Şimdi Ara

System fail PPU test A8ve anakart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sistem hiç açılmıyor ve sürekli bu sesi tekrar ediyor " System fail PPU test "
    bu ne demek, hangi parçada sorun var acaba?

• Dostum neti şöyle bir kurcukladım ve öğrendiğim kadarıyla bu sorunun iki olası sebebi var:

1) Kötü BIOS (BIOS Güncelleme gerekiyor)
    2) İşlemci fanı işlemciye fazla bastırıyor.

Tuhaf bir sorun. Senin anakartına sahip pek çok kişiden aynı şikayet gelmiş. Önerdikleri çözüm önerisi ise fanı gevşetmek ya da şu kıytırık stok fanı atıp doğru düzgün bir işlemci fanı almak. Ben de bunu önereceğim zira stok fanlar göze sürme olsun diye konmuş aletler. Durumu idare edip günü kurtarmanın ötesine geçemez.

İdareten sorunu çözmek için şunları yapabilirsin:

1) Vücudunu statikten arındır. (Kendini toprakla)

2) İşlemci fanını söküp, işlemciyi dikkatlice yerinden çıkartıp işlemcinin altındaki iğneleri bir büyüteç marifetiyle muayene et. AMMAAAANNN DOKUNMA!!!! Sadece gözle... En ufacık bir yamukluk olmamalı pinlerde. Pinler kusursuz konumlarındaysa işlemciye yine dikkatlice geri tak.

3) İşlemci fanını takarken kasten biraz gevşek bırak ama fan anakarta tutunuyor olmalıdır. Bunu sağlamak için işlemcinin iki ayağını çaprazlama oturt (sağ alt sol üst gibi). Diğer iki ayağı yerlerine kilitleme. Böylece biraz daha gevşek tutunacaktır.

Bunların sorununu gidermesini umarım. Kolay gelsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.