Şimdi Ara

Symbol clio motor stop ediyor ve rölanti de devir düşüyor çözüm!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
5.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Daha önce buna benzer bir konu vardı ama ben güncel olsun diye tekrar açayım dedim. Aracım 2009 symbol 1.5. Arabam da ilk önce geç çalışma sorunu vardı. Sonrada araba kırmızı ışıkta falan rölanti de beklerken devir düşüyor motor sersemliyordu. 1 yada 2 gün sonra sıklaşöaya başladı ve birgün yokuş aşağıya inerken stop etti. Ben direk herzamanki tamirciye gittim. Baktılar ısıtma bujileri yanmış. 4 ü birden değişti ve sorun yok dedi. Sonra araç ertesi gün yine aynı şekilde sersemlemeye başladı. Hatta bazen de stop etmeye başladım. Tekrar götürdüm aynı ustaya bilgisayara bağladı bosch un programına orda bir basınç sorunu çıktı çözemedik, enjektör lerin geri dönüşlerin baktı. Bir tanesinde sorun gördü ve enjektör üye yönlendirdi. Gittik adamlar test ettiler enjektör ler temiz. Sorun yok. Orası da pompa dan şüphelendi ve sabah çalıştırırken elcik ile pompalayarak deneyin eğer araç çalışırsa bir seferde pompa da sorun var dedi. Yaptık elcik ile 1 seferde çalıştı ama araç hala sersemliyordu. Sonra bir arkadaşım tanıdığı eski renk servisinde çalışan bir abiye götürdük o baktı pompa üzerinde basınç müşürü nü söyledi. Bunlarda kronik dedi. Ve servis 1.200 liraya hallolur ben size 600 liraya taktırırım dedi. Sonra biz başa bir ustaya daha gittik orda bu pompa basınç müşürünün 2 tane çıkmasını bulduk ve taktık. 1 inde araç daha çok sersemledi diğerinde hiç yapmadı. Bu arada pompacıya da gittik pompa basınç değerlerin de sorun yok pompa sağlam dedi ve elektrik aksamı da kısa devre gözüküyor dedi bilgisayarda. Ordan da eliniz boş çıktık ve Anladık ki gerçekten bu müşürde sorun var. Gidip parçacıdan kendimiz aldık 350 liraya ve 75 liraya başka bir ustaya taktırdık ve sorun çözüldü. Aracım da şuan sorun yok. İlk enjektör için aldığımız fiyat 4 ü için takım 3.800 lira idi, sonra pompa tamiri için 1,300 lira dediler. Sonra elektrik tesisatta yada beyinde sorun var dediler orası hiç belli değil ne kadar tutacağı, en son 600 lira dedikleri sorun üzerinde durduk ve 425 liraya hallettik ve şuan bilgisayarda herhangibir sorun çıkmıyor, pompa basınç değerleri eskisinden daha iyi. Bunları yazarak aracınızı körü körüne her ustanın dediğini başka ustalara sormadan yaptırmayın derim ben. Bu arada bu olaylar İzmir de oluyor. :-) isteyen olursa müşür ün fotosunu paylaşabilirim.
    Symbol clio motor stop ediyor ve rölanti de devir düşüyor çözüm!!!

• Eline sağlık. Böyle bilgilendirici paylaşımlar görünce mutlu oluyorum.
  • Araç çalışırken kahverengi soketi çıkarınca motor çok kafa sireler bazen stopda eder. Bu sağlam olduğuna işarettir. Bozuksa sök tak tepki vermez. Clio Symbol grubumuza bekleriz.
  • böyle ustaciklar yuzunden ariza olmayan parcalari degiatirirler hep deneme yanilma tecrube yok

gecmis olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.