Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.433
Cevap
99
Favori
361.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vodafone'un wan şifresini veriyor olması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tommy Shelby -- 15 Eylül 2019; 16:22:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tommy Shelby kullanıcısına yanıt
    Kendim ileride router alıp dns girsem çözüme ulaşabilir miyim? hg255s'in 5ghz performansı da beni pek tatmin etmiyor çünkü
  • Tabii ki. Bu kıytırık hg255s ten daha iyidir her şekilde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Olur, bizde de ondan var superonlineı bırakma nedenlerimden biri o router . Mühendislik ayıbı resmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tommy Shelby

Olur, bizde de ondan var superonlineı bırakma nedenlerimden biri o router . Mühendislik ayıbı resmen
    5ghz performansı yakın mesafede fena değil fakat iki yan oda da bağlan bağlanabilirsen 2.4ghz performansı da rezalet, yakın zamanda iyi bir router alacağım bakalım.
  • Ben uzaktan erişimi de kapatmıştım. Router değiştirene kadar sorun yaratmadı.
    Şimdi sadece ana routerdan sonra tel için kullanıyorum.
  • Mac klonlama da yaptım ama modem ip almıyor. Huawei modemde Root olarak ayaralara girdiğimde Vlan değeri 0 diyor ama Tplink'te Vlan 0 seçilemiyor, onunla ilgili bir durum olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sargonsone -- 16 Eylül 2019; 8:38:18 >
  • sargonsone S kullanıcısına yanıt
    benim şuan kullandığım router'da tplink hocam, model kodu verirseniz emülatörden ayarları deneyeyim
  • arkadaşlar hem 5ghz hemde 2.4 ghz açık olmasına rağmen ne laptoptan ne de telefondan 5ghz yi göremiyorum. bunun nedeni ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusesss

arkadaşlar hem 5ghz hemde 2.4 ghz açık olmasına rağmen ne laptoptan ne de telefondan 5ghz yi göremiyorum. bunun nedeni ne olabilir?
    Merhaba,

Telefon için bilmiyorum ancak laptop için sadece 5ghz seçip bir deneyin. Bendeki wireless adaptörde de aynı sorun vardı bilgisayardan sadece 5 ghz seçili yaptım şuan çok iyi çalışıyor.
    Wifi adaptörünü seçip Özellikler/Yapılandır/Gelişmiş menülerinden Wirelee Mode seçip Değer bölümünden IEEE 802.11ac seçin. Dizüstünüzü açıp kapatın.
    Bir deneyin belki bir yararı olur

sağlıcakla
  • arkadaslar garip bir durumla karsı karsıyayım.

evdeki diger cihazlar problem yasamadan modeme wifi uzerinden baglanabiliyorlar fakat. kullandıgım laptop 1-2dk sonra modemi gormemeye baslıyor ve network adoptorunu sıfılamadan wifi ye erisemiyorum.

önce problem laptopdır dedim, driver vs. gibi şeyler ile ugrasdım.bir çözum olmadı. daha sonra telefonu modem olarak kullanıp ,telefona baglandım ve bir sorun olmadıgını gordüm.

superonline i aradıgımda onlarda bir sorun gormedi. Peki sorum şu neden modemin wifi duzgun calısmıyor laptopdan baglandıgım zaman?

bir şey indirmeye kalktıgım zaman bu problem daha sık oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onvious -- 17 Eylül 2019; 18:51:41 >
  • Onvious kullanıcısına yanıt
    Broadcom wifi alıcıyla ben de yaşadım bu sıkıntıyı, 2 sene kadar önce çekiyordum intel 7260 a geçtim, azaldı. Router değiştirdiğimde de kayboldu.

Problemin nedeni güç ve sinyal karmaşasının çözülememesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: SomeoneWhoCares

Broadcom wifi alıcıyla ben de yaşadım bu sıkıntıyı, 2 sene kadar önce çekiyordum intel 7260 a geçtim, azaldı. Router değiştirdiğimde de kayboldu.

Problemin nedeni güç ve sinyal karmaşasının çözülememesi.
    bende qualcomm atheros qca61x4a diye bir kart var. boyle bir sorun daha once yoktu, dün basladı. şu an wifi kopmuyor fakat asırı yavas. işin komik tarafı telefon,ps4 vs tam gaz kullanıyor. laptopda sadece modemin wifi agında sorun yasıyor
  • Onvious kullanıcısına yanıt
    Routerin kablosuz çipleri yıpranmıştır belki emin değilim, dediğim gibi çift değiştirince sorunum çözülmüştü.

• ring R kullanıcısına yanıt
    modem 5g bağlantısı yaymıyor hocam 5g açık modemi falanda resetledim ama sadece normal 2.4ghz veriyor
  • Tplink Archer VR400 Modeli hocam :)
    Hocam, çok uğraştım, kablosuz yönlendirici modunda bağlanabildim ama speedtest yaptığımda normalde 5o Mbit olan download hızım 15 Mbit'e düştü ve 2.4 Ghz wireless bağlanırken 5 Ghz bağlanmadı ve ağ listesinde de göremedim.
    Wireless sorununu bilmiyorum ama zannımca download hızının düşmesi modemin Vlan 0 desteklememesi.
    Huawei modemi tekrar takınca hız eski haline geldi, Vlan 0 desteği olan bir modem bulursam tekrar deneme yapacağım.
    Hocam emülatörde router olarak bağlayınca vlan/iptv konfigürasyonu düşüyor gelişmiş in sol menüsüne konfigürasyonda yada emülatörün yazılımda sıkıntı var sanırım. İsterseniz forumda konu açın kullanan bir arkadaş varsa yardımcı olur. C9 da yine gelişmişin sol menüsünde bu kısım var. Router ın ui si yeni logolu olandan mıydı?

• Merhaba Furkan hocam. Superonline kullanırken HG253s vardı. Onda rahatça kullanıyordum. Güvenlik olarakta sıkıntı yaratmıyordu. Şimdiki modemde de güvenlik ayarlarını hallederim diye düşünüyorum. Birde hocam Modem olarak hangi marka daha iyidir? 100mbit fiber internet kullanıyorum.

Hocam birde modemin root girişi hakkında yardımcı olabilir misiniz? İnternette çok yere baktım fakat denemeler boşa çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy38TR -- 18 Eylül 2019; 13:52:17 >
  • ring R kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bende de telefon 5ghz yi görüyordu fakat bilgisayar görmüyordu. Bende internetten intel dual band wireless-ac 7260 wifi kartı aldım. Sonra bilgisayar kartı kabul etmedi. Bilgisayarda whitelist denilen olay varmış. Sonrasında da yurt dışından bios'u modlu unlock yaptırdım ve whitelist'i sildirttim. Şimdi bilgisayarım modemin 5ghz frekansına bağlanıyor. Büyük ihtimalle bilgisayarı wifi kartı desteklemiyor. Telefona gelirsek eski telefon ise görmeyebilir.
  • 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.