Şimdi Ara

(Şüpheli durum) GM Discovery gerçekten IPS ekran mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
2
Favori
5.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün telefonuma rengarenk bir duvar kağıdı koydum ve parlaklığı sonuna kadar açıp inceledim. Alttan, üstten farklı açılarda bakınca renklerde bozulma yok ama yanlardan ve çaprazlardan baktığım zaman renkler bozuk görünüyor. Bildiğim kadarıyla IPS ekranlarda hangi açıdan bakarsanız bakın renklerin bozulmaması gerekiyor. Sizde deneyip sonuçları yazarsanız iyi olur. Özellikle çapraz açılardan bakarak inceleyin

Edit:http://tinypic.com/m/ht8gab/1 yüklediğim bu videoda renklerin bozulduğunu sizde görebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafayareset.exe -- 12 Kasım 2013; 15:01:37 >

• Evet gercek ips daha once inceleme videolarinda dogrulandi true ips yana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugraakkoc kullanıcısına yanıt
    O zaman çapraz açılardan bakıldığında renklerin bozuk görünmesi normal mi yani...
  • ipsmi degilmi bibmem ama s3 ve gmd yi son parlaklıkta güneş altında test ettim gmd nin ekranı daha iyi görünüyordu hemde bariz şekilde
  • tabiki ips ekran 320ppi değerine sahip

• Red_Devil33 kullanıcısına yanıt
    Konunun içeriğini yada başlığı okumadınız galiba?

• Peşin hükümlü olmak yerine ekranı anlattığım şekilde kendiniz inceledikten sonra yorumlasanız daha faydalı olacak.. Bence IPS değil TFT panel kullanılmış çünkü IPS ekranlarda farklı açılardan bakıldığında renklerin bozulması gibi sorunlar olmaması lazım veya istisnai olarak bazı üretim partilerinde TFT panel kullanılmış olabilir ve bu telefonlardan biri size denk gelmiş de olabilir
  • Bende olmadı

• Renklerin solması dediği arkadaşın çapraz bakıldığında negatif fotoğraf gibi siyah beyaz görünmeye başlıyor ekran onu diyor herhalde
  • 600 tlye bwm olacak degil ya ips aps ne ise idare et

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z1'e 2200tl verenler sizin kadar sorgulamıyor tft ekranını:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • IPS, TFT'nin bir üst kuşağıdır. Hatta TFT, bu tip ekranların hepsinin teknolojisinin başlangıç noktasıdır. Zaten TFT, klasik LCD ekranların transistörleri ile renk veren parçalarının bir araya getirildiği, bir katman daha az olan ince ekran tipidir. IPS ekranların genel avantajları üzerlerinde baskı yapıldığı zaman renklerde değişiklik olmaması ve aynı rengi daha geniş açılarda da verebilmeleridir. Ancak burada üretim kalitesi, üreticinin niyeti ve en üst panelin de önemli etkisi vardır. Kısaca bir IPS panel, 90 dereceye kadar bozulmayan renk ve netlik de verebilir, 180 dereceye kadar da verebilir. Üreticiye kalmış..
  • arkadaşım sağdan soldan alttan baktım renklerde bozulma falan yok senin telden olabilir ben 2. partiden almıştım teli
  • quote:

Orijinalden alıntı: duzguner42

Renklerin solması dediği arkadaşın çapraz bakıldığında negatif fotoğraf gibi siyah beyaz görünmeye başlıyor ekran onu diyor herhalde

evet aynen dediğin gibi çapraz açıdan bakınca renkler negatif fotograf gibi görünüyor. Sende de aynı durum var mı?
  • Ips ekran ama ips diye illa kaliteli olmak zorunda degil. Cesit cesit ips ekran var. En iyisi lg'nin kendi urettigi ve akilli telefonlarinda kullandigi true hd ips plus ekrandir. Gercek full hd deneyimi veren tek panel. Gmd ekrani nasildir bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: lavdegon

quote:

Renklerin solması dediği arkadaşın çapraz bakıldığında negatif fotoğraf gibi siyah beyaz görünmeye başlıyor ekran onu diyor herhalde

evet aynen dediğin gibi çapraz açıdan bakınca renkler negatif fotograf gibi görünüyor. Sende de aynı durum var mı?

arkadaşlar ekran parlaklığını sona getiriyorum renkli bir duvar kağıdı koyuyorum çaprazda bakıyorum yandanda ama renkler aynıgörünüyor negatiflik falan yok benim teldemi mi sorun var ozaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeLiCe_DoLuCa

IPS, TFT'nin bir üst kuşağıdır. Hatta TFT, bu tip ekranların hepsinin teknolojisinin başlangıç noktasıdır. Zaten TFT, klasik LCD ekranların transistörleri ile renk veren parçalarının bir araya getirildiği, bir katman daha az olan ince ekran tipidir. IPS ekranların genel avantajları üzerlerinde baskı yapıldığı zaman renklerde değişiklik olmaması ve aynı rengi daha geniş açılarda da verebilmeleridir. Ancak burada üretim kalitesi, üreticinin niyeti ve en üst panelin de önemli etkisi vardır. Kısaca bir IPS panel, 90 dereceye kadar bozulmayan renk ve netlik de verebilir, 180 dereceye kadar da verebilir. Üreticiye kalmış..

Dediğin gibi ortalama 90-120 derecelik açılardan bakıldığında renkler bozulmuyor ama 120- 180 derece arası açılarda renklerde bozulma oluyor. LG G2 de ki IPS ekranı da inceleme fırsatım olmuştu ve onun ekranı 120-180 dereceden bakıldığında dahi renkler bozulmuyor. Demekki IPS ten IPS e fark varmış gerçekten..

• quote:

Orijinalden alıntı: b3k1rr

quote:

Orijinalden alıntı: lavdegon

quote:

arkadaşlar ekran parlaklığını sona getiriyorum renkli bir duvar kağıdı koyuyorum çaprazda bakıyorum yandanda ama renkler aynıgörünüyor negatiflik falan yok benim teldemi mi sorun var ozaman.

İçinde siyah renklerinde olduğu renkli bir resim seçip dene.. incelerken özellikle siyah ve koyu renklere dikkat et.. belirgin şekilde grileşme negatifleşme oluyor

• tamamda bu ekranin netligiyle alakali bir durum değil IPS ekran her acidan net gösteren ekranlar olarak taninir negatiflik ayri bir şey siyah renkte negatiflik oluyor evet

• quote:

Orijinalden alıntı: mertgonul

tamamda bu ekranin netligiyle alakali bir durum değil IPS ekran her acidan net gösteren ekranlar olarak taninir negatiflik ayri bir şey siyah renkte negatiflik oluyor evet

sadece siyah değil tüm koyu renkler negatifleşiyor. LG G2 deki IPS gibi değil yani.... Ama bu fiyata yine de yeterli bu ekran..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.