Şimdi Ara

SVCHOST İLE BAŞI DERTTE OLANLAR..... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
5
Favori
69.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar (schos.exe hatası) Aynı hatayı bende yaşadım ComboFix yükleyip tarma yatıktan sonra o hatadan kurtuldum
  • sa güzel başlık tebrikler.Bende aynı konudan muzdaripim 12 tane svchost.exe var bende max 145Mb min 6Mb kullanıyor ikiside sistem bunlar çok ağırlaştırır mı sistemi 145 Mb olan canımı sıkıyor sadece
  • Allah bu programın belasını versin mozilla yüzde on kullanıyor interneti bu program yüzde doksan. firewall'dan engelliyorum bu sefer mozilla da giremiyor microsoftun kasıtlı olarak bıraktığı açık kapı olduğunu düşünüyorum. lanet olsun be.
  • ornitolog kullanıcısına yanıt
    sysinspector'la iyice tarayın olmazsa nod 32 siler silmezse
    bu ize "pes doğrusu " dedirtecek

• selam arkadslar c wındows system32 ıcınde svchost.exe pro yonetıcıde mubarek 12 tane gozukuyor ve yuksek ram alıyor bostayken hepsıde ve ısın kotusu bu svchost dosyasına ılaveten bır tane daha cıktı c wındows sysWoW64 dosyası alstında svchost.exe*32 coıkıyor acıl acıklama lutfen arkaslar
  • arkadslar bılen yokmu 100,000 ustunde haracyan svc host var onu kaldırınca program yonetıcısınden aero kalkıyor ıkıncı c:\windows\syswow64\svchost.exe ıcındekı svchost nedır lutfen
  • suan baktım tekrardan 194.000 dı kapayınca wılles kapandı arakdslar sızce vırusmu degılmı ve syswow64 te bulununa svchost.exe*32 vırusmu lutfen arkadaslar bılen yokmu bunu butun forumda
  • arkadaşlar bilgisayarımda vınn kullanıyorum. dikkat ettiğim zaman sürekli inen ve giden dosyalar olduğunu farkettim. daha sonra kaynak izleyicisinden baktıüımda buna svchost.exe nin sebep oluğunu gördüm. bu daha önce olmayan bir olaydı yaklaşık iki haftadır böyle. tabi iki hafta öncede bir update yapmıştım.şimdi bu uygulamanın indirme yapmasını nasıl engelleyebiliriz bir bilen varsa lütfen yardım etsin yoksa bilgisayara kafa atıcam. şu an çok sinirliyim. bu windows bizim iznimiz olmadan bilgisayarımdan ne alıyor bilgisayara ne yüklüyor. lütfen yardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DJ AVVA

arkadaşlar bilgisayarımda vınn kullanıyorum. dikkat ettiğim zaman sürekli inen ve giden dosyalar olduğunu farkettim. daha sonra kaynak izleyicisinden baktıüımda buna svchost.exe nin sebep oluğunu gördüm. bu daha önce olmayan bir olaydı yaklaşık iki haftadır böyle. tabi iki hafta öncede bir update yapmıştım.şimdi bu uygulamanın indirme yapmasını nasıl engelleyebiliriz bir bilen varsa lütfen yardım etsin yoksa bilgisayara kafa atıcam. şu an çok sinirliyim. bu windows bizim iznimiz olmadan bilgisayarımdan ne alıyor bilgisayara ne yüklüyor. lütfen yardım.

Merhaba , aynı dertten ben sıkıntı içindeydim . Araştırdım http://forum.donanimhaber.com/m_36476348/tm.htm forumun bu sayfasında çözümü buldum. Ben de vın modem kullanıyorum. İstersen bu sayfayı bir incele umarım sorunun çözersin.

• bende 11 tane var , bilgisayarımı açtığımda cpu %100 oluyor , görev yöneticiden kapatıyorum : virüsmü : Temizmi
  • Bende bu svchost.exe den sıkıntılıydım.Bilgisayarımda XP yüklü vede açtıkdan bir süre sonra bu svchost.exe nerdeyse CPU nun tamamını kendisine ayırıyordu. PCyi meşgul eden svchost.exe yü görev yöneticisinden sildiğimde düzeliyor vede epey hızlanıyordu.Microsoft sayfalarını vede yabancı forumları inceleyerek sonunda bir çözüm buldum.Hata windows güncelleme programını çalıştırırken ortaya çıkıyordu.Bende güncellemeleri kapatım artık bilgisayarım ilk günlerdeki gibi hızlı bir şekilde çalışıyor.
  • şu konuya düzgün bi çözüm gelsin başka bişey istemiyorum :(
    4GB ram le pc kasıyo
  • Dostlarım günler süren araştırma ve çalışmalarım sonucunda bilgisayarımın en az 1GB ram ini işgal edip harddisk dahil bütün kaynaklarını sonuna kadar kullanan, virüsden öte asalak bir ne diyeceğimi bilmiyorum lanetini kapattım sonunda bilgisayarı da bende rahatladık. İşlemler menüsündeyken svchost.exe ye sağ tıklayıp hizmetlere git dediğimizde bize ne boklar yediğini gösteriyor. Bende "Arka Plan Aktarım Hizmeti" şeklinde bişeyi kapattım durdura bastım sorun çözüldü. .exe yi çalıştıranda Local System di Denetim Masası>Yönetimsel Araçlar>Hizmetler
     SVCHOST İLE BAŞI DERTTE OLANLAR.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aiel1903 -- 30 Mayıs 2015; 12:26:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aiel1903

Dostlarım günler süren araştırma ve çalışmalarım sonucunda bilgisayarımın en az 1GB ram ini işgal edip harddisk dahil bütün kaynaklarını sonuna kadar kullanan, virüsden öte asalak bir ne diyeceğimi bilmiyorum lanetini kapattım sonunda bilgisayarı da bende rahatladık. İşlemler menüsündeyken svchost.exe ye sağ tıklayıp hizmetlere git dediğimizde bize ne boklar yediğini gösteriyor. Bende "Arka Plan Aktarım Hizmeti" şeklinde bişeyi kapattım durdura bastım sorun çözüldü. .exe yi çalıştıranda Local System di
     SVCHOST İLE BAŞI DERTTE OLANLAR.....

Allah razı olsun.

Mobil Modemi Takinca surekli birseyler indiriyordu. Bunu kapattım sorun çözüldü :)

Windows güncelleme dedigim halde arkadan birseyler indiriyordu. Çakal bilgisayar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 7nbitirdin 7 kullanıcısına yanıt
    Senin kullanmadığın bant genişliğini sistem özelliklerini kullanıp arka planda veriler gönderip almaya çalışıyor zannediyorum bunun benzeri hatayı torrentde yaşıyorum hız sınırı uygulanmıyor buda bunun gibi bir hata olsa gerek :D :D
  • Bunu yeni farkettim bende de var baya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7nbitirdin 7 kullanıcısına yanıt
    Milleti windows 7 den mi soğutmaya çalışıyorlar napıyorlar anlamadım :D yazın bi bilgisayarı formatlayıp soruna tekrar bakacağım. Bide eset 32 yükledim windowsun updatelerini kontrol ediyor tekrardan cortlattı
  • svchost.exe dosyası sistem dosyasıdır, virüslü olanları da mevcut fakat neredeyse tüm win 7 lerde bu dosya windows update yi öyle bir kasıyor ki windows updateyi dilediğiniz kadar güncelleyin bu problem her zaman oluşacaktır. svchost.exe yi silmek sistemi silmekle eş değer bu sebeple öncelikle svchost.exe deki hangi hizmetin pc'nizi kastığını bulmalısınız, yüzde 99 bu hizmetin adı "wuauserv" dir. yine de emin olmak için görev yöneticisinden cpu ya da bellek bölümüne gelin svchost.exe (netsvcs) yanındaki tiki işaretleyin ve cpu altındaki "svchost.exe (netsvcs) tarafından filitrelendi" bölümündeki cpu'yu kasan büyük olasıkla " "wuauserv" demiştik" olduğunu göreceksiniz. şimdi geldik asıl mevzuya "wuauserv" dosyası windows update dosyasıdır ve dll girişlidir, öncelikle sisteminizi en son verilerle güncelleyin çünkü bir daha güncelleme yapamayacaksınız, ben zaten güncelleme istemiyorum diyorsanız devam ediyoruz.

pc'nin Başlat>Ara kısmına cmd yazın gelen yazılıma sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın, sc delete wuauserv yazın enterleyin, artık svchostexe pc'nizi kasmayacak, hayırlı olsun.

• benimde başim yanmıştı. teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murashka

svchost.exe dosyası sistem dosyasıdır, virüslü olanları da mevcut fakat neredeyse tüm win 7 lerde bu dosya windows update yi öyle bir kasıyor ki windows updateyi dilediğiniz kadar güncelleyin bu problem her zaman oluşacaktır. svchost.exe yi silmek sistemi silmekle eş değer bu sebeple öncelikle svchost.exe deki hangi hizmetin pc'nizi kastığını bulmalısınız, yüzde 99 bu hizmetin adı "wuauserv" dir. yine de emin olmak için görev yöneticisinden cpu ya da bellek bölümüne gelin svchost.exe (netsvcs) yanındaki tiki işaretleyin ve cpu altındaki "svchost.exe (netsvcs) tarafından filitrelendi" bölümündeki cpu'yu kasan büyük olasıkla " "wuauserv" demiştik" olduğunu göreceksiniz. şimdi geldik asıl mevzuya "wuauserv" dosyası windows update dosyasıdır ve dll girişlidir, öncelikle sisteminizi en son verilerle güncelleyin çünkü bir daha güncelleme yapamayacaksınız, ben zaten güncelleme istemiyorum diyorsanız devam ediyoruz.

pc'nin Başlat>Ara kısmına cmd yazın gelen yazılıma sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın, sc delete wuauserv yazın enterleyin, artık svchostexe pc'nizi kasmayacak, hayırlı olsun.

Oldu harbiden Artık svchost.exe o kadar fazla bellek harcamıyor sağol

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.