Şimdi Ara

synaptics touchpad(fare) kullananlar içeri.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aylardır devam eden, sanırım win8 ile karşıma çıkan bir sorunu paylaşacağım bu konuya bir çözüm varsa bekliyorum.

Sorunumuza gelelim..
    Araştırdığım üzere sadece Synaptics touchpad lerde görülüyor ki laptopların %80 a yakın bir oranı bu touchpad i kullanıyor.
    bu "synaptics" denen touchpad, klavyeden herhangi bir tuşa basınca/basılı tutunca touchpad' te tıklama yapmamıza izin vermiyor. bunun donanımsal bir sorun olmadığına eminim belki herkeste de böyle sorun çıkarmıyordur da bilmiyorum (denerseniz sevinirim).
    yazılımsal bir sorun gibi görünüyor ancak win8 ve synaptics arayüzündeki tüm fare ayarlarını kurcalamama rağmen hiç bir şekilde sonuca ulaşamadım.
    daha önce acer 5742g de karşıma gelen bir sorundu ancak biraz eski ve standart bir marka olduğu için normaldir şudur budur diyerek umursamadım.

şu anda Monster T7 canavarımda da böyle bir sorun olunca artık synaptics de sorun olduğu kesinleşti.

Bu sorun yazılımsal olduğu garanti, bu soruna çözüm bulan var mı? sürümden dolayı mı? veya synaptics sürücüsünü hiç mi kurmamak gerekiyor? (bulamadığım halde) bir ayarı mı var?

Not: oyun bilgisayarında touchpad i ne yapacaksın? gibi bir soru yöneltmeyin lütfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sivasligazi99 -- 19 Ekim 2014; 3:13:19 >

• bir allahin kulu bilmiyormu :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sivasligazi99 S kullanıcısına yanıt
    Bu size göre bir "sorun" olsa da, bu tam tersine bir önlem. Özellikle oyunlarda sıkça kullanılan ASD tuşlarına elinizi uzattığınızda sol elinizin iç kısmı dokunmatik yüzeye temas eder. Aynı şekilde 10 parmak yazı yazarken F ve J tuşlarına parmaklarınızı koyduğunuzda yine dokunmatik yüzeye temas edilince imleç kayabilir yada yanlış bir noktaya tıklama yapabilir. Yapısı gereği böyle dizayn edilen bir şeyi sorun olarak görmeniz enteresan olmuş
  • Evet synaptics sürücüsünde sorun var. Yazılımsal bir sorun. Fare usb'sini taktığımda touchpad ile irtibatı kesiyor fakat kasa üzerindeki aktive tuşuna bastığımda turuncu ışık hala yanmaya devam ediyor. Mause usb'sini çıkarsam dahi touchpad devreye girmiyor, reset atmam gerekiyor. Bir sıkıntı olduğu aşikar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Bu size göre bir "sorun" olsa da, bu tam tersine bir önlem. Özellikle oyunlarda sıkça kullanılan ASD tuşlarına elinizi uzattığınızda sol elinizin iç kısmı dokunmatik yüzeye temas eder. Aynı şekilde 10 parmak yazı yazarken F ve J tuşlarına parmaklarınızı koyduğunuzda yine dokunmatik yüzeye temas edilince imleç kayabilir yada yanlış bir noktaya tıklama yapabilir. Yapısı gereği böyle dizayn edilen bir şeyi sorun olarak görmeniz enteresan olmuş

dostum o özellikle benim dediğim bir değil. bak herhangi bir tuşa basarsam direkt 1-2 saniye bloke oluyor touchpad. senin dediğin sensör olayı farklı elini hissedip imlecin oynamasını engelliyor zaten bunun ayarı da var. ama dediğim bloke olayının ayarı yok... fareniz synaptics ise deneyin... mesela bi tane linkin üstüne getirin fareyi, klavyeden bir tuşa basın 1 saniye içinde linke tıklamaya çalışın... tıklamayacaktır.

• uppp - upppp
    Bende CTRL + touchpadin sol tuşuna tıklarsam Firefox'da yeni sekme açıyor. Siz bahsedince denemek için Mount & Blade Warband'ı WASD tuşları ve touchpadi ile birlikte sorunsuz oynadım. Mouse da takılıydı ama mouse taktığımda touchpadi devre dışı bırakan ayarı iptal etmiştim. Ben çok memnunum touchpadden. Bu arada Windows 7 kullanıyorum. Touchpad hakikaten zamanı gelir insanı kurtarır bence laptopta olmazsa olmaz, bir ay mouse olmadan geçirince değerini anlamıştım.
  • evet bende şimdi gördüm ctrl ile birlikte touchpad çalışıyor ama diğer tuşlarda mousepad 1 sn civarında iptal oluyor. valla synaptics ile win7 de crysis 2 oynadığımı hatırlıyorum çok büyük bir ihtimal win8 de sorun var. donanımsal bir hata olmadığını en başından biliyordum ancak yinede çözüm yok hala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sivasligazi99 -- 6 Kasım 2014; 23:47:13 >
    Aynı fikirdeyim Windows 8'den kaynaklandığını düşünüyorum. Windows 7 uzun zamandan beri piyasada olduğu için firmalar artık sistemi karış karış öğrendi ve ne sorunu varsa çözdü ya da iyileştirdi iyice stabil hale getirdiler. Ama Windows 8 henüz 2 yıllık bir sistem olduğu için belli ki daha sorunları var. Yakın zamanda zaten Windows 10 çıkacak pabucu iyice dama atılır gibime geliyor Vista gibi. Monster'da önceleri sadece Windows 8 yükleyin daha uyumlu diyordu ama artık Windows 7 sürücüleri de sitelerinde yer alıyor. Ben onlar Windows 8 kurun dedikleri zaman bile Windows 7 kurmuştum ve o gün bugündür sorunsuz kullanıyorum. Size bendeki sürücüyü verirdim ama Windows 7 32 ve 64 bit olduğu için uyumsuzluk çıkartabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.