Şimdi Ara

Superonline modem ip ile normal ip farklı cgn denilen bela

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
3.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün ttneti bırakıp superonline fibere geçtim. Geçecek arkadaşlar iyi düşünü ttnet de hiç karşılaşmadığım bir sorun ile karşılaştım. Modem arayizündeki ip ile whatismyipaddress adresinden baktığım ip numaram farklı kısacası ortak havuz denilen CGN üzerinden ip veriyorlar. Bunun nehatif yönleri çok misal port yönlendirme yapamıyorsunuz uzaktan masa üstüne bağlanamıyorsunuz nas cihazlara vs vs. Sanal bir numara olduğundan internet hızınızda verimli olmuyor.
    Müşteri hizmetleri CGN den çıkarmıyor lütfen bu durumda olan atkadaşlar bu berbat durumdan çıkmak için ne yapılmalı cayma bedeli yüksel olmasa hemen iptal edeceğim ttnete devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türk telekomdada aynı sistem var hatta tüm servis sağlayıcılarında aynı sistem var çünkü dünyadaki ipv4 ipleri bitmek üzere bunun tek çözümü ipv6 ya geçmemiz
  • Ama ben dün itibari ike ttnet kullanırken port yönlendirmede veya uzak masaüstü bağlantıda modeme bağlı depolama cihazlarına bağlantıda hiçbir sorun yaşamadım ve modem ip ile normal ip aynı idi. Fakat ttnet de aldığım hizmet vdsl di flberde saha çok oluyor sanırım.
    Bunu iptal ettirenler varsa yeşillendirin lütfen

• Yeni bagladiysan cayma hakkını kullan iptal et.

• 14 gün koşulsuz iptal ettirme hakkın var kullan iptal ettir sana en fazla kullandıgın gün kadar internet faturası çıkartabilirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B82960E42

Ama ben dün itibari ike ttnet kullanırken port yönlendirmede veya uzak masaüstü bağlantıda modeme bağlı depolama cihazlarına bağlantıda hiçbir sorun yaşamadım ve modem ip ile normal ip aynı idi. Fakat ttnet de aldığım hizmet vdsl di flberde saha çok oluyor sanırım.
    Bunu iptal ettirenler varsa yeşillendirin lütfen
    Modem kapat aç yapın, IP değiştiğinde tekrar kontrol edin. Modem IP'si ile dış IP aynı olana kadar bu işlemi yaparak deneyin. Genellikle 1 cgn 1 normal IP veriyor, bulunduğum bölgede en azından öyle oluyor. Diğer bir yöntem de Port yönlendirmelerinizi MH üzerinden yaptırın, modemi kapatıp açın.
  • anti-CGN1 WAN2_INTERNET TCP 55 55 55 55 192.168.1.58 Etkin
    anti-CGN2 WAN2_INTERNET TCP 2222 2222 2222 2222 192.168.1.100 Etkin
    port yönlendirmede ekle CGN'den kurtul...
  • baltalı-katil kullanıcısına yanıt
    Biraz daha detaylı lütfen anlamadım

• iss nizi arayın port yönlendirmesi isteyin hangi portu yönlendirecekseniz söyleyin işemi yapınca mh leri cngden kurtulursunuz.
    iss nin yaplası gerekiyor. siz yapsanız bile çalışmaz.
  • zaq999 kullanıcısına yanıt
    o her modelde öyle değil... HG253s modelinde sen yapabiliyorsun işliyor HG255s için mh yapması şart dikkat edersen ara yüz tasarımlarıda farklı...
  • Arkadaşlar MH ni aradım uzaktan port yönlendirmesi yaptırdım cihaza arayüzden aça kapa yaptım. Sonuç olumsuz bu yöntemle cgn den çıkamadım çıkanlar nasıl oluyor anlamış değilim. Cihazım huawei 255s, superonline istemesse sanırım ortak havuzdan çıkmak mümkün değil port yönlendirme ile düzelmesinide önlemişler
    Tek çare yol yakınken cayma işlemini başlatmak

bana yardımcı olurmusun modemim airties 5650
  • port yönlendirmede aynı şekilde Türkçe olduğundan kolay... bu işlem sistemi aldatmak için sistem otomatik olarak onunla uğraşırken CGN'den düşürüyor...

anti-CGN1 WAN2_INTERNET TCP 55 55 55 55 192.168.1.58 Etkin
    anti-CGN2 WAN2_INTERNET TCP 2222 2222 2222 2222 192.168.1.100 Etkin
  • Arkadaşlar neticede chn havuzundan hiçbir şekilde çıkamadım. Cayma hakkımı kullanıp abonelikten çıkmak için MH aradım böyle bir hakkım olmadığını iptal edersem 3 günlük aboneyim 450 tl ödemem gerektiğini söylediler
    Superonline geçerken bunu göz önüne alın rezil bir hizmet kimse bana demesin her firma aynı diye ttnet de böyle bir şey yoktu halen işyerimde ttnet var ve böyle bir uygulama yok

• 14gün içinde iptal ettire bilirsin tüketici hakkı thh git olmadı.

online işlem merkezinden güvenli interneti açın bu şekildede cng den çıkıyor.
  • Mh net şekilde cayma bedeli ödersiniz diyor thh ye başvurursunuz kabul ederlerse iadesi olur diyorlar
    İnterneti aile profiline alınca cgn den çıkılırmı bilmiyorum denedim işkeminiz sürüyor yazdı henüz aile profiline geçmedi geçsede neticede kendinizi kısıtlamış sansürlemiş oluyorsunuz neyse SUPERONLİNE PİŞMANLIKTIR

Doğru mu yaptım acaba Superonline modem ip ile normal ip farklı cgn denilen bela
  • 14 gün içerisinde cayma bedelsiz iptal edilmesi gibi bir şey yok. Çoğu kişi böyle bir hak var zannediyor fakat yok. Daha yeni iptal ettirdim ve BTK'ya yazmama rağmen çok basit bir cevap veren Superonline "Sözleşmede böyle bir madde yok" deyip, 400TL gibi bir rakam ödetmeye çalıştı. Bende adresimi internet altyapısı olmayan bi yere taşıdım (eski evim) ve net için taşıma talep ettim sonrasında 20tl gibi rakamla kurtuldum.
  • Gencbeyiin kullanıcısına yanıt
    doğru... + modemi yeniden başlatınca CGN'den çıkmış oluyorsun... HG253s ile denediğimde 3 defada işe yaradı...
  • Bu port açarak cgn den kutulanlar bunun püf noktası duasımı var kendim port açtım olmadı müşteri hiZmetlerine açtırdım olmadı ama oluyor diyorsıunuz😗😗😗😗

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.