Şimdi Ara

Suzuki Splash Türkiye yollarında... (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
565
Cevap
6
Favori
68.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2010 model Suzuki Splash 1.2 GLs MT sahibiyim, aracımda LPG de bulunmakta.

Daha önce gündeme geldi mi bilmiyorum ama iki sorum olacak;

1- Akü ruhunu teslim etti, hangi marka model aküyü önerirsiniz.

2- Akünün sebebi olan konu; aracın far açık iken motoru kapatıp indiğinizde farı söndürmemesi ve hiçbir uyarı vermemesi, bu konuda yapılabilecek bir şey var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MySt19

Herkese selamlar,

2010 model Suzuki Splash 1.2 GLs MT sahibiyim, aracımda LPG de bulunmakta.

Daha önce gündeme geldi mi bilmiyorum ama iki sorum olacak;

1- Akü ruhunu teslim etti, hangi marka model aküyü önerirsiniz.

2- Akünün sebebi olan konu; aracın far açık iken motoru kapatıp indiğinizde farı söndürmemesi ve hiçbir uyarı vermemesi, bu konuda yapılabilecek bir şey var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

1. Kesinlikle Varta akü.
    Zaten Splash'ın fabrika çıkışı aküsü varta, benim Maviş'te varta vardı. Değiştirdim, yine varta aldım.
    2. Arabanın farları açıkken motoru kapatıp unutursanız sesli ikaz verip uyarması gerek, bende var. Dın dın dın diye ötüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: adepex

SUZUKİ SPLASH VE TEYBİNDE USB/AUX/KART OKUYUCU GİRİŞİ OLMAYAN MODELLERİ İÇİN PRATİK VE GÜZEL ÇÖZÜM:

Arkadaşlar daha önce de forumda konuşmuştuk, arabanın orjinal teybi çok güzel, öok iyi ses veriyor lakin bir tek usb girişi eksik diye anlatmıştım ve bu konuda bir çözüm bulmaya çalıştğımı söylemiştim.
    Araştıra araştıra pratik ve güzel bir özüm buldum.
    Taktırdığım aparat bu linkteki aparatın Suzuki için olanı, zaten aparat aynı araba markasına göre cd changer girişine takılan kablo değişiyor.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kablo-aksesuar-cadence-usb-ve-sd-sdhc-mmc-hafiza-karti-aparati-67828616/detay

Cadence Digital Music Changer diye basit bir converter cihaz var, teybin arkasındaki cd changer soketine takılıyor. Sonra o kablo arkadan torpido gözüne uzatılıyor ve teybi yerine taktıktan sonra torpido gözündeki uca usb, mp3 çalar vs takıp rahatça kullanabiliyorsunuz.

Ben Ankara'da Şaşmaz'da Cancanoto isminde müzik sistemleri kuran bir dükkanda yaptırdım. İnternetten alıp, bekleyip bir yerde montajını yaptırmak yerine
    direkt oradan alıp montaj dahil yaptırdım. Kabul edilebilir güzel bir fiyata geldi.

Önce teyp, Splash'ta klima vs çevresini saran çerçeveyi çıkarttılar. Sonra bir kaç vidayı söküp teybi çıkarttılar ama kabloları bağlantılı duruyordu, yani teyp hala çalışabilecek durumdaydı. Sonra arkasındaki cd changer girişine Cadence converter aparatın kablosunu tık diye taktılar. O kabloyu uzatıptorpido gözü içine çıkarttılar. Aslında delip teyp üzerindeki cebe ya da vitas yukarısındaki cebe vs almak mümkündü ama ben bir yerini deldirmek istemedim.
    Torpido gözü içine çıkan uca aparatı taktılar. O aparatın üzerinde usb, aux ve kart okuyucu girişleri var. O haldeyken teybi açıp tek tek denedik hepsi çok iyi çalıştı.
    Usb içinde 10 klasör yapıp içlerine 20'şer şarkı attım. Sorunsuz çalıştı.
    Usb içinde klasör olmadan şarkıları attıysanız direkt okuyabiliyor.
    Direksiyon kumandasından şarkı atlatma vs tüm işlevler çalışıyor. Direksiyon kumandasından cd'den sonraki seçenek onları çıkartıyor, okuyor.
    Aux girişine Mp3 çalar bağladım, şarkıların hepsini okuyor lakin direksiyondan şarkı atlatma yapmıyor, ses tuşları çalışıyor.
    Kart takıp denemedim ama usb ile aynı mantıkta çalışacağını düşünüyorum.

Seste bir kalite kayb, cızırtı vs yok, gayet güzel. 120-150 lira arası bir rakama rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Bence değer çünkü cd hazırlamak vs derdinden kurtulup usb'ye istediğiniz gibi şarkı ekleyip çıkartabilirsiniz.
    Fotoğrafını da eklemeye çalışayım.

Suzuki Splash Türkiye yollarında...

Suzuki Splash Türkiye yollarında...

selamlar @adepex arkadaşım bende böyle bir aparat taktırmak istiyorum halen bu aparatı kullanıyomusun bir sıkıntı yaşadınmı şimdiye kadar .bazı kullanıcılar sesin cızırtı yaptığını özellikle kornaya falan bastığında problem ler yaşadığını anlatmışlar sende durum nedir .ve sorması ayıptır kaça alıp taktırmıştın acaba .görüşmek üzere

• Merhaba,
    Bu çözümü bulabilmek için uzun süre yabancı forumlar dahil araştırdım, arkadaşlardan bilgi aldım.
    Cihaz harika, tam olarak tertemiz çözüm.
    O zamandan beri kullanıyorum, hiç bir sıkıntı yaşamadım.
    Usb flash, sd kart, cep telefonunu bağlayarak çok kullandım. Genellikle usb flash takıyorum.
    Flash içine attığınız şarkılar net, temiz ise ses harika. Zaten biliyorsunuz Splash'ın müzük sistemi
    çok çok iyi. Direksiyon üzerindeki kumanda tuşlarıyla kullanabiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim.
    Dikkat edeceğiniz 1gb'dan fazla hafızalı flash takmıyorum, mp3 formatında şarkı atıyorum.
    Cızırtı vs hiç yaşamadım, görmedim. Kornaya basıldığında sorun çıkıyormuş bilgisi ise garip geldi, inanmayın.

Cihazı bulursanız takılması kolay. Yarım saatte bitiyor..
    Rakam çok uygun, hele hele sağladığı kolaylığa göre çok çok uygun. 200 lira gibi bir rakamı geçmemişti, şimdi yaptırsanız belki biraz fazla.

Selamlar.

• @bankicampik
    @lektem

Merhaba,
    2013 model otomatik 1,2 Splash'im var. 3 Ay önce 39 bin km'de almıştım. Şehir içi 42-43 kuruş civarı, şehir dışı ise 40 kuruş benzin yakıyor. Forumu okuduğumda 30-35 kuruş yakanların olduğunu görüyorum. Yetkili servisine götürdüm, onlar da bir şey diyemedi. Acaba benim kullanmamdan kaynaklı bir durum mu yoksa aracın normali mi böyle :)
    Aşırı canımı sıkmaya başladı bu durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vicentesuha

@bankicampik
    @lektem

Merhaba,
    2013 model otomatik 1,2 Splash'im var. 3 Ay önce 39 bin km'de almıştım. Şehir içi 42-43 kuruş civarı, şehir dışı ise 40 kuruş benzin yakıyor. Forumu okuduğumda 30-35 kuruş yakanların olduğunu görüyorum. Yetkili servisine götürdüm, onlar da bir şey diyemedi. Acaba benim kullanmamdan kaynaklı bir durum mu yoksa aracın normali mi böyle :)

Kuruş hesabına kafam basmıyor. Benzin fiyatları değiştikçe bu da değişiyor.
    Ben bayramda uzun yol yaptım. Hesabıma göre 1 litre benzinle 17,5 kilometre yol almışım.

Sen de buna göre bir hesap yapar mısın?

Yakıt sarfiyatını etkileyen faktörler, arabadaki ağırlık (yolcu, eşya), lastik basınçlarının ayarsızlığı, gereksiz gaz-fren kullanımı, vs. olabilir.

Ha bu arada forumda 35 kuruş yaktığını söyleyenler varmış diyorsun ya, belki onlar o mesajı yazdıklarında benzin çok daha ucuzdu ve o sayede 35 kuruş yakıyorlardı, bunu da bir düşün. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

@bankicampik
    @lektem

Merhaba,

Ben bayramda uzun yol yaptım. Hesabıma göre 1 litre benzinle 17,5 kilometre yol almışım.

Yakıt sarfiyatını etkileyen faktörler, arabadaki ağırlık (yolcu, eşya), lastik basınçlarının ayarsızlığı, gereksiz gaz-fren kullanımı, vs. olabilir.

Ha bu arada forumda 35 kuruş yaktığını söyleyenler varmış diyorsun ya, belki onlar o mesajı yazdıklarında benzin çok daha ucuzdu ve o sayede 35 kuruş yakıyorlardı, bunu da bir düşün. :)

Başlarda biraz fazla fren kullandım, hızda da çok stabil değildim. Fakat yine de çok aşırı geldi benzin kullanımım.
    1 depo benzin ile 600 km civarı ancak gidebildim ilk seferde. Hatta 600'ü bulmadı bile.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

@bankicampik
    @lektem

Merhaba,

Başlarda biraz fazla fren kullandım, hızda da çok stabil değildim. Fakat yine de çok aşırı geldi benzin kullanımım.
    1 depo benzin ile 600 km civarı ancak gidebildim ilk seferde. Hatta 600'ü bulmadı bile.

1 depo benzin 45 litre.
    Splash modelinde 7-8 litre kala ışık yanıyor.
    Bunlar hep ince hesaplar.

• OzanAkkor kullanıcısına yanıt
    Kimsede ses seda yok. Splash kullanıcıları ne durumdasınız?

Benim maviş duruyor, yeğ ve filtre değişimi dışında bir şey yaşamadım Allaha'a şükür. Sıkıntısız ve sağlam araba.
    Gelirse yeni Swift'e bir bakacağım, bir de bakım için servise gidince Baleno'ya bakacağım nasılmış diye.
  • adepex kullanıcısına yanıt
    şansa bak ki bende bugün girdim donanım habere bayağıdır girmiyordum .şansa adepex sen yazmışsın bi yorum..dedim bende iki üç bişey yazayım.. benim splaşimde duruyor halen bazen büyüteyim diyorum ama gönlüm elvermiyor gidip geliyoruz, işden eve evden işe .hayat splasle devam ediyor bizim.çok şükür kaza bela gelmedi başımıza ne de arıza yaptı. ama km 80.000 oldu sanırım bakımı geldi periyodik daha götüremedim...herkese selam..
  • Değiştirmek benim de içimden gelmiyor hiç. Bir de bazen baktığım kullandığım arabalar, alınabilir fiyattakiler Splash yanında zayıf kalıyor.
    Dün bakım yaptırdım, benim kilometre 72.000 oldu. Daha kullanırım muhtemelen. Baleno'ya baktım, çok içime sinmedi.
  • Merhaba Splash sahipleri herkese selamlar, ben de aranıza yaklaşık 2 ay önce katıldım. 2010 model 1.3 DDIS sahibiyim. Araçtan hoşlandım ve problem çıkarmazsa uzun yıllar kullanırım diye tahmin ediyorum. Ancak balatalardan biraz ses geliyor ve vites zor geçiyor sanırım şanzıman yağını değiştirmek gerekiyor. Bildiğiniz,hizmet aldığınız, uçuk işçilik ücreti talep etmeyen, tavsiye ettiğiniz bir servis tamirci var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi udemirk1 -- 11 Şubat 2018; 22:19:58 >
  • 2010

1.3 dizel

120.ooo km

29 bin TL istiyorlar

Normal midir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dizeli yok biliyorum splashın .acaba yanlış mı yazdılar yada var mı .bilmiyorum.eğer benzinli ise düz vitesse alınabilir otomatiği o kadar düşmezler heralde.. ama gidip iyi bir kontrolden geçirin aracı mümkünse kendi servisine.selamlar
  • Merhaba arkadaşlar forumu yeni takip ediyorum cevabı var mı bilemiyorum zira tamamını okumaya gözüm kesmedi. Size sorum şu; 170000 de kazasız 1.3 dizel 26000’e alınır mı?
    Alırsam nelere bakmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erlkrkmz -- 8 Haziran 2018; 15:7:3 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Splash'ın dizeli pek tabi var.
    Fiat'ın ünlü 1.3 dizel motoru var üzerinde. Yakıtı gayet iyidir.

Alınır mı? Pek tabi alınır. Özellikle GLS-H versiyonu ise baktığınız araçlar, harika olur. GLS-H modeli az sayıda gelen en donanımlı versiyonudur, dizeli de var o serinin. İyice baktırıp, servise gösterip alabilirsiniz. Araba temizse, biraz da pazarlıkla olur biter. Ben Splash'ımdan gayet memnunum ve kullanıyorum, daha da kullanırım. Beklentileriniz, ekonomik durumunuz vs vs bir sürü etken var. Kullanıp bakarsınız, beğenirseniz alırsınız zira iyi arabadır.
  • antifiriz hangi çeşit olması gerekiyor, yabancı forumlarda kırmızı G12+ yazıyor.
  • Merhabalar arkadaşlar. Bende aranıza geçen ay katıldım. Az yakan bir araç arıyordum internette gezerken denk geldi bu araç. Biraz araştırdım ve almaya karar verdim. Arkadaşlar çok fazla araç değiştiren biri olarak bu araç clio2 clio3 linea symbol araçlarının yakıt olarak altındadır. Tabi hepsi 1.2 tüplü. Motor olarak ise 1.2 motor olduğunu hiç hissettirmedi. Yokuşlarda inanılmaz bir çekişi var. Haneme hayırlısı olsun tekrardan. Aracın tek sıkıntılı yanı parça ve aksesuar sanırım. İzmirde yaşıyan biri olarak bu konuda yardım edecek biri varmıdır acaba.

• adepex kullanıcısına yanıt
    Araçla ilgili tecrübelisiniz sanırım. Birkaç konuda bilgi alabilirmiyim sizden.

• Cengiz.sr C kullanıcısına yanıt
    Arabanız hayırlı olsun. Splash'ın parça gibi bir sıkıntısı yok. getiren ve satan distribütör kimse parçasını da temin etmek zorunda. Aksesuar ne aradığınıza bağlı.
    Öğrenmek istediğiniz konuları yazarsınız, forumda geçmemiş bir konuysa ve bilgim varsa pek tabi yardım ederim.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.