Şimdi Ara

Taksitleri bitmemiş toki evleri alım-satımı uygunmu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
10.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaklaşık 10yıl taksit kalmış tokiden ev satan duydum geçen acaba bunu nasıl yapıyorlar çünkü bildiğim kadarıyla tokide taksit bitmeden tapu alınmıyor.

• konuyu bilen varmı..
  • şimdiye kadar ne kadar ödediysen karşı taraftan o kadar istiyorsun. daha sonra ona devredip geri kalanını o ödüyor. (böyle biliyorum)
  • nasıl devir ediliyor tapu yokki...

hem sanırım toki bunu taksitler bitine kadare kımseye satamas kıralayamaz demış oyle bısey varmı
  • bu konuya hakim bir yokmu bilgilenmem gerekıyor acilen
  • noterden bir sözleşme yapılarak devri yapılıyor.
  • Alınır en iyisi ilk sahibi olarak almak öyle kar yapılarak satılır.
  • Konuyu hortlatacağım ama benimde aklımda kalan soru işaretleri var
    benim şu sıralar ev alma ihtiyacım var elimde atıyorum 40000 tl var kredi çekme durumu yok(taksitini ben üstleneceğim)
    bu şekilde satılan bir sürü daire var
    tapu yok ortada nasıl satış devri gerçekştireceğiz.?
  • Ben de bu konuyu merak ediyorum. Çok güncel bir konu olduğundan bu başlık altına yazıyorum.
    Borcu bitmeyen tokiden ev alan satan var mı? ortada tapu olmadığı halde bu satış işlemi nasıl yapılıyor ? noter sözleşmesinden bahsediliyor, bu sözleşme alıcıyı güven altına alıyor mu?
  • Arayan olur belki cevapları yazayım.Toki de alt ve yoksul sınıfa satılan evlerden birini almak isterseniz borcun tamamını ödemeden hiç bir şekilde evi satamaz yada devredemezsiniz.Bütüm borcu tek seferde nakit olarak ödemeniz gerek.Yani 40 bini vereyim taksitleri ben ödemeye devam edeyim diye bir şey yok.Hatta kiraya bile vermek yasak kendin kalmam gerek içinde.

Orta ve üst sınıf adı altında toki satılıyor ise belki onlarda böyle bir şey vardır.O konu hakkında bilgim yok.Hangi sınıf olduğunuda taksitlendirilen bankadan yada tokiden öğrenebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kooperatif üyeliği gibi düşünün, kooperatiflerden ev alırken üyelik devri ile alıyorsunuz, noterde karşılıklı hisse devir sözleşmesi yapılıp kooperatif yönetimine bildiriliyor. Tokide de muhtemelen böyle bir devir prosedürü mevcuttur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.