Şimdi Ara

Superonline Whatsapp ve Bankacılık Uygulamalar Sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
3.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aynen, malesef hemen yalan dolana sarılıyorlar.

ben ev için orta (superonline göre üst) sayılabilecek edgerouter kullanıyorum. yaşadıklarımızın router ile ilgisini göremiyorum, hepi topu 100-1000Mbps bağlantı.

parametrede hikaye, yıllardır kötü routing dışında sorun yokken artık tökezlemeye başladı.

doğru olabilecek tek şey sansür cihazlarının artık yetmemeye başlaması, bağlantılara darboğaz oluşturup/koparıp bu yaşadıklarımıza sebep olması.

ufak bi ihtimal ise altyapı değişiklikleri yapıyorlar (gigabit tarifeye gecerken modem degistirdiler, ont uyumsuz cikti eski taktilar, bölgesel geçiş mi var güncelleme mi var bilmiyorum) bu geçis sürecinde ellerine yüzlerine bulaştırıp duruyorlar - ama bunu içerden güvenilir bilgi olmadan bilemeyiz, bugüne kadar da benzer içerden bilgi veren pek olmadı.

• 500mbitlik bağlantımda da aynı sorunu yaşamaya başladım bir kaç gündür, müşteri temsilcisi routera farklı ip havuzu atamaktan başka birşey yapamıyor, teknik ekip göndereyim diyor sadece sanki çözebilecekmiş gibi. Uygulanan firewall ve filtreleme yüzünden bütün uygulamalar takılıyor neredeyse.. Aylık 270 TL'nin karşılığının bu olmaması gerekiyordu, nokta...

• -kanunadamı- - kullanıcısına yanıt

aynen katılıyorum, 1000mbit + sürekli turbo upload kullanıyorum, basit sayfaları bile açamıyor, az önce apple.com açarken takıldı. olur ya diye 3 kere aradım, tek yaptıkları wifi kanal ayarı...

zaten DSL'den kötü hale getirmişlerdi, şu an rakipleri dial-up. sayfalar açılmıyor resimler yüklenmiyorsa yemişim hızını.... bu arada her nasılsa turkcell data kullanınca neredeyse sıfır sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearl -- 23 Mart 2022; 3:53:1 >
  • nofearl N kullanıcısına yanıt

Hangi ont yi takmışlardı?

• -kanunadamı- - kullanıcısına yanıt

teknik ekibi ücretli ücretsiz mi gönderiyorlar?

Dediğiniz gibi teknik ekiplik bir durum yok. Filtreleme vs olaylardan kaynaklı. Kısa sürede çözüleceği de benzemiyor.

• thelordof kullanıcısına yanıt

Router olarak takmışlar, marka pek piyasada bulunan bir şey değil :)

Ben SOL mh ile her görüşmemde bu başlığı referans verdiğimden, arkadaşın başını derde sokmamak adına daha fazla ayrıntı vermiyorum. Dilerseniz özelden yazarım.

• ataman5 kullanıcısına yanıt

Hocam, ben onların jenerik cevabının "gerekli kontrolleri yaptık, altyapıda sorun yok, bizden kaynaklanmıyor" olduğunu sanıyordum :)

Benim şahsi değerlendirmem gayet net ve gerçek cevaplar verdi. Problem bizim yazılımdan kaynaklanıyor, L1 ekibinin ilgilenmesi lazım, problem modemlerden ve sistemin yüksek filtrelemesinden kaynaklanıyor dedi.

Önceki gelen de, abi imkan varsa kablonet veya Türknet'e geç demişti.

Daha ne desinler :)

Bu arada az önce problem çözüldü mü diye tekrar aradılar. Kontrol ettim yine aynı. İndirme hızı nispeten stabil 77-93 mbit arası değişiyor, fakat yükleme hızı 27 mbitlerden başlayıp 3 mbite kadar düşüyor.

Yine forumu referans gösterip İstanbul'un birbiriyle bağlantısı olmayan dört bir yanından insanlar aynı şeyden şikayetçi, bu kullanıcı kaynaklı olamaz dedim.

Epey bir klavye sesi geldi, boş tuşlara basmıyorsa söylediğim her şeyi yazdı :) Tekrar ilgilenelim dedi, kapadık.

Benim taahhüt bitiyor diye mi bu kadar ilgileniyorlar anlamadım.

• greentooth kullanıcısına yanıt

Bu başlığı veya diğer başlığı takip ederlerse TR nin farklı farklı illerinde ki aynı bu sorunları yaşayanları görmüş olurlar. Fiber de böyle sorunlar can sıkıyor.

Bazen herhangi siteye girerken sertifika hatası bağlantınız güvenli değil hatası bile verdirtiyor. Garip şekilde Modem arayüzüne bile girerken sertifika hatası verdirtiyor.

Zaten sertifika hatası modemlerden kaynaklı. Huawei zaten uluslararası yasaklı durumda. ZTE modemlerde de özellikle WiFi6'larda sertifika hatası var. Bu da hiç beklemediğiniz anlarda beklemediğiniz sonuçlara neden oluyor. Elinizde bir router varsa ve kullanıcı adı şifre biliyorsanız o cihazı kullanın. Bu sorunlar ortadna klakacaktır.

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt

Aynen Zte Wifi6 kullanıyorum.

Şu an başka router elimde yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelordof -- 23 Mart 2022; 16:22:39 >

g-010g-a yerine sanırım q getirmislerdi ama online olmadi. yazilim uyumsuzlugu dediler p taktılar.

sertifika hataları alıyorsanız ont bağlantısı kopuyor olabilir, huawei sertifikası diye komik yalan söylüyorlar, hiç anlamayan müşteriyi geçiştirmek için... şöyle düşünün huawei değil zte olsa browser güvenip bankanın giriş sayfasını değiştirmesine izin mi verecek? bunu da bilmeyip bilgisi var gibi konuşmak garip.

eskiden bağlantıda sorun olunca, kota azalınca vs vs girmek istediğiniz sayfa yerine araya superonline/modem girer kendi uyarı mesajını gösterirdi. artık bütün sayfalar güvenli bağlantılı olduğu için modeli ne olursa olsun araya girmesine izin vermez sertifika hatası verir. router arayüzünü ya self-signed sertifika ile kendiniz yükleyip güvenli kullanırsınız ya da http bağlantı ile kullanılır normal.

burda önemli olan sertifika hatası değil modemin bağlantıda sorun görmesi yani kopma var. huawei falan diyen teknik eleman olursa bilgisizligine gülüp gecmek lazim care yok. onların mtu ayarı yapma olayı da benzer sanırım (bundan emin değilim), uydurup başlarından savıyorlar.

bağlantı sorunları tam hız devam bu arada, benim ont vs kopmuyor ama keyfine göre sürekli bağlantılar takılıyor.

Şu an için sadece modem arayüzüne girerken sertifika hatası verip sayfa yuklenmiyor. Online dan kayıt açmıştım. Olmadı uygun aralıkta mh yi arayacağım. Ont ve routerda ışıklarında sorun yok. Kopma varsada hissettirmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huwaei wifi 6 modem var.Statik ip aldım deneyeyim diye 2gündür test ediyorum.Whatsappta veya youtube da sıkıntı halloldu gibi problem yaşamadım aldığımdan beri.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ibcg1995 kullanıcısına yanıt

Kaçlı ip bloğu atadılar?

Düzeldiyse iyi.

Bu ara Wp ve bankacılık da sorun yok. Olursa direkt kayıt açacağım. Statikte değilim.

213 lü bursadayım ama ip manisa gözüküyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ibcg1995 kullanıcısına yanıt

Ankarada da Manisa gözüküyor ara ara.

• Arkadaşlar, bilmiyorum o kadar bağırıp çağırmamın, ağzıma geleni söylememin sonucu mudur ama düzeldi !

Dalgalanma durdu, kontrol edin lütfen siz de bağlantılarınızı.

Yükleme 94-95 mbit seviyesinde stabil duruyor, yükleme 23 mbitlerden en fazla 9 mbite düşüp 9,5 mbit gibi stabil kalıyor.

Superonline Whatsapp ve Bankacılık Uygulamalar Sorunu

Ekleme : Test kablosuz bağlantı ile yapıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greentooth -- 24 Mart 2022; 23:28:38 >

• greentooth kullanıcısına yanıt

1 hafta - 10 gündür hız dalgalanma sorunu düzelmişti bende. Şimdi de baktım , dalgalanma konusunda sıkıntı yok.

• bugün bende takılma sorunu yaşamadım. dial-up seviyesinden vdsl seviyesine geri terfi ettiler (şimdilik).

Superonline Whatsapp ve Bankacılık Uygulamalar Sorunu 

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.