Şimdi Ara

Suzuki Splash Türkiye yollarında... (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
565
Cevap
6
Favori
68.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    5 yıl,25600 kmlik Splash maceram bugün itibari ile sona erdi.Başka marka model araç için takasa verdim.İlk arabamdı,çok sevdim,birgün bile beni zorda bırakmadı,arızalanmadı.Ama herşeyin bir sonu olduğu gibi Splashla da bitti.İçim burularak anahtarları teslim ettim.Umarım benim kadar seven,iyi kullanacak biri satın alır.Bugüne kadar ki ,biz sayılı splash kullanıcısı olarak bilgi paylaşımları için teşekkürler.Yine de takip etmeye devsm edeceğim...
    Fazla duygusala bağlamışım galiba :))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pendo

Belki forumun ilk Splash'lısı olarak;
    5 yıl,25600 kmlik Splash maceram bugün itibari ile sona erdi.Başka marka model araç için takasa verdim.İlk arabamdı,çok sevdim,birgün bile beni zorda bırakmadı,arızalanmadı.Ama herşeyin bir sonu olduğu gibi Splashla da bitti.İçim burularak anahtarları teslim ettim.Umarım benim kadar seven,iyi kullanacak biri satın alır.Bugüne kadar ki ,biz sayılı splash kullanıcısı olarak bilgi paylaşımları için teşekkürler.Yine de takip etmeye devsm edeceğim...

Arabayı teslim ettiğinde neler hissettin? Pişmanlık mı? Sadakatsizlik mi? Can dostunu terk etmenin verdiği kahır mı? Bir daha ona binemeyecek hatta belki göremeyecek olduğunu düşündün mü? Son kez onunla göz göze geldiğinde "Ben seni yaban ellere nasıl bıraktım" diye geçti mi içinden? Arkanı dönüp nasıl gidebildin gerçekten? :-(

• quote:

Belki forumun ilk Splash'lısı olarak;

Üzüldüm biraz :(
    Benim Splash'ı almamda etkili olmuştunuz, fikir vermiştiniz. Tekrar teşekkür ederim.

Yeni aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.
  • Arkadaşlar merhaba,

Suzuki Doğan grubuna geçmiş. Doğan Grubu Suzuki markasının Türkiye distribütörlüğünü 30 yıldan fazla bir süredir markayı elinde tutan Haco Şirketler Grubundan almış.
    Suzuki'nin yeni araçları 2016 bahar ayında bayilere gelecekmiş. Hatta gelecek model ise yeni Suzuki baleno modeliymiş.

Haberler şöyle:
    http://www.dunya.com/si...aza-basiyor-274951h.htm

http://www.cnnturk.com/...toru-dogan-holding-oldu

yeni Baleno:
    https://www.youtube.com/watch?v=kBImnW_9z2k

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >

• Sefim bi arac buldum fikrinizi almak istedim 2010 model 1.3 dizel suziki splash km 91.000 aracla ilgili ne dusunuyonuz Yardımınız icin tskler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Semsim6634

Sefim bi arac buldum fikrinizi almak istedim 2010 model 1.3 dizel suziki splash km 91.000 aracla ilgili ne dusunuyonuz Yardımınız icin tskler

lektem yazacaktır, ben de bir kaç şey söyleyim.

Splash'daki 1.3 motor Fiat'ın multijet motoru. Biraz gürültülü çalışır, içeri ses alır lakin tasarruflu ve dayanıklı bir motordur.
    Aracın genel kondisyonu önemli. Sahibinde.com gibi bir sitede bulduysanız ilan linkini ekleyebilirsiniz, bakıp fikir belirtmesi kolay olur.
    Ayrıca GLS-H versiyonun, yani Splash'ın en donanımlı versiyonunun 2010 yılı dizeli de var piyasada bir kaç tane, onlardan bir tanesi ie bulduğunuz daha da güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Semsim6634

Sefim bi arac buldum fikrinizi almak istedim 2010 model 1.3 dizel suziki splash km 91.000 aracla ilgili ne dusunuyonuz Yardımınız icin tskler

Fiat'ın dizel motorlarının akla zarar düzeyde tasarruflu olduğunu ben de duymuştum. Bu arada Suzuki, az daha dizelleri VW'den alacakmış. Allah'tan Fiat'ta karar kılmış. VW skandalını biliyorsunuz, duymuşsunuzdur. :-)
    Onun dışında aracın durumunu uzman birilerine göstermek lazım.
    İçinde sigara içilip içilmediği bile mühim bir konu. O pis koku kolay çıkmıyor.
    Kullanan kişi, araca nasıl muamele etmiş.
    Sakince yol almak yerine ekmek fırını arabası gibi gaz-fren, gaz-fren kullanarak frenleri bitirmiş mi?
    Çukurlara gacırt diye girmiş mi?
    Tekerleri kaldırıma vura vura mı park etmiş? Hatta stop ederken önce el freni, sonra viteste P konumuna
    getirmiş mi (şanzımana yük binmesin, uzun ömürlü olsun diye)?
    Kuş pisledi mi koşa koşa gidip boyayı yakmasın diye onu temizlemiş mi?
    Bir sürü nokta var aklıma gelen.
    :)

• arkadaşlar ben yeni aldım suzuki splash 2010 model otomatil vites benzinli 1.2 42 bin kmde daha bir kaç gün oldu yanlız birşey farkettim araba bastığımda 30 kmye geldiğimde motorda sanki biraz hafif bir titreme oluluyor bunun sebebi sizce ne olabilir ? direksiyon değil ama motor tarafından arabayı pazartesi baktırıcam ama merak ettim gerçekten o güne kadar...
  • merokartal kullanıcısına yanıt
    HOCAM ALLAH KAZA BELA VERMESİN.GÜLE GÜLE KULLAN ARACINI. splash keyifli bir arabadır. hem rahat hemde yüksek bir araçtuır. inşallah birşey çıkmaz aracında.kolay gelsin bakalım.
  • bankicampik kullanıcısına yanıt
    Çok sağolasın hocam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: merokartal

arkadaşlar ben yeni aldım suzuki splash 2010 model otomatil vites benzinli 1.2 42 bin kmde daha bir kaç gün oldu yanlız birşey farkettim araba bastığımda 30 kmye geldiğimde motorda sanki biraz hafif bir titreme oluluyor bunun sebebi sizce ne olabilir ? direksiyon değil ama motor tarafından arabayı pazartesi baktırıcam ama merak ettim gerçekten o güne kadar...

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adepex

quote:

Orijinalden alıntı: merokartal

arkadaşlar ben yeni aldım suzuki splash 2010 model otomatil vites benzinli 1.2 42 bin kmde daha bir kaç gün oldu yanlız birşey farkettim araba bastığımda 30 kmye geldiğimde motorda sanki biraz hafif bir titreme oluluyor bunun sebebi sizce ne olabilir ? direksiyon değil ama motor tarafından arabayı pazartesi baktırıcam ama merak ettim gerçekten o güne kadar...

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

sağolasın kardeşimm
    Hayırlı olsun.Kazasız ,belasız günlerde kullanmak nasip etsin.Bende forumda ki ilk ve Türkiyede de ilk geldiğinde(2010 Ocak ) alanlardandım.5 yılım çok keyifli geçti Splash'la sizinde memnun olacağınızı düşünüyorum.Ben başka araç almak için sattım ama hala Splashımı aramıyor değilim. :))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beni bu sabah suzukiden aradılar arkadaşlar. 2016 da yeni modeller gelecek sanırım. beklenen an geldi heralde :)) yeni modeller için çağıracaklarmış hade hayırlısı :D
  • quote:

Hayırlı olsun.Kazasız ,belasız günlerde kullanmak nasip etsin.Bende forumda ki ilk ve Türkiyede de ilk geldiğinde(2010 Ocak ) alanlardandım.5 yılım çok keyifli geçti Splash'la sizinde memnun olacağınızı düşünüyorum.Ben başka araç almak için sattım ama hala Splashımı aramıyor değilim. :))

Öncelikle çok teşekkür ediyorum ve sizin olayınıza gelince gerçekten bu kadar üzerinizde etki bıraktıysa baya hoş bir araba gelmiş içiniz ısınmış ben daha 1 hafta olacak yeni aldım şuan çok memnunum mutluyum benimde amacım 5 yıl kullanmak inşallah kazasız belasız sorunsuz kullanırım :) tek sıkıntı lastikleri çok eskiydi 3 tanesini yeni taktırdım lastikleri yenilemeden önce ve yeniledikten sonrada devam eden sorun yaklaşım 20 ile 40 km arasında hızlanırken arabanın titreme yapması direksiyon değil ama araba neden olduğunu çözemedim kaç kişiyw gösterdim araba sorunsuz dedi ama bunun sebebi nedir bilmiyorum etkileyen birşey değil ama bunu farkettim :S

Merhabalar

hayırlı olsun,
    titreme ile ilgili videosunu çekip paylaşırsanız yardımcı olabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bankicampik

beni bu sabah suzukiden aradılar arkadaşlar. 2016 da yeni modeller gelecek sanırım. beklenen an geldi heralde :)) yeni modeller için çağıracaklarmış hade hayırlısı :D

Bende servisimden öğrendim, 2016 başında modeller gelecek hocam dediler, bakalım ne olacak.
    Tahminime göre Baleno ve Vitara'nın yeni kasası gelecek. Swift de gelir. Keşke SX4 klasik modelinin HB ve Sedan versiyonlarını da getirseler yine.
    Baleno Hyundai İ20 ve Honda jazz ile karşılaştırılıyor. 1.3 dizel motoruyla gayet tasarruflu bir araç olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adepex -- 25 Aralık 2015; 12:34:06 >
  • balenonun yanına bu da gelirmi ki acaba :D yan yana geneva motor show da çıkmışlar . çoookk kıyakkk bişeye benziyor.ama gelmezz büyük ihtimal
     Suzuki Splash Türkiye yollarında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bankicampik -- 25 Aralık 2015; 20:05:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa.yetiskin

Merhabalar

hayırlı olsun,
    titreme ile ilgili videosunu çekip paylaşırsanız yardımcı olabiliriz

merhaba teşekkür ediyorum ya bu titreme olayıyla daha ilgileniyorum fakat çok ilginç benim arabam 1240 cc otomatik vites benzinli 2010 model full depoyla şehir içi ortala kaç km yapması gerekiyor bana full depoyla yapılan km çok az gibi geldi bir sıkıntımı var bu arabada acaba :S
  • arkadaşlar suzuki splash kullananlar 2010 yada 2011 1240 cc benzinli ve otomatik vites kullanan varsa bir depoyla kaç km yol aldığını söyleyebilir mi ? ortalaması ne olması lazım yani :S
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.