Şimdi Ara

T.V. Kartı nedir , ne işe yarar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
25.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir asus 22 ' monitör aldım.Daha doğrusu siparişi verdim kısmetse 5 günden elimde olacak.Bunun yanında t.v. kartı alıp televizyon izlemek istiyorum ama tv kartının tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum.Alacağım tv kartı ne marka olmalı , analog mu yoksa digital mi olmalı ? Bi de tv izlerken normal televizyondaki uydudan izlediğimiz gibi net izleyebilirmiyim ? En önemlisi de ben sınırlı kullanıcıyım tv kartından diyelim bir maç izledim 90 dakikada ne kadar kota yer bunları bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.Şimdiden herkese teşekkürler...

• Bi kere ADSL kotanla TV'nin hiç bir bağlantısı yok. ADSL ile internetten izlediğin TV yayını ile TV kartınla antenle izleyeceğin görüntü ayrı şeyler. TV kartı aynen normal televizyonun bilgisayara eklenmiş şekli gibi düşün.

TV Kartının asıl avantajı video gibi ya da şu Vestel'in akıllı TV'leri gibi kullanabilmen. Yani o (PVR deniyor) özelliği varsa, diyelim gece 3'deki basket maçı için ayar yapıyorsun, sen uyurken o açılıp kaydediyor, saati bitince herşeyi geri kapatıyor. Video olarak da istediğin herhangi bir dizi, film, haber, eğlence herneyse o anda kayda başlayıp HDD'in kapasitesine ve TV kartının programına göre saatlerce kayıt yapabiliyorsun. Bu kayıtlarda hazır bilgisayarda olduğundan kesme/ekleme üzerinde oynamayı kolaylıkla yapabiliyor ve hemen internete gönderebiliyorsun.
    Ayrıca internette gezerken, başka işler yaparken bi yanda ufak pencere olarak TV izleyebilme olanağın da oluyor.

Normalde 2 çeşit TV kartı var. Biri analog, öteki dijital. Analog olan bildiğin antenle izlediğin anten kötü olunca karlı gösteren TV, dijital olsansa uydu anteni takarak izleyeceğin, sinyal gücüne göre cam gibi, stereo ses kalitesinde vs vs olan görüntüdür.

Analogların fiyatları çok ucuz, yenisi 35 YTL'ye kadar bulunuyor. Yine de analog düşünürsen en ucuz Avermedia veya Winfast maraslarını düşün, KDV dahil 50 YTL fiyatları var. Daha ucuz olanlar kalitesiz televizyon markaları gibidir, aldığına bin pişman eder seni. Eğer iyi bir şey istersen yine Pinnacle ve Hauppage en kaliteli olanlarıdır. Ayrıca Gigabyte, Compro ve Asus'da düşünebilirsin.

Dijital için şu foruma bakhttp://forum.donanimhaber.com/forumid_196/tt.htm
    En az bi tane uydu anteni alman gerekiyor. Anten yanında kutu alman gerekmiyor, o işi dijital TV kartı yapacak. Uydudan gelen kabloyu doğrudan karta bağlıyor ve programla kanalları izliyor veya dinliyorsun.
    Marka olarak foruma kesin bak ama SkyStar2 tercih edilen bir markadır. En ucuz kartlar genelde 60-70$+KDV'den başlar.

• Hocam abartısız söylüyorum , bugüne kadar aldığım en sade anlatım ve en çok işime yarayan bir cevaptı.Nasıl teşekkür etsem az sana.İnan daha almadan ne yapacağımı kafamda şekillendirdim.Valla hdd 320 gb ayıptr sölemesi makinayı yeni topladık.O yüzden kayıt sorunu yaşamıycam.Tabi bu özelliğe uygun kartı alınca Evde de zaten türksata bağlı bir çanağım var.Çiftli Lnb ile ben bu işi senin sayende hallederim hocam.Ama en güzeli de ne biliyomusun.Bu T.v. kartı kotamdan yemiyo ya nası sevindim bak şimdi ,çünkü ben sadece akşamları kullanıyorum makineyi sınırsıza geçip her ay 20 ytl fazla vermekten kurtuldum

Hocam büyüksün tekrar teşşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: mselcuks

Bi kere ADSL kotanla TV'nin hiç bir bağlantısı yok. ADSL ile internetten izlediğin TV yayını ile TV kartınla antenle izleyeceğin görüntü ayrı şeyler. TV kartı aynen normal televizyonun bilgisayara eklenmiş şekli gibi düşün.

TV Kartının asıl avantajı video gibi ya da şu Vestel'in akıllı TV'leri gibi kullanabilmen. Yani o (PVR deniyor) özelliği varsa, diyelim gece 3'deki basket maçı için ayar yapıyorsun, sen uyurken o açılıp kaydediyor, saati bitince herşeyi geri kapatıyor. Video olarak da istediğin herhangi bir dizi, film, haber, eğlence herneyse o anda kayda başlayıp HDD'in kapasitesine ve TV kartının programına göre saatlerce kayıt yapabiliyorsun. Bu kayıtlarda hazır bilgisayarda olduğundan kesme/ekleme üzerinde oynamayı kolaylıkla yapabiliyor ve hemen internete gönderebiliyorsun.
    Ayrıca internette gezerken, başka işler yaparken bi yanda ufak pencere olarak TV izleyebilme olanağın da oluyor.

Normalde 2 çeşit TV kartı var. Biri analog, öteki dijital. Analog olan bildiğin antenle izlediğin anten kötü olunca karlı gösteren TV, dijital olsansa uydu anteni takarak izleyeceğin, sinyal gücüne göre cam gibi, stereo ses kalitesinde vs vs olan görüntüdür.

Analogların fiyatları çok ucuz, yenisi 35 YTL'ye kadar bulunuyor. Yine de analog düşünürsen en ucuz Avermedia veya Winfast maraslarını düşün, KDV dahil 50 YTL fiyatları var. Daha ucuz olanlar kalitesiz televizyon markaları gibidir, aldığına bin pişman eder seni. Eğer iyi bir şey istersen yine Pinnacle ve Hauppage en kaliteli olanlarıdır. Ayrıca Gigabyte, Compro ve Asus'da düşünebilirsin.

Dijital için şu foruma bakhttp://forum.donanimhaber.com/forumid_196/tt.htm
    En az bi tane uydu anteni alman gerekiyor. Anten yanında kutu alman gerekmiyor, o işi dijital TV kartı yapacak. Uydudan gelen kabloyu doğrudan karta bağlıyor ve programla kanalları izliyor veya dinliyorsun.
    Marka olarak foruma kesin bak ama SkyStar2 tercih edilen bir markadır. En ucuz kartlar genelde 60-70$+KDV'den başlar.

• Güzel görüşlerin için ben teşekkür ederim.
    Güle güle kullan.
  • Hocam bi de şifreleri kırmak için illa ki bt848 chip mi olması gerekiyor tv kartında...Ya da şifre kırıcı özelliği olması için nasıl bişi almalıyım ?

quote:

Orjinalden alıntı: mselcuks

Güzel görüşlerin için ben teşekkür ederim.
    Güle güle kullan.
  • Sen şimdi dijital TV kartı almıyor musun? O bt848 dediğin analog eski TV kartlarında olan bir şey.
    Şifreli kanallar için burda linkini verdiğim Uydu bölümüne soru sor, hangi programları kullanıyorlar bilmiyorum, ben şifre kırma amaçlı kullanmıyorum.
  • peki tv kartını kullanabilmek için bilgisayarın internete bağlı olması şartmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ON STRİKE

peki tv kartını kullanabilmek için bilgisayarın internete bağlı olması şartmı?

ben yine cevaplıyımda yukardaki cevapta herşey yazılı hocam.evinde hiç internet olmasa bile tv kartından tv izlersin.tamamen bağımsız.
  • Tv kartı uydu varsa güzel belgeselleri kayıt altına alabileceğin güzel bir alet
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.