kıyaslıyor. Talismanın kaderi de önceki modeller gibi olacaktır, 5 sene sonra yeni bir isim ile yeni bir araç çıkardıklarında, passatlar ikincielde peynir ekmek gibi giderken tedavülden kalkmış bir talismanı kim neden satın alsın?

1.6 160 beygirlik zevk makinası dizel araç almak varken 1.6 120 beygirlik keyifsiz motoru asla tercih etmem.Rampada arkama accentler,fiestalar doluştuğunda bu aracamı 140.000 lira bayıldım derim kendi kendime.Veren vermeye devam etsin vw ne o paraları ama şu tip motor ve opsiyon kombinasyonuyla uygun bir fiyat çıksın benim için alınabilecek bir araç talisman.Hatta vw cc mi satıp bunumu alsam diye düşünüyorum.1.6 motorun vergi avantajı var.Tasarımıda coupe sedan tasarımlı.Passatın highline ıda çok güzel ama fiyatı bizim saplantılı milletimiz yüzünden saçma sapan yerlere geldi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Passat'ı herhangi bir arabanın etkileyebilmesi için Türk insanının aşağılık psikolojisinden ve bunu insanların gözünde araba forsuyla giderme ihtiyacından kurtulması lazım.

Ha ne zaman şu Talisman'a VW, Passat'a Renault Amblemi koyarsın o gün Passat filo aracı olur.

Ya bi boş konuşma passatla talisman yan yana dursa talismanın yüzüne bile bakmazsın. İç mekan kalitesi megane den hallice hala cliodaki cruise tuşları kullanılıyor bugün renault mais bölge müdürlüğünde inceledim aracı Passatın rakibi bile olamaz. Kalite olarak D segmentinde anca İnsignia ile yarışır.

yanlış biliyorlar tabiki. passatın rakibi d sınıfı kıytırık talisman olamaz, premiumlar bile olamaz. performansta ferrariye nal toplatır. konforda tüm fransızları topla üst üste koy bir passat etmez... falan filan neyse reklamlar bitti.

şimdi uyanma vakti.

passat arka cam cıtırtılarını 2016 da düzeltebildi mi sen ondan bahset.

• dışarıdan cidden güzel görünüyor araç. ikinci el sıkıntısı olmayan birisi için gayet güzel tercih olabilir.
  • İncelemediğim ve canlı görmediğim için kesin bir şey diyemiyorum ama göründüğü kadarıyla dış tasarım olarak araç , hemen hemen herkesin beğenisini kazanmış gibi duruyor. İç mekan olarak sa ben yine çok başarılı görüyorum . Net çizgilere sahip elit ve sade bir iç tasarımı var. Bu forumda afaki mok atanlara bakmamak lazım.

Şu bir gerçek ki bu araç caddelerde dolaşmaya başladığında aynı sınıftaki BMW ve Mercedes sahipleri de dahil herkesi kendine dönüp baktıracak bir güzelliğe sahip . Passat sahipleriyse bu araca bakmaktan boyun fıtığı bile olabilirler .Genel anlamda da Passat sahiplerinin kıskanıp bol bol mok atacağı bir araç olmuş gibi duruyor araç .

• Araç çok çok güzel olabilir Passat veya A4 ten daha iyi olabilir ama bunlar ürünün tutulması için yeterli değil. Bu sınıftaki araçların 2.eli zordur kiralama firmalarının en büyük karı aracı 2.elde hızlı satabilmektir bu yüzden Passat gibi A4 gibi araçlar kiralama firmalarının göz bebeğidir. Hiç bir kiralama firması 2 sene sonra olup olmayacağı belli olmayan bir modeli satmaya çalışmaz, kiralamaya giremeyen araçlarında artık çok satması imkansız, S kasadan tut 7 serisine Range Rover vs.. kadar araçların büyük kısmı kiralık. Önünüzdeki araçların plaka stickerlarına bir bakın internetten hepsi kiralık araç işi yapan firmalar. Kendi adına alım yapacak 3-5 kişiye araç satmakla bu iş olmaz. Bu anlamda Reno nun işi zor ha bu araç C segmenti olsaydı şansı çok daha fazla idi çünkü C segmentinde 2.el çok hızlı adeta ne tutturursan satıyorsun ama üst segmentlerde işler değişiyor.

• Takım tutar gibi marka tutmasalar daha iyi fiyatlara araç almamız mümkün olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

quote:

yanlış biliyorlar tabiki. passatın rakibi d sınıfı kıytırık talisman olamaz, premiumlar bile olamaz. performansta ferrariye nal toplatır. konforda tüm fransızları topla üst üste koy bir passat etmez... falan filan neyse reklamlar bitti.

şimdi uyanma vakti.

Citirti ? Oda ne ?

B8 kütüphane.. Renoda olur takirti tukurtu citirtilar karistirdiniz herhalde..

• Klasik passat'a laf sokma konusu. Bence Passat'ı herhangi bir arabanın etkileyebilmesi için Türk insanının aşağılık psikolojisinden kurtulmasından ziyade her konuda VW'e laf sokmaya çalışanların aşağılık psikolıjisinden kurtulması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gediklii

Klasik passat'a laf sokma konusu. Bence Passat'ı herhangi bir arabanın etkileyebilmesi için Türk insanının aşağılık psikolojisinden kurtulmasından ziyade her konuda VW'e laf sokmaya çalışanların aşağılık psikolıjisinden kurtulması lazım.

Burda aşşalık kompleksi olanları yorumlarda çok güzel göruyoruz.Kim ortaya passat lafını atmış diğer markalara ne denmiş gayet açık ortada.Birisi talisman güzel olmuş derken x şahıs gelipte yeaa golf bile daha iyi diyince kim vw ye laf sokmuş kim aşşağılık psikolojisinde oluyor acaba.Burda kimsenin vw ye laf soktuğu falan yok tüm konularda ortalığı karıştıran trolller burayada gelip ortalığı karıştırıyor sadece

• Konuya atılan ilk mesajı okuyun lütfen. Passat alanlar hemen aşağılık kompleksi olan insanlar olarak nitelendirilmiş. Ne passat alanlar aşağılık kompleksi olan insanlar ne de talisman alacak olanlar iş bilmez adamlar. Benim derdim gereksiz yere insanların birbirine laf sokması. Hangi marka söz konusu olursa olursan olsun bu tip şeyleri yapanlar asıl aşağılık kompleksi olanlar bence.
    Not: Passat'ım yok.

• Latute çıktığında da böyle konular açılıyordu, ne oldu 80 e satılan latuteler 50 bin TL ye şu an kimse almıyor. Aynı model ve yakın kmdeki Passatlar kısa süre zarfı içerisinde alınan fiyatın üzerinde satılıyor. Malesefki Reno'nun akibeti bu Safrane den itibaren D sınıfında tutmuyor.

Aslında bunun nedeni de konunun genelinde olduğu gibi tüketicideki marka algısı. "120 bin renoya vereceğime 150 ye passat alırım" burada körü körüne Reno savunan fanboylarda parayı bulunca Passat alacaktır. Çünkü kimse pişman olmak istemez. İki yıl sonra 120 bin bağladığı aracın 60 bine düşmesini kim ister ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gediklii

Konuya atılan ilk mesajı okuyun lütfen. Passat alanlar hemen aşağılık kompleksi olan insanlar olarak nitelendirilmiş. Ne passat alanlar aşağılık kompleksi olan insanlar ne de talisman alacak olanlar iş bilmez adamlar. Benim derdim gereksiz yere insanların birbirine laf sokması. Hangi marka söz konusu olursa olursan olsun bu tip şeyleri yapanlar asıl aşağılık kompleksi olanlar bence.
    Not: Passat'ım yok.

Passatı etkiler demiş ama sadece,kim ne derse desin passat bu sınıfta referans alınan bi model bence arkadaş bunu vurgulamış,satışlarını etkiler demiş bence.Ayrıca bu konuda size katılıyorum zevk meselesi bu tamamen.Bi insan 7 serisine biniyor diye mükemmel insan olmaz aynı şekilde serçe veya reno 12 kullanıyor diyede alt tabaka veya iş bilmeyen biri olmaz.B7 ve b8 passatları hergun görüyorum ve birinden birine mutlaka günlük biniyorum evet güzel araçlar ama burda yaygara koparacak kadar olağanüstü değiller 2 seride de sorunlar var canlı canlı gördüğum yaşadığım için çok net diyebiliyorum hatta b5 ve b6 passatlarıda fazlasıyla biliyorum.Bi markayı öveyim diye diğerini yerin dibine sokmaya çalışmakta hadsizlik bence

Mesela ben laguna kullanıyorum eksiklerini çok rahat söylerim saçma sapan kronik sorunları var ama adam geliyor X konuda yok efendim bu koskoca vw veya volvo,siz bunu renomu sandınız fransızmı sandınız diye insanlara ve kullandıgı araçlara tepeden bakınca yaygara kopuyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

quote:

şimdi uyanma vakti.

Citirti ? Oda ne ?

B8 kütüphane.. Renoda olur takirti tukurtu citirtilar karistirdiniz herhalde..

ÇAturtu vs işler fransızların bilhassa da renonun ilgi alanı daha çok doğru demiş vw ci arkadaş:)

• quote:

Orijinalden alıntı: fottili

İncelemediğim ve canlı görmediğim için kesin bir şey diyemiyorum ama göründüğü kadarıyla dış tasarım olarak araç , hemen hemen herkesin beğenisini kazanmış gibi duruyor. İç mekan olarak sa ben yine çok başarılı görüyorum . Net çizgilere sahip elit ve sade bir iç tasarımı var. Bu forumda afaki mok atanlara bakmamak lazım.

Şu bir gerçek ki bu araç caddelerde dolaşmaya başladığında aynı sınıftaki BMW ve Mercedes sahipleri de dahil herkesi kendine dönüp baktıracak bir güzelliğe sahip . Passat sahipleriyse bu araca bakmaktan boyun fıtığı bile olabilirler .Genel anlamda da Passat sahiplerinin kıskanıp bol bol mok atacağı bir araç olmuş gibi duruyor araç .

Altına imzamı atarım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.