Şimdi Ara

Superonline Whatsapp ve Bankacılık Uygulamalar Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
3.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu sorunu gelen ilgili teknisyen daha önceden biliyor muymuş?

Zaten donanımsal sorun yok görmeyince direkt kapatıyorlar kaydı. Yazılımsal sorunu da görmek istemiyorlar heralde. Zaten epey süre oldu bakalım daha ne kadar sürecek tam çözülmesi.

• thelordof kullanıcısına yanıt

Evet biliyor, her yerde bu şekilde abi, çözemiyorlar dedi.

Bize sinyal ölçtürüp speedtest yapıyorlar, bunlar normalse sorun yok deyip kapattırıyorlar dedi.

• greentooth kullanıcısına yanıt

Kaç aç veya yıl sonra çözecekler merak ediyorum.

• bu ara ben de karşılaşıyorum bu aptal sorunlarla. whatsappta yazışmalar çok geç gidiyor, bankacılık uygulamaları açılmıyor falan filan. cgnat değilim. 1 seneden beri ilk defa böyle saçma problemler yaşıyorum.

kayıt açmaya kalksan bu sorunu ne kimse anlar ne de müdahele eder. anlatamayız bile adamlara. bilmiyorum nolacak. ne zaman adam gibi bir isp olacak acaba ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extra34 -- 18 Mart 2022; 3:1:5 >
  • Çözüm merkezinden bir arkadaş aradı, takip ediyormuş konuyu. 10 dk kadar konuştuk. Ben ayrıntılı anlattım sorunları tekrar, saha personelinden ekran görüntülerini alacağım, kapatmayacağım kaydı, çözüme ulaştıracağız vs dedi. Kablonet tarifelerine bakıyorum, çözülmezse kapatacağım aboneliğimi dedim.

Bu arada kablonet ile görüştüm 100/20 mbit hız için ilk ay bedava kampanyası ile 190 tl dedi. Bu cepte, sol ne yapacak diye bekliyorum.

Merakla bekliyorum.

• Müşteri hizmetlerini arayıp whatsApp problemi yaşadığınızı belirtip MTU ayarlarmaları yapmalarını isteyin.İşi bilen biriyse hallediyor, ben son 1 haftadır eskisi gibi büyük bir sıkıntı yaşamadım.

• ultraslan_34 kullanıcısına yanıt
    Benimde bu şekilde azaldı whatsapp sorunu ama hala ara ara oluyor.Şansınız varsa bilen birine denk gelirsiniz.10 tane müşteri temsilcisinden 8 i MTU ne bilmiyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ultraslan_34 kullanıcısına yanıt

Tamam hocam. Sorunu yaşar yaşamaz arayacağım.

• Ayarlatınca pingede olumlu etkisi oldu mu, gözlemlediniz mi?

• Ben de benzer problem yaşıyorum. Whatapp'ta bazen mesajlar geç gelip gidiyor ve bazı uygulamaları açmıyor. Mobil veriye geçince açılıyor uygulamalar. Kayıt açtırdım ilk 6 ay ücretsiz modem değiştirmiyoruz dediler. Çok sık kullanmadığım ve Torrent/Netflix'te herhangi bir hız dalgalanması yaşamadığım için üstüne de düşmedim. Tam modem değişikliği isteyecekken (modemim Huawei) konuyu gördüm. Öncelikle MTU düzeltmesi isteyeyim bakalım.

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Dalgalanma azaldı daha stabil

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mtu neyin kısaltması

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akşam saatlerinde bant genişliklerini aşağı çekmeye çalışıyorlar. 200/10 bağlantımda 175 down, 8 up ile sınırlamayı becerebilmeyi amaçlıyorlar. SoL routerını kullandığımda baya başarılı oluyorlar. Kendi routerımı kullandığımda sadece tek kanallı hız ölçümlerinde 80-90mbps civarına kadar çekiyorlar. Multi kanalda pek etkilemiyor. KabloNet'in akıllı sınırsızlarına özendiler sanırım. Yurtdışı çıkışlarında da garip hareketler var. Bu kadarına da pes artık.

• son bir haftadır sayfaların açılmaması oluyordu, bugün iyice çalışılmaz hale geldi.

kendi router kullanıyorum, modemdeki mtu ayarından olamaz. ont cihazı mı desem neden şimdi hepsi sapıtır, neden telefonla düzelebilir olur?

mtu ayarı diye yalan söylemeleri de bir ihtimal, ama her neyse dial-up bağlantı tadına geldi artık.

edit: 3 kere aradım hep aynı wireless ayarı, mtu bilen denk gelmedim, bana mantıklı da gelmedi. gene de bu şekilde sorunu çözülenler gene olursa lütfen paylaşın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearl -- 21 Mart 2022; 10:44:46 >
  • nofearl N kullanıcısına yanıt

Anlamadım valla.

Şimdilik wp sorunu yaşamadım. Aramadım da henüz. Konuyu açtığımdan beri uygulamalarda sorun yaşamadım. Sadece internet yok hatası verdi ara ara. Pc nin wifi hızlıca kapatıp açınca düzeldi. Meseleyi anlatmakta zor gibi.

• Benzer sorunları diğer sosyal medya uygulamaları ve borsa uygulamarında bazı zamanlar da WP uygulmasında ve pek tabii onlie oyunlarda sürekli olarak yaşıyorum ben de, bir çok farklı ip blogunu denesem de değişen hiç bir şey olmadı.

Konumum Göztepe Mahallesi Kadıköy İstanbul. Bu bölgede sanırım artık tavsiye etmiyorum SOL fiberi, malesef büyük hayal kırıklığı oldu ben de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman5 -- 21 Mart 2022; 14:46:56 >
  • Biraz önce biraz daha tecrübeli bir teknik personel geldi. İlk gelen arkadaş birilerini aramış soru sormuştu, işte bu gelen aranan kişiymiş :)

Kendi bilgisayarı ile geldi, modeme kablo ile bağlanıp testler yaptı, problemleri gördü, ekran görüntüleri aldı. Tracert sorguları yaptı.

Biraz sohbet ettik.

Problem genel ve birden fazla parametreden kaynaklanıyor. Modemler ve yazılımları bunda çok büyük etken.

Söylediği kadarıyla, kamuoyunca tanınan ve sol'e üst düzey yönetici düzeyinde ulaşabilen birisinin problemini üst seviye bir modem ile çözmüşler.

Sol'ün uyguladığı firewall ve filtrelemenin problemlerde etkili olduğunu söyledi.

Kısa vadede problemin çözümü için çok umudum yok ama en azından uğraşıyorlar.

Gelişmeleri yazarım.

Öncelikle bilgilendirme için çok teşekkürler.

Forumlara bakıyorsalar çoğu kişinin muzdarip olduğunu görecekler.

Bir nebze iyi haber.

Üst seviye modemi merak ettim.  Modemden kastı ont mi yoksa router mı kastetti hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelordof -- 22 Mart 2022; 21:58:19 >
  • Bilgilendirme için teşekkürler hocam elçiye zeval olmaz tabi yanlış anlamayın; ama bana jenerik konuşmalar gibi geldi arkadaşın belirttikleri.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.