Şimdi Ara

Tabletim Var Ps Vita Mı Alsam Xbox 360 Mı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
1.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: PcProf.

Arkadaşlar benim gayet iyi özellikli bir tabletim var her oyunu kasmadan çalıştırıyor ve bir tane laptop var, ben sadece ve sadece oyun oynamak amaçlı bir oyun konsolu alacagım internet amaçlı değil ve evimde 32'' full hd led monitör var 2 tane birini tv birinide xbox için kullanmayı planlıyorum xbox almazsam mutfağın oraya takacağım. Evdende 2-3 haftada bir hafta sonları çıkıyorum çok gezen biri değilim ama yinede kararsızım,tabletim var ve vita almak bi yandan saçma geliyor ama biyandanda tablet dokunmatik vita gamepad gibi yanlarda tuşları var. Xbox almak istiyorum biryandada çünkü 32'' kocaman monitörüm var ve xbox 720 çıkacak diyorlar ve 4-5 ay sonra çöp olur yeni oyun çıkmaz diye korkuyorum ve en büyük ps vita almam için olumlu yön bu çünkü ps vita psp ye göre dokunmatik özellikler felan bayağı gelişmiş bir 5 sene sonra ancak çıkar yeni el konsolu,xbox da kesin yeni model çıkacak 5-6 ay sonra çöp olacak satamam da diye korkuyorum. zaten evdende çok az çıkıyorum zaten, xbox ve ps3 içinde ölü yatırım diyorlar ps 4 ve xbox720yide bekleyemem zaten alamamda çok pahalı tabletle ps vitanında karşılaştırmasını yapmışlar tablet tabiki vitanın yerini tutmaz diyorlar sonuçta oda el konsolu ve kuzenimde psp var gayette güzel ps vitayı düşünemiyorum bile , sizce xbox mu almalıyım ps vita mı, vita da büyük ekrana baglanıyor dediler :)

Sana bir öğüt VİTA ALMA!
    Xbox360'la karşılaştırmasını yapsan böyle bir şey çıkar.

1)Grafik daha iyi
    2)Koskocaman ekran
    3)kaç katı daha fazla oyun.
    4)Sosyal ortam daha geniş.
    5)Kinect gibi bir güzellik
    6)Maksimum eğlence yalnız veya arkadaşlarınla birliktede.

Birde ıpad var diyorsun o da diğer bir ko
    nu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackdagger

quote:

Orijinalden alıntı: TunahanC

quote:

Orijinalden alıntı: Blackdagger

quote:

Orijinalden alıntı: TunahanC

Akıllı telefonu kast etmiştim ki hala vita ile tableti kıyaslamanızı anlamsız buluyorum. Tablet nedir gidin bir araştırın sonra burda öne fikir sürün. İOS ve Android teki oyunlar açıkçası vakit öldürmek için. Vita hardcore oyunlar için bir cihaz. Tableti oyun cihazı olarak görmeyin.

Yavrum benim tabletim var zaten. Ne beylik laflar ediyorsun orada saçma sapan git öğren bilmemne. ilk okul sıralarına çevirme şurayı. Ben kendi fikrimi geri çekmeyeceğimi böyle düşündüğümü söylüyorum sana ne batıyorsa gelip ileri geri konuşuyosun. Vallaha artık ya

Ben burayı ilk okul sıralarına çevirmezsem sen böyle cahil kalacaksın

Demek ki verdiğin bilgilerde ilkokul ayarında olduğunu kabul ediyosun. Forum bebesi bi yol al.

Sende giderken bakkaldan bi beyin al.

• @BlackLead
    Haklısın hocam. Tablet farklı vita farklı. İdrak edemeyenlerle cebelleşiyoruz forumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laplace's Devil -- 11 Mart 2013; 18:12:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxEye

Bir ara Vita almayı düşündüm ama sonradan gerek olmadığına karar verdim elimde hem Ipad var hemde Note 2. Bu iki cihaz sayesinde kesinlikle Vita'yı artık düşünmüyorum.

Bu tür cihazlarda oyun oynamak zaten vakit öldürmeye dayalı mesela ben geceleride çalışıyorum. İster Ipad ister Note 2 üzerinden oyunumu oynuyorum üstüne Note 2 ile bütün formattaki filmleri mp4 gibi ıvır zıvırlara çevirmeden izleyebiliyorum.

Sadece oyun amaçlı bir cihaz alacaksan kesinlikle Xbox 360 almanı tavsiye ederim. Oyun dünyasının dibine dibine vurursun.

Bence bu cihazlar gerek var veya gerek yok diye ayırılmamalı. Çünkü bunların hepsi istek. Hiçbiri ihtiyaç değil

• bence bu seçiminde mantıklı karar vermen için öncelikle hangi tür oyunları sevdiğini belirtmen gerekiyor.
    çünkü:

tabletlerde FPS/TPS oynamak çok zor (ağırlığı ve bakarken boyuna yapılan baskı bu oyunların kontrollerinin ani tepki gerektirmesi nedenleriyle) araba yarışı (basit simulasyon değil devamlı gaz sadece fren yani) turn base strateji, tıklamalı adventure oyunları ise çok keyifli. yine FIFA tarzı oyunları ya da dövüş oyunlarında da sorun yaşama ihtimalin var...

iphone/ipod bunlarda da tabletlerdeki durum aynı. ama düzgün oynanan oyun sayısı çok çok az... ben doğru düzgün sadece araba yarışı oynayabiliyorum. ancak telefon (ya da ipod) her zaman cebinde... anında basit oyunlarla zaman geçirebilirsin. ama akşam eve gidince bir fruit ninja patlatayım diyen gamer görmedim daha....

vita maalesef almadım. hala almaya cesaret edemiyorum. 600tl konsola verip 200tl karta verip bir de oyun çıksın diye beklemek... dediğim gibi. belki ikinci el düşünebilirdim. ama psp tecrübem var... ve şunu söyleyeyim eski psp de oynamaktam ellerim ağrırıdı. vita da iyidir herhalde ancak dediğim gibi ben hala sonynin bu ürünün arkasında olduğunu hissedemiyorum. daha da doğrusu sonynin varlığını hissedemiyorum... ancak psp tecrübem ki o sıralar çalışsam da yüksek lisans yaptığım için kısmen öğrenciydim bu aletin çok daha başarılı olacağıdır. hem de artık çift analog kol sayesinde tüm oyun tiplerinde...

şimdi bunları portable olmak konusunda yazdım...

şimdi ben yolda yalakta okul kantininde oynamak istemiyorum diyorsan, evde oynayacağım diyorsan bir diğer belirtmediğin faktör evde istediğin zaman ya da planladığın zaman açabileceğin bir TV var mı? yani ailenin yanında ya da ev arkadaşının takımının maçı varken xbox yalan olabilir. odana kapanıp vitada ya da tablette coşabilirken bu durum canını sıkabilir. bunu da düşün derim.

sonra bütçe olayı şimdi legal konuşursak bütçen 600tl civarıydı. diye hatırlıyorum. vita aldın bitti. daha kart aldın. hadi oyun aldın... bu para psn plus falan bir anda aşacaktır. internette gaza gelip psp gibi kırılacak die vita alan, ama sonra ikinci oyunu alamayıp ha bu ay ha öbür ay diye 10 tlye dandik psn oyunlarıyla dayanmaya çalışıp pes edenlerin ilanlarıyla dolu... xbox ise oldukça ekonomik olacak... bu kesin... ha en güzel seçenek tabletle idare etmeye çalış... oyun olayı bir lüks...

bir iki hafta not al... oyun oynamak istediğin an neyi oynamak ve nerede, ne kadar süre oynamak istiyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuros

bence bu seçiminde mantıklı karar vermen için öncelikle hangi tür oyunları sevdiğini belirtmen gerekiyor.
    çünkü:

tabletlerde FPS/TPS oynamak çok zor (ağırlığı ve bakarken boyuna yapılan baskı bu oyunların kontrollerinin ani tepki gerektirmesi nedenleriyle) araba yarışı (basit simulasyon değil devamlı gaz sadece fren yani) turn base strateji, tıklamalı adventure oyunları ise çok keyifli. yine FIFA tarzı oyunları ya da dövüş oyunlarında da sorun yaşama ihtimalin var...

iphone/ipod bunlarda da tabletlerdeki durum aynı. ama düzgün oynanan oyun sayısı çok çok az... ben doğru düzgün sadece araba yarışı oynayabiliyorum. ancak telefon (ya da ipod) her zaman cebinde... anında basit oyunlarla zaman geçirebilirsin. ama akşam eve gidince bir fruit ninja patlatayım diyen gamer görmedim daha....

vita maalesef almadım. hala almaya cesaret edemiyorum. 600tl konsola verip 200tl karta verip bir de oyun çıksın diye beklemek... dediğim gibi. belki ikinci el düşünebilirdim. ama psp tecrübem var... ve şunu söyleyeyim eski psp de oynamaktam ellerim ağrırıdı. vita da iyidir herhalde ancak dediğim gibi ben hala sonynin bu ürünün arkasında olduğunu hissedemiyorum. daha da doğrusu sonynin varlığını hissedemiyorum... ancak psp tecrübem ki o sıralar çalışsam da yüksek lisans yaptığım için kısmen öğrenciydim bu aletin çok daha başarılı olacağıdır. hem de artık çift analog kol sayesinde tüm oyun tiplerinde...

şimdi bunları portable olmak konusunda yazdım...

şimdi ben yolda yalakta okul kantininde oynamak istemiyorum diyorsan, evde oynayacağım diyorsan bir diğer belirtmediğin faktör evde istediğin zaman ya da planladığın zaman açabileceğin bir TV var mı? yani ailenin yanında ya da ev arkadaşının takımının maçı varken xbox yalan olabilir. odana kapanıp vitada ya da tablette coşabilirken bu durum canını sıkabilir. bunu da düşün derim.

sonra bütçe olayı şimdi legal konuşursak bütçen 600tl civarıydı. diye hatırlıyorum. vita aldın bitti. daha kart aldın. hadi oyun aldın... bu para psn plus falan bir anda aşacaktır. internette gaza gelip psp gibi kırılacak die vita alan, ama sonra ikinci oyunu alamayıp ha bu ay ha öbür ay diye 10 tlye dandik psn oyunlarıyla dayanmaya çalışıp pes edenlerin ilanlarıyla dolu... xbox ise oldukça ekonomik olacak... bu kesin... ha en güzel seçenek tabletle idare etmeye çalış... oyun olayı bir lüks...

bir iki hafta not al... oyun oynamak istediğin an neyi oynamak ve nerede, ne kadar süre oynamak istiyorsun.

kendi odamda kendime ait büyük bir full hd tv var istediğim zaman kullanabiliyorum,ve fps oyunlarını seviyorum.

• o zaman fps oyunu mouse klavye ile oynanır diyorsan da xbox ya da ps3 alman lazım. yanlız ben mutliplayer oynanmam ve ucuza oynarım dersen Xboxı tavsiye ederim. (ikisine de sahip biri olarak) diğer türlü ise multi oynayacağım dersen yorum yapamam zira ban olayları yüzünden 2009eylül'ü (MW2 çıkmıştı 150k kişiyi banlamışlardı) beri xboxda multi oynamadım. hele jtagden sonra hiç girmem o işlere.
    uzaktan TVden oynarken klavye mouse sıkıntı oluyor. bilgin olsun...
  • xbox al hocam fps xboxta oynanır :)
  • LCD veya LED TV'in varsa ve zamanını devamlı evde geçiriyorsan XBOX360 almanda yarar var. İş gereği dışarıdaysan ve devamlı seyahat halindeysen PS VITA alman daha mantıklı bir seçim olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.