Şimdi Ara

Svchost.exe Garip bir durum?? SS..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sınırsız tarife kullanmama rağmen bilgisayarımı sık sık netlimiter ile takip ederim veri alış veriş durumlarına bakarım.. svchost.exe'nin çok fazla download yaptığını gördüm bi süre serbest bıraktım ve 700 mb'lara kadar ilerledi. Google bile svchost.exe yazıp aratmaya çalışınca bilgisayarıma reset atmaya başladı.. iş büyüyünce format attım.

İşin garibi formattan sonra herşey düzeldi sanırken svchost.exe görev yöneticisinde görünmüyor ama netlimiterde bu kez ufak ufak da olsa veri alıp gönderme durumları devam ediyor. Bu durum neden oluşuyor??
    Upload daha fazla şuan.

svchost'un işlevini olan Windows update kapalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktaysar -- 22 Eylül 2012; 19:46:42 >

• Uzun diye okumak mı zor geldi, cevap mı yok :D???

KISACA; Görev Yöneticisinde Görünmeyen SVCHOST.EXE, Netlimiter programında nasıl veri alış verişi yapıyor gibi görülüyor??
  • bişey anlamadım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

svchost'un işlevini olan Windows update kapalı.

Kim söyledi size svchost'un windows update işlevi olduğunu. svchost windows sürümlerinde dll dosyları için kullanılan bir servis programı. ve de az da çok da olsa veri alıp göndermesi normaldir. update ile alakalı bir durum değildir.

http://www.pclabs.com.tr/2008/09/28/svchostexe-nedir/
  • Kimse söylemedi, svchost.exe'nin birçok işlevi var elbette bunlardan biri de windows update.. Svchost.exe sık sık veri alış verişi yapıyorsa akla gelecek ilk şey windows updatedir.
    okuyabilirsin;http://blogs.technet.com/b/asiasupp/archive/2007/05/29/automatic-update-causes-svchost-exe-high-cpu.aspx

teşekkürler ben de verdiğiniz linki okuyacağım, şuan svchost.exe 200 mb'lara varan download yapıyor...

GÖREV YÖNETİCİSİNDE gözükmeyen bir "exe" nasıl oluyorda net limiterde veri alış verişi gözüküyor??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktaysar -- 23 Eylül 2012; 1:33:44 >

• son bir up yapalım belki bir yardım eden olur?
  • kardeş bendede göstermiyor ama "tüm kullanıcıların işlemlerini göster"e tıkladığım zaman geliyorlar ekrana

• Teşekkürler bu ayrıntıyı kaçırmışım..

niye download yapıyor bu meret böyle.. günde 1 gb'a yakın?? yeni formatladım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktaysar

Teşekkürler bu ayrıntıyı kaçırmışım..

niye download yapıyor bu meret böyle.. günde 1 gb'a yakın?? yeni formatladım..

ne demek kardeş dün gece mesaj atıcaktım fırsatım olmadı.

download konusunu bilmiyorum bilen arkadaşlar vardır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.