Şimdi Ara

taksitlendirilmiş vergi borcu hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi geceler, son aftan sonra yapılandırma yaptırmıştım, şimdi vade günü 30/11/2018 olan taksidimi aralığın 1'inde ödemek zorunda kalacağım, yapılandırma 1 gün geçerse bozulur mu? yoksa sakıncası yok mu.

• Kanunun ilgili kısmını yazıyorum;

Bu Kanuna göre ödenmesi gereken taksitlerin ilk ikisinin süresinde ve tam ödenmesi koşuluyla, kalan taksitlerden; bir takvim yılında iki veya daha az taksitin, süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi hâlinde, ödenmeyen veya eksik ödenen taksit tutarlarının son taksiti (peşin ödeme seçeneğinin tercih edilmesi hâlinde ilk taksiti) izleyen ayın sonuna kadar, gecikilen her ay ve kesri için 6183 sayılı Kanunun 51 inci maddesine göre belirlenen gecikme zammı oranında hesaplanacak geç ödeme zammı ile birlikte ödenmesi şartıyla bu Kanun hükümlerinden yararlanılır.
  • Yukarı da yazılanın özetini yapayım ;

Yapılandırmanın ilk 2 taksitini 1 gün bile geçirirsen evet bozulur, ilk 2 taksitten sonra gecikmesi sorun olmaz.

Yani 1. ve 2. taksidi ödediniz 3. taksit 1 gün gecikti ödediniz sorun yok ama

4. taksit ve 5. taksit, 5. taksitin vade gününe kadar ödenmez ise yine bozulur.
  • Özetin özetini geçeyim borcunuz zamanında öde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özetin özetinin de özeti dersen su hayatta hic borc yapmamaya calıs. Bunlarla isin olmasın

• 1 takvim yılında 2 den fazla, ödeme gününü geciktirmekle (2 kez hariç) yapılandırma bozulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhsin kamer

1 takvim yılında 2 den fazla, ödeme gününü geciktirmekle (2 kez hariç) yapılandırma bozulur.

En doğru ve net bilgi budur.

Ilk iki taksidi ödemek zorundasın. Bunun dışında iki defa geciktirirsen ( bak gecikme zammiyla ödesen dahi ) yapılandırman bozulur.

Benim başıma geldi ordan biliyorum. Aylarca ödedim ödedim iki defa maaşım 2 gün geç yattı ödeyemedim . Yani ödedim ama 2 gün geç faiziyle ödedim. Yapılandırman bozuldu ve benim ki baya yüklü bir tutardi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sağolun arkadaşlar bi şekilde ödeyeceğiz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.