Şimdi Ara

SUPERONLINE'DAN ADİL KULLANIM KOŞULLARI : LİMİTSİZE DE LİMİT !!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.937
Cevap
7
Favori
287.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spikee

limitsizi limitlendirmek hiç yakışmadı

Spikee yapılan şeyin yakışmak ile alakası yoktur! Yapılan şey kötü niyetle ticari faaliyeti sürdürmektir!
  • Başkalarında limit uygulaması var deyip bu durumu normal göstermeye çalışmanız garip. şimdi listemdeki bir kaç Amerikalıya, Alamana Avusturalyalıya sordum burada öyle bir şey yok diyorlar. Siz bu haberleri nereden alıyorsunuz?
  • Yakında yeni bir tarife çıkar ve diğerlerinden daha pahalı bir ücret karşılığında satılır. Onda bu adil olayı olmaz. Daha sonra yine altyapı yetersizleştimi onada limit gelir. Bu böyle gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ctcanbol -- 16 Mart 2010; 1:02:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xanderian

quote:

Orijinalden alıntı: spikee

limitsizi limitlendirmek hiç yakışmadı

Spikee yapılan şeyin yakışmak ile alakası yoktur! Yapılan şey kötü niyetle ticari faaliyeti sürdürmektir!

bu vakitten sonra çıkıpta kapı kapı nası gezicek yeter mi bu kadar müşteri haa yeterse bişi diemem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hörkül

Mail atıp içimi döktüm . Bu kadar yatırımının nerelerine kaçacağını sordum. Bu arada başka bir forumda şöyle bir mesajla karşılaştım. Söz konusu mesajı atan arkadaşın nickini ve internet sitesinin adresini vermek istemiyorum. Buyrun okuyun.

superonline fatura suretlerinin arkasında bu ay abonelere bunu gönderdi: 

15 NİSAN 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Superonline Fiber Internet
    hizmetlerinde, www.superonline.net adresinde yayınlanan adil kullanım koşulları
    uygulanacaktır. Bu koşulların yürürlüğe gireceği tarihe kadar abonelerimizin,
    [b]TelekomünikasyonSektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği'nin 19/3 maddesinde [/b]
    belirtilen hakları saklıdır.

buna karşın sizin için aradım buldum. 19/3 madde şudur:

İşletmeci tarafından abonelik sözleşme koşullarında değişiklik yapıldığının aboneye
    bildirilmesinden sonra, abone herhangi bir[b] tazminat ödemeden sözleşmeyi
    feshedebilme hakkına sahiptir.[/b] İşletmeciler, sözleşmede yapılacak
    değişiklikler yürürlüğe girmeden en az bir ay önce abonelerini bilgilendirmekle
    ve sözkonusu değişikliklerin abone tarafından kabul edilmemesi halinde abonelerin
    herhangi bir tazminat ödemeden sözleşmeyi fesh edebilme
    haklarının bulunduğunu bildirmekle yükümlüdürler.

Bu konuyu araştıralım. Peşini bırakmayalım.

Eğer bir hata yoksa, 15 Nisan tarihine kadar taahhütlü de olsa internetimizi para ödemeden kapatabiliyoruz.

Bunu değerlendireceğim eğer bu saçmalığa son verilmezse.
  • Eğer böyle bir durum söz konusu ise ve yerine getirilirse yazıklar olsun. Fiberi bağlarken hız düşmüyor, sorunsuz internet, cart curt dediler. Şimdi 180 derece dönüş yapılmış gözüküyor.

Tek kelime ile yazıklar olsun. Ben fiber sistemine 512 kbps kullanayım diye mi geçtim ?
    Adı üstünde fiber, hızlı internet. Neresini düşürüyorlar, bu nasıl adalettir böyle ?
  • Şimdi süperonline tarifelerinde limitsiz seçeneği kalmadı öylemi,ee ne satacak bunlar kafayı yediler herhalde.
  • İptal şansız varsa edin böyle devam etcekse ki kullanıcı kaybedip fiberleri elinde kalsın dünyada ilk olcak galiba fiberoptik üzerinden 512kbps aktarım milleti 1gb nete cıksın biz 512 gerileyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Temren

Başkalarında limit uygulaması var deyip bu durumu normal göstermeye çalışmanız garip. şimdi listemdeki bir kaç Amerikalıya, Alamana Avusturalyalıya sordum burada öyle bir şey yok diyorlar. Siz bu haberleri nereden alıyorsunuz?

AT&T (dünyanın en iyi ISP firmalarından biri belkide birincisi) 2009 yılında limitsiz bwsi olan uydu internet hizmetine bu tarz bir limitlendirme getirmiş ve bunun haberi çıkmıştı. Googledan aratarak bu konuda da bilgi sahibi olabilirsiniz. Her ülkede bu tarz olaylar yaşanabiliyor. Dediğim gibi yakında mutlaka bu uygulamanın olmadığı yeni bir tarife çıkar ve bu tarife daha pahalı olur. Superonline ttnet yada x ISP firması haklı dediğimizde yok ancak ben şahsen böyle bir uygulamanın geleceğini en başından biliyordum çünkü omurganın kapasitesi belli. Kullanıcılara hizmet iptali hakkıda vermişler. Yani Bu uygulamanın olmadığı bir tarifeye geçilebilir yada başka bir ISPye de geçilebilir. Yapılan tabiki etik değildir ama bu firmalar etik değerleri Türkiye'de pek takmazlar.
  • Arkadaşlar tepki verilir ise o firmalar öyle güzel bir takarlar ki bizi. Unutmayın firmalar müşterileri ile var. Onlar olmadan bir hiç olduklarını hatırladıklarında akıllarını başlarına alırlar konu ile ilgili mail yağmuruna devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ctcanbol

quote:

Başkalarında limit uygulaması var deyip bu durumu normal göstermeye çalışmanız garip. şimdi listemdeki bir kaç Amerikalıya, Alamana Avusturalyalıya sordum burada öyle bir şey yok diyorlar. Siz bu haberleri nereden alıyorsunuz?

AT&T (dünyanın en iyi ISP firmalarından biri belkide birincisi) 2009 yılında limitsiz bwsi olan uydu internet hizmetine bu tarz bir limitlendirme getirmiş ve bunun haberi çıkmıştı. Googledan aratarak bu konuda da bilgi sahibi olabilirsiniz. Her ülkede bu tarz olaylar yaşanabiliyor. Dediğim gibi yakında mutlaka bu uygulamanın olmadığı yeni bir tarife çıkar ve bu tarife daha pahalı olur. Superonline ttnet yada x ISP firması haklı dediğimizde yok ancak ben şahsen böyle bir uygulamanın geleceğini en başından biliyordum çünkü omurganın kapasitesi belli. Kullanıcılara hizmet iptali hakkıda vermişler. Yani Bu uygulamanın olmadığı bir tarifeye geçilebilir yada başka bir ISPye de geçilebilir. Yapılan tabiki etik değildir ama bu firmalar etik değerleri Türkiye'de pek takmazlar.

Superonline'da bu uygulamanın olmadığı bir tarife görünmüyor şu an.

Yani aylık 199TL verip 100MBit fiber alıyorsunuz ve 500GB indirebiliyorsunuz.

500GB downloadı ben 65TL'lik 2Mbit ADSL ile yaparım zaten 100MBit'e niye 199TL para vereyim.
  • Fiyatlandırmaya bakarmısınız. 12 ay taahhütle sözleşme imzalatıyor ama kendisi limitsiz taahhütüne uymuyor. Diğer uygulamalarındaki fahiş fiyatlarda cabası :

15 Mart 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, ödenmemiş fatura nedeniyle erişim hizmeti durdurulan Superonline ADSL ve Fiber İnternet abonelerimizin; ödemelerini yapmaları durumunda hizmetleri açılırken vergiler dahil 19 TL hat açma ücreti bir sonraki faturalarına yansıtılacaktır.

15 Mart 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Superonline Fiber İnternet abonelerinin, hizmet adresinin değişmesi nedeniyle Fiber İnternet hizmeti için tekrar kurulum yaptırmaları durumunda vergiler dahil 100 TL yeniden kurulum bedeli bir sonraki faturalarına yansıtılacaktı
  • quote:

quote:

Ctcanbol biraz kafan dağınık sanıyorum. Hizmet iptali diye açık açık ifade edilen bir durum Superonline açıklamasında ben rastlamadım. Hizmet iptali ile bilgi veren başka forumdan bir arkadaşın açıklamasıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vorb

Şimdi süperonline tarifelerinde limitsiz seçeneği kalmadı öylemi,ee ne satacak bunlar kafayı yediler herhalde.

yeni bir tarife koyarlar, fiyatı 100, 200 filan olur herhalde. yani ttnet ile farkı kalmayacak neredeyse.
  • quote:

quote:

quote:

Ctcanbol biraz kafan dağınık sanıyorum. Hizmet iptali diye açık açık ifade edilen bir durum Superonline açıklamasında ben rastlamadım. Hizmet iptali ile bilgi veren başka forumdan bir arkadaşın açıklamasıdır.

Son dönem faturanızın arkasında mevcut bu. Bendeki fatura pdfinden resim vermek gerekirse:

SUPERONLINE'DAN ADİL KULLANIM KOŞULLARI : LİMİTSİZE DE LİMİT !!!
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Son dönem faturanızın arkasında mevcut bu. Bendeki fatura pdfinden resim vermek gerekirse:

SUPERONLINE'DAN ADİL KULLANIM KOŞULLARI : LİMİTSİZE DE LİMİT !!!

adamlar müşteri kaybetmeyi göze almışlar bence açık açık yazmışlar faturada ama bu işte sanki başka olaylar var gibi. Benim dahayla aklımın almadığı süperplayden ligtv ve film olayını 512 kbps hızla nasıl çözecekleri 50gb mutlaka dolacaktır
  • Superplayin sitesinde yazıyordu superplay hizmeti kotanızdan düşmez diye. Yine okuduğum kadarıyla görüntü kaliteside bağlantı hızına göre otomatik scale oluyormuş. Yani hizmet sorunsuz olarak kullanılmaya devam edilebilecek teoride hız düşsede. Ancak görüntü kalitesinde bir düşme olur tahminimce.
  • kotadan düşmesin hiçmi download yapılmayacaj yada online video falan izlenmeyecek mutlaka kota dolucak hız 512 olucak HD kalitesinde lig tv diyor adamlar 512 hızla nasıl bir kalite verebilirrr gerçi sonradan siteye bir yazı yazarlar adil HD yayın die olur biter
  • Superplay kotaya dahil edilmiyor, o hizmet bu tip bi sınırlamaya maruz kalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MdbK

Sanırım "Adil Kullanım" saçmalığından vazgeçmişler. Sitelerinde herhangi bir yazı bulamadım da.

http://www.superonline.net/yardim/adil.aspx
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.