Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.580
Cevap
62
Favori
397.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: punk89

quote:

Orijinalden alıntı: sputnikk

herkese günaydın,
    malum kış yaklaşıyor, araştırmalara şimdiden başlayayım diyorum. kış lastiği olarak daha önce kullandığınız önerebileceğiniz bir marka var mıdır?
    araç üzerinde continental marka latikle geldi. daha önce continental hiç kullanmamıştım ama şuana kadar çok memnunum fakat görüştüğüm continental bayisi swift için uygun kış lastiği continentalde yok dedi.
    bu arada üzerindeki lastik ölçüsü 185 55 R16

istanbulda yaşıyorsanız kesinlikle kış lastiğine ihtiyacınız yok malum 1-2 gün kar yağıyor onda da sizin aracınızda kar lastiği olsa bile başkasında olmuyor riske girmeyip araçla çıkmıyoruz

evet istanbulda yaşıyorum aynen dediğin gibi genelde karda aracıda çıkartmıyorum ama şuan oturduğum yer beylikdüzü malum trakyaya yakınlığından kış daha sert :) yani olurda kar falan yağarsa eşim araçla işe gitmek zorunda olduğu için aracı çıkartmak durumunda kalacağız :)

• quote:

Orijinalden alıntı: adepex

quote:

herkese günaydın,
    malum kış yaklaşıyor, araştırmalara şimdiden başlayayım diyorum. kış lastiği olarak daha önce kullandığınız önerebileceğiniz bir marka var mıdır?
    araç üzerinde continental marka latikle geldi. daha önce continental hiç kullanmamıştım ama şuana kadar çok memnunum fakat görüştüğüm continental bayisi swift için uygun kış lastiği continentalde yok dedi.

Merhaba,
    Diğer arabamız için geçen kış başında Michelin Alpine A4 diye bir lastik almıştım, gayet memnun kaldım.
    Şimdi Splash için de ondan almayı düşünüyorum. Bu arada Splash'ın H versiyonunun lastikleri 185-60-15. Tanesi 150-170 lira arasında fiyat veriyorlar.
    Splash'ı kışın pek çıkartmak fikrinde olmadığım için daha ucuz bir lastik de bakabilirim.

Şöyle düşünün, kışın pek çıkarmam zaman zaman kullanırım diyorsanız daha uygun fiyatlı bir lastiğe de bakabilirsiniz.
    Ama alayım nasıl olsa senelerce kullanılacak derseniz Michelin Alpine fena değil. Pazarlıkla falan 150 liradan alınabilir, belki daha da düşebilir.

Aslına bakarsanız 2002 yada 2003 senesiydi sanırım, istanbulda çok fena kar yağmıştı. o zamanda babamda toledo, abimde corsa vardı. abim kardan bikaç gün evvel michelin kış lastiği taktırmıştı aracına. toledoyu park yerinden çıkartmayı beceremeyince kış lastiği var corsayı deneyelim dedik, paletli tank gibi rahatça gideceğimiz yere gittik ve geldik. hayran kalmıştık o lastiklere ben yine direk michelin bayisine gideyim en iyisi :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: punk89

quote:

herkese günaydın,

istanbulda yaşıyorsanız kesinlikle kış lastiğine ihtiyacınız yok malum 1-2 gün kar yağıyor onda da sizin aracınızda kar lastiği olsa bile başkasında olmuyor riske girmeyip araçla çıkmıyoruz

evet istanbulda yaşıyorum aynen dediğin gibi genelde karda aracıda çıkartmıyorum ama şuan oturduğum yer beylikdüzü malum trakyaya yakınlığından kış daha sert :) yani olurda kar falan yağarsa eşim araçla işe gitmek zorunda olduğu için aracı çıkartmak durumunda kalacağız :)

bizim burda oturuyorsunuz yani. ben de büyükçekmeceyim. beylikdüzü tepede kaldığından genelde dediğiniz gibi daha etkilio oluyor kar. ama belediye hemen yolları tuzladığı için pek sorun olmuyor. yine de siz bilirsiniz tabi michelin in alpine serisi iyi diye duymuştum ama tecrübem yok, saygılar

• quote:

quote:

quote:

herkese günaydın,

Merhaba,
    Diğer arabamız için geçen kış başında Michelin Alpine A4 diye bir lastik almıştım, gayet memnun kaldım.
    Şimdi Splash için de ondan almayı düşünüyorum. Bu arada Splash'ın H versiyonunun lastikleri 185-60-15. Tanesi 150-170 lira arasında fiyat veriyorlar.
    Splash'ı kışın pek çıkartmak fikrinde olmadığım için daha ucuz bir lastik de bakabilirim.

Şöyle düşünün, kışın pek çıkarmam zaman zaman kullanırım diyorsanız daha uygun fiyatlı bir lastiğe de bakabilirsiniz.
    Ama alayım nasıl olsa senelerce kullanılacak derseniz Michelin Alpine fena değil. Pazarlıkla falan 150 liradan alınabilir, belki daha da düşebilir.

Aslına bakarsanız 2002 yada 2003 senesiydi sanırım, istanbulda çok fena kar yağmıştı. o zamanda babamda toledo, abimde corsa vardı. abim kardan bikaç gün evvel michelin kış lastiği taktırmıştı aracına. toledoyu park yerinden çıkartmayı beceremeyince kış lastiği var corsayı deneyelim dedik, paletli tank gibi rahatça gideceğimiz yere gittik ve geldik. hayran kalmıştık o lastiklere ben yine direk michelin bayisine gideyim en iyisi :)

Michelin Alpine A4 iyi lastik, biz memnun kaldık. Hatta Swift kullanan kuzenime de tavsiye ettim, o da alacak sanırım.
    Bu arada Ankara'da belediye başkanı açıklama yapmış, 'yolları tuzlamayacağız asfaltların yapısı bozuluyor, ona göre önleminizi alın' demiş diye söyledi bir arkadaşım. Doğru mu bilemiyorum. Her halükarda bir şey olur da çıkmam gerekebilir diye kış lastiklerini alacağım.
    Splah için de fiyatları soruyorum bakalım. Farklı bir kaç yere sorun bence, fiyatlar değişebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adepex -- 22 Ekim 2011; 23:44:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erensan
    1.2 motoru Splashtan almış. Splash verilerine baktığımızda tüketim daha fazla görünüyor. Nasıl oluyorda Swift teknik verilerinde düşük oluyor ? Vardır bir açıklaması...

Aynı motor olmaması lazım 1.2 Swift ile Splash'in. Biri 86, diğeri 92 beygir diye biliyorum. Swift motoru Splash motorunun biraz daha geliştirilmişi olabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: erensan

Araçta hız sabitleyici yok. Yağmur/park sensörü yok. 6 yıllık yerli araçta bile varken bu araçta bu özellikler yok. Bazı donanımları neden eklemezler anlaşılır değil.

B sınıfında çok az araçta var bu donanımlar. Suzuki'nin Fiesta, Yaris vs. kadar satmadığı düşünülürse genele hitap edecek fiyat/performans bir donanım seviyesi getirerek satması mantıklı gözüküyor. O sebeple bu donanımlardan mahrum kalmış oluyoruz Türkiye'de.

Yeni araç alanlara hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullansınlar.

• 1,197cc 16V DOHC petrol engine, rated at 63 kW (85 bhp) and 113 newton metres (83 lb·ft). K12M Splash Motor

The new generation is expected to feature a 1.2 liter VVT petrol engine developing 92 bhp....K12 B Swift Motor

Kaynak:http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Suzuki_engines

Park/Yağmur sensörü vb. opsiyon maliyetleri çok düşük olmasına rağmen Suzuki servis stratejisi sebebiyle bu donanımları eklemiyor.

Kaynak: Suzuki Çalışanı...
  • Concept

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

• merhaba arkadaşlar.. 2011 model sıfır km önceki kasa swift 26500 tl. model full değil, çift hava yastığı vs. sizce nasıl? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: qen_

merhaba arkadaşlar.. 2011 model sıfır km önceki kasa swift 26500 tl. model full değil, çift hava yastığı vs. sizce nasıl? teşekkürler

Eskişehir'deki mi?
  • hayır o değil. galerinin birinde.. nasıl sizce
  • quote:

hayır o değil. galerinin birinde.. nasıl sizce

2011 model ve eski kasa Swift'lerin ikinci elleri (ki zaten pek kilometre yapmış araç yok ama) zaten o fiyatlara ya da daha yukarsına satılıyor.
    Swift düşünüyorsanız sıfır bir Swift için fiyat iyi. Swift güzel araba, uzun süre kullanım amaçlayan sürücüler için pişman etmeyecek bir araba.
    Hem kompakt, hem performanslı hem de dayanıklı bir araba.
    Ayrıca bizim baktığımız bir de Eskişehir'deki bayide var, siyah renkli, 26500 fiyatı var.
    Bence pazarlıkla biraz daha düşebilir de.

Bir de Eskişehir'deki Swift'e bakın istereniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-ormanci-dan-satilik-2011-model-suzuki-swift-1-3-gl-mt-51629526/detay/

• yenisinide inceledim. çok farklı çok güzel ama 6 bin tl farkta benim için az bir fark değil. eskişehirdekinden de haberim var. oda aynı donanıma sahip. donanım olarak zayıf olmasa hemen alırdım ama jantlar bile kapaklı arka camlar manuel 4*2.. bilmiyorum o fiyata değer mi
  • quote:

yenisinide inceledim. çok farklı çok güzel ama 6 bin tl farkta benim için az bir fark değil. eskişehirdekinden de haberim var. oda aynı donanıma sahip. donanım olarak zayıf olmasa hemen alırdım ama jantlar bile kapaklı arka camlar manuel 4*2.. bilmiyorum o fiyata değer mi

Öncelikle Suzuki alayım satayım markası değildir, kısa sürede değiştirmeyi düşünürseniz biraz kaybınız olur.
    Alayım, senelerce sorunsuz kullanayım derseniz Swift gayet güzel bir araç.
    Burada önemli olan bütceniz, nasıl bir araç almak istediğiniz. Çelik jant diye başlayıp giden özellikler istiyorsanız bu tür özellikler eklendikçe fiyatlar artıyor zaten.
    Bir de modeli sevmeniz gerek, ben Swift'in bakıp düşündüğünüz kasasını beğenirim mesela, kuzenimde var, zaman zaman kullanıyorum, ahibi gayet memnun. Yalnızca arkadaşlarından birilerinin - 'ya çakma Mini Cooper bu' demelerine gıcık oluyor, onun dışında bir sorun yok, araba hakikaten hiç bozulmadı, yolda kalmadı.
    Splash'ımı almadan önce Eskişehir'deki araç için pazarlık yapmıştım. O zaman bir de metalik gri vardı. Bayi sahibi çok beyefendi, iyi birisi. Fiyatta anlaşamamıştık. Bir süre sonra da grisi satılmıştı zaten. Sonra ben kompakt grupta beğendiğim farklı arabalara binip denedim. Getz'in içine bindim, Hyundai i20'nin içine bindim, Clio'nun içine bindim vs vs. Sonra Splash'ın içine bindim o kadar hoşuma gitti o kadar rahat ettim ki işte bunu alayım dedim. Benim gibi iri yapılı bir adam için ideal geldi. Tavanı yüksek yapısıyla içine çok rahat sığdım.
    Diyeceğim arabanın dışını da içini de sevmeniz gerek, içinize sinmesi gerek.

• arkadşalar herkese iyi günler bende de 2009 model suzuki swift 4x4 var ancak arabama yan kapı çıtalarından bulamıyorum acaba bulabileceğim bir yer var mı..
  • quote:

FİKİR - YARDIM RİCASI:

Arkadaşlar ilk defa başıma geldi, nedir ne değildir bilemedim, fikri olan varsa yazarsa sevinirim.

Bugün Suzuki Splash arabamla giderken aniden bir titreme oldu. (O noktaya kadar hiç bir sorun yoktu ve her zamanki gibi gayet iyi bir şekilde akıyordu) Lastiklerden biri patlamış gibi hisettim. Sağda uygun bir yerde durup baktım. Lastiklerde bir sorun yok. Devam ettim ama çok temkinli davrandım. Sanki direksiyonda aniden bir boşluk oluşmuş gibi, sanki direksiyona araba tam tepki vermiyormuş gibi hisettim. Ekrandaki arıza ikaz ışıklarından hiçbiri de yanmıyor.
    Neyse gideceğim yere çok temkinli ve yavaş bir şekilde gittim, oradaki işim bittikten sonra çıktım. Sorun azalmış gibiydi ama eski çok iyi tutuşu ve direksiyon araç tepkimesi yoktu. Ekişehir yoluna tekrar çıktım lakin Ankara'da o bölgede çok şiddetli bir rüzgar ve yağmur vardı. Tüm araçlar yavaş ilerliyordu. Araba hafif sağa sola çekiyor gibiydi. Arabadaki durumdan mı yoksa şiddetli rüzgardan mı emin olamadım.
    Evime gelince bir iki arkadaşımla konuştum ve internette de biraz araştırdım.

- rot balans ayarı bozulmuştur ondan olmuştur diyen oldu
    - lastikler yaz lastiği yağmurlu havaya uygun değil diyen oldu
    - amortisör patlamıştır diyen oldu ..
    - içindeki motor yağı araç yapılınca fabrikada konuyor, sen alana dek beklemiş zamanı geçtiyse sorun çıkartabilir, diyen oldu vs vs.

Fikri olan var mı?
    Rot balans aniden bozulur mu ya da aniden hissedilir mi? (önceden de çok hafif sağa doğru çekiyordu)
    Motor yağının bir ömrü var mı? arabaya konduktan sonra araba kullanılmaya başlanana dek kalitesi düşer mi, bozulur mu vs?
    Böyle bir ani titreme, direksiyonda ani bir boşluk oluşmuş hisi, direksiyon tam tepki veremiyormuş hissi neden olabilir?

Fikirlerinizi bekliyorum, iyi forumlar.

merhaba
    karabük suzuki bayisi.
    bahsettiğiniz problem bir müşterimizce bize de iletildi. problem yakıt kalitesinden kaynaklanıyor.
    bir süre sonra problemin müdahale gerekmeksizin gideceğini göreceksiniz.
    iyi sürüşler.

• quote:

Orijinalden alıntı: SzkOzdemir

quote:

FİKİR - YARDIM RİCASI:

Arkadaşlar ilk defa başıma geldi, nedir ne değildir bilemedim, fikri olan varsa yazarsa sevinirim.

Bugün Suzuki Splash arabamla giderken aniden bir titreme oldu. (O noktaya kadar hiç bir sorun yoktu ve her zamanki gibi gayet iyi bir şekilde akıyordu) Lastiklerden biri patlamış gibi hisettim. Sağda uygun bir yerde durup baktım. Lastiklerde bir sorun yok. Devam ettim ama çok temkinli davrandım. Sanki direksiyonda aniden bir boşluk oluşmuş gibi, sanki direksiyona araba tam tepki vermiyormuş gibi hisettim. Ekrandaki arıza ikaz ışıklarından hiçbiri de yanmıyor.
    Neyse gideceğim yere çok temkinli ve yavaş bir şekilde gittim, oradaki işim bittikten sonra çıktım. Sorun azalmış gibiydi ama eski çok iyi tutuşu ve direksiyon araç tepkimesi yoktu. Ekişehir yoluna tekrar çıktım lakin Ankara'da o bölgede çok şiddetli bir rüzgar ve yağmur vardı. Tüm araçlar yavaş ilerliyordu. Araba hafif sağa sola çekiyor gibiydi. Arabadaki durumdan mı yoksa şiddetli rüzgardan mı emin olamadım.
    Evime gelince bir iki arkadaşımla konuştum ve internette de biraz araştırdım.

- rot balans ayarı bozulmuştur ondan olmuştur diyen oldu
    - lastikler yaz lastiği yağmurlu havaya uygun değil diyen oldu
    - amortisör patlamıştır diyen oldu ..
    - içindeki motor yağı araç yapılınca fabrikada konuyor, sen alana dek beklemiş zamanı geçtiyse sorun çıkartabilir, diyen oldu vs vs.

Fikri olan var mı?
    Rot balans aniden bozulur mu ya da aniden hissedilir mi? (önceden de çok hafif sağa doğru çekiyordu)
    Motor yağının bir ömrü var mı? arabaya konduktan sonra araba kullanılmaya başlanana dek kalitesi düşer mi, bozulur mu vs?
    Böyle bir ani titreme, direksiyonda ani bir boşluk oluşmuş hisi, direksiyon tam tepki veremiyormuş hissi neden olabilir?

Fikirlerinizi bekliyorum, iyi forumlar.

merhaba
    karabük suzuki bayisi.
    bahsettiğiniz problem bir müşterimizce bize de iletildi. problem yakıt kalitesinden kaynaklanıyor.
    bir süre sonra problemin müdahale gerekmeksizin gideceğini göreceksiniz.
    iyi sürüşler.

İlginize çok teşekkür ederim. Her gün iyi ki Suzuki almışım diyorum.

Buraya yazmak belki doğru olmaz demiştim lakin sizin de vasıtanızla konuyu tüm arkadaşlara anlatayım.

Başıma gelen garip sorundan sonra: Aracımı sevrise götürdüm, bakıp incelediler, hiç bir şeyi yok dediler.
    Sonra rot/balans ayarına baktırdım hiç bir şey yok. Sonra birisi en son nereden benzin almıştınız diye sordu, kalitesiz benzinse o yapar dedi.
    Sonra ben biraz araştırdım ve konuyu net olarak çözdüm. Tam olarak sizin söylediğiniz gibi kalitesiz benzinden olmuştu.

Aracımdaki o garipliklerin sebebi Ankara Mamak'ta Full Petrol diye bir yerden aldığım benzindi. Oradan geçiyordum ve benzinim azdı, her zaman aynı benzinciden benzin almama rağmen oraya girmek durumunda kaldım. Çeyrek depo benzinim vardı, üzerini tamamlattırdım. Yarım depodan fazla benzin aldım. Pompa atınca bırakın dememe rağmen dinlemediler, hatta pompa pat diye attı ve dışarı da biraz benzin aktı. Su getirip oraya döktüler vs, çok büyütmedim, olabilir dedim. Meğer daha kötüsü olacakmış.
    Sonra kullandıkça arabamın çekişi gözle görülür bir şekilde düştü, daha sonra da yukarıda bahsettiğim garip titreme ve dengesizlik problemi oldu.
    Sorunu anlayınca sürekli üzerine her zaman aldığım kaliteli benzinden tamamladım. Neyse, Allah'a şükür zamanla geçti.
    İnternetten o benzinliği biraz araştırdım, şikayet sitelerine baktım, arabamın sitemini bozdu diye şikayet yazanlar var.

Arkadaşlara tavsiyem rastgele bir yerden benzin almayın, daima aynı benzinlikten alın. Sonra benim gibi başınız ağrımasın, güzelim arabanız zarar görmesin.

• quote:

Arkadaşlara tavsiyem rastgele bir yerden benzin almayın, daima aynı benzinlikten alın. Sonra benim gibi başınız ağrımasın, güzelim arabanız zarar görmesin.

Kesinlikle. Geçen yaz daha önce gitmediğim bir yere doğru uzun yola çıkacaktım, foruma sordum nereden benzin alayım diye. O kadar takıntılıyım bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quad_65 -- 26 Ekim 2011; 20:37:01 >
  • SWİFT 98
  • 91-92 model suzuki swift'i nasıl bilirsiniz arkadaşlar? Kredi çekip 5-6 bine almayı düşünüyorum. Bekarım ve İstanbul'da kullanmak istiyorum.
  • ben de alto düşünüyorum 2005-2006 model

kullanan var mı aranızda? bilgi lazım bu araçla ilgili
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.