Şimdi Ara

SWATCH Sistem51 İnceleme / AnaKonu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
4
Favori
31.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öneriyorum.Gayet güzel ve bileği rahatsız etmeyen bir saat.
  • öneririm hocam, black rebel'den çok daha üstün bir saat olduğunu söyleyebilirim. sadelik istiyorsan siyah modeli de yeterince sade, fiyat olarak black rebel tercih edilebilir; fakat otomatik olması zaten een büyük artısı sistem51'in.
    şöyle söyliyeyim, normalde saat hastalığım vardır; hergün farklı saat takarım. sistem51'i aldığımdan beri başka saat takmadım koluma. belki uzun süre beklediğim için de olabilir ama aldığıma pişman değilim hiç de
  • DhAk kullanıcısına yanıt
    Hocam saatin camı kolay çizilecek gibi duruyor.
    Siz ne diyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • doğrudur hocam dikkat edilmezse kolaylıkla çizilebilir, ben kendi titizliğimden dolayı aşırı özen gösteriyorum ona rağmen çok ufak bir çizik oluştu. normal kullanan, aşırı özen göstermeyen bir arkadaşımınkinde büyük bir çizik var alalı daha 2 ay oldu. temizletmeyi düşünüyor. almadan önce mutlaka plastik oluşunu iki kez değerlendirip alın derim.
  • Benim aklıma takılan bu saatin takviminin otomatik olup olmaması, perpetual takvim gibi bir teknolojisi var mıdır??? casionun tough solar modelinde mevcut 2 si arasında kaldım diyebilirim
  • arkadaşlar saati aldım fakat su geçirme özelliği hakkında bilgim yok bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? su geçiriyor mu geçirmiyor mu geçirmiyorsa kaç metreye kadar acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasperski

Benim aklıma takılan bu saatin takviminin otomatik olup olmaması, perpetual takvim gibi bir teknolojisi var mıdır??? casionun tough solar modelinde mevcut 2 si arasında kaldım diyebilirim

Otomatik-mekanik saatlerde perpetual takvim içeren mekanizma işin içine girdiği an saatin fiyatı 5 basamaklı fiyatlardan başlar. Ki zaten perpetual takvim içeren mekanizma yapan üretici sayısı bellidir. Bu swatch normal bir standart mekanizma, takviminide kullanıcı kendi ayarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soekishere

arkadaşlar saati aldım fakat su geçirme özelliği hakkında bilgim yok bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? su geçiriyor mu geçirmiyor mu geçirmiyorsa kaç metreye kadar acaba ?

Su geçirir, WR sınırı 30 m. Ancak lavaboda veya yağmurda bile dikkat etmek gerekir. Özellikle bu swatch'un arkası yekpare kapalı (pilli modellerinde olduğu gibi) olmadığı için en ufak bir sudan uzak tutmak gerekir.
    />

• quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

quote:

Orijinalden alıntı: soekishere

arkadaşlar saati aldım fakat su geçirme özelliği hakkında bilgim yok bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? su geçiriyor mu geçirmiyor mu geçirmiyorsa kaç metreye kadar acaba ?

Su geçirir, WR sınırı 30 m. Ancak lavaboda veya yağmurda bile dikkat etmek gerekir. Özellikle bu swatch'un arkası yekpare kapalı (pilli modellerinde olduğu gibi) olmadığı için en ufak bir sudan uzak tutmak gerekir.
    />

Cevap icin sagolun hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

quote:

Orijinalden alıntı: Kasperski

Benim aklıma takılan bu saatin takviminin otomatik olup olmaması, perpetual takvim gibi bir teknolojisi var mıdır??? casionun tough solar modelinde mevcut 2 si arasında kaldım diyebilirim

Otomatik-mekanik saatlerde perpetual takvim içeren mekanizma işin içine girdiği an saatin fiyatı 5 basamaklı fiyatlardan başlar. Ki zaten perpetual takvim içeren mekanizma yapan üretici sayısı bellidir. Bu swatch normal bir standart mekanizma, takviminide kullanıcı kendi ayarlar.

o zaman casio ya dönmekte fayda var, saatte elle takvim ayarlamayı hiç sevmiyorum malesef
  • Merhaba. s51 ile ilgili yorumlarınızı okudum. öncelikle fiyat 315 TL evet. kasa plastik. 96 saat enerji rezervi çok iyi bir rakam. şunu belirtmeliyim ki swatchun camları çizilebilir mika camlardır. an itibariyle swatchun sadece 2 saati kristal çizilmez koleksiyonu bulunmakta. Bahsedilen kristal cam haricindekiler çizildiği takdirde swatch store'larda ücretsiz temizlenebilmektedir. temizletme konusunu aydınlatıyım. Arabalarda nasıl ki pasta cila uygulaması boyayı inceltiyorsa, cam temizletmek de camı inceltmekte. Swatch saatlerin camı 15-20 kere sildirilebilir. çatlak ve derin çizikler haricinde geçer. 6ayda 1 temizletmek yeterli olabilir. s51 koleksiyonunun camı da silinebilir camdır. bu koleksiyonun diğer koleksiyonlardan dezavantajı; camı kasa ile aynı hizada malesef. bu şu demek. kasa kenarları da silme işlemi sırasında makineye dokunmakta. kasa plastik olduğundan rengi atabilir veya plastik zarar gorebilir. swatchun Chrono plastik serisinde kasa kenarlarında yazan rakamlar sildirme esnasında makineye dokunduğu için silindiğini ve bu sebeple servise gittiğini biliyorum. eğer garantiniz yok ise ve kasa kenarlarında rakamlar var ise sildirme işlemini tavsiye etmem. onun haricinde s51 koleksiyonunu şiddetle tavsiye ederim. mavisi top 20 listesine girdi sanırım. Antalya'dan almak isteyen varsa 5m migros Swatch store'a beklerim ;)

• Bu sefer bari orient alayım diyorum ama yine alamayacağım gibi.Bu saat hoşuma gitti.İstanbula gittiğim zaman alayım bari.
  • Oyuncak ve kalitesiz bir saat izlenimi birakti nedense. Pek begenmedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün bir saat alacağım ama hangisini alsam karar veremiyorum.Sistem 51 mi, fotoğraftaki orient mi ?
     SWATCH Sistem51 İnceleme / AnaKonu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Face Of Melinda

Arkadaşlar bugün bir saat alacağım ama hangisini alsam karar veremiyorum.Sistem 51 mi, fotoğraftaki orient mi ?
     SWATCH Sistem51 İnceleme / AnaKonu

hocam ikisi de tasarım olarak birbirinden çok pahalı saatler. swatch daha spor duruyor. tarzına hangisi daha uygunsa onu seç derim. şimdiden hayırlı olsun.

• 2 si de çok hoşuma gidiyor.Bu ay fena açılmış olmasam 2 sini de alacam.

Orienti aldık bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Face Of Melinda -- 16 Aralık 2014; 18:50:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlı uğurlu olsun hocam, iyi günlerde kullanın
  • Teşekkürler hocam.Herkese nasip olur inşallah.
  • swatch system 51 green sahibi olan var mı?. varsa, ne kadara satın aldınız?
  • hocam ben aldığımda fiyatı 315TL idi, hala da aynıdır büyük ihtimalle ama green modeli ilk defa duyuyorum. varsa büyük ihtimalle o da 315TL'dir.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.