Şimdi Ara

SuperOnline İzmir Ping Sorunu (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
828
Cevap
8
Favori
36.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zulu123

1. Kullandığınız ethernet kablosunun kalitesine ve tipine bağlı olarak değişir.
    2. PowerLine adaptörler biraz maliyetlidir ancak ofsi ve ev içinde kablo çekmeden interneti taşımada oldukça başarılıdırlar. En son modelleri almaya çalışmakta fayda var. Kapsiteleri daha yüksek. Sorununuzu tam olarak çözüp çözmeyeceğini ancak deneyerek görebilirsiniz. PS4 ile ilgili çok ilginç sorunlar yaşandığını okuyorum. Aynı internet hizmeti ile PC'de sorunsuz oyun oynayabiliyorken PS4 sıkıntı yapabiliyor. Elimde PS4 olmadığı için test etme şansım da yok. Ancak alacağınız PowerLine adaptör seti her durumda size ciddi esneklik sağlayacaktır. PS4 yanındaki adaptör ile PS4 arasındaki kısa ethernet kablosu sorun olmaz ve en iyi bağlantı şekli de bu zaten. Adaptörün kablosuz özelliğini diğer cihazlar (telefon, notebook vs.) için kullanabilirsin yine de.
    3. ZTE modem Superonline kullanıcıları için en iyi router'dır. Oğlum Ankara'da Superonline ve ZTE modeme doğrudan kısa ethernet kablosuyla bağlı PS4 kullanıyor. Evine gittiğimde bir sıkıntı görmedim ve herhangi bir sorun olduğundan da bahsetmedi.
    4.O anda o sunucuda online oyun oynayanlardan birisinde sorun varsa tüm oyunu etkiler. O nedenle belirli bir ping değerini aşan oyuncuları sunucular otomatik olarak oyundan atar diğerlerini etkilemesin diye.

Ping sorunu sadece Balçova'nın değil İzmir'in genel sorunu. Konunun başından itibaren göz gezdirdiyseniz hangi aşamalardan geçtiğimi görmüşsünüzdür. Ancak Şubat ortasından itibaren biraz düzelme oldu. Sabit IP alıp iptal ederek en stabil IP grubunu yakalamaya çalışıyordum. Sonunda çok iyi bir IP geldi. IP'min barındığı sunucu Gebze civarında olduğundan yurtiçi pingi ortalama 16ms görünüyor. Ancak yaptığım testlerde yurtdışı süper olmasa da kabul edilebilir seviyelerde çıkıyor. BF5 oynarım genelde ortalama 45-55ms arasında oynayabiliyorum. Nperf ile ölçüm yaptığımda down ve up grafiklerinde tek bir dalgalanma görünmüyor. Test sonuna kadar ok gibi gidiyor. Bu da son derece stabil bir bağlantıya işaret ediyor. Sabit IP kesinlikle öneririm ancak sabit IP grupları içinde de stabil olmayanları var. 24 saat arayla alıp iptal ederek deneyip düzgün IP geldiğinde o IP'de kalarak IP sorununu çözebilirsiniz.

Son olarak da; SuperOnline müşteri hizmetleri mevcut ISS'lerin içinde en sağlıklı çalışanı. O nedenle ISS değiştirmeye falan çalışırsanız bir sorun çıktığında dert sahibi olursunuz. Sorununuzla ilgili müşteri hizmetlerine danışın. Hattımı bir kontrol edebilir misiniz, böyle bir hata alıyorum diye belirtin. Bağlantıda bir sorun varsa tespit edebliyorlar ve müdahale ediyorlar. Onların müdahale imkanları yetmiyorsa arıza kaydı açıyorlar.
    Çok teşekkürler..

Daha önce 1 ay kadar Superonline dan sabit ip alıp denedim..aylık 25 TL ydi..bir fark göremedim..

24 saat arayla iptal etmek ne anlama geliyor..

Sabit ip alıp, oyun performansına bakıp, akıcı bir oyun deneyimi yakalayana kadar farklı ip ler almak anlamına mı geliyor..

Ben PlayStation a 192 yle başlayan bi ip numarası atadım..bunun üstünden port yönlendirmesi yaptım..ama ip yi kafadan vermek ne kadar sağlıklı bilmiyorum..

Bu ip konusunda ne önerirsiniz..

Selamlar..

• superegoid S kullanıcısına yanıt
    24 saat ara ileden kastım; statik IP aldınız, performansını kontrol ettiniz ve beğenmediniz diyelim. İptal ettikten sonra 24 saat içinde tekrar statik IP alırsanız sistem aynı IP'yi veriyor. O nedenle 24 saat bekleyip yeni IP siparişi vermeniz gerekiyor. Şu an kullandığım IP 91.93.xxx.xxx şeklinde ve son derece stabil. Daha önceki denemelerimde sadece 1 defa böyle stabil bir IP'ye denk gelmiştim. Deneyerek siz de bulacaksınız.

Lokal olarak atadığınız IP'nin performansa pek etkisi yoktur. Önemli olan WAN IP'niz.
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Ben de 91.93'ü kullanıyorum aylardır gayet güzel.
  • MaximillianFoe kullanıcısına yanıt
    Çok özel bir durum olmazsa bu IP ile uzun süre devam ederim diye düşünüyorum. Aslında Tata çıkışlarına atanmış bir IP grubu. Diğer Tata IP'lerindeki sıkıntıları tecrübe etmiş birisi olarak bu performansa şaşkınım diyebilirim. Buradan şu sonuca varabiliriz belki; aslında çıkışların hangi taşıyıcı üzerinden olduğu çok önemli değil, önemli olan IP'nin barındırıldığı sunucunun kaliteli bileşenlerden oluşmuş olması. GTT'sinden DTAG'a kadar çok sayıda dinamik ve sabit IP kullandım ve test ettim. Çoğunda basit bir hız testinde bile Ege denizinin kenarı gibi dalgalanan hızlar gördüm.
    Ülke içinde bütün sorun hocam, POP noktaları, sansür filtreleri, yoksa çıkışlar zaten 3-5 aynı.
    Edit: Dümdüz

SuperOnline İzmir Ping Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaximillianFoe -- 24 Nisan 2020; 17:43:6 >
    Nperf'in grafiği daha hassastır. Bir de oradan deneyin :).
    TurkNet sunucusu olduğu için yine konu başlığındaki gibi pingler biraz parazitli ama yine de çok bir sinop burnu yok ya
    Hocam siz de teeeee Pürtelaş Hasan Efendi'den izmir konusunu bulmuşsunuz.
  • quote:

24 saat ara ileden kastım; statik IP aldınız, performansını kontrol ettiniz ve beğenmediniz diyelim. İptal ettikten sonra 24 saat içinde tekrar statik IP alırsanız sistem aynı IP'yi veriyor. O nedenle 24 saat bekleyip yeni IP siparişi vermeniz gerekiyor. Şu an kullandığım IP 91.93.xxx.xxx şeklinde ve son derece stabil. Daha önceki denemelerimde sadece 1 defa böyle stabil bir IP'ye denk gelmiştim. Deneyerek siz de bulacaksınız.

Lokal olarak atadığınız IP'nin performansa pek etkisi yoktur. Önemli olan WAN IP'niz.
    Çok sağol.. dediğin siteden PS4 üzerinden hız testi yaptığımda, lan kablolu bağlantı olmasına rağmen ping 40-45 gibi çıkıyor.. download upload olması gereken değerlerde..

Normal midir..

Yine aynı siteden, telefonun wifi siyle yaptığım ölçümlerde 63 ping çıktı..

Bu stabil ip gurubuna deneme yanılmayla mı ulaşabileceğiz sadece..başka yolu yok mudur.. doğrudan o guruptan bi ip istemiyor muyuz..

Valla sinir sahibi oldum şu işlerden..bu kadar zor olmamalı sanki ya..

Normalde 15-19ms arası çıkması gerekir. Ölçüm sunucuları İStanbul ve çevresinde olduğundan bu değerlerde olmalı. Bu arada fiber kullanıyorsunuz değil mi?

Maalesef düzgün sabit IP için deneme yanılma yöntemi gerekiyor. MH'den çok kişiyle konuştum sistemin otomatik atadığını, kimsenin müdahale edemediğini söyledi hepsi.

Ping değerleriniz Balçova'dan yukarıdaki değerler aralığında olmalı. 45ms'ler çok yüksek. MH ile görüşüp aldığınız hatayı paylaşın. Yardımcı olacaklardır. Arada sıkıntılı kişiler denk gelse de %99'u son derece ilgili ve sorunu çözmeye çalıştıkları hissi verirler. Mh ve yönlendirdiği yerlerde çözüm bulamazsanız diğer yöntemlere geçin. Ancak testleri mutlaka normal kısa ethernet kablosunu router'a takarak bilgisayar ile yapın. Sizin kablolama sıkıntınız olduğunu düşünüyorum hala. Önce arıza tespit prosedürlerini mantıklı bir sırayla uygulayıp sorunun nerede olduğunu mümkün olduğunca doğru şekilde belirlemek lazım.

• quote:

Normalde 15-19ms arası çıkması gerekir. Ölçüm sunucuları İStanbul ve çevresinde olduğundan bu değerlerde olmalı. Bu arada fiber kullanıyorsunuz değil mi?

Maalesef düzgün sabit IP için deneme yanılma yöntemi gerekiyor. MH'den çok kişiyle konuştum sistemin otomatik atadığını, kimsenin müdahale edemediğini söyledi hepsi.

Ping değerleriniz Balçova'dan yukarıdaki değerler aralığında olmalı. 45ms'ler çok yüksek. MH ile görüşüp aldığınız hatayı paylaşın. Yardımcı olacaklardır. Arada sıkıntılı kişiler denk gelse de %99'u son derece ilgili ve sorunu çözmeye çalıştıkları hissi verirler. Mh ve yönlendirdiği yerlerde çözüm bulamazsanız diğer yöntemlere geçin. Ancak testleri mutlaka normal kısa ethernet kablosunu router'a takarak bilgisayar ile yapın. Sizin kablolama sıkıntınız olduğunu düşünüyorum hala. Önce arıza tespit prosedürlerini mantıklı bir sırayla uygulayıp sorunun nerede olduğunu mümkün olduğunca doğru şekilde belirlemek lazım.
    Superonline kesinlikle üç beş prosedür dışında rutinin dışına çıkamıyor..hız testi..modeme güncelleme..o kadar..en fazla eve Turkcell ekibi geliyor..ve modemin yanında hız testi yapıp gidiyorlar..

Ben kesinlikle oyunda gecikme yaşıyorum..ve sinir sistemim bozuldu..belki basit bir konu gibi gözükebilir ama benim için önemli..

Ve çözümünü bulamadım..ortalama 40-45 ping görüyorum ethernetle bağlı PS4 te..

O dediğin adaptörden alsam..şöyle bir soru sormak isterim..

Direkt modemden PS4 e lan kablosuyla bağlı olması mı yoksa, wi fiyle PS4 ün yanındaki adaptörden PS4 e lan kablosuyla bağlı olması mı sağlıklı olur..

Birinde uzun bir kablo.. diğerinde arada wifi ve wifiden kısa kablo..

Ve sonuç itibariyle hakikaten yıldım..

Asla 5-10 arası sabit ping göremedim..

PowerLİne adaptörlerde elektrik tesisatınızdaki kabloları kullanır. Wi-Fi kullanmaz ara bağlantı için. Kablolu bağlantı ile aynı performansı gösterir normalde. Öncelikle PC ile router'a doğrudan bağlayarak ölçümler yapın sonuçları paylaşın... Sonrasına bakarız...
  • quote:

PowerLİne adaptörlerde elektrik tesisatınızdaki kabloları kullanır. Wi-Fi kullanmaz ara bağlantı için. Kablolu bağlantı ile aynı performansı gösterir normalde. Öncelikle PC ile router'a doğrudan bağlayarak ölçümler yapın sonuçları paylaşın... Sonrasına bakarız...
    Bilgisayara kablo bağlayıp kablolu interneti aktif edemedim.. kabloyu bağladım ama bir türlü interneti lan bağlantısıyla alamadım..PC im çok eski..

Bu gece 1 gibi, kablolu PS4 ölçümü..

Ne yaptıysam şu pingi 10 Lara çekemedim..

PC üzerinden ve kısa ethernet kablosu bağlıyken değerleri görmeden bir eşy söylemek imkansız. PS4 ve uzun kablonuz şüpheli olduğundan verdiği sonuçlar şu an için güvenilmez. Bir notebook bulup deneyeme çalışın.
    Cat5e kablo 100metreye kadar desteği var. Direk kabloyla bağlayın , problem olmaz. Olursa başka yerden kaynaklanıyordur.

Ek: Yaşadığınız ping 40-45ms ping nerden alıyorsunuz. Zaten tüm oyunlarda bu kadar ping oluyor en iyi durumda. Ps serverları ingiltere de bildiğim kadarıyla diğer oyun serverlarıda. Ben battlefirld ve Rainbow u biliyorum ben playstationda 50ms ping alıyordum en iyi zamanında, ben bu arada kablonetim siz bir 10ms daha iyi durumdasınız fiberden dolayı.

Birde aklıma şu geldi, eğer tv de oynuyorsanız oyunu , bazı tv lerde gecikme çok yüksek, input lag diye geçiyor. Ondan da olabilir. Oynadığınız oyunda network durumunu belirten imleçler çıkmıyor oyundaki gösterge normal ama siz halen daha geriden geliyorsanız budur sebebi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 26 Nisan 2020; 14:38:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miraclescape

Cat5e kablo 100metreye kadar desteği var. Direk kabloyla bağlayın , problem olmaz. Olursa başka yerden kaynaklanıyordur.

Ek: Yaşadığınız ping 40-45ms ping nerden alıyorsunuz. Zaten tüm oyunlarda bu kadar ping oluyor en iyi durumda. Ps serverları ingiltere de bildiğim kadarıyla diğer oyun serverlarıda. Ben battlefirld ve Rainbow u biliyorum ben playstationda 50ms ping alıyordum en iyi zamanında, ben bu arada kablonetim siz bir 10ms daha iyi durumdasınız fiberden dolayı.

Birde aklıma şu geldi, eğer tv de oynuyorsanız oyunu , bazı tv lerde gecikme çok yüksek, input lag diye geçiyor. Ondan da olabilir. Oynadığınız oyunda network durumunu belirten imleçler çıkmıyor oyundaki gösterge normal ama siz halen daha geriden geliyorsanız budur sebebi.
    Son dönemde o da aklımda..LG sj 800 55 inc lik yeni sayılabilecek bir TV de oynuyorum..ama dün hdr modunu kapattım sanki biraz farketti.. psikolojik midir bilmiyorum..PS4 TV arasında, PS4 le gelen klasik HDMI kablosunu kullanıyorum..HDMI kablosuyla ilgili olabileceğini çok düşünmüyorum ancak sen ne dersin..

Bu arada 20-40 arası ping normal diyen de var, online oyunda performans istiyorsan 10 dan az olmalı diyen de var..

Testteki 40-50 ping oyun içi 100 lere çıkar diyen de var..olayı pinge bağlamam bundan .

• quote:

PC üzerinden ve kısa ethernet kablosu bağlıyken değerleri görmeden bir eşy söylemek imkansız. PS4 ve uzun kablonuz şüpheli olduğundan verdiği sonuçlar şu an için güvenilmez. Bir notebook bulup deneyeme çalışın.
    Merhaba.. statik ip aldım .80 li guruptan geldi..az önce değiştirdim 213 lü guruptan geldi..ne dersiniz..

Bu arada her iptal edip yenisini talep ettikçe 25 TL yazıyor..inanılmaz..

Ben sizin gibi iş için kullanmadığım için, eğer çok bir fayda sağlamazam dinamik ip ye döneceğim herhalde..

Bu arada az önce oyundan sonra çıkan uyarının fotosunu atayım..

Lan kablosuyla bağlanmama rağmen lan kablosuyla bağlanın diye uyarı vermesi canımı sıktı biraz;))

https://www.zambullo.de/fernseher/lg-sj800v-im-test-review-und-testbericht-zum-lg-premium-tv-sj800v-der-sj-reihe.html

Şöyle bir test buldum. Tv bu senin heralde. Başka bulamadım araştırınca. Almanca, google translate den çevirince, hdr açıkken input lag 74ms. Oyun modunda input lag 14ms. Tv yi Oyun moduna alıp oynayın. Yoksa gecikme 74ms gibi gözüküyor. Hdr yide kapatın. Büyük ihtimal yaşadığınız sorun bundan.

Zaten Türkiye den bağlandığınız için 50 ms ping den daha iyi ping alamazsınız oyun içinde. Almanya batısı bir ülkeden bağlanmanız lazım 10ms ping için.

Her IP aldığınızda 25tl yazmaz. Aldığınız IP'yi kaç gün kullandıysanız gün bazında hesaplayıp faturaya yansır. Aylık 25tl üzerinde para ödenmez sonuçta. MH genelde Ip alıp iptal etmeyi önlemek için verilen talmat gereği her IP'de 25tl yazar der. Hesabınızdan güncel fatura bilgilerinize bakınca görürsünüz. Bu arada statik IP aldığınızda PS4'deki sorun devam ediyor muydu ve ping değerlerinde bir düzelme var mıydı?
    Düzelme olmadıysa kablo veya router değiştirme yöntemini deneyin. Bir de router'ın arkasındaki delikten ince bir şey ile 5-10 saniye basılı tutarak router'a hard reset atın. Sonra ölçümleri tekrar yapın. Daha önce sordum ama yanıt vermemişsiniz, SoL aboneliğiniz VDSL veya ADSL değil fiber mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulu123 -- 27 Nisan 2020; 13:32:30 >
  • 8 mb adsl den 35 mb vdsl'e geçtim oyunlarda minimum ping 150 nereden bulaştım bu firmaya üstüne bir şekilde ikna olup üst pakete geçtim yeni evde oturuyorum kablolarda "0" sıkıntı dün gece 50.kez müşteri hizmetlerini aradım gene 50.kez aynı şeyi yaptılar modem güncelleme/resetleme, cmd yi aç pingwww.turkcell.com.tr ping 20 packet loss 0 bunu bahane edip sorun yok diyorlar, tam bir kepazelik

Şikayet var'a yazdım 500 ping normaldir diye cevap yazıyorlar, kendi sitelerinden şikayet kaydı oluşturuyorum 2 gün sonra çözümlendi yazıp şikayeti kapatıyorlar, BTK'ya şikayet yazıcam önceki çözümlenmiş şikayeti kapatmadıkları için yazamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANTİ BUG -- 27 Nisan 2020; 17:52:36 >

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.