Şimdi Ara

SUZUKI SWIFT FUN CLUB (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.419
Cevap
85
Favori
188.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler artık harici güneşlilere takılan cihaz bakalım.
  • [Deleted by Admins]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba

Aracım son 1 ayda 4 kere yürür halde stop etti.
    Stop ederken ekrandaki tüm göstergeler yanıyor , hareket halinde olduğumdan heyecandan aracın motoru durdumu durmadımı tespit edemedim hiç. Ama durduğunu düşünüyorum çünkü , hidrolikte kapanıyor direksiyon kilitleniyor falan..
    Önümüzdeki hafta uzun yola çıkacağım. Sorun nedir acaba başına gelen varmı ?
    Bir arkadaşım boğaz kelebeğini temizlet düzelir desede korktum açıkcası.

Aracın 2009 Swift 1.5 A/T 44.000 de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bekirden

Arkadaşlar merhaba

Aracım son 1 ayda 4 kere yürür halde stop etti.
    Stop ederken ekrandaki tüm göstergeler yanıyor , hareket halinde olduğumdan heyecandan aracın motoru durdumu durmadımı tespit edemedim hiç. Ama durduğunu düşünüyorum çünkü , hidrolikte kapanıyor direksiyon kilitleniyor falan..
    Önümüzdeki hafta uzun yola çıkacağım. Sorun nedir acaba başına gelen varmı ?
    Bir arkadaşım boğaz kelebeğini temizlet düzelir desede korktum açıkcası.

Aracın 2009 Swift 1.5 A/T 44.000 de
    [Deleted by Admins]

• Selam,

Lpg li değil , motor ustası boğaz kelebeğini temizledi , rölantiyi düşük gördü onu biraz yükseltti.
    Bununla çözüleceğini düşünüyorum dedi.
    Bakalım göreceğiz.
  • Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1 ay önce ikinci el Suzuki Swift aldim. 2010 model 4x4. Araçtan gayet memnunum ancak bir sorunum var. Bozuk yolda ön taraftan lastiklerin olduğu yerden az bir ses geliyor. Sanki bir yerde boşluk var bir yere çarpıyor. Ön takıma, rot başlara, amortisörlere herşeyine baktırdım hiç bir sorun yok. Hatta 3 servise gittim. Son gittiğim servis fren merkezlerinin pimlerinden yapıyor olabilir dedi onları tornacıda düzenlediler. Ancak ses halen kesilmedi. Böyle bir durumu başına gelen arkadaş var mıdır? Bilgi verirseniz sevinirim
  • Merhaba Eyüpcan ben, 2008 4x2 swiftim olucak yaklaşık 12 saat sonra. Güzel bi kırmızı, araç için düşündüklerim ve yapıcagım aksesuar masrafları var. Umarım begenirsiniz. Bu arabaya sahip olmadan hastası olmuştum ilk arabam olucak. Siz düşünün artık nekadar sevicegimi :)
  • Eyüpcan M E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun şimdiden. Aracınız güzel maşallah, Allah kaza bela vermesin. Umarım aksesuar konusunda sıkıntı çekmessiniz, ben aradığım arka spoileri halâ bulamadım...

• Merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 3 gün önce aldım 2008 model 4x4 kırmızı
    ilk arabam kendisi ve şöförlüğüm iyi değil :) şuan çok memnunum yani daha görünce arabayı aptal bir gülümseme oluyo yüzümde :) şuanki tek sıkıntım kalkışlarda zannedersem debriyaj çok yukarda kavrıyormuş ( daha alışamadım ve ilk arabam şöförlüğüm yok malesef) en ufak bir yokuş kalkışında bile arabayı geri kaçırıyorum sanki geri vitese takmışım gaz veriyorum gibi geri geri 5-10 hıza çıkıcak anlamadım gitti :) tanıdığım şöförlüğü iyi olan biri debriyaj çok yukarda kavrıyo dedi ama sizce değiştirmelimiyim yoksa zaten genelinde mi böyle. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  • joetly J kullanıcısına yanıt
    Sizinde aracınız hayırlı olsun dostum, kırmızı güzel bir renk,bu aracada çok yakışıyor.kazasız belasız güzel günlerde kullanın.
    Zamanla sürüşünüz düzelecektir, ama bu arada biraz daha dikkatli olun kullanırken.
    Debriyajın yukarda kavraması sorun olmamalı sizin için, debriyaja alıştirin kendinizi, sık sık alıştırma yapın, boş yollarda bilhassa rampalarda , orta ve dik yokuşlarda, el freniyle kalkmaya çalışın önceleri bir süre. Hepimiz öyle yapmışızdır illaki.
    Tecrübelerinizi paylaşırsınız artık...

• çok teşekkürler.
    alışmaya çalışıyorum dün akşam biraz daha iyiyidim stop ettirmedim mesela ama hala geri kaçırma olayı var :p
    çok anlamasam da iyi ve kötü yanlarını yazmaya çalışırım.
    tekrardan teşekkürler.
    bu arada navigasyon takılı radyolu fln ben çok beğendim ürünü internette bulursam buraya yapıştırayım linki. torpidoyla uyumlu sanki orjinal çıkışlı gibi ve bir çok özellik var (tabi ben daha navigasyon yüklü olmadığı için ve zannedersem tv anteni bulunmadığı için şiki özellik hariç film, klip, radyo, mp3, iphone bağlantı, android bluetooth görüşme falan)
  • 2006 1.3 4x4 sanzuman nerden yaptırabilirsiniz bir de bu arabalarin motoru nasıl gözüm korktu parçaları çok pahalı bir de parçası yok pişmanım hem de cok

• google da parçaları bulunuyo yine eşdeğer misal
    http://www.otomobilyedekparcalari.com/SUZUKI,LA_153-2.html#labels=153-2
    kaporta içinde bi tane site bulmuştum ancak şimdi bulamadım iş yerindeyim eve gidince bakarım
    şanzuman için bişi diyemicem ama mekanikçiler halleder diye düşünüyorum çok parça değişiyor mu bilmem
    muhtemelen bende bozucam gibi hala tam alışamadım arabaya çok zorluyorum arasıra :(
  • Merhaba arkadaşlar Suzuki Swift 1.3 GTİ 91 Model aracıma Direksiyon simi Vites Topuzu ve Vites Körüğü arıyorum var mı yardımcı olabilecek biri ?
  • swift 4x4 2007 siyah

• araç çok güzel. yol tutuşu, motorun sessiz çalısması.
    yakıt göstergesinde sorun vardı beyninde beyninden kaynaklı, yaptırdım. cd çalar her mp3 cd yi çalmıyor. yakıt konusunda çok cömert.

• mp3 konusunda şöyle bir durum var 320 kb/sn ve üzeri olanları okumuyor

250 civarı ve altını okuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 16 Eylül 2015; 12:42:19 >
  • 4X4 1.3 2008 model swift araçlarda debriyaj sizde de çok mu yukarda kavrama noktası bi alışamadım gitti :)

bozuluyor mu acaba, yada bende bi sorun var. gerçi çok binemedim bir türlü haftada 1-2 gün binebiliyorum o da 1 saat en falza. bir iki sürtmeden sonra karar verdim artık dur kalk çalışmam lazım dik bir rampada dün akşam 50 kere denediysem 10 normal, 10 bağırtarak, 20 stop ederek falan 10 u da geri kaçırma diyelim :)

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • arkadaşlar merhaba
    2008 model 4x4 1.3 swift araçlar için debriyaj kavrama noktası çok yukarıda benimki
    aldığım çocuk arabaya cidden iyi bakmış yağı fln ama şu debriyaj bozukmu yoksa bahsettiğim modellerde yüksektemi kavrıyor onu bilmiyorum. acaba servise götürsem ayar yapılabilir mi yoksa debriyaj setinimi değiştirmem gerek .
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.